AMD Ryzen 7 7800x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€310
  • PassMark-benchmarkresultaat: 34288
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

AMD Ryzen 7 7800x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.8

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Zeer Goed
6.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.4

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(7535)
amazon
4.4
(130)
amazon
3.4
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 7.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 6.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.9

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-7800x3d
  • amd-ryzen-7-7800x3d
  • amd-ryzen-7-7800x3d
  • amd-ryzen-7-7800x3d
amd-ryzen-7-7800x3d
amd-ryzen-7-7800x3d
amd-ryzen-7-7800x3d
amd-ryzen-7-7800x3d

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 7800X3D is een krachtige processor op de Zen 4-architectuur, uitgerust met 8 cores, 16 threads en een indrukwekkende 96 MB aan L3-cache dankzij de innovatieve 3D V-Cache technologie. De CPU heeft een basiskloksnelheid van 4,2 GHz met een maximale boost tot 5,0 GHz, draait op het AM5-platform en ondersteunt DDR5-geheugen en PCIe 5.0 met een standaard TDP van 120W. De belangrijkste voordelen zijn de uitzonderlijke gamingprestaties die vaak de concurrentie overtreffen, in combinatie met een zeer hoge energie-efficiëntie en lage stroomverbruik tijdens het spelen. Enkele nadelen zijn de relatief lagere prestaties in zware productiviteitsapplicaties vergeleken met niet-X3D modellen, een vergrendelde multiplier die traditioneel overklokken beperkt, en de vereiste voor een modern AM5-moederbord en DDR5-RAM, wat de totale kosten van een systeemupgrade kan verhogen.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 7800x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.4

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

6.8
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een technische score van 6,8 punten, hoger dan die van 80,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(7535)
amazon
4.4
(130)
amazon
3.4
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een gebruikersscore van 9,71 punten, hoger dan die van 97,8% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.1

Totaalscore

40.0%

8.9

Prijs

7.6
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,6 punten, hoger dan die van 87,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 7800x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 7800x3d biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 7800x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
AMD Ryzen 7 7800x3d haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 4,2 GHz
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een basisklok van 8x4.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 7 7800x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

96 MB
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een L3-cache van 96 MB, die groter is dan die van 97,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

?
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een TDP van 120 W, wat hoger is dan die van 92,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een basisvermogen van 120 W, wat hoger is dan dat van 92,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

162 W
AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een boostvermogen van 162 W, wat hoger is dan dat van 90,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 7800x3d vs de gemiddelde processor

  • 3.19x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (15.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (15.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.15.297 vs 4.793
  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.96 MB vs 8 MB
  • 85% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.721 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.721 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.721 vs 1.471
  • 3.26x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.288 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.288 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.34.288 vs 10.532,5
  • 51,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.760 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.760 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.760 vs 2.483
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    24 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.28 vs 16
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).5,0 vs 3,0
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 3.19x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (15.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 85% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.721 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 3.26x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.288 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 51,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.760 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 46,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (707 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 14 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (42 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 7800x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2.28x meer transistors
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (11,3 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 11 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 65,2% langere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (275,2 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
  • 22,6% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (257 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.162 W vs 64 W
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.120 W vs 45 W
  • 65,2% langere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (275,2 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de renderwerklast van Blender Classroom.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >1500

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (275,2 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.275,22 vs 791.745
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.89 °C vs 100 °C
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 7800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.120 W vs 45 W
  • 22,6% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (257 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (257 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.257 vs 331,88
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 7 7800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 7800x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 7800x3d?

  • Uitmuntende gaming-prestaties dankzij de grote 96MB 3D V-Cache.
  • Zeer energiezuinig in vergelijking met concurrenten van Intel.
  • Eenvoudiger te koelen dan high-end Intel-processoren of de Ryzen 9 X3D-varianten.
  • Maakt gebruik van het toekomstbestendige AM5-platform met ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0.
  • Geen last van complexe scheduling-problemen omdat alle 8 cores direct toegang hebben tot de V-cache.

What customers dislike about AMD Ryzen 7 7800x3d?

  • Minder geschikt voor zware productiviteitstaken (zoals videobewerking) in vergelijking met processoren met meer cores.
  • Vereist een nieuw AM5-moederbord en DDR5-geheugen, wat de totale overstapkosten verhoogt.
  • Lagere maximale kloksnelheden dan de standaard Ryzen 7000-chips zonder X3D-cache.
  • Wordt geleverd zonder processorkoeler, dus een extra investering in koeling is noodzakelijk.
  • Hoge vraag kan leiden tot beperkte voorraad of hogere prijzen (scalping).

Expertbeoordelingen

P
pcguide.com
03/02/2025

The AMD Ryzen 7 7800X3D is positioned as a premier gaming processor, utilizing 96MB of 3D V-cache on a single Core Complex Die (CCD) to deliver superior gaming performance over its predecessor. Its architecture offers consistent frame rates and impressive energy efficiency, frequently drawing under 100W while operating on the modern AM5 platform. While offering outstanding gaming...Lees meer

M
me.pcmag.com
05/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D is a specialized gaming processor utilizing 3D V-Cache technology to offer 96MB of L3 cache, delivering top-tier gaming performance and high energy efficiency. Its primary pros include reduced latency for gaming, surpassing more expensive competitors in specific titles, while operating with high power efficiency. However, the chip's cons include lower clock...Lees meer

I
in.ign.com
05/06/2024

The IGN India review hails the AMD Ryzen 7 7800X3D as the premier gaming CPU, driven by 2nd-gen 3D V-Cache technology that delivers exceptional 1080p and 1440p performance. It highlights superior power efficiency, with the chip averaging low power draw during gaming, offering a cool and quiet experience. While praised for gaming, the CPU shows limitations in multi-core productivity...Lees meer

G
gizmodo.com
25/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D, priced at $449, is identified by Gizmodo as the premier gaming CPU, delivering top-tier performance that often outperforms costlier competitors like the Intel Core i9-13900K and AMD's own Ryzen 9 7950X3D. Its primary advantages include unparalleled power efficiency and a "plug-and-play" single-chiplet design that eliminates the need for complex software to...Lees meer

C
cgmagonline.com
05/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D is a highly specialized 8-core, 16-thread processor that excels at gaming performance, utilizing 3D V-Cache technology to achieve a massive 104MB total cache and compete with flagship chips. It is praised for being power-efficient with a 120W TDP and running cooler than high-end alternatives. However, the chip's lower clock speeds result in weaker performance...Lees meer

W
windowscentral.com
05/04/2023

The Windows Central review highlights the AMD Ryzen 7 7800X3D as a premier gaming CPU, leveraging 3D V-Cache technology to deliver elite, often superior, performance compared to more expensive alternatives, while maintaining high energy efficiency. While praised for its $449 value and efficient, cooler-friendly operation, the processor is considered only average for heavy...Lees meer

T
techradar.com
05/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D, as reviewed by TechRadar, is a premier, cost-effective gaming CPU utilizing 96MB of L3 cache to outperform expensive alternatives. A key advantage is its single-chiplet design, which simplifies operation while providing excellent energy efficiency and manageable thermals for high-end gaming performance. While it dominates in games, the processor's lower...Lees meer

A
arstechnica.com
05/04/2023

The Ars Technica review identifies the AMD Ryzen 7 7800X3D as the definitive "gaming king" for roughly $450, utilizing 64MB of 3D V-Cache on a single 8-core die to eliminate "scheduling jank" found in higher-end, dual-die chips. Key advantages include exceptional gaming efficiency, frequently outperforming the Intel Core i9-13900K while consuming significantly less power (50–70W vs....Lees meer

T
techspot.com
05/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D, a single-CCD processor featuring 96MB of L3 cache, is identified as a premier gaming CPU that delivers performance surpassing or equaling Intel's Core i9-13900K, while avoiding the scheduling complexities of its dual-CCD siblings. Its primary strengths include superior gaming frame rates, industry-leading power efficiency, and lower operating temperatures,...Lees meer

T
tomshardware.com
16/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D is recognized as a premier gaming processor, often outperforming more expensive alternatives like the Intel Core i9-13900K due to its 96MB of L3 3D V-Cache. Its single eight-core compute chiplet (CCD) design offers superior "plug-and-play" gaming performance without the complex thread-scheduling requirements of dual-chiplet, higher-core-count models. The chip...Lees meer

H
hothardware.com
05/04/2023

HotHardware crowns the AMD Ryzen 7 7800X3D as the premier gaming processor, highlighting its superior performance over higher-priced alternatives and exceptional power efficiency, rarely exceeding 88W under load. The chip's single-CCD design with 64MB of 3D V-Cache eliminates scheduler issues, providing top-tier results in gaming benchmarks. However, the 7800X3D exhibits lower...Lees meer

T
trustedreviews.com
28/02/2024

The AMD Ryzen 7 7800X3D is identified by Trusted Reviews as a premier, highly efficient 8-core gaming CPU, leveraging 3D V-Cache to outperform costlier alternatives in gaming workloads while maintaining lower operating temperatures. While delivering exceptional gaming performance, the CPU shows limitations in productivity tasks, trailing Intel counterparts in multi-core benchmarks...Lees meer

M
medium.com
08/04/2023

The CGMagazine review highlights the AMD Ryzen 7 7800X3D as a premier gaming processor, utilizing 3D V-Cache technology to achieve superior performance with 96MB of L3 cache. It outperforms more expensive competitors like the Intel Core i9-13900K in gaming benchmarks, while offering exceptional power efficiency and thermal management with a lower 120W TDP. Key cons identified...Lees meer

G
gamesradar.com
14/05/2025

The AMD Ryzen 7 7800X3D is highlighted by GamesRadar+ as a premier gaming CPU, featuring 8 cores and 96MB of L3 cache, which delivers superior performance over higher-end models in 1080p and 1440p scenarios. It boasts incredible power efficiency and low operating temperatures, making it an ideal choice for small form factor builds, particularly in games like Homeworld 3. However,...Lees meer

W
wepc.com
20/12/2024

The WePC review of the AMD Ryzen 7 7800X3D highlights it as a premier, value-retaining gaming CPU utilizing 8 cores, 16 threads, and 96 MB of L3 cache to drastically reduce latency and deliver high-FPS, 1080p/1440p performance. Proving to be exceptionally energy-efficient with a low power draw of roughly 68.4W in gaming, the 7800X3D leverages the AM5 socket to offer a future-proof...Lees meer

U
uk.pcmag.com
05/04/2023

The AMD Ryzen 7 7800X3D is an 8-core, 16-thread gaming-focused processor utilizing 3D V-Cache technology to provide 96MB of total L3 cache, designed to minimize data latency and boost performance at 1080p/1440p resolutions. While featuring lower clock speeds (4.2GHz base/5.0GHz boost) to manage thermals, it acts as a gaming powerhouse that competes with or exceeds more expensive...Lees meer

G
gamestar.de
09/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt gepositioneerd als de ultieme gaming-processor dankzij de 3D V-Cache-technologie. Met 96 MB L3-cache presteert hij in gaming-benchmarks beter dan duurdere CPU's zoals de Intel Core i9-13900K. De single-CCD-architectuur biedt een aanzienlijk voordeel door complexe scheduling-problemen te elimineren, wat zorgt voor een vloeiende high-performance ervaring...Lees meer

C
computerbase.de
05/04/2023

De ComputerBase-review bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D als de beste gaming-processor van zijn generatie. Dankzij de 3D V-Cache presteert hij vaak beter dan de duurdere Ryzen 9 7950X3D en de Intel Core i9-13900K, met hoge framerates in CPU-beperkte scenario's. Het ontwerp met één chiplet maakt het een echte 'plug-and-play'-oplossing zonder complexe scheduling-problemen. Daarnaast...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
05/04/2023

HardwareCooking bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D als een revolutie op gamegebied. Dankzij de 96MB aan 3D V-Cache biedt deze processor superieure prestaties vergeleken met high-end alternatieven zoals de i9-13900K en 7950X3D, wat zorgt voor aanzienlijke voordelen in framerates op 1080p- en 1440p-resoluties. De processor is extreem efficiënt met een gemiddeld verbruik van ongeveer...Lees meer

G
ginjfo.com
05/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D, gebaseerd op de Zen 4-architectuur met 3D V-Cache technologie, zet zichzelf neer als een superieure gaming-processor met uitzonderlijke prestaties en efficiëntie. Voorstanders prijzen het vermogen om gaming-benchmarks te domineren terwijl het energieverbruik (vaak onder de 80W) laag blijft in vergelijking met de concurrentie. Het ontwerp brengt echter...Lees meer

C
cowcotland.com
05/04/2023

De review van Cowcotland bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D als een superieure gaming-processor die, dankzij de 3D V-Cache technologie op een enkel CCD-ontwerp, topprestaties levert zonder ingewikkelde software-scheduling. In gaming-benchmarks presteert hij beter dan duurdere concurrenten zoals de 7950X3D en de Intel 13900K, terwijl hij een uitstekende energie-efficiëntie behoudt...Lees meer

G
global.techradar.com
17/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D vestigt zich dankzij de 3D V-Cache technologie met 96 MB L3-cache als een superieure gaming-processor die in gaming-workloads beter presteert dan duurdere alternatieven zoals de Intel Core i9-13900K, terwijl hij een hogere energie-efficiëntie en lagere bedrijfstemperaturen biedt. Het gespecialiseerde ontwerp met lagere kloksnelheden van 4,2 GHz basis en 5,0...Lees meer

T
tomshardware.fr
05/04/2023

De review van Tom's Hardware France bestempelt de AMD Ryzen 9 7950X3D als een hoogwaardige 16-core hybride processor die met succes de gaming-kroon herovert. Het asymmetrische ontwerp maakt gebruik van één chiplet met 128 MB 3D V-Cache voor gaming-efficiëtie, terwijl de andere chiplet hoge kloksnelheden behoudt voor productiviteit. Wat prestaties betreft, troeft de 7950X3D...Lees meer

G
geeknetic.es
05/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt in de review van Geeknetic geprezen als een hoogwaardige, energiezuinige gaming-processor die 96 MB L3 3D V-Cache benut voor topprestaties op het AM5-platform. De belangrijkste voordelen zijn de superieure gaming-benchmarks vergeleken met duurdere alternatieven, de uitzonderlijke efficiëntie en het eenvoudige ontwerp met een enkele chiplet, hoewel hij...Lees meer

R
robadainformatici.it
04/10/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D, gebaseerd op de Zen 4-architectuur met 3D V-Cache technologie, wordt gezien als een superieure gaming-processor die uitzonderlijke framerates biedt in 1080p en 1440p. Het single-CCD ontwerp en de 96MB L3-cache zorgen voor topprestaties per watt, waarbij hij tijdens het gamen vaak aanzienlijk minder stroom verbruikt dan de concurrentie. Hoewel hij uitblinkt in...Lees meer

H
hwupgrade.it
05/04/2023

De review van Hardware Upgrade bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D als de ultieme gaming-opvolger van de 5800X3D, gebruikmakend van een 8-core/16-thread 'Zen 4'-ontwerp met 96 MB L3-cache. Dankzij de single-CCD-architectuur worden de scheduling-problemen van de duurdere dual-chiplet-modellen vermeden, wat resulteert in absolute topprestaties bij het gamen die vaak zelfs de Intel Core...Lees meer

T
tomshw.it
05/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt erkend als een superieure gaming-processor die in gamescenario's vaak krachtiger modellen zoals de Intel Core i9-13900K en Ryzen 9 7950X3D verslaat. Dit is grotendeels te danken aan de 96MB 3D V-Cache, die de latentie verlaagt, en een single-CCD ontwerp dat de core-scheduling vereenvoudigt voor betere en consistentere prestaties. Belangrijke voordelen...Lees meer

T
techtesters.eu
05/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D is gepositioneerd als een top-tier gaming-CPU met een single-CCD, acht-core ontwerp en 96MB L3 3D V-Cache, wat zorgt voor zeer consistente prestaties. De chip blinkt uit in gaming-efficiëntie en overtreft vaak de Intel Core i9-13900K terwijl hij onder de 90 watt blijft, en dient als een 'plug-and-play' optie zonder ingewikkeld softwarebeheer. Hoewel de chip...Lees meer

T
tweakers.net
05/04/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt gepositioneerd als de ultieme gaming-processor, waarbij de 3D V-Cache-technologie op een enkele 8-core chiplet wordt ingezet om te concurreren met de Intel Core i9-13900KS, terwijl hij een superieure energie-efficiëntie levert. In tegenstelling tot duurdere X3D-modellen heeft de 7800X3D een eenvoudig ontwerp dat topprestaties levert zonder dat er...Lees meer

T
tweakers.net
28/02/2023

Tweakers.net bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D als de ultieme gaming-processor, die vaak beter presteert dan de duurdere Ryzen 9 7900X3D dankzij het ontwerp met één enkele 8-core chiplet. Hierdoor profiteren alle cores van de 3D V-Cache. Waar de dual-chiplet architectuur van de 7900X3D complexe scheduling vereist, biedt de 7800X3D superieure 'plug-and-play' gaming-prestaties en...Lees meer

N
notebookcheck.nl
16/07/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt gezien als een superieure gaming-CPU, die met 96 MB 3D V-Cache concurrenten zoals de Intel Core i9-13900K in games achter zich laat, ondanks dat hij slechts acht kernen heeft. Hij wordt geprezen om zijn uitzonderlijke energie-efficiëntie en het ontwerp met één CCD, waardoor scheduling-problemen van duurdere modellen worden vermeden. Dit maakt het een...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 7800x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk