Intel Core i7 1360P Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€420
  • PassMark-benchmarkresultaat: 18481
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

Intel Core i7 1360P recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.6

Technische score

10.0%

6.1

Gebruikersscore

Goed
6.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Prestaties

18.0%

7.6

Cache en architectuur

10.0%

7.2

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

Goed
6.1

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.7

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.0
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Goed
  • 6.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.1

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.5

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 4.8
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.8

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.5

    L3-cache

  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
  • intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p
intel-core-i7-1360p

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-1360P is een hoogwaardige mobiele processor uit de Raptor Lake-P serie, ontworpen voor dunne en lichte laptops. Deze CPU beschikt over 12 kernen (4 performance-cores en 8 efficient-cores) en 16 threads, met een maximale turbofrequentie van 5,00 GHz en 18 MB Intel Smart Cache. Belangrijke voordelen zijn de sterke single-core prestaties voor dagelijkse taken en de geïntegreerde Intel Iris Xe Graphics met 96 execution units, die geschikt is voor lichte gaming en contentcreatie. Enkele nadelen zijn het relatief hoge energieverbruik onder volledige belasting (tot 64W turbo power), wat kan leiden tot warmteontwikkeling en lawaaiige koeling in compacte behuizingen, en de beperkte prestatiewinst ten opzichte van goedkopere alternatieven zoals de i5-1340P.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 1360P

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Prestaties

18.0%

7.6

Cache en architectuur

10.0%

7.2

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

6.6
Intel Core i7 1360P heeft een technische score van 6,63 punten, hoger dan die van 76,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.7

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.0
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

6.1
Intel Core i7 1360P heeft een gebruikersscore van 6,1 punten, lager dan die van 98,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.7
Intel Core i7 1360P heeft een populariteitsscore van 1,7 punten, hoger dan die van 75,1% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.6

Totaalscore

40.0%

8.3

Prijs

7.1
Intel Core i7 1360P heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,1 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i7 1360P behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1744
Intel Core i7 1360P gebruikt de FCBGA1744 CPU-socket, die ouder is dan die van 71% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 1360P gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
Intel Core i7 1360P heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i7 1360P biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
Intel Core i7 1360P haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 2,2 GHz & 8 x 1,6 GHz
Intel Core i7 1360P heeft een basisklok van 4x2.2 GHz & 8x1.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i7 1360P gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i7 1360P wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

18 MB
Intel Core i7 1360P heeft een L3-cache van 18 MB, die groter is dan die van 77,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

9 MB
Intel Core i7 1360P heeft een L2-cache van 9 MB, die groter is dan die van 77,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.088 KB
Intel Core i7 1360P heeft een L1-cache van 1.088 KB, die groter is dan die van 87,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

?
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Intel Core i7 1360P ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR5X-6400 MHz
Intel Core i7 1360P ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR5X-6400 MHz, wat hoger is dan bij 90,9% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

96 GB
Intel Core i7 1360P ondersteunt tot 96 GB geheugen, wat meer is dan bij 56% van de processoren en gelijk is aan 5,8% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 1360P heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Iris Xe Graphics 96EU
Intel Core i7 1360P gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Iris Xe Graphics 96EU, die geavanceerder is dan die in 81,1% van de processoren en gelijk is aan die in 2,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

96
Intel Core i7 1360P heeft 96 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 95,1% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i7 1360P heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

JPEG (HW decode/encode)
Intel Core i7 1360P ondersteunt JPEG (HW decode/encode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 80,7% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

28 W
Intel Core i7 1360P heeft een TDP van 28 W, wat lager is dan die van 67,2% van de processoren en gelijk is aan die van 7,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

28 W
Intel Core i7 1360P heeft een basisvermogen van 28 W, wat lager is dan dat van 67,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,8% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

64 W
Intel Core i7 1360P heeft een boostvermogen van 64 W, wat lager is dan dat van 49,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i7 1360P heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 1360P ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 20 W
Alles weergeven

Intel Core i7 1360P vs de gemiddelde processor

  • 67% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.457 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.457 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.457 vs 1.471
  • 6 meer CPU-cores
    Intel Core i7 1360P heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 1360P heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.12 vs 6
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • 38,3% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.434 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.434 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.434 vs 2.483
  • 2.11x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.125 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.125 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.10.125 vs 4.793
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    E-core-cluster: 1,25 MB gedeeld
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 3.6x meer L2-cache
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.9 MB vs 2,5 MB
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
    Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=4800 MHz

    Intel Core i7 1360P heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.6.400 MHz vs 2.933 MHz
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 1360P bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Bredere instructieondersteuning
    Intel Core i7 1360P ondersteunt een bredere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA, VAES, BMI1, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i7 1360P ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3 nieuwer releasejaar
    Intel Core i7 1360P heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 67% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.457 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 6 meer CPU-cores
    Intel Core i7 1360P heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 38,3% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.434 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.11x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.125 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i7 1360P heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 75,5% meer PassMark-score
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (18.481 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 3.6x meer L2-cache
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i7 1360P gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 1360P gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raptor Lake vs Kaby Lake).
  • 2.83x meer L1-cache
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.088 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2.25x meer L3-cache
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (18 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i7 1360P gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core i7 1360P heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 1360P ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 1360P heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 50% meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 1360P heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (96 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 4x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core i7 1360P heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (96 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Betere geïntegreerde GPU
    Intel Core i7 1360P gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel Iris Xe Graphics 96EU vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i7 1360P heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 37,8% lager basisvermogen
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (28 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 37,8% lagere TDP
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (28 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i7 1360P gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
  • 6 lagere klokmultiplier
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (22 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i7 1360P ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (JPEG (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i7 1360P ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (JPEG (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 1360P ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (JPEG (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).JPEG (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i7 1360P heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,5 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 68% duurder
    Intel Core i7 1360P is duurder dan de gemiddelde processor (€420 vs €250).
    Intel Core i7 1360P is duurder dan de gemiddelde processor (€420 vs €250).€420 vs €250
  • 31,2% lagere gebruikersscore
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (6,10 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (6,10 vs 8.000).6,1 vs 8
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i7 1360P gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i7 1360P gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).FCBGA1744 vs FP2
  • 6 lagere klokmultiplier
    Intel Core i7 1360P heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (22 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Core i7 1360P heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (22 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.22 vs 28

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 1360P en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i7 1360P?

  • Uitstekende prestaties bij multitasking dankzij de 12 cores en 16 threads.
  • Hoge kloksnelheden tot 5,0 GHz zorgen voor snelle verwerking van taken.
  • Zeer sterke geïntegreerde grafische prestaties (Iris Xe) voor lichte gaming en grafisch werk.
  • Goede balans tussen kracht en energieverbruik voor dunne en lichte laptops.
  • Ondersteunt moderne standaarden zoals DDR5-geheugen en PCIe 4.0.

What customers dislike about Intel Core i7 1360P?

  • Kan behoorlijk warm worden onder zware belasting, wat kan leiden tot thermische throttling.
  • Ventilatoren in apparaten met deze chip kunnen luidruchtig zijn, zelfs bij lagere temperaturen.
  • De prijs-prestatieverhouding ten opzichte van de i5-1340P wordt soms als matig ervaren door het kleine prestatieverschil.
  • Batterijduur is vaak korter in vergelijking met de energiezuinigere U-serie processoren.
  • Geen significante architecturale verbeteringen ten opzichte van de vorige generatie (Alder Lake).

Expertbeoordelingen

L
laptopmedia.com
17/05/2026

The Intel Core i7-1360P is a high-end, 12-core/16-thread Raptor Lake-P processor designed for thin-and-light laptops, offering a balance of performance and efficiency. It features strong single-core speeds and capable integrated Intel Iris Xe Graphics, making it suitable for productivity, light content creation, and entry-level gaming. However, performance can vary significantly...Lees meer

B
bm.hardlimit.com
01/01/2023

Intel's 13th Generation "Raptor Lake" processors refine the hybrid architecture by combining Performance Cores (P-cores) with increased Efficiency Cores (E-cores), delivering up to 41% higher multi-threaded performance. High-end models like the i9-13900KS reach 6.0 GHz, supported by increased cache sizes, DDR5-5600, and PCIe 5.0, offering top-tier performance for creators and...Lees meer

O
openbenchmarking.org
Q3 2023

The Intel Core i7-1360P, a 28W 13th Gen Raptor Lake-P processor, offers a 12-core/16-thread hybrid architecture reaching 5.0 GHz for high-end thin-and-light laptops. Benchmarks indicate strong multitasking capability, a 26% single-thread performance boost over older generations, and support for fast LPDDR5x memory. However, the processor is highly sensitive to cooling, with...Lees meer

E
en.overclocking.com
21/05/2023

The Overclocking.com review of the Intel NUC 13 Pro (i7-1360P) awards it a Silver award, highlighting exceptional office performance due to superior cooling, but finds the price unjustifiable compared to the i5 version. While offering compact, high-quality build and comprehensive connectivity like Thunderbolt 4 and 2.5Gb Ethernet, the unit's value proposition is limited. Significant...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
Q1 2023

The Intel Core i7-1360P is a 13th Gen Raptor Lake-P mobile processor featuring 12 cores (4P + 8E) and 16 threads, delivering an "excellent" average bench score with 5.0 GHz boost capabilities. Key strengths include exceptional single-core/quad-core performance, support for both DDR4 and DDR5 memory, and integrated Intel Iris Xe Graphics (96EU). Limitations include a locked...Lees meer

S
servethehome.com
01/05/2023

The Intel NUC 13 Pro (NUC13ANKi7) "Arena Canyon" is a refined 4x4-inch mini PC featuring the Intel Core i7-1360P, delivering a 7-10% performance increase over previous generations with high-end connectivity including dual Thunderbolt 4 and 2.5GbE. It supports up to 64GB DDR4-3200 RAM and PCIe Gen 4 NVMe storage, which benefits from an improved, dedicated copper heat spreader for...Lees meer

L
laptopmedia.com
03/01/2023

The Intel Core i7-1360P is a 13th Gen Raptor Lake-P processor (12 cores, 16 threads) designed for high-performance thin-and-light laptops, featuring a 5.0 GHz boost clock. It offers strong multitasking, large 18MB L3 cache, and high-efficiency cores, suitable for heavy workloads and improved responsiveness. Performance is highly dependent on thermal design, with capable integrated...Lees meer

H
heise.de
19/04/2023

De Intel NUC 13 Pro (NUC13ANKi7) met de Core i7-1360P is een compacte 4x4-inch mini-pc ontworpen voor professionele kantooromgevingen, voorzien van een 12-core CPU die 5,0 GHz haalt. Het toestel beschikt over uitstekende connectiviteit, waaronder dubbele Thunderbolt 4-poorten en 2,5Gb Ethernet, en ondersteunt tot vier 4K-schermen dankzij de geïntegreerde Iris Xe Graphics. De pc...Lees meer

N
notebookcheck.com
30/01/2023

De Notebookcheck-review van de Intel Core i7-1360P onthult een 'refresh' van de Alder Lake-P-architectuur, met 12 cores en hogere kloksnelheden tot 5,0 GHz. De processor levert sterke single-core en competitieve multi-core prestaties, al worden deze winsten eerder behaald door een hoger stroomverbruik dan door verbeterde efficiëntie. Hoewel de geïntegreerde Iris Xe Graphics (96...Lees meer

L
laptopmedia.com
17/05/2026

De Intel Core i7-1360P is een Raptor Lake-P processor met 12 cores en 16 threads voor dunne en lichte laptops. Hij levert sterke single-core prestaties met een turbo-boost van 5,00 GHz, al hangen de multi-core prestaties sterk af van de koeling