AMD Ryzen 7 9700X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€260
  • PassMark-benchmarkresultaat: 37079
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.5 GHz

AMD Ryzen 7 9700X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.8

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Uitstekend
7.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.7

Prestaties

18.0%

7.9

Cache en architectuur

10.0%

9.3

Geheugen en PCIe

7.0%

6.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.8

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(2341)
amazon
5.0
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    9.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.1

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.5

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 6.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    7.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    5.5

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-9700x
amd-ryzen-7-9700x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 9700X is een 8-core, 16-thread processor gebaseerd op de Zen 5-architectuur (TSMC 4nm), met een basisklok van 3,8 GHz en een boostklok tot 5,5 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 32 MB L3-cache, ondersteuning voor PCIe 5.0 en DDR5-geheugen (optimaal tot 6000 MT/s). De grootste voordelen zijn de uitstekende energie-efficiëntie met een laag TDP van 65W, sterke single-core prestaties en lagere bedrijfstemperaturen vergeleken met de vorige generatie. Nadelen zijn de beperkte prestatiewinst in multi-core scenario's ten opzichte van de 7700X, de afwezigheid van een meegeleverde koeler en het feit dat de 7800X3D voor gamers vaak een betere keuze blijft.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 9700X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.7

Prestaties

18.0%

7.9

Cache en architectuur

10.0%

9.3

Geheugen en PCIe

7.0%

6.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.8

Geïntegreerde graphics

7.8
AMD Ryzen 7 9700X heeft een technische score van 7,82 punten, hoger dan die van 94,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(2341)
amazon
5.0
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 7 9700X heeft een gebruikersscore van 9,72 punten, hoger dan die van 99,9% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 9700X heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.0

Totaalscore

40.0%

9.2

Prijs

8.4
AMD Ryzen 7 9700X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,4 punten, hoger dan die van 99% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 9700X behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 7 9700X gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 9700X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 9700X heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 9700X biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 9700X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,5 GHz
AMD Ryzen 7 9700X haalt een boostklok van 5,5 GHz, die hoger is dan die van 97,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,8 GHz
AMD Ryzen 7 9700X heeft een basisklok van 8x3.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 7 9700X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

32 MB
AMD Ryzen 7 9700X heeft een L3-cache van 32 MB, die groter is dan die van 89,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 9700X heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

640 KB
AMD Ryzen 7 9700X heeft een L1-cache van 640 KB, die groter is dan die van 74,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.600 MHz
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt geheugensnelheden tot 5.600 MHz, wat hoger is dan bij 79,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5600 MHz
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.600 MHz, wat hoger is dan bij 80,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

8.000 MHz
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 8.000 MHz, wat hoger is dan bij 99,6% van de processoren en gelijk is aan 0,4% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 7 9700X heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon 610M
AMD Ryzen 7 9700X gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon 610M, die geavanceerder is dan die in 89,3% van de processoren en gelijk is aan die in 1,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 7 9700X heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 7 9700X heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 9700X heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 9700X heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 9700X vs de gemiddelde processor

  • 2.28x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.348 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.348 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.348 vs 1.471
  • 87,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.653 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.653 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.653 vs 2.483
  • 3.19x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.890 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.890 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.8.890 vs 2.783
  • 3.53x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (16.937 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (16.937 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.16.937 vs 4.793
  • 27,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,5 GHz vs 4,3 GHz
  • 3.52x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (37.079 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (37.079 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.37.079 vs 10.532,5
  • 80% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (871 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (871 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.871 vs 484
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).Granite Ridge vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • 2.28x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.348 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 87,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.653 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 3.19x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.890 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 3.53x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (16.937 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 27,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 3.52x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (37.079 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 80% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (871 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 4 bredere front-end
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 10 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 66,7% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (640 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2.37x meer transistors
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (11,7 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 4x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 95,6% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (89,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 90,9% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 7 9700X gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon 610M vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 7 9700X heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 9700X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 9700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 9700X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 7 9700X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 9700X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 9700X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 9700X?

  • Uitzonderlijk goede energie-efficiëntie met een laag stroomverbruik (65W TDP).
  • Blijft erg koel tijdens gebruik, waardoor eenvoudige luchtkoeling vaak volstaat.
  • Sterke single-core prestaties dankzij de nieuwe Zen 5-architectuur.
  • Compatibel met het bestaande AM5-platform, wat toekomstige upgrades makkelijker maakt.
  • Goede prestaties in productiviteitstaken en contentcreatie.

What customers dislike about AMD Ryzen 7 9700X?

  • De prestatiewinst ten opzichte van de voorganger (Ryzen 7 7700X) is voor gamers aan de lage kant.
  • Wordt geleverd zonder standaard koeler, wat extra kosten met zich meebrengt.
  • De Ryzen 7 7800X3D blijft een betere en snellere keuze voor pure gaming-systemen.
  • De introductieprijs werd door sommigen als te hoog ervaren in vergelijking met de marginale verbeteringen.
  • Multi-threaded prestaties kunnen achterblijven bij concurrenten met meer rekenkernen.

Expertbeoordelingen

T
techspot.com
07/08/2024

The TechSpot review defines the AMD Ryzen 7 9700X as an underwhelming, efficiency-focused Zen 5 processor, offering only a 2% multi-threaded performance gain over the 7700X. While boasting an improved 65W TDP that results in excellent thermal efficiency and low power draw, the 8-core/16-thread chip provides negligible generational uplift. Gaming performance, on average, only...Lees meer

V
vividrepairs.co.uk
23/12/2025

The Vivid Repairs review of the AMD Ryzen 7 9700X highlights the processor as a highly efficient "sweet spot" for mid-range gaming, boasting a 65W TDP that delivers exceptional 1440p/4K performance with lower power consumption and heat output. While offering improved 1% low frame rates, the Zen 5 chip delivers only modest performance gains (8-12%) over the 7700X and lags behind X3D...Lees meer

E
eteknix.com
11/08/2024

In an eTeknix re-review of the AMD Ryzen 7 9700X, the tester investigates if enabling Precision Boost Overdrive (PBO) redeems the CPU's underwhelming launch performance. While the 9700X offers a 16% IPC gain and efficient 65W TDP, out-of-the-box results show it is less than 5% faster than the cheaper 7700X. Testing indicates that enabling PBO provides notable multi-core gains in...Lees meer

W
wepc.com
18/12/2024

The AMD Ryzen 7 9700X is an 8-core, 16-thread Zen 5 processor that, according to WePC, prioritizes exceptional power efficiency over raw performance, featuring a low 65W TDP that enables impressive thermal results. The review highlights low operating temperatures (71°C in gaming), AM5 socket compatibility, and strong, competitive 1440p/4K gaming performance as major advantages....Lees meer

C
club386.com
07/08/2024

According to the Club386 review, the AMD Ryzen 7 9700X and Ryzen 5 9600X (Zen 5) represent a conservative, efficiency-focused step forward, characterized by impressive thermal performance and low power consumption at a 65W TDP. While the 6-core 9600X is deemed a strong, efficient upgrade over its predecessor, the 8-core 9700X is severely limited by this power constraint, often...Lees meer

C
cgmagonline.com
07/08/2024

The AMD Ryzen 7 9700X, reviewed by CGMagazine, is an 8-core, 16-thread Zen 5 processor featuring a 65W TDP, 5.5 GHz boost clock, and significant improvements in power efficiency and operating temperatures over the 7700X. The CPU excels in single-core tasks, video editing, and gaming, while offering AVX-512/VINNI acceleration for AI and support for fast DDR5-8000 memory on the AM5...Lees meer

G
gamersnexus.net
26/08/2024

Gamers Nexus labels the AMD Ryzen 7 9700X a "wasted opportunity" due to minimal performance gains over the previous generation despite utilizing the new Zen 5 architecture. While offering class-leading 65W TDP power efficiency, the chip suffers from an underwhelming 3–8% performance improvement, rendering it a difficult recommendation over the existing 7800X3D, which frequently...Lees meer

K
kitguru.net
08/08/2024

According to KitGuru, the AMD Ryzen 7 9700X is a 65W TDP "low power jewel" based on the Zen 5 architecture, offering impressive efficiency and low operating temperatures (57°C to 64°C) at stock settings. While it delivers roughly 10% higher single-threaded performance, multi-core and gaming improvements are minimal compared to the previous generation, with performance nearly...Lees meer

T
tweaktown.com
07/08/2024

The TweakTown review identifies the AMD Ryzen 7 9700X as a highly efficient 8-core/16-thread Zen 5 processor, featuring a 65W TDP that provides a 38% power reduction over the 7700X while maintaining low operating temperatures around 64°C. Performance-wise, it delivers a 9.4% single-core lead over the 7950X for superior gaming, though multi-core gains are modest due to strict power...Lees meer

I
ign.com
08/08/2024

According to IGN, the AMD Ryzen 7 9700X is a 65W TDP, 8-core processor built on Zen 5 architecture, focusing on high energy efficiency and low-temperature operation rather than significant out-of-the-box performance gains. While multi-core performance sees only modest improvements over the 7700X, the chip delivers solid single-core gains (approx. 11%) and runs exceptionally cool....Lees meer

P
pcgamer.com
07/08/2024

The AMD Ryzen 7 9700X is an 8-core, 16-thread Zen 5 processor that, according to PC Gamer, stands out for its exceptional efficiency, operating with a low 65W TDP that enables cool operation under modest air cooling. It delivers strong gaming and productivity performance, specifically in single-threaded tasks, though the generational improvement over the 7700X is often limited to a...Lees meer

P
pcmag.com
07/08/2024

The AMD Ryzen 7 9700X is an 8-core, 16-thread Zen 5 processor characterized by a significantly reduced 65W TDP compared to its predecessor, offering exceptional energy efficiency and cool operation, particularly suited for small-form-factor builds. While single-threaded performance sees a notable 9% boost, multi-threaded gains are modest, and gaming performance is competitive, often...Lees meer

C
chip.de
30/01/2026

De AMD Ryzen 7 9700X, die in de CHIP-video wordt besproken, valt op door zijn uitzonderlijke energie-efficiëntie en maakt gebruik van een 65W TDP om lagere bedrijfstemperaturen (54-57°C) te realiseren in vergelijking met zijn voorganger. De processor levert sterke single-core prestaties, behaalt hoge framerates in games (bijv. 220 FPS in Cyberpunk 2077) en beschikt over een...Lees meer

P
pcgames.de
28/03/2025

De overstap van de AMD Ryzen 7 5700X naar de 9700X biedt een aanzienlijke prestatieverbetering dankzij de Zen 5-architectuur, hogere boost-kloksnelheden en een winst van 40-50% in synthetische benchmarks. Hoewel de 5700X geschikt blijft voor budget-gaming, biedt de 9700X superieure framerates en stabiliteit, vooral in CPU-intensieve games, samen met ondersteuning voor het...Lees meer

P
pcgameshardware.de
18/08/2024

Volgens een review van PC Games Hardware vertoont de Ryzen 7 9700X een aanzienlijk prestatievoordeel van 12-13% op Nobara Linux 40 vergeleken met Windows 11, met opvallende winst in games zoals Red Dead Redemption 2.

N
notebookcheck.com
20/08/2024

De AMD Ryzen 7 9700X, gebaseerd op de Zen 5-architectuur, levert indrukwekkende 4nm single-core prestaties en gaming-efficiëntie, waarbij hij in veel taken de Intel Core i9-14900K evenaart met een aanzienlijk lagere TDP van 65W. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke energiezuinigheid, lagere bedrijfstemperaturen en de lange levensduur van het AM5-platform. Als 8-core...Lees meer

L
lesnumeriques.com
18/09/2024

De AMD Ryzen 7 9700X, gebaseerd op de 4nm Zen 5-architectuur, is een veelzijdige 8-core processor met een boostklok van 5,5 GHz en 40 MB totale cache. Door de TDP van 65W is hij opmerkelijk eenvoudig te koelen met een gemiddelde luchtkoeler. De chip levert uitstekende gaming- en single-core prestaties met een superieure energie-efficiëntie, waarbij hij 20% minder stroom verbruikt...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
08/08/2024

De review van HardwareCooking concludeert dat de AMD Ryzen 7 9700X en 5 9600X teleurstellende prestatiewinsten bieden ten opzichte van hun Zen 4-voorgangers. De 9700X laat slechts een verbetering van 3,6% zien bij algemene taken en ongeveer 2,1% bij gamen op 1080p. Hoewel de gameprestaties bijna identiek zijn aan die van de vorige generaties, blinken de processors uit in...Lees meer

P
pausehardware.com
10/08/2024

Volgens de review van PauseHardware zijn de AMD Ryzen 7 9700X en Ryzen 5 9600X ontworpen voor hoge efficiëntie en verbeterde Zen 5-prestaties bij een lagere TDP van 65W, wat resulteert in superieure kracht-prestatieverhoudingen in plaats van enorme snelheidswinsten. De chips leveren uitstekende single-core prestaties, sterke gaming-prestaties en compatibiliteit met het AM5-platform,...Lees meer

M
muycomputer.com
07/08/2024

De AMD Ryzen 7 9700X introduceert de Zen 5-architectuur met een focus op efficiëntie, waarbij een verlaagde TDP van 65W zorgt voor een koele, stille werking en uitstekende prestaties per watt. Hoewel de chip een single-core boost van 10-13% biedt ten opzichte van de 7700X, resulteren de strikte stroombeperkingen in slechts marginale winst bij multi-threaded prestaties. Hierdoor...Lees meer

T
tech.everyeye.it
07/08/2024

De Everyeye-review geeft aan dat de AMD Ryzen 7 9700X en Ryzen 5 9600X, gebaseerd op de Zen 5-architectuur, prioriteit geven aan extreme energie-efficiëntie en thermisch beheer boven agressieve prestatiewinst. Beide CPU's hebben een lage TDP van 65W, wat resulteert in koele bedrijfstemperaturen, hoewel deze conservatieve vermogensinstelling de multi-core prestatieverbeteringen ten...Lees meer

S
smartworld.it
07/08/2024

De AMD Ryzen 7 9700X, gebaseerd op de Zen 5-architectuur, geeft prioriteit aan efficiëntie met een 8-core/16-thread ontwerp en een TDP van 65W, waarbij de temperaturen koel blijven rond de 54°C–57°C.

H
hwupgrade.it
07/08/2024

De review van Hardware Upgrade karakteriseert de Ryzen 5 9600X en Ryzen 7 9700X als een significante architecturale stap voorwaarts die echter wordt „gevangen gehouden” door strikte 65W stroomlimieten. Hoewel de Zen 5-architectuur indrukwekkende winsten van 14-16% levert in single-threaded taken en een uitzonderlijke energie-efficiëntie biedt, belemmert de lagere TDP de prestaties...Lees meer

T
tomshw.it
07/08/2024

De review van Tom's Hardware over de AMD Ryzen 7 9700X bestempelt de processor op basis van de nieuwe Zen 5-architectuur als een koploper op het gebied van efficiëntie, waarbij de TDP van 65W zorgt voor uitzonderlijk lage bedrijfstemperaturen en een laag stroomverbruik. Hoewel de single-core prestaties een merkbare verbetering van 9% tot 10% laten zien ten opzichte van de vorige...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 9700X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk