AMD Ryzen 9 7950X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€420
  • PassMark-benchmarkresultaat: 62206
  • Aantal fysieke cores: 16
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.7 GHz

AMD Ryzen 9 7950X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.2

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Uitstekend
8.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.7

Prestaties

18.0%

8.8

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

1.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1612)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

  • 8.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    10

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-9-7950x
amd-ryzen-9-7950x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 7950X is een krachtige processor uit de Ryzen 7000-serie, gebouwd op de Zen 4-architectuur met een 5nm-productieproces. Deze processor beschikt over 16 cores en 32 threads, met een basiskloksnelheid van 4,5 GHz en een indrukwekkende boostsnelheid tot 5,7 GHz. Hij heeft in totaal 80 MB cache (16 MB L2 en 64 MB L3) en vereist het nieuwe AM5-platform met ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0. De belangrijkste voordelen zijn de uitzonderlijke prestaties bij zware multithreaded taken zoals videobewerking en 3D-rendering, evenals de uitstekende gamingprestaties en de toekomstbestendigheid van de AM5-socket. Enkele nadelen zijn het hoge stroomverbruik met een standaard TDP van 170W (piekend tot 230W), de neiging om erg warm te worden (tot 95°C onder last), en de noodzaak voor een nieuwe moederbord- en geheugenupgrade aangezien DDR4 niet wordt ondersteund.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 7950X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.7

Prestaties

18.0%

8.8

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

1.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

8.2
AMD Ryzen 9 7950X heeft een technische score van 8,23 punten, hoger dan die van 97,1% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1612)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 9 7950X heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 9 7950X heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.4

Totaalscore

40.0%

8.3

Prijs

8.3
AMD Ryzen 9 7950X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,3 punten, hoger dan die van 98,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 9 7950X behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

?
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 7950X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

16
AMD Ryzen 9 7950X heeft 16 CPU-cores, wat meer is dan bij 91,5% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

32
AMD Ryzen 9 7950X biedt 32 CPU-threads, wat meer is dan bij 95% van de processoren en gelijk is aan 3% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 7950X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,7 GHz
AMD Ryzen 9 7950X haalt een boostklok van 5,7 GHz, die hoger is dan die van 99,1% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

16 x 4,5 GHz
AMD Ryzen 9 7950X heeft een basisklok van 16x4.5 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 9 7950X gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 9 7950X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

64 MB
AMD Ryzen 9 7950X heeft een L3-cache van 64 MB, die groter is dan die van 94,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

16 MB
AMD Ryzen 9 7950X heeft een L2-cache van 16 MB, die groter is dan die van 89,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.024 KB
AMD Ryzen 9 7950X heeft een L1-cache van 1.024 KB, die groter is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 7950X heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 9 7950X gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 7950X heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 9 7950X heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

170 W
AMD Ryzen 9 7950X heeft een TDP van 170 W, wat hoger is dan die van 97% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

170 W
AMD Ryzen 9 7950X heeft een basisvermogen van 170 W, wat hoger is dan dat van 96,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

230 W
AMD Ryzen 9 7950X heeft een boostvermogen van 230 W, wat hoger is dan dat van 95,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 7950X vs de gemiddelde processor

  • 5.91x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.62.206 vs 10.532,5
  • 4.05x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.391 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.391 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.19.391 vs 4.793
  • 2.02x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.976 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.976 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.976 vs 1.471
  • 71,3% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.254 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.254 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.254 vs 2.483
  • 24 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.32 vs 8
  • 32,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,7 GHz vs 4,3 GHz
  • 10 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.16 vs 6
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.64 MB vs 8 MB
  • 5.91x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4.05x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.391 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.02x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.976 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 71,3% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.254 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 24 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 32,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 10 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 60,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (775 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 17 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (45 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 6.4x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 7950X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 2.33x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 2.67x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.024 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 7950X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2.65x meer transistors
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (13,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 7950X heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7950X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 3.59x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 3.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 3.78x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 3.59x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (230 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.230 W vs 64 W
  • 3.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.170 W vs 45 W
  • 3.78x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (170 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.170 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7950X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 7950X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 68% duurder
    AMD Ryzen 9 7950X is duurder dan de gemiddelde processor (€420 vs €250).
    AMD Ryzen 9 7950X is duurder dan de gemiddelde processor (€420 vs €250).€420 vs €250
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7950X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 7950X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7950X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 7950X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 9 7950X?

  • Uitzonderlijke multi-core prestaties, ideaal voor zware taken zoals videobewerking (4K), 3D-rendering en multitasking.
  • Hoge kloksnelheden tot 5,7 GHz, wat zorgt voor sterke single-core prestaties in zowel gaming als productiviteit.
  • Toekomstbestendig platform (AM5) met ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0.
  • Inclusief geïntegreerde AMD Radeon graphics, handig voor basisgebruik of probleemoplossing zonder losse videokaart.
  • Beschikt over een efficiënte 'Eco Mode' (105W) die veel prestaties behoudt bij een aanzienlijk lager stroomverbruik en lagere hitte.
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding voor het aantal kernen (16 cores/32 threads) vergeleken met workstation-alternatieven.

What customers dislike about AMD Ryzen 9 7950X?

  • Wordt erg warm onder zware belasting (tot 95°C) en vereist een krachtige koeloplossing, bij voorkeur een 360mm AIO.
  • Hoog stroomverbruik bij standaardinstellingen tijdens intensieve multi-threaded taken.
  • Overkill voor puur gaming; goedkopere CPU's (zoals de Ryzen 7 7800X3D) leveren vergelijkbare of betere gamingprestaties.
  • Hoge upgradekosten door de vereiste van een nieuw AM5-moederbord en exclusieve ondersteuning voor DDR5 RAM.
  • Geen meegeleverde processorkoeler, wat extra kosten met zich meebrengt.

Expertbeoordelingen

P
pugetsystems.com
28/09/2022

The Puget Systems review shows the AMD Ryzen 9 7950X offers a 25–40% performance boost over the 5950X in scientific applications, delivering nearly 50% of the performance of the 64-core Threadripper PRO 5995WX. Key advantages include the Zen 4 architecture with AVX-512 support for increased compute density and high boost clocks up to 5.7GHz, making it a highly cost-effective...Lees meer

W
wepc.com
18/12/2024

The WePC review defines the Ryzen 9 7950X as a 16-core, 32-thread "productivity monster" based on the 5nm Zen 4 architecture, offering exceptional multi-core capabilities. While launching at $699, it requires a significant platform shift to the AM5 socket, mandating DDR5 memory and providing PCIe 5.0 support for future-proofing. Despite strong gaming performance via a 5.7 GHz boost...Lees meer

I
in.ign.com
04/04/2023

The AMD Ryzen 9 7950X, a 16-core, 32-thread processor based on the 5nm Zen 4 architecture, delivers exceptional multi-core performance for productivity, alongside DDR5 and PCIe 5.0 support on the new AM5 platform. The review highlights its remarkable efficiency gains and integrated RDNA 2 graphics as key pros, while noting the, high thermal output—designed for 95°C—and the...Lees meer

D
digit.in
21/09/2023

The AMD Ryzen 9 7950X, based on the Zen 4 architecture with 16 cores and 32 threads, is a high-performance desktop processor designed for content creation and gaming, achieving boost clocks up to 5.7 GHz. It features a 13% IPC improvement and supports DDR5/PCIe 5.0, requiring a new AM5 LGA socket. Performance tests show it outperforming competitors in rendering tasks like Cinebench...Lees meer

E
extremetech.com
27/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X, a 16-core, 32-thread CPU based on the Zen 4 architecture, delivers a massive leap in multi-threaded productivity, significantly outperforming previous generations in rendering and content creation tasks. It establishes a new high-speed platform with AM5, DDR5, and PCIe Gen 5 support, offering exceptional performance for heavy workloads. However, this...Lees meer

C
cgmagonline.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X, based on the Zen 4 architecture with 16 cores and a 5.7GHz boost clock, is deemed a top-tier flagship processor for both gaming and creative professional tasks. It provides exceptional performance in productivity and gaming, outperforming previous generations and competitor benchmarks. Key advantages include the transition to the AM5 platform with DDR5 and...Lees meer

N
nikktech.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X is a 16-core, 32-thread Zen 4 flagship that delivers a massive performance leap, utilizing the new AM5 platform with DDR5 and PCIe 5.0 support for future-proofing. It is a premier productivity CPU, excelling in multi-threaded tasks like 3D rendering and video editing, while also offering robust gaming performance. Key advantages include exceptional multi-core...Lees meer

L
lowyat.net
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X is a 16-core, 32-thread Zen 4 processor that marks a significant generational leap, utilizing the new LGA1718 (AM5) socket, DDR5, and PCIe 5.0, while operating at higher clock speeds up to 5.7GHz. It delivers dominant, "raw" productivity performance, demonstrated by substantial gains in rendering benchmarks like Blender, paired with integrated RDNA 2 graphics....Lees meer

T
trustedreviews.com
26/09/2022

The Trusted Reviews assessment of the AMD Ryzen 9 7950X highlights the 16-core Zen 4 processor as a high-performance, 5.7GHz flagship designed for heavy creative workloads and multi-tasking, utilizing the new AM5 platform with DDR5 and PCIe 5.0 support. While offering exceptional productivity performance and integrated graphics, the CPU is described as an "energy hog" that requires...Lees meer

K
kitguru.net
26/09/2022

The KitGuru review highlights the AMD Ryzen 9 7950X as a, dominating productivity, multi-threaded powerhouse that delivers industry-leading performance and high 5GHz+ frequencies. While offering unmatched gaming and single-threaded speed, its cons include a very high 170W TDP, demanding power consumption reaching up to 230W, and operating temperatures that hit 95°C even with 360mm...Lees meer

U
uk.pcmag.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X is a 16-core, 32-thread processor built on the 5nm Zen 4 architecture, offering exceptional multi-threaded performance with boost clocks up to 5.7GHz. While it dominates in productivity tasks like video rendering, it necessitates a costly platform upgrade to the AM5 socket and DDR5 memory. The chip includes basic RDNA 2 integrated graphics, but requires a...Lees meer

T
techradar.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X represents a significant performance leap with 16 cores and 32 threads, delivering exceptional multi-core productivity for content creation and rendering at a $699 MSRP, note TechRadar. However, a key drawback is the high total cost of ownership, requiring new AM5 motherboards and DDR5 memory, coupled with the necessity for high-end cooling to manage its high...Lees meer

T
techspot.com
27/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X, featuring 16 Zen 4 cores, is lauded by TechSpot as a top-tier productivity CPU, delivering a 30% multi-core performance boost over the 5950X and up to 60% over the Intel i9-12900K in specific tasks. Pro features include a 13% IPC uplift, integrated RDNA 2 graphics, and support for DDR5 and PCIe 5.0, cementing its status as a premium workstation processor....Lees meer

T
thefpsreview.com
29/11/2022

The AMD Ryzen 9 7950X is a 16-core, 32-thread Zen 4 flagship that delivers substantial performance gains over the 5950X, including up to 50% faster rendering in Blender and V-RAY. Utilizing 5.7GHz boost clocks and 80MB total cache, it dominates in multi-threaded tasks, often leading in workstation applications. While an excellent gaming chip with up to 29% better 1080p performance...Lees meer

T
tomshardware.com
15/10/2022

Tom's Hardware’s review of the Zen 4-based AMD Ryzen 9 7950X and Ryzen 5 7600X highlights a significant return to gaming and productivity leadership, boasting up to 18% higher gaming performance and 34% faster threaded work over predecessors. The chips are praised for bringing DDR5 and PCIe 5.0 to the new, long-lived AM5 platform, though the 7950X is explicitly noted for its massive...Lees meer

P
pcmag.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 9 7950X is a 16-core, 32-thread "multi-threading monster" based on the Zen 4 architecture, boasting high clock speeds up to 5.7GHz and exceptional multi-threaded performance in heavy workloads. It introduces integrated graphics to the high-end lineup, but requires a significant 360mm liquid cooler due to high thermal output, often hitting 95 degrees Celsius. While...Lees meer

O
ocinside.de
15/11/2022

De AMD Ryzen 9 7950X, een Zen 4-processor met 16 cores en 32 threads, wordt beoordeeld als een krachtig en toekomstbestendig vlaggenschip met ondersteuning voor DDR5, PCIe 5.0 en geïntegreerde RDNA 2-graphics. Hoewel de brute multi-core snelheid en het overklokpotentieel worden geprezen (pluspunten), vereist de CPU een nieuw AM5-moederbord en duur DDR5-geheugen (minpunten). De...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
08/01/2023

De AMD Ryzen 9 7950X is een processor met 16 cores en 32 threads die uitzonderlijke multi-threaded prestaties levert voor productiviteit en creatieve taken, dankzij de Zen 4-architectuur en het 5nm-procedé. Hij introduceert het AM5-platform met ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0, wat voor gebruikers wel een flinke systeemupgrade vereist. De CPU levert topprestaties voor gaming met...Lees meer

P
pcmag.com
26/09/2022

De AMD Ryzen 9 7950X is volgens PCMag een extreem krachtige processor met 16 cores en 32 threads, die aanzienlijke prestatiewinst levert ten opzichte van vorige generaties bij multi-threaded taken. Pluspunten zijn de uitzonderlijke rekenkracht, geïntegreerde graphics en een concurrerende prijsstelling voor de workstation-klasse. De chip wordt echter omschreven als een...Lees meer

H
hardzone.es
20/11/2022

De AMD Ryzen 9 7950X, gebaseerd op de Zen 4-architectuur, biedt 16 cores, 32 threads en een boost-snelheid tot 5,7 GHz, wat zorgt voor topprestaties bij gaming en professionele rendering. Hoewel hij superieure multi-core prestaties levert vergeleken met de concurrentie van Intel, is een hoogwaardige 360mm+ vloeistofkoeling noodzakelijk om de temperaturen, die vaak de 95°C aantikken,...Lees meer

G
geeknetic.es
26/09/2022

De AMD Ryzen 9 7950X, een 16-core, 32-thread CPU op basis van de 5nm Zen 4-architectuur, biedt een aanzienlijke generatiesprong met basis- en boostklokken van respectievelijk 4,5 en 5,7 GHz. Hij levert uitzonderlijke multi-threaded prestaties, waarmee hij de 5950X met 25-40% overtreft in zware taken zoals 4K-videobewerking, terwijl hij moderne DDR5- en PCIe 5.0-technologieën...Lees meer

P
profesionalreview.com
26/09/2022

De AMD Ryzen 9 7950X is een Zen 4-processor met 16 cores en 32 threads die enorme prestatiewinst levert in multi-threaded toepassingen zoals rendering en 3D-modellering. Met snelheden tot 5,7 GHz introduceert hij ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0 op het nieuwe AM5-platform, wat hem tot een uiterst productieve 'performance king' maakt. Pluspunten van de 7950X zijn de uitzonderlijke...Lees meer

M
multiplayer.it
16/03/2023

De recensie van Multiplayer.it typeert de AMD Ryzen 9 7950X als een 16-core, 32-thread 'monster' dat uitzonderlijke multi-core prestaties levert voor 3D-rendering en videobewerking. Het prijst de nieuwe Zen 4-architectuur en het AM5-platform, dat ondersteuning biedt voor DDR5 en PCIe 5.0, wat resulteert in significante, toekomstbestendige multi-threaded prestatiewinsten van meer dan...Lees meer

G
global.techradar.com
14/12/2022

De AMD Ryzen 9 7950X biedt uitzonderlijke prestaties met 16 cores en 32 threads op basis van de 5nm Zen 4-architectuur, met een basisklok van 4,5 GHz en een boostklok van 5,7 GHz. Voor creatieve taken biedt hij een aanzienlijke verbetering in multi-core snelheid ten opzichte van zijn voorganger, hoewel het niet altijd de snelste optie is voor gaming. Belangrijke voordelen zijn de...Lees meer

T
tomshw.it
26/09/2022

De review van Tom's Hardware over de AMD Ryzen 9 7950X en Ryzen 7 7700X benadrukt aanzienlijke prestatiewinsten dankzij de Zen 4-architectuur, waarbij de 16-core 7950X uitblinkt in productiviteit en de 8-core 7700X sterke gameprestaties levert. De chips, gefabriceerd op een 5nm-proces, introduceren het AM5-platform met ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0, waarmee ze over het...Lees meer

T
tweakers.net
26/09/2022

De AMD Ryzen 9 7950X en Ryzen 7 7700X leveren aanzienlijke prestatieverbeteringen in multi-threaded en creatieve taken, waarbij de 7950X Cinebench domineert en de 7700X sterke waarde biedt voor gaming. Dit vereist echter een dure overstap naar het AM5-platform en DDR5-geheugen. Hoewel de prestaties van topniveau zijn, zijn de CPU's ontworpen om op 95°C te werken, wat hoogwaardige...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 7950X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk