AMD Ryzen 9 7900x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€450
  • PassMark-benchmarkresultaat: 50220
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.6 GHz

AMD Ryzen 9 7900x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.9

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Uitstekend
7.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.1

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(939)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.4

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 7.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.2

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-9-7900x3d
amd-ryzen-9-7900x3d

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 7900X3D is een krachtige high-end processor uit de Zen 4-serie, uitgerust met 12 cores, 24 threads en een indrukwekkende 128 MB aan L3-cache dankzij de 3D V-Cache technologie. De chip heeft een basiskloksnelheid van 4,4 GHz met een boost tot 5,6 GHz en werkt met een efficiënt TDP van 120W op de AM5-socket. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke gamingprestaties bij een laag stroomverbruik en uitstekende thermische efficiëntie vergeleken met de standaard 7900X. De belangrijkste nadelen zijn de relatief hoge prijs in vergelijking met de 7800X3D en 7950X3D, en het feit dat slechts 6 van de 12 cores direct toegang hebben tot de extra 3D-cache, wat in sommige scenario's voor minder optimale prestaties in productiviteitstaken kan zorgen.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 7900x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.1

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

7.9
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een technische score van 7,91 punten, hoger dan die van 95,1% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(939)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een gebruikersscore van 9,72 punten, hoger dan die van 99,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.1

Totaalscore

40.0%

8.1

Prijs

8.1
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,1 punten, hoger dan die van 95,5% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 9 7900x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
AMD Ryzen 9 7900x3d biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 7900x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,6 GHz
AMD Ryzen 9 7900x3d haalt een boostklok van 5,6 GHz, die hoger is dan die van 98,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

12 x 4,4 GHz
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een basisklok van 12x4.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 9 7900x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

128 MB
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een L3-cache van 128 MB, die groter is dan die van 97,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

768 KB
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een L1-cache van 768 KB, die groter is dan die van 78,2% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 70,2% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een TDP van 120 W, wat hoger is dan die van 92,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een basisvermogen van 120 W, wat hoger is dan dat van 92,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

162 W
AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een boostvermogen van 162 W, wat hoger is dan dat van 90,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 7900x3d vs de gemiddelde processor

  • 4.11x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.438 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.438 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.11.438 vs 2.783
  • 3.85x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.451 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.451 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.18.451 vs 4.793
  • 4.77x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (50.220 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (50.220 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.50.220 vs 10.532,5
  • 95,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.870 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.870 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.870 vs 1.471
  • 65,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.119 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.119 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.119 vs 2.483
  • 30,2% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,6 GHz vs 4,3 GHz
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.128 MB vs 8 MB
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 4.11x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.438 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 3.85x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.451 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 4.77x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (50.220 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 95,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.870 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 65,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.119 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 30,2% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 57,9% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (764 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 6 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (44 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 4.8x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 7900x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (768 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 3.6x meer transistors
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (17,8 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 11 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.162 W vs 64 W
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.120 W vs 45 W
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.89 °C vs 100 °C
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.120 W vs 45 W
  • 80% duurder
    AMD Ryzen 9 7900x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€450 vs €250).
    AMD Ryzen 9 7900x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€450 vs €250).€450 vs €250
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 7900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 7900x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 9 7900x3d?

  • Uitstekende gameprestaties dankzij de 128MB 3D V-Cache, met name in CPU-intensieve titels.
  • Zeer hoge energie-efficiëntie; verbruikt aanzienlijk minder stroom dan de standaard 7900X onder belasting.
  • Goede hybride oplossing voor gebruikers die zowel gamen als productiviteitstaken uitvoeren.
  • Werkt koeler dan de niet-X3D tegenhangers, wat gunstig is voor een stille build.
  • Sterke verbetering in '1% lows' (minimale framerates), wat zorgt voor een vloeiendere game-ervaring.

What customers dislike about AMD Ryzen 9 7900x3d?

  • Lastige marktpositie; de 7800X3D is vaak beter voor puur gamen, terwijl de 7950X3D sterker is voor zware contentcreatie.
  • Asymmetrisch ontwerp met twee CCD's waarbij slechts 6 van de 12 kernen toegang hebben tot de 3D V-Cache.
  • Afhankelijkheid van specifieke software en drivers (zoals Xbox Game Bar) voor correcte core-scheduling.
  • Hogere introductieprijs maakt de prijs-prestatieverhouding minder gunstig vergeleken met de sterk afgeprijsde reguliere 7900X.
  • Vereist up-to-date BIOS en chipsetdrivers om prestatieverlies door verkeerde core-toewijzing te voorkomen.

Expertbeoordelingen

P
pugetsystems.com
17/05/2023

According to Puget Systems, the AMD Ryzen 9 7900X3D and 7950X3D offer exceptional power efficiency, consuming roughly 30% less power and running cooler than standard "X" models, though they generally provide slightly lower performance in most content creation tasks. While the 3D V-Cache boosts gaming, productivity applications like Premiere Pro see little benefit, and tasks like CPU...Lees meer

T
tomshardware.com
10/03/2023

The Tom’s Hardware review positions the AMD Ryzen 9 7900X3D as a "forgotten middle child" in the Zen 4 lineup, offering strong gaming performance with 128MB of L3 cache, yet struggling to justify its value between the 7800X3D and 7950X3D. While it features excellent power efficiency, the chip is often outpaced by the cheaper 7800X3D in gaming and falls behind competitors in...Lees meer

T
techspot.com
29/03/2024

The TechSpot review identifies the Ryzen 7 7800X3D as the premier gaming CPU, offering superior performance and power efficiency due to its single-CCD design. While boasting top-tier gaming, its drawbacks include lower productivity performance compared to higher-core alternatives. The 7950X3D serves as a high-end option for both gaming and heavy productivity, though it carries a...Lees meer

H
hardwareluxx.de
10. März 2023

De Hardwareluxx-review van de AMD Ryzen 9 7900X3D benadrukt de unieke '6 ' kernconfiguratie, waarbij slechts één CCD is uitgerust met 3D V-Cache. Dit vereist een nauwkeurige aansturing door het besturingssysteem om een balans te vinden tussen cache-gevoelige games en hoogfrequente productiviteitstaken. Hoewel de 12-core processor uitblinkt in energie-efficiëntie en sterke...Lees meer

H
hardwareluxx.de
10. März 2023

De AMD Ryzen 9 7900X3D beschikt over een asymmetrisch 12-core ontwerp met twee six-core chiplets (CCDs), waarbij 64 MB aan 3D V-Cache op slechts één CCD is toegepast om de balans tussen gaming-prestaties en productiviteit te bewaren. De processor biedt een hoge energie-efficiëntie en aanzienlijke prestatiewinst in cache-gevoelige games vergeleken met niet-X3D-modellen. In veel games...Lees meer

H
hardwaredealz.com
10/03/2023

De AMD Ryzen 9 7900X3D is een 12-core, 24-thread AM5-processor met 3D V-Cache technologie, die uitzonderlijke gaming-prestaties levert en energiezuiniger werkt dan de concurrentie [HardwareDealz]. Het "6+6" kernontwerp kan leiden tot inconsistente prestaties, aldus [HardwareDealz, Tom's Hardware, Reddit]. Volgens [HardwareDealz, PC Guide, Tom's Hardware, Reddit] wordt de chip vaak...Lees meer

C
computerbase.de
08/03/2023

De AMD Ryzen 9 7900X3D is een 12-core processor met 3D V-Cache die uitzonderlijke gameprestaties levert (tot 7% sneller dan de i9-13900K) en toonaangevende energie-efficiëntie biedt, waarbij hij onder belasting vaak tot 51% minder stroom verbruikt dan de concurrentie. Het asymmetrische ontwerp met twee CCD's, waarbij slechts één complex het extra cachegeheugen bevat, creëert een...Lees meer

T
tomshardware.fr
05/04/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D, een 16-core processor met 3D V-Cache technologie, herovert de kroon op het gebied van gaming-prestaties en biedt tegelijkertijd een uitzonderlijke energie-efficiëntie. Dankzij het unieke asymmetrische ontwerp presteert hij in games beter dan de concurrentie, hoewel de lagere kloksnelheden zorgen voor iets lagere prestaties bij zware productiviteitstaken...Lees meer

G
galaxus.it
13/07/2025

In een review van Galaxus werden de Noctua NH-D15 G2, de be quiet! Dark Rock Pro 5 en de DeepCool AK620 Digital getest, waarbij ze voor een eerlijke vergelijking allemaal werden afgesteld op 30 dB. Hoewel de Noctua G2 (acht heatpipes, 140mm-fans) met 76,1 °C de beste koeling bood, hangt daar een hoog prijskaartje aan en zijn er mogelijke problemen met bijgeluiden door de op elkaar...Lees meer

T
tweakers.net
27/02/2023

Tweakers concludeert dat de AMD Ryzen 9 7950X3D 's werelds snelste gaming-CPU is, waarbij de 3D V-Cache-technologie wordt benut om de Intel Core i9-13900KS nipt te verslaan in gaming-workloads. Hoewel de 7950X3D uitblinkt in efficiëntie en aanzienlijk minder stroom verbruikt, blijft de 13900KS competitief, vooral in games die profiteren van hogere kloksnelheden. De review benadrukt...Lees meer

T
tweakers.net
28/02/2023

Tweakers identificeert de AMD Ryzen 7 7800X3D als de ultieme, efficiënte gaming-CPU, terwijl de 7900X3D als onhandig gepositioneerd „middelste kind” wordt gezien. Uit onderzoek blijkt dat sneller DDR5-geheugen nauwelijks prestatiewinst biedt, omdat de 3D V-Cache high-speed RAM vrijwel overbodig maakt. Kijk voor meer details op Tweakers.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 7900x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk