Intel Core i9 12900 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€380
  • PassMark-benchmarkresultaat: 33666
  • Aantal fysieke cores: 16
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.1 GHz

Intel Core i9 12900 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.4

Technische score

10.0%

7.6

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.4

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.2

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

7.4

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
7.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(33)
amazon
4.8
(13)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 7.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.3

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.9

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.2

    L3-cache

    8.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

  • 6.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    5.2

    L3-cache

  • intel-core-i9-12900
  • intel-core-i9-12900
  • intel-core-i9-12900
  • intel-core-i9-12900
  • intel-core-i9-12900
  • intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900
intel-core-i9-12900

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i9-12900 is een krachtige 12e generatie desktop-processor gebaseerd op de Alder Lake-architectuur, voorzien van een hybride ontwerp met 16 cores (8 Performance-cores en 8 Efficient-cores) en 24 threads. Met een maximale turbofrequentie van 5,1 GHz, 30 MB Intel Smart Cache en ondersteuning voor zowel DDR5-4800 als PCIe 5.0, biedt deze CPU uitstekende prestaties voor gaming en zware multitasking. Belangrijke voordelen zijn de hoge efficiëntie bij een basisverbruik van slechts 65W, de geïntegreerde Intel UHD Graphics 770 en de meegeleverde koeler. Nadelen zijn dat de processor niet overklokbaar is (in tegenstelling tot de K-variant), afhankelijk is van Windows 11 voor optimale taakverdeling via de Thread Director, en onder zware belasting tot 202W kan verbruiken, wat aanzienlijke hitte genereert.

Technische specificaties van processor Intel Core i9 12900

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.2

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

7.4

Geïntegreerde graphics

7.4
Intel Core i9 12900 heeft een technische score van 7,38 punten, hoger dan die van 90,3% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(33)
amazon
4.8
(13)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.6
Intel Core i9 12900 heeft een gebruikersscore van 7,64 punten, lager dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
4.1
Intel Core i9 12900 heeft een populariteitsscore van 4,1 punten, hoger dan die van 82,3% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.4

Totaalscore

40.0%

8.5

Prijs

7.7
Intel Core i9 12900 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,7 punten, hoger dan die van 89,2% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i9 12900 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i9 12900 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670, W680
Intel Core i9 12900 ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670, W680-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 86,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i9 12900 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

16
Intel Core i9 12900 heeft 16 CPU-cores, wat meer is dan bij 91,5% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
Intel Core i9 12900 biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,1 GHz
Intel Core i9 12900 haalt een boostklok van 5,1 GHz, die hoger is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 2,4 GHz & 8 x 1,8 GHz
Intel Core i9 12900 heeft een basisklok van 8x2.4 GHz & 8x1.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i9 12900 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i9 12900 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

30 MB
Intel Core i9 12900 heeft een L3-cache van 30 MB, die groter is dan die van 88,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

14 MB
Intel Core i9 12900 heeft een L2-cache van 14 MB, die groter is dan die van 87,5% van de processoren en gelijk is aan die van 2,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.433,6 KB
Intel Core i9 12900 heeft een L1-cache van 1.433,6 KB, die groter is dan die van 94,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i9 12900 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i9 12900 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i9 12900 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i9 12900 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i9 12900 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 770
Intel Core i9 12900 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 770, die geavanceerder is dan die in 56,9% van de processoren en gelijk is aan die in 4,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Intel Core i9 12900 heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i9 12900 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i9 12900 ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 12900 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 12900 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

202 W
Intel Core i9 12900 heeft een boostvermogen van 202 W, wat hoger is dan dat van 92,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i9 12900 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i9 12900 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i9 12900 vs de gemiddelde processor

