AMD Ryzen 7 5800x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€260
  • PassMark-benchmarkresultaat: 28303
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.5 GHz

AMD Ryzen 7 5800x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.7

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.3

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Goed
6.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.2

Prestaties

18.0%

7.0

Cache en architectuur

10.0%

7.4

Geheugen en PCIe

7.0%

3.1

Vermogen en thermiek

4.0%

8.5

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(6400)
1.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    5.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.1

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.1

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 7.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-5800x3d
  • amd-ryzen-7-5800x3d
  • amd-ryzen-7-5800x3d
amd-ryzen-7-5800x3d
amd-ryzen-7-5800x3d
amd-ryzen-7-5800x3d

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 5800X3D is een high-end gaming-processor gebaseerd op de Zen 3-architectuur, uitgerust met 8 cores, 16 threads en een revolutionaire 96 MB aan L3-cache dankzij de 3D V-Cache technologie. Het beschikt over een basiskloksnelheid van 3,4 GHz, een boostklok tot 4,5 GHz en een TDP van 105W op de AM4-socket. De belangrijkste voordelen zijn de uitzonderlijke gaming-prestaties die zelfs nieuwere chips evenaren, een lagere latency door het enorme cachegeheugen en de eenvoudige upgrade-mogelijkheid voor bestaande AM4-moederborden. Als nadelen gelden de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard 5800X, minder sterke prestaties in zware productiviteitstaken en het ontbreken van officiële ondersteuning voor overklokken.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 5800x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.2

Prestaties

18.0%

7.0

Cache en architectuur

10.0%

7.4

Geheugen en PCIe

7.0%

3.1

Vermogen en thermiek

4.0%

8.5

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

6.3
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een technische score van 6,32 punten, hoger dan die van 69,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(6400)
1.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een gebruikersscore van 9,72 punten, hoger dan die van 98,4% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.7

Totaalscore

40.0%

9.2

Prijs

7.4
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,4 punten, hoger dan die van 82,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 5800x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 73,8% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 5800x3d biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 5800x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,5 GHz
AMD Ryzen 7 5800x3d haalt een boostklok van 4,5 GHz, die hoger is dan die van 56,5% van de processoren en gelijk is aan die van 5,4% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,4 GHz
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een basisklok van 8x3.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

7 nm
AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt een productieproces van 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 71,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 7 nm
AMD Ryzen 7 5800x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 56,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

96 MB
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een L3-cache van 96 MB, die groter is dan die van 97,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een TDP van 105 W, wat hoger is dan die van 91% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een basisvermogen van 105 W, wat hoger is dan dat van 91,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

142 W
AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een boostvermogen van 142 W, wat hoger is dan dat van 83,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 5800x3d vs de gemiddelde processor

  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.96 MB vs 8 MB
  • 2.08x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.799 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.799 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.5.799 vs 2.783
  • 2.69x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.303 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.303 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.28.303 vs 10.532,5
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    20 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • 43,8% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.116 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.116 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.116 vs 1.471
  • 30,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.234 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.234 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.234 vs 2.483
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).4,0 vs 3,0
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • 2.08x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.799 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 2.69x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.303 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 43,8% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.116 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 30,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.234 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 16,9% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (566 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 4,7% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Vermeer vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 5800x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 7 nm vs Intel 14 nm).
  • 60% meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.142 W vs 64 W
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.105 W vs 45 W
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.90 °C vs 100 °C
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.105 W vs 45 W
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 7 5800x3d heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 5800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 5800x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 5800x3d?

  • Uitzonderlijke gamingprestaties dankzij de enorme 96MB L3-cache, wat zorgt voor hogere framerates en minder stotteringen.
  • Ideale 'drop-in' upgrade voor gebruikers met een bestaand AM4-moederbord, waardoor een volledig nieuw systeem (moederbord en RAM) niet nodig is.
  • Zeer energiezuinig in vergelijking met concurrerende high-end processors van Intel, met een gunstige prestatie-per-watt verhouding.
  • Verminderde gevoeligheid voor de snelheid van het werkgeheugen (RAM), omdat de processor minder vaak data uit het trage systeemgeheugen hoeft te halen.
  • Significante verbetering in 1% lows (minimale framerates), wat resulteert in een veel vloeiendere spelervaring.

What customers dislike about AMD Ryzen 7 5800x3d?

  • Minder geschikt voor zware productiviteitstaken zoals videobewerking of 3D-rendering vergeleken met de standaard 5800X of Ryzen 9, door de lagere kloksnelheden.
  • Geen ondersteuning voor traditioneel overklokken van de CPU-kernen, omdat de 3D V-Cache gevoelig is voor hogere voltages.
  • Kan relatief warm worden onder belasting door de gestapelde cache-laag die warmteafvoer bemoeilijkt, wat een goede koeler vereist.
  • Vertegenwoordigt het einde van het AM4-platform; toekomstige upgrades vereisen alsnog een overstap naar AM5 met DDR5-geheugen.
  • De prijs-prestatieverhouding buiten gaming is matig, zeker nu de voorraad afneemt en prijzen soms weer stijgen.

Expertbeoordelingen

T
techspot.com
14/01/2026

TechSpot's review of the AMD Ryzen 7 5800X3D and 5700X3D highlights their enduring relevance for AM4 platform users, with the 5800X3D holding its ground against newer CPUs in gaming, while the 5700X3D offers nearly identical performance (roughly 95% of the 5800X3D) at a better value. These processors excel in cache-sensitive games, often providing superior 1% low frame rates for a...Lees meer

G
gizbot.com
21/06/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D, reviewed on Gizbot, is an 8-core processor featuring 3D V-Cache technology that delivers exceptional gaming performance by stacking 96MB of L3 cache. It operates on the AM4 socket, offering an ideal, drop-in upgrade for existing users that frequently outpaces higher-end alternatives in gaming benchmarks. However, the processor suffers in productivity tasks...Lees meer

T
thetechrevolutionist.com
14/04/2022

The Tech Revolutionist review highlights the AMD Ryzen 7 5800X3D as a pioneering gaming CPU, utilizing 3D V-Cache technology to stack 64MB of additional L3 cache, bringing the total to 96MB. This innovation delivers exceptional gaming performance that challenges top-tier competition, representing a major advantage for gamers. However, a key limitation is that lower clock speeds...Lees meer

A
arstechnica.com
15/04/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D leverages 3D V-Cache technology to deliver top-tier gaming performance, frequently outpacing the Intel i9-12900K in CPU-bound scenarios while serving as a drop-in upgrade for the AM4 platform. However, the chip suffers from lower clock speeds, a lack of manual overclocking, and reduced productivity performance compared to the standard 5800X due to thermal...Lees meer

P
pcmag.com
14/04/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D is a specialized, high-performance CPU utilizing 3D V-Cache technology to stack 64MB of additional L3 cache, totaling 96MB for significant gaming performance gains. It acts as a final, high-end upgrade for the AM4 socket platform, offering competitive gaming performance against much more expensive, newer alternatives. Performance is heavily optimized for...Lees meer

T
tomshardware.com
29/05/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D is hailed by Tom's Hardware as the fastest gaming CPU of its generation, utilizing 3D V-Cache technology with 96MB of L3 cache to deliver unmatched gaming performance. This 8-core processor frequently outperforms more expensive, higher-clocked competitors like the Intel Core i9-12900KS in gaming, while offering excellent value by acting as a drop-in,...Lees meer

K
kitguru.net
14/04/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D, analyzed in the KitGuru review, stands as a premier gaming CPU utilizing 3D V-Cache technology to offer 96MB of L3 cache, providing exceptional gaming performance and power efficiency for the AM4 platform. While it excels in gaming, matching or exceeding competitors, it features lower clock speeds (4.5GHz boost) and locked core overclocking, which hinders...Lees meer

U
uk.pcmag.com
14/04/2022

The AMD Ryzen 7 5800X3D features innovative 3D V-Cache technology, stacking 64MB of cache directly onto the die to create a massive 96MB L3 pool, designed primarily for high-frame-rate 1080p gaming. While it achieves top-tier gaming performance in titles like Rainbow Six Siege, the chip is restricted by lower base/boost clocks (3.4GHz/4.5GHz) and locked overclocking to accommodate...Lees meer

H
hardwareluxx.de
25/04/2022

De review van Hardwareluxx bestempelt de AMD Ryzen 7 5800X3D als een hoogwaardige, uiterst efficiënte 'gamingspecialist' voor het AM4-platform, die 96 MB L3-cache gebruikt om geheugenlatentie in CPU-gebonden scenario's effectief te verminderen. Hoewel de processor gamingprestaties biedt die concurreren met high-end alternatieven, zorgen de lagere kloksnelheden voor lagere scores in...Lees meer

G
gamestar.de
14/04/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D maakt gebruik van 3D V-Cache-technologie, waardoor het L3-cachegeheugen wordt verdrievoudigd naar 96 MB. Dit resulteert in gaming-prestaties van wereldklasse die de Intel Core i9-12900K evenaren of zelfs verslaan. Belangrijke voordelen zijn de ongekende snelheid in games, de hoge efficiëntie en de status als de ultieme high-performance upgrade voor het...Lees meer

O
overclocking.com
07/04/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D, beoordeeld op Overclocking.com, maakt gebruik van innovatieve 3D V-Cache technologie om het L3-cachegeheugen te verdrievoudigen naar 96MB, waarmee het zichzelf positioneert als een gespecialiseerde, hoogwaardige gaming-processor. Hoewel hij uitblinkt in gaming, bleek hij volgens de review ondermaats te presteren in synthetische benchmarks, waarbij de...Lees meer

D
digitec.ch
14/04/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D is een specifieke gaming-CPU die gebruikmaakt van 64 MB extra 3D V-Cache (96 MB totaal L3) om een gemiddelde prestatiewinst van 15% bij 1080p te leveren ten opzichte van de 5800X, waarmee hij de Intel Core i9-12900K evenaart. Het is een krachtige 'drop-in' upgrade voor bestaande AM4-moederborden en biedt superieure efficiëntie met een lager stroomverbruik....Lees meer

T
tomshardware.fr
13/04/2022

Tom’s Hardware FR kroont de AMD Ryzen 7 5800X3D tot de beste 1440p gaming-CPU, aangedreven door 96 MB 3D V-Cache die prestatie-bottlenecks elimineert. De chip levert topprestaties in games, maar valt terug bij productiviteitstaken door lagere kloksnelheden en hoge temperaturen.

C
comptoir-hardware.com
14/04/2022

De review van Comptoir-Hardware vergelijkt de AMD Ryzen 7 5800X3D met de Intel Core i9-12900KS en benadrukt de tegengestelde benaderingen van gaming-prestaties: de 5800X3D maakt gebruik van 3D V-Cache, terwijl de 12900KS vertrouwt op hoge kloksnelheden.

G
gameit.es
05/10/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D maakt gebruik van 3D V-Cache technologie om 64 MB extra L3-cache toe te voegen, wat zorgt voor een flinke boost in gamingprestaties op het AM4-platform.

H
hardzone.es
02/06/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D, geanalyseerd door HardZone, is een op gaming gerichte processor die gebruikmaakt van 3D V-Cache-technologie om de L3-cache te verhogen naar 96 MB. Dit zorgt voor een aanzienlijke prestatieverbetering, ondanks de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard 5800X. De review benadrukt uitzonderlijke gaming-resultaten, met 10% tot 15% hogere framerates in...Lees meer

G
geeknetic.es
30/04/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D maakt gebruik von innovatieve 3D V-Cache-technologie om een 64MB SRAM-die te stapelen, waardoor de totale L3-cache op 96MB komt. Dit levert gaming-prestaties van topniveau die vaak even goed of zelfs beter zijn dan die van duurdere concurrenten. Met behoud van 8 cores en 16 threads behaalt hij enorme winst in cache-gevoelige taken en biedt hij ongekende waarde...Lees meer

R
robadainformatici.it
12/07/2023

De AMD Ryzen 7 5800X3D maakt gebruik van de innovatieve 3D V-Cache technologie, waarbij 64 MB extra L3-cache wordt toegevoegd voor superieure gamingprestaties met hoge verversingssnelheden die vaak sneller geklokte processors achter zich laten. Om de thermische dichtheid te beheersen en de cache te accommoderen, werkt de processor op lagere kloksnelheden en is de multiplier...Lees meer

S
smartworld.it
11/07/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D maakt gebruik van 3D V-Cache technologie, waarbij 64 MB extra L3-cache wordt gestapeld voor een totaal van 96 MB, gericht op het behalen van topprestaties in games. Het is een sterke 'drop-in' upgrade voor AM4-gebruikers en levert uitzonderlijke framerates die in gaming-scenario's vaak duurdere opties overtreffen. Pluspunten zijn de superieure efficiëntie in...Lees meer

H
hwupgrade.it
14/04/2026

De Hardware Upgrade review bestempelt de AMD Ryzen 7 5800X3D als een krachtige, laatste upgrade voor het AM4-platform, die met 3D V-Cache technologie de L3-cache verdrievoudigt naar 96MB. Dit ontwerp zorgt voor een flinke boost in gamingprestaties door geheugen-bottlenecks te verminderen, wat een alternatief biedt voor de dure overstap naar DDR5-platforms. Hoewel de processor...Lees meer

T
tweakers.net
05/09/2024

De Windows 11-update KB5041587, geanalyseerd door Tweakers, backport optimalisaties voor branch prediction uit versie 24H2, waarmee prestatietekorten voor AMD Zen-architecturen (Zen 3/4/5) op standaard Windows-accounts worden aangepakt. Deze 'gratis' prestatieboost is het meest merkbaar in CPU-gebonden gaming-scenario's op 1080p en biedt aanzienlijke winst voor bestaande hardware....Lees meer

T
tweakers.net
08/03/2023

De AMD Ryzen 7 5800X3D blijft een processor van topniveau voor gaming dankzij de innovatieve 3D V-Cache technologie, die het L3-cachegeheugen verdrievoudigt naar 96 MB en daarmee enorme waarde biedt voor de prijs van €299. Hoewel de kloksnelheden lager liggen dan bij de standaard 5800X, levert de enorme hoeveelheid cache uitzonderlijke prestaties in cache-gevoelige games. Dit maakt...Lees meer

T
tweakers.net
14/04/2022

De AMD Ryzen 7 5800X3D introduceert 3D V-cache technologie op de consumentenmarkt door 64MB L3-cache op de die te stapelen, wat een totaal van 96MB oplevert. Dit dient als een zeer efficiënte, directe upgrade voor het AM4-platform. Tweakers merkt op dat deze architectuur een aanzienlijk voordeel biedt bij gaming, met prestatiewinsten van meer dan 15–20% in bepaalde titels vergeleken...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 5800x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk