Intel Core i7 3940XM Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€95
  • PassMark-benchmarkresultaat: 6012
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.9 GHz

Intel Core i7 3940XM recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.5

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.3

Technische score

10.0%

6.9

Gebruikersscore

Slecht
4.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.8

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

4.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

6.6

Platform

1.0%

6.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
6.9

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

3.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(31)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Goed
  • 2.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • intel-core-i7-3940xm
  • intel-core-i7-3940xm
intel-core-i7-3940xm
intel-core-i7-3940xm

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-3940XM is een high-end quad-core processor uit de Ivy Bridge-architectuur (22nm), ontworpen voor mobiele werkstations en grote laptops. Deze Extreme Edition beschikt over 4 kernen en 8 threads, met een basiskloksnelheid van 3,0 GHz en een maximale Turbo Boost-frequentie van 3,9 GHz, ondersteund door 8 MB Intel Smart Cache en een geïntegreerde HD Graphics 4000 GPU. Belangrijke voordelen zijn de ontgrendelde multiplier voor eenvoudig overklokken en de uitmuntende prestaties in multithreading-taken voor zijn generatie. De belangrijkste nadelen zijn het hoge stroomverbruik met een TDP van 55W, wat leidt tot aanzienlijke warmteontwikkeling en de noodzaak voor krachtige koelsystemen, en het feit dat de processor inmiddels verouderd is vergeleken met moderne standaarden.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 3940XM

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.8

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

4.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

6.6

Platform

1.0%

6.8

Geïntegreerde graphics

4.3
Intel Core i7 3940XM heeft een technische score van 4,27 punten, lager dan die van 72,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

3.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(31)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

6.9
Intel Core i7 3940XM heeft een gebruikersscore van 6,91 punten, lager dan die van 95,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
3.4
Intel Core i7 3940XM heeft een populariteitsscore van 3,4 punten, hoger dan die van 80,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
Intel Core i7 3940XM heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i7 3940XM behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCPGA988
Intel Core i7 3940XM gebruikt de FCPGA988 CPU-socket, die ouder is dan die van 62,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

QM77, HM77
Intel Core i7 3940XM ondersteunt QM77, HM77-chipsets, wat beperktere compatibiliteit biedt dan 64% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 3940XM gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i7 3940XM heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i7 3940XM biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 3940XM biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,9 GHz
Intel Core i7 3940XM haalt een boostklok van 3,9 GHz, die lager is dan die van 65% van de processoren en gelijk is aan die van 3,5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,0 GHz
Intel Core i7 3940XM heeft een basisklok van 4x3.0 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Core i7 3940XM gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Core i7 3940XM wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
Intel Core i7 3940XM heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i7 3940XM heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i7 3940XM heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Core i7 3940XM ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.600 MHz
Intel Core i7 3940XM ondersteunt geheugensnelheden tot 1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,3% van de processoren en gelijk is aan 11,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1600 MHz
Intel Core i7 3940XM ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,6% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Core i7 3940XM ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 3940XM heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 4000
Intel Core i7 3940XM gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 4.000, die minder geavanceerd is dan die in 69,5% van de processoren en gelijk is aan die in 2,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

16
Intel Core i7 3940XM heeft 16 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 56,5% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

650 MHz
Intel Core i7 3940XM heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 650 MHz, die hoger is dan die van 83,9% van de processoren en gelijk is aan die van 5,3% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode), VC-1 (HW decode)
Intel Core i7 3940XM ondersteunt H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode), VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 58,1% van de processoren en gelijk is aan 1,3% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

55 W
Intel Core i7 3940XM heeft een TDP van 55 W, wat hoger is dan die van 63,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

55 W
Intel Core i7 3940XM heeft een basisvermogen van 55 W, wat hoger is dan dat van 64,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

?
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 3940XM ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 3940XM vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 3940XM heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 3940XM heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 3940XM ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • 3.42x meer populariteit
    Intel Core i7 3940XM is populairder dan de gemiddelde processor (3,42 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i7 3940XM is populairder dan de gemiddelde processor (3,42 vs 1.000).3,42 vs 1
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
    Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=350 MHz

    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.650 MHz vs 350 MHz
  • 2.63x goedkoper
    Intel Core i7 3940XM is goedkoper dan de gemiddelde processor (€95 vs €250).
    Intel Core i7 3940XM is goedkoper dan de gemiddelde processor (€95 vs €250).€95 vs €250
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 3940XM heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 8 ouder releasejaar
    Intel Core i7 3940XM heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2012 vs 2020).
    September 2.012
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i7 3940XM bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 56,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (642 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 20,7% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.970 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 3940XM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 56,3% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.095 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 9,3% lagere boostklok
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 42,9% minder PassMark-score
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (6.012 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 3940XM gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Ivy Bridge vs Kaby Lake).
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 71,7% minder transistors
    Intel Core i7 3940XM heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (1,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Core i7 3940XM gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 45,4% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Core i7 3940XM heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 75% minder geheugen per DIMM
    Intel Core i7 3940XM heeft minder geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (8 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    Intel Core i7 3940XM gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel HD Graphics 4.000 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 22,2% hoger basisvermogen
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (55 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 22,2% hogere TDP
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (55 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 56,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (642 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (642 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.642 vs 1.471
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 3940XM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • 20,7% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.970 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.970 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.970 vs 2.483
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 3940XM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 3940XM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 56,3% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.095 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.095 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.2.095 vs 4.793
  • 9,3% lagere boostklok
    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 3940XM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,9 GHz vs 4,3 GHz
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i7 3940XM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).DDR3 vs DDR4

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 3940XM en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i7 3940XM?

  • Uitzonderlijke prestaties voor een mobiele processor uit zijn generatie, vergelijkbaar met sommige desktop-CPU's
  • Beschikt over een ontgrendelde multiplier, wat overklokken aanzienlijk vergemakkelijkt
  • Zeer geschikt voor zware taken zoals videobewerking, rendering en multitasking dankzij 8 threads
  • Consistente prestaties onder verschillende real-world omstandigheden
  • Ondersteunt hardware-virtualisatie, wat de prestaties van virtuele machines sterk verbetert

What customers dislike about Intel Core i7 3940XM?

  • Hoog energieverbruik (TDP van 55W), wat de batterijduur van laptops aanzienlijk verkort
  • Produceert veel hitte onder volle belasting, wat kan leiden tot thermische throttling in minder krachtige koelsystemen
  • Vereist in sommige laptops een aangepaste BIOS om het volledige potentieel te benutten
  • De prestatiewinst ten opzichte van goedkopere modellen zoals de i7-3840QM is voor veel gebruikers verwaarloosbaar
  • Verouderde architectuur (Ivy Bridge) vergeleken met moderne standaarden, met beperkte ondersteuning voor nieuwere PCIe-versies en RAM-snelheden

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The Intel Core i7-3940XM Extreme Edition is a high-performance 2012-era Ivy Bridge mobile processor featuring a 3.0 GHz base frequency, 3.9 GHz boost, and an unlocked multiplier for enthusiast overclocking. As a flagship chip, it provides significant performance advantages in video encoding and multi-threaded tasks compared to standard, lower-tier quad-core models of its generation....Lees meer

B
browser.geekbench.com
N/A

The Intel Core i7-3940XM, launched in late 2012, was a top-tier Ivy Bridge-based mobile processor featuring four cores, Hyper-Threading, and high clock speeds (up to 3.9 GHz). Key advantages include an unlocked multiplier for overclocking and support for PCI Express 3.0, aimed at high-performance workstations. However, its significant 55W TDP requires robust cooling, and it is...Lees meer

C
cpu-monkey.com
03/02/2026

De Intel Core i7-3940XM is een high-end 22nm Ivy Bridge 'Extreme Mobile' quad-core processor (4 cores/8 threads) ontworpen voor veeleisende mobiele toepassingen, met basis- en turbosnelheden van 3,00-3,90 GHz. De chip beschikt over 8 MB L3-cache en ondersteunt een geheugenbandbreedte van 25,6 GB/s, wat zorgt voor superieure single- en multi-core prestaties die ongeveer 10% sneller...Lees meer

S
silicon.fr
11/01/2013

De Dell Precision M4700 is een robuust 15,6-inch mobiel workstation, ontworpen voor veeleisende professionele taken zoals 3D-rendering, en is voorzien van een duurzaam chassis van magnesiumlegering. De belangrijkste pluspunten zijn de uitgebreide configuratiemogelijkheden met krachtige Intel Core-processors, professionele NVIDIA- of AMD-graphics en een zeer toegankelijke, eenvoudig...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 3940XM met andere processoren

VS
VS

Vergelijk