  • 3.63x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (10.097 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (10.097 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.10.097 vs 2.783
  • 61,3% betere single-core-prestaties
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.005 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.005 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.005 vs 2.483
  • 10 meer CPU-cores
    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.16 vs 6
  • 3.2x meer PassMark-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (33.666 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (33.666 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.33.666 vs 10.532,5
  • 2.75x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.160 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.160 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.13.160 vs 4.793
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • 70,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.510 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.510 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.510 vs 1.471
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i9 12900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i9 12900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i9 12900 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i9 12900 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i9 12900 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 3.63x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (10.097 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 61,3% betere single-core-prestaties
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.005 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 10 meer CPU-cores
    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 3.2x meer PassMark-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (33.666 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2.75x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.160 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core i9 12900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 70,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.510 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 18,6% hogere boostklok
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 45,2% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (703 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 5.6x meer L2-cache
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (14 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 3.75x meer L3-cache
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (30 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i9 12900 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 3.73x meer L1-cache
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.433,6 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i9 12900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i9 12900 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i9 12900 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i9 12900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i9 12900 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i9 12900 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i9 12900 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i9 12900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i9 12900 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i9 12900 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i9 12900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i9 12900 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 3.16x hoger boostvermogen
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (202 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 12900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 3.16x hoger boostvermogen
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (202 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (202 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.202 W vs 64 W
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 12900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i9 12900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².215 mm² vs 178 mm²
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i9 12900 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i9 12900 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 12900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 12900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 52% duurder
    Intel Core i9 12900 is duurder dan de gemiddelde processor (€380 vs €250).
    Intel Core i9 12900 is duurder dan de gemiddelde processor (€380 vs €250).€380 vs €250
  • 4,8% lagere gebruikersscore
    Intel Core i9 12900 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,64 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i9 12900 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,64 vs 8.000).7,64 vs 8

Grafische vergelijking tussen Intel Core i9 12900 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i9 12900?

  • Uitstekende prestaties in zowel gaming als zware productiviteitstaken dankzij de hybride architectuur.
  • Ondersteuning voor moderne technologieën zoals DDR5-geheugen en PCIe 5.0.
  • Sterke single-core prestaties die concurrerend zijn met AMD's topmodellen van dezelfde generatie.
  • Betere stabiliteit vergeleken met de latere 13e en 14e generatie Intel-processors.
  • Goede overklokmogelijkheden voor enthousiastelingen (vooral de K- en KS-modellen).

What customers dislike about Intel Core i9 12900?

  • Zeer hoog stroomverbruik bij volledige belasting, wat kan oplopen tot boven de 240W.
  • Wordt erg heet en vereist een hoogwaardige koelingsoplossing (zoals een grote AIO-waterkoeler).
  • Hoge instapkosten vanwege de noodzaak voor een nieuw LGA1700-moederbord en eventueel duur DDR5-geheugen.
  • De meerprijs ten opzichte van de i7-12700 biedt voor gemiddelde gamers vaak een beperkte meerwaarde.
  • Software-optimalisaties (zoals Thread Director) werken het best op Windows 11, wat een OS-upgrade noodzakelijk kan maken.

Expertbeoordelingen

B
browser.geekbench.com
30/03/2026

The Intel Core i9-12900 is a 65W, 16-core (8 E) Alder Lake desktop processor designed for high-end productivity and gaming, featuring 5.1 GHz boost clocks. Key advantages include the Intel Thread Director for optimized scheduling and native support for DDR5 and PCIe 5.0, offering high performance with lower power consumption than "K" series models. Conversely, the processor requires...Lees meer

M
madboxpc.com
23/11/2021

De MadBoxPC-review van de Intel Core i9-12900K benadrukt een hybride architectuur met 16 kernen (waarvan 8 E-cores), ontworpen voor Windows 11 om de nieuwe thread scheduler optimaal te beheren. De processor levert topprestaties en verslaat de Ryzen 9 5950X regelmatig in gaming en productiviteit, ondersteund door DDR5- en PCIe 5.0-mogelijkheden. Belangrijke nadelen zijn het hoge...Lees meer

I
itwarelatam.com
08/02/2022

De review van itwarelatam.com bestempelt de Intel Core i9-12900K als een 'hybride' top-CPU met 8 Performance-cores en 8 Efficiency-cores, die uitzonderlijke prestaties levert voor gaming en productiviteit met ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0. Hoewel de snelheid ongeëvenaard is, wordt de processor erg warm (88°C-100°C) en verbruikt hij tot 269W, wat krachtige koeling vereist....Lees meer

M
muycomputer.com
04/11/2021

De Intel Core i9-12900K introduceert de 'Alder Lake' hybride architectuur en maakt gebruik van 16 cores (8 P-cores, 8 E-cores) en 24 threads om topprestaties te leveren in zowel single-threaded gaming als multi-threaded contentcreatie. Pluspunten zijn onder meer toonaangevende gamingprestaties, hoge IPC-verbeteringen en ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0, waardoor het een sterke,...Lees meer

P
profesionalreview.com
04/11/2021

De review van de Intel Core i9-12900K benadrukt een belangrijke architecturale verschuiving met het 16-core (8 E-cores) Alder Lake-ontwerp, dat dominante gaming-prestaties levert en de Ryzen 5000-topmodellen van AMD overtreft. Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0, evenals een hoge efficiëntie bij contentcreatie-taken zoals videobewerking en...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i9 12900 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk