Intel Core i7 12700 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€260
  • PassMark-benchmarkresultaat: 29951
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.9 GHz

Intel Core i7 12700 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.9

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Zeer Goed
6.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.5

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.1

Geheugen en PCIe

7.0%

5.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

Goed
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(440)
amazon
4.6
(141)
amazon
5.0
(2)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.3

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    4.5

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 5.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    5.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    6.4

    CPU-threads

    15.0%

    4.5

    L3-cache

  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
  • intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700
intel-core-i7-12700

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-12700 is een krachtige 12e generatie 'Alder Lake' processor met een hybride architectuur die bestaat uit 12 cores (8 Performance-cores en 4 Efficient-cores) en 20 threads. De chip beschikt over een basiskloksnelheid van 2,1 GHz, een maximale turbofrequentie van 4,9 GHz via Intel Turbo Boost Max 3.0, en 25 MB Intel Smart Cache. Belangrijke pluspunten zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor gaming en contentcreatie, de ondersteuning voor zowel DDR4 als DDR5 geheugen, en de integratie van Intel UHD Graphics 770. De processor is bovendien relatief energiezuinig met een basisvermogen van 65W, hoewel dit kan oplopen tot 180W onder zware belasting. Enkele nadelen zijn dat de processor een vergrendelde multiplier heeft, waardoor handmatig overklokken niet mogelijk is, en dat de meegeleverde koeler soms onvoldoende kan zijn voor langdurige piekbelastingen.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 12700

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.5

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.1

Geheugen en PCIe

7.0%

5.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

6.9
Intel Core i7 12700 heeft een technische score van 6,95 punten, hoger dan die van 83,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(440)
amazon
4.6
(141)
amazon
5.0
(2)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
Intel Core i7 12700 heeft een gebruikersscore van 9,44 punten, hoger dan die van 93% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i7 12700 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.2

Totaalscore

40.0%

9.2

Prijs

7.8
Intel Core i7 12700 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,8 punten, hoger dan die van 91,5% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i7 12700 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i7 12700 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Intel 600 Series, Intel 700 Series
Intel Core i7 12700 ondersteunt Intel 600 Series, Intel 700 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 81,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 12700 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
Intel Core i7 12700 heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

20
Intel Core i7 12700 biedt 20 CPU-threads, wat meer is dan bij 85,4% van de processoren en gelijk is aan 4,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,9 GHz
Intel Core i7 12700 haalt een boostklok van 4,9 GHz, die hoger is dan die van 75,6% van de processoren en gelijk is aan die van 4,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 2,1 GHz & 4 x 1,6 GHz
Intel Core i7 12700 heeft een basisklok van 8x2.1 GHz & 4x1.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i7 12700 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i7 12700 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

25 MB
Intel Core i7 12700 heeft een L3-cache van 25 MB, die groter is dan die van 87,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
Intel Core i7 12700 heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.024 KB
Intel Core i7 12700 heeft een L1-cache van 1.024 KB, die groter is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i7 12700 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
Intel Core i7 12700 ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i7 12700 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i7 12700 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 12700 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel UHD Graphics 770
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 770
Intel Core i7 12700 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 770, die geavanceerder is dan die in 56,9% van de processoren en gelijk is aan die in 4,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Intel Core i7 12700 heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i7 12700 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Core i7 12700 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i7 12700 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i7 12700 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

180 W
Intel Core i7 12700 heeft een boostvermogen van 180 W, wat hoger is dan dat van 91,8% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i7 12700 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i7 12700 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 12700 vs de gemiddelde processor

  • 55% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.848 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.848 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.848 vs 2.483
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 12700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i7 12700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 2.84x meer PassMark-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (29.951 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (29.951 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.29.951 vs 10.532,5
  • 4.8x meer L2-cache
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.12 MB vs 2,5 MB
  • 12 meer CPU-threads
    Intel Core i7 12700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i7 12700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.20 vs 8
  • 61,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.375 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.375 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.375 vs 1.471
  • 2.33x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (11.182 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (11.182 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.11.182 vs 4.793
  • 51% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (731 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (731 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.731 vs 484
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i7 12700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 12700 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i7 12700 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 55% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.848 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.84x meer PassMark-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (29.951 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 12 meer CPU-threads
    Intel Core i7 12700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 61,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.375 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.33x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (11.182 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 51% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (731 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 6 meer CPU-cores
    Intel Core i7 12700 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 14% hogere boostklok
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 4.8x meer L2-cache
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 3.13x meer L3-cache
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (25 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i7 12700 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 2.67x meer L1-cache
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.024 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 12700 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • 21,4% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i7 12700 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i7 12700 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 12700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 12700 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 12700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 12700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 12700 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i7 12700 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i7 12700 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i7 12700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 12700 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, FMA3, AES, VAES, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 7 lagere klokmultiplier
    Intel Core i7 12700 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (21 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 2.81x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (180 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 12700 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.81x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (180 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (180 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.180 W vs 64 W
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 12700 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, FMA3, AES, VAES, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 12700 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, FMA3, AES, VAES, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, FMA3, AES, VAES, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 12700 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 12700 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².215 mm² vs 178 mm²
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i7 12700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 12700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 7 lagere klokmultiplier
    Intel Core i7 12700 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (21 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Core i7 12700 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (21 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.21 vs 28

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 12700 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i7 12700?

  • Uitstekende prestaties in zowel single-core als multi-core taken, vergelijkbaar met de duurdere i9-varianten voor gaming.
  • Goede prijs-prestatieverhouding, vooral omdat het een goedkoper alternatief is voor de 'K'-serie zonder veel in te leveren op snelheid.
  • Efficiënte hybride architectuur met 12 cores (8 P-cores en 4 E-cores) die multitasking soepel laat verlopen.
  • Draait koeler en is zuiniger dan de i7-12700K of i9-modellen, wat bespaart op koelingskosten en stroom.
  • Compatibel met zowel DDR4 als DDR5 geheugen, wat flexibiliteit biedt bij het upgraden van een systeem.

What customers dislike about Intel Core i7 12700?

  • Niet overklokbaar vanwege de vergrendelde multiplier, wat een nadeel is voor enthousiastelingen.
  • De meegeleverde standaardkoeler (Laminar RM1) kan onder zware belasting luidruchtig worden of leiden tot thermische beperkingen (throttling).
  • Prestaties kunnen aanzienlijk dalen wanneer de strikte 65W stroomlimiet wordt gehandhaafd in zware multi-threaded applicaties.
  • Vereist een nieuw moederbord met LGA 1700 socket, wat extra kosten met zich meebrengt voor gebruikers van oudere generaties.
  • Sommige gebruikers melden softwareproblemen waarbij achtergrondtaken naar de minder krachtige E-cores worden gestuurd, wat de prestaties kan beïnvloeden.

Expertbeoordelingen

C
channellife.com.au
14/04/2022

The Intel Core i7-12700 is described as a well-balanced CPU, offering high-end, efficient performance with excellent thermals, reaching only 71°C under 100% load. A key benefit is its value compared to higher-end models, though it lacks the overclocking capabilities and AI-tuning features found in "K" suffix alternatives. While designed for stability over raw, unlocked power, it is...Lees meer

A
arstechnica.com
10/03/2022

The Ars Technica review of the Intel Core i7-12700 highlights it as a value-focused, 12-core (8 E) processor offering near-identical gaming performance to the 12700K when paired with B660/H670 motherboards, while being significantly cheaper. It includes the RM1 stock cooler, which handles standard tasks but becomes loud under load. Performance is heavily dependent on motherboard...Lees meer

T
techspot.com
04/01/2022

The TechSpot review identifies the Intel Core i7-12700 as a high-value, 12-core (8 E) processor that offers near-i7-12700K performance, particularly when paired with cost-effective B660 motherboards and DDR4 memory. It delivers exceptional productivity and gaming performance, outperforming the AMD Ryzen 9 5900X in single-threaded tasks like Photoshop. However, a significant drawback...Lees meer

P
pcgameshardware.de
07/03/2022

De review van de Intel Core i7-12700 benadrukt de hybride architectuur met 12 cores als een sterke concurrent voor de Ryzen 7 5800X, waarbij hij ongeveer 12% snellere single-threaded en 8% snellere multi-threaded prestaties levert. Het dient als een energiezuinig alternatief voor de K-serie en biedt vergelijkbare prestaties met een basis-TDP van 65W voor gebruikers die niet willen...Lees meer

G
galaxus.fr
11/02/2022

Tests van Galaxus tonen aan dat Intels Laminar RM1 en RH1 standaardkoelers alleen effectief werken wanneer CPU's beperkt blijven tot een basisvermogen van 65 watt. Ze slagen er niet in de hitte te beheersen zodra moederborden hogere, praktijkgerichte stroomverbruiken toestaan. Hoewel de koelers eenvoudig te installeren, esthetisch fraai en stil bij stationair gebruik zijn, leiden ze...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
07/07/2022

De Intel Core i7-12700 biedt met 8 Performance-cores en 4 Efficient-cores een gebalanceerde high-performance ervaring binnen een TDP van 65W. De processor levert single-core prestaties die dicht bij de 12900K liggen en presteert beter dan de 12600K. Belangrijke pluspunten zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor gebruikers die niet overklokken, koelere bedrijfstemperaturen...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
07/07/2022

De review van HardwareCooking beschrijft de Intel Core i7-12700 als een veelzijdige 12-core (8 P-cores) Alder Lake-CPU die een brug slaat tussen gaming en productiviteit, met single-core prestaties die die van de i9-12900K benaderen. De processor blinkt uit in taken zoals Premiere Pro en Blender, biedt ondersteuning voor zowel DDR4 als DDR5 en beschikt over geïntegreerde graphics....Lees meer

A
arstechnica.com
10/03/2022

De review van Ars Technica bestempelt de Intel Core i7-12700 als een 12-core 'Alder Lake'-chip die uitstekende prestaties levert voor ongeveer $340. Gecombineerd met een B660- of H670-moederbord is het een krachtige en veelzijdige keuze voor zowel workstations als gaming. Hoewel de chip topprestaties levert die de Ryzen 7 5800X evenaren of zelfs verslaan, gaat dit gepaard met een...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 12700 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk