Intel Core i7 4800MQ Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€330
  • PassMark-benchmarkresultaat: ?
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.7 GHz

Intel Core i7 4800MQ recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.8

Technische score

10.0%

7.4

Gebruikersscore

Goed
4.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.8

Prestaties

18.0%

4.0

Cache en architectuur

10.0%

3.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.3

Platform

1.0%

6.5

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    2.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.8

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.2

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    1.8

    L3-cache

  • intel-core-i7-4800mq
  • intel-core-i7-4800mq
intel-core-i7-4800mq
intel-core-i7-4800mq

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-4800MQ is een hoogwaardige quad-core processor uit de Haswell-architectuur (4e generatie), geproduceerd op een 22nm-procedé en gelanceerd in 2013. De processor beschikt over 4 kernen en 8 threads dankzij Hyper-Threading, met een basiskloksnelheid van 2,7 GHz die via Turbo Boost kan oplopen tot 3,7 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 6 MB Intel Smart Cache, een TDP van 47W en de geïntegreerde Intel HD Graphics 4600. De belangrijkste voordelen zijn de sterke multitasking-prestaties voor veeleisende taken zoals videobewerking en de mogelijkheid om in sommige systemen te worden overgeklokt. Enkele nadelen zijn het relatief hoge stroomverbruik, de neiging tot snelle verhitting (thermal throttling) onder zware belasting en het gebrek aan officiële ondersteuning voor Windows 11 vanwege de verouderde architectuur.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 4800MQ

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.8

Prestaties

18.0%

4.0

Cache en architectuur

10.0%

3.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.3

Platform

1.0%

6.5

Geïntegreerde graphics

4.8
Intel Core i7 4800MQ heeft een technische score van 4,77 punten, lager dan die van 58,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.4
Intel Core i7 4800MQ heeft een gebruikersscore van 7,37 punten, lager dan die van 91,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.2
Intel Core i7 4800MQ heeft een populariteitsscore van 1,2 punten, hoger dan die van 72,8% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Totaalscore

40.0%

8.8

Prijs

6.2
Intel Core i7 4800MQ heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i7 4800MQ behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

?
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

QM87, HM87, HM86
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt QM87, HM87, HM86-chipsets, wat beperktere compatibiliteit biedt dan 57,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 4800MQ gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i7 4800MQ heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i7 4800MQ biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 4800MQ biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,7 GHz
Intel Core i7 4800MQ haalt een boostklok van 3,7 GHz, die lager is dan die van 72,7% van de processoren en gelijk is aan die van 3,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 2,7 GHz
Intel Core i7 4800MQ heeft een basisklok van 4x2.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Core i7 4800MQ gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Core i7 4800MQ wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

6 MB
Intel Core i7 4800MQ heeft een L3-cache van 6 MB, die kleiner is dan die van 60,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i7 4800MQ heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i7 4800MQ heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.600 MHz
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt geheugensnelheden tot 1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,3% van de processoren en gelijk is aan 11,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1600 MHz
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,6% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 4800MQ heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 4600
Intel Core i7 4800MQ gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 4.600, die minder geavanceerd is dan die in 65,7% van de processoren en gelijk is aan die in 2,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

20
Intel Core i7 4800MQ heeft 20 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 51,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
Intel Core i7 4800MQ heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode), JPEG (HW decode)
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode), JPEG (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 51,5% van de processoren en gelijk is aan 0,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

47 W
Intel Core i7 4800MQ heeft een TDP van 47 W, wat hoger is dan die van 60,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,9% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

47 W
Intel Core i7 4800MQ heeft een basisvermogen van 47 W, wat hoger is dan dat van 60,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,9% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i7 4800MQ heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 4800MQ ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 4800MQ vs de gemiddelde processor

  • 21,9% meer populariteit
    Intel Core i7 4800MQ is populairder dan de gemiddelde processor (1,22 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i7 4800MQ is populairder dan de gemiddelde processor (1,22 vs 1.000).1,22 vs 1
  • 7 ouder releasejaar
    Intel Core i7 4800MQ heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2013 vs 2020).
    April 2.013
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i7 4800MQ bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 77,8% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.064 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 22,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.921 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 14% lagere boostklok
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 27,5% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.067 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 4800MQ heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 4800MQ heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 4800MQ gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Haswell vs Kaby Lake).
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 71,7% minder transistors
    Intel Core i7 4800MQ heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (1,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 25% minder L3-cache
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Core i7 4800MQ gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 4800MQ ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 45,4% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Core i7 4800MQ heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 77,8% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.064 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.064 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.064 vs 4.793
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 4800MQ heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 4800MQ heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • 22,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.921 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.921 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.921 vs 2.483
  • 14% lagere boostklok
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,7 GHz vs 4,3 GHz
  • 27,5% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.067 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.067 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.067 vs 1.471
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 4800MQ heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 4800MQ heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 4800MQ ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i7 4800MQ ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).DDR3 vs DDR4
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
    Wat Is het?: De maximale theoretische geheugenbandbreedte die de processor kan ondersteunen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geheugenintensieve werklasten voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >75 GB/s

    Intel Core i7 4800MQ heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.25,6 GB/s vs 45,8 GB/s

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 4800MQ en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i7 4800MQ?

  • Uitstekende prestaties voor multitasking en zware taken zoals videobewerking en softwareontwikkeling
  • Krachtige quad-core architectuur met 8 threads dankzij Hyper-Threading
  • Goede vervanging voor desktop-CPUs in workstations voor programmeurs en technici
  • Ondersteunt geavanceerde functies zoals vPro voor extern beheer en beveiliging
  • Aanzienlijk sneller (ca. 10%) dan zijn voorganger, de i7-3740QM

What customers dislike about Intel Core i7 4800MQ?

  • Kan erg heet worden onder zware belasting (thermal throttling is mogelijk)
  • Hoog stroomverbruik (47W TDP), wat de batterijduur van laptops aanzienlijk verkort
  • Geïntegreerde grafische chip (HD 4600) is niet krachtig genoeg voor moderne high-end gaming
  • Alleen geschikt voor grotere laptops (15-inch of meer) vanwege de benodigde koeling
  • De prestatiewinst ten opzichte van de goedkopere i7-4700MQ is voor de gemiddelde gebruiker nauwelijks merkbaar

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Core i7-4800MQ is a high-performance 4th-gen "Haswell" quad-core mobile processor, featuring a 2.7 GHz base clock, 3.7 GHz turbo, and 8 threads with a 6 MB L3 cache. It maintains a solid CPU Mark score of approximately 5,783, targeting workstation-class multitasking. Pros include strong multi-threaded performance, AVX2 support for specialized tasks, and a socketed design...Lees meer

C
cnet.com
06/11/2013

The Alienware 17 acts as a refined, slightly more portable "desktop replacement" that pairs a sturdy, 9.4-pound matte black chassis with high-end performance, specifically improving comfort over the 18-inch model with a lowered keyboard tray. While boasting excellent gaming capabilities on high settings and extensive configuration options, the system is hindered by poor battery life...Lees meer

O
openbenchmarking.org
30/03/2026

The Intel Core i7-4800MQ is a 22nm Haswell-based, high-end quad-core mobile processor designed for larger notebooks, featuring a 2.7 GHz base clock and 3.7 GHz boost. It utilizes Hyper-Threading to manage eight threads, providing strong performance for demanding tasks such as compilation and video editing. Key advantages include a roughly 10% performance increase over the...Lees meer

C
computerbase.de
01/06/2013

De review van ComputerBase over Intels 4e generatie 'Haswell' mobiele processors benadrukt de Core i7-4700MQ, i7-4800MQ en i7-4900MQ als high-end 47-watt quad-core opties, voorzien van geïntegreerde spanningsregeling voor beter energiebeheer en de nieuwe Intel HD Graphics 4600. De i7-4700MQ dient als het instapmodel onder de quad-cores met een basiskloksnelheid van 2,4 GHz en een...Lees meer

N
notebookcheck.com
10/07/2013

De Notebookcheck-review van de Dell Latitude E6540 bestempelt het toestel als een krachtige 15,6-inch zakelijke laptop, uitgerust met een Intel Core i7-4800MQ processor en AMD Radeon HD 8790M graphics. Belangrijke voordelen zijn de duurzame behuizing van magnesiumlegering, het matte 1080p-scherm en het uitstekende verlichte toetsenbord. De laptop is echter zwaar (ca. 3,0 kg), wordt...Lees meer

P
pcgameshardware.de
27/07/2013

De Alienware-laptop wordt omschreven als een echt 'prestatiemonster', ontworpen voor gamers die rauwe kracht boven alles stellen. Door de robuuste, hoogwaardige bouwkwaliteit is het eerder een desktopvervanger dan een draagbare reisgenoot. De review benadrukt de indrukwekkende systeemprestaties, waarbij topcomponenten moeiteloos zware games en intensieve taken aansturen. Een groot...Lees meer

V
valid.x86.fr
Mars 2026

De AMD Ryzen 9 7900X is een Zen 4-processor met 12 cores en 24 threads die aanzienlijke prestatiewinst levert voor productiviteit en gaming. Benchmarks wijzen op sterke multi-threaded prestaties, aangevuld met een basisklok van 4,7 GHz en een boost tot 5,6 GHz, waardoor hij zeer geschikt is voor contentcreatie. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende multi-threading, ondersteuning...Lees meer

A
asbascomputers.nl
29/03/2026

De HP ZBook 17 G2 is een robuust 17,3-inch mobiel workstation ontworcht voor intensieve professionele toepassingen, voorzien van een Intel Core i7-4800MQ, 32 GB RAM en AMD Radeon WX7170 graphics. Het toestel biedt uitstekende uitbreidingsmogelijkheden met meerdere schijfposities en snelle Thunderbolt 2-connectiviteit, verpakt in een duurzame behuizing. Hoewel de prestaties krachtig...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 4800MQ met andere processoren

VS
VS

Vergelijk