AMD Ryzen 9 7900X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€260
  • PassMark-benchmarkresultaat: 51283
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.6 GHz

AMD Ryzen 9 7900X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.0

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Uitstekend
8.0

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.2

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(2534)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 7.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-9-7900x
amd-ryzen-9-7900x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 7900X is een krachtige high-end processor uit de Ryzen 7000-serie, gebouwd op de Zen 4-architectuur met een 5nm-procedé. Deze CPU beschikt over 12 cores en 24 threads, met een indrukwekkende basiskloksnelheid van 4,7 GHz en een maximale boostsnelheid tot 5,6 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 76 MB totale cache (64 MB L3), ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0, evenals de integratie van Radeon Graphics op het AM5-platform. De grootste pluspunten zijn de uitstekende multi-threaded prestaties voor contentcreatie en gaming, de hoge kloksnelheden en de toekomstbestendigheid van het platform. Nadelen zijn het ontbreken van een meegeleverde koeler, het hoge energieverbruik (TDP van 170W) waardoor krachtige koeling noodzakelijk is, en de relatief hoge aanschafkosten voor moederbord en geheugen.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 7900X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.2

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

8.0
AMD Ryzen 9 7900X heeft een technische score van 8,01 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(2534)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 9 7900X heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 9 7900X heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.2

Totaalscore

40.0%

9.2

Prijs

8.5
AMD Ryzen 9 7900X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,5 punten, hoger dan die van 99,4% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 9 7900X behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 9 7900X gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 7900X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
AMD Ryzen 9 7900X heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
AMD Ryzen 9 7900X biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 7900X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,6 GHz
AMD Ryzen 9 7900X haalt een boostklok van 5,6 GHz, die hoger is dan die van 98,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

12 x 4,7 GHz
AMD Ryzen 9 7900X heeft een basisklok van 12x4.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 9 7900X gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 9 7900X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

64 MB
AMD Ryzen 9 7900X heeft een L3-cache van 64 MB, die groter is dan die van 94,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
AMD Ryzen 9 7900X heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

768 KB
AMD Ryzen 9 7900X heeft een L1-cache van 768 KB, die groter is dan die van 78,2% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

6.000 MHz
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 6.000 MHz, wat hoger is dan bij 97,1% van de processoren en gelijk is aan 0,1% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 7900X heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 9 7900X gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 7900X heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 9 7900X heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

170 W
AMD Ryzen 9 7900X heeft een TDP van 170 W, wat hoger is dan die van 97% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

170 W
AMD Ryzen 9 7900X heeft een basisvermogen van 170 W, wat hoger is dan dat van 96,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

230 W
AMD Ryzen 9 7900X heeft een boostvermogen van 230 W, wat hoger is dan dat van 95,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 7900X vs de gemiddelde processor

  • 4.16x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.572 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.572 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.11.572 vs 2.783
  • 4.87x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (51.283 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (51.283 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.51.283 vs 10.532,5
  • 3.8x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.235 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.235 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.18.235 vs 4.793
  • 2x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.944 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.944 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.944 vs 1.471
  • 70,3% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.229 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.229 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.229 vs 2.483
  • 30,2% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,6 GHz vs 4,3 GHz
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.64 MB vs 8 MB
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 9 7900X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 4.16x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.572 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 4.87x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (51.283 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 3.8x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.235 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.944 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 70,3% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.229 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 30,2% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 59,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (770 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 6 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 22,3% kortere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (406 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 19 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (47 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 4.8x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 3.11x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (5,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 7900X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 7900X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (768 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2.65x meer transistors
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (13,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Flexibele PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt flexibelere PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x16, x8/x8, x8/x4/x4, x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 7900X heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7900X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 3.59x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 3.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 3.78x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 3.59x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.230 W vs 64 W
  • 3.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.170 W vs 45 W
  • 3.78x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.170 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 7900X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7900X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 7900X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7900X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 7900X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 9 7900X?

  • Uitstekende prestaties in zowel gaming als zware productiviteitstaken dankzij de 12 cores en 24 threads
  • Toekomstbestendig platform door ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0 op het AM5-socket
  • Zeer goede single-core prestaties en hoge kloksnelheden tot 5,6 GHz
  • Efficiëntie kan aanzienlijk worden verbeterd door gebruik te maken van de 'Eco Mode'
  • Geïntegreerde AMD Radeon graphics voor basis beeldweergave zonder aparte videokaart

What customers dislike about AMD Ryzen 9 7900X?

  • Wordt erg warm onder belasting, waardoor krachtige (water)koeling noodzakelijk is
  • Hoog stroomverbruik bij standaardinstellingen (TDP van 170W)
  • Geen meegeleverde koeler in de doos, wat extra kosten met zich meebrengt
  • Hoge instapkosten door de verplichte overstap naar een nieuw AM5-moederbord en DDR5-geheugen
  • Sterke concurrentie van zowel de goedkopere Intel Core i7-13700K als AMD's eigen Ryzen 7 7800X3D voor gamers

Expertbeoordelingen

T
tweaktown.com
26/09/2022

The TweakTown review identifies the AMD Ryzen 9 7900X as a 12-core, 24-thread "Zen 4" processor offering substantial performance gains over the 5900X via 5nm architecture and 5.6GHz boost clocks. Key pros include exceptional multi-threaded performance, integration of RDNA 2 graphics, and high efficiency. However, the chip requires a new AM5 motherboard, uses expensive DDR5 memory,...Lees meer

H
hwcooling.net
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7900X review on HWCooling highlights a significant 5nm Zen 4 architectural shift, delivering high-performance computing with 12 cores, 24 threads, and boost clocks up to 5.6GHz. Key advantages include massive productivity gains over previous generations, especially in multi-threaded tasks, alongside improved gaming performance and the inclusion of integrated RDNA2...Lees meer

T
techspot.com
04/10/2022

The TechSpot review of the 12-core AMD Ryzen 9 7900X highlights its position as a high-performance processor, delivering significant gains over the previous generation in multi-threaded productivity tasks like Blender. While it outperforms the Intel Core i9-12900K in content creation, it struggles with value in gaming, often matching the cheaper Ryzen 5 7600X and 7 7700X, and even...Lees meer

W
windowscentral.com
17/10/2022

The AMD Ryzen 9 7950X and 7900X represent peak consumer performance, offering exceptional multi-core power for content creation and gaming, with the 16-core 7950X serving as the top-tier workstation option. Built on the Zen 4 architecture and AM5 platform, these chips introduce essential support for DDR5 memory and PCIe 5.0, aiming for long-term socket longevity. While delivering...Lees meer

T
tomshardware.com
19/10/2022

The AMD Ryzen 9 7900X delivers a substantial 15% increase in gaming performance and up to 30% faster productivity results over the 5900X, driven by Zen 4 architecture, 12 cores, and 5.6 GHz boost clocks. While the CPU supports modern DDR5 and PCIe 5.0, it carries a high platform cost due to required new AM5 motherboards and, for gamers, remains a harder sell against the Ryzen 7...Lees meer

K
kitguru.net
23/11/2022

The AMD Ryzen 9 7900X is a high-performance 12-core Zen 4 processor that delivers outstanding single-threaded performance and strong productivity results, yet faces stiff competition from the cheaper Intel Core i7-13700K. While offering a future-proof AM5 platform, the 7900X is hindered by high power consumption—hitting 194W—and high operating temperatures. However, the review...Lees meer

H
hwbusters.com
20/01/2023

The Hardware Busters review highlights the AMD Ryzen 9 7900X as a 12-core, 24-thread "powerhouse" built on Zen 4 architecture, offering a 13% IPC improvement and 5.6GHz boost clocks for high-end gaming and productivity. It transitions to the AM5 socket with PCIe 5.0 and DDR5 support, while offering compatibility with older AM4 coolers and featuring an integrated RDNA2 GPU for...Lees meer

P
pcmag.com
26/04/2023

The AMD Ryzen 9 7900X is a powerful 12-core, 24-thread processor based on the Zen 4 architecture, offering high-end productivity performance (roughly 90% of the 7950X) for a lower cost, featuring a 4.7GHz base clock and a 5.6GHz boost, alongside modern support for DDR5 and PCIe 5.0. A key pro includes its excellence in content creation, nearly matching the 7950X in workstation...Lees meer

K
kitguru.net
23/11/2022

The AMD Ryzen 9 7900X is a high-performance 12-core, 24-thread Zen 4 processor delivering stellar productivity and solid gaming performance, featuring significant efficiency gains when utilizing Eco Mode and Curve Optimizer to tune its high stock power draw and temperatures. Despite strong single-threaded performance, the processor faces stiff competition from Intel's 13th Gen...Lees meer

T
thefpsreview.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7900X, utilizing the 5nm Zen 4 architecture and AM5 platform, offers substantial productivity gains, including up to 41% faster rendering in Blender compared to its predecessor. While providing significant IPC improvements and high clock speeds, the processor operates at high temperatures (up to 95°C) and requires expensive DDR5 memory, which are notable cons...Lees meer

T
trustedreviews.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7900X is a 12-core, 24-thread Zen 4 processor delivering significant performance gains, reaching 5.6GHz boost clocks and supporting DDR5/PCIe 5.0 for future-proofing. While it excels in multi-threaded tasks, beating the Intel i9-12900K in creative workloads, it requires a new AM5 motherboard, which increases the total cost of ownership. While gaming performance is...Lees meer

V
vividrepairs.co.uk
21/01/2026

The Vivid Repairs review highlights the AMD Ryzen 9 7900X as a versatile, high-performance 12-core "workhorse" designed for content creators and heavy multitasking, earning a 9.5/10 for productivity. The processor, which supports the future-proof AM5 platform, delivers exceptional workstation performance for tasks like 3D modeling while remaining capable in gaming, scoring 8.5/10 in...Lees meer

P
pcgameshardware.de
08. Oktober 2022

De AMD Ryzen 9 7900X, gebaseerd op de Zen 4-architectuur, biedt een aanzienlijke prestatiewinst van meer dan 30% in multi-threaded taken vergeleken met de 5900X. Hierdoor is het een uitstekende keuze voor productiviteit, contentcreatie en high-end gaming. Het platform beschikt over moderne functies zoals DDR5-geheugen en PCIe 5.0, al vereist het wel een nieuw AM5-moederbord en...Lees meer

C
computerbase.de
26/09/2022

De ComputerBase-review van de AMD Ryzen 7000-serie benadrukt een aanzienlijke generatiesprong, waarbij de 7950X en 7700X gebruikmaken van de nieuwe Zen 4-architectuur, het 5nm-proces van TSMC en het AM5-platform met ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0. De CPU's bieden enorme prestatiewinsten – tot wel 45% sneller in workstation-taken – en zijn voorzien van een nieuwe geïntegreerde...Lees meer

C
chip.de
26/09/2022

De AMD Ryzen 9 7900X is een hoogwaardige "Zen 4"-processor die uitzonderlijke multi-threaded prestaties levert voor taken zoals 3D-rendering en 4K-videobewerking, versterkt door een geïntegreerde RDNA 2-GPU. De chip biedt sterke gaming-prestaties met hoge kloksnelheden, hoewel het duur DDR5-geheugen en nieuwe AM5-moederborden vereist, wat de totale systeemkosten verhoogt. Een...Lees meer

L
lesnumeriques.com
02/11/2022

De AMD Ryzen 9 7900X is een krachtige 12-core/24-thread Zen 4-processor die uitblinkt in productiviteit en uitzonderlijke veelzijdigheid biedt voor taken zoals 4K-videobewerking en 3D-rendering. Hij biedt indrukwekkende verbeteringen in multi-core prestaties ten opzichte van vorige generaties, met een basisklok van 4,7 GHz en een boost van 5,6 GHz, wat hem tot een echt werkpaard...Lees meer

C
cowcotland.com
26/09/2022

De review van Cowcotland bestempelt de AMD Ryzen 5 7600X en 7900X als een grote sprong voorwaarts naar de Zen 4-architectuur en het AM5-platform, met aanzienlijke prestatiewinst dankzij verbeterde IPC, een verdubbeld L2-cachegeheugen en AVX-512-ondersteuning.

C
clubic.com
18/10/2022

De AMD Ryzen 9 7900X is een krachtige 12-core processor met 24 threads en fungeert als het 'tweede kopstuk' binnen de Zen 4-reeks, waarbij een verdubbelde L2-cache (1 MB per core) de IPC-prestaties verbetert. Clubic benadrukt de uitzonderlijke multi-threaded prestaties bij rendering en videocodering, evenals de sterke gaming-capaciteiten en 28 PCIe 5.0-lanes.

G
gameit.es
04/02/2023

De AMD Ryzen 9 7900X is een 12-core, 24-thread Zen 4-processor die brute prestaties levert, de vorige generatie aanzienlijk achter zich laat en concurreert met de beste CPU's in zowel single- als multi-threaded taken. Hij is gepositioneerd als een krachtpatser voor contentcreatie en high-end werkstations, met ondersteuning voor het nieuwe AM5-platform, DDR5-geheugen en PCIe 5.0 voor...Lees meer

G
geeknetic.es
23 de noviembre de 2022

De AMD Ryzen 9 7900X, een 12-core, 24-thread Zen 4-processor (5nm), biedt uitzonderlijke multi-threaded prestaties voor taken zoals 4K-videobewerking en 3D-rendering, met een maximale snelheid van 5,6 GHz. Pluspunten zijn de stabiele hoge frequenties, ingebouwde RDNA 2-graphics en de toekomstbestendigheid van het AM5-platform met DDR5 en PCIe 5.0. Belangrijke nadelen zijn echter het...Lees meer

P
profesionalreview.com
04/10/2022

De AMD Ryzen 9 7900X, geanalyseerd door Profesional Review, is een krachtige 12-core, 24-thread 'Zen 4' processor die gebruikmaakt van het nieuwe AM5-platform, met aanzienlijke basis- (4,7 GHz) en boost-kloksnelheden (5,6 GHz). Hij introduceert ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0 met het oog op de toekomst en levert uitzonderlijke multi-threaded prestaties voor rendering en...Lees meer

T
thegamesmachine.it
15/11/2022

De AMD Ryzen 9 7900X, gebaseerd op de Zen 4-architectuur en het 5nm-proces, biedt met 12 cores en een boostklok van 5,6 GHz uitzonderlijke multi-core prestaties voor productiviteit die eerdere vlaggenschepen uitdagen. Hoewel de processor over sterke gaming-capaciteiten beschikt met geïntegreerde RDNA2-graphics, is hij beter geschikt voor workstation-taken dan puur voor gaming, waar...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 7900X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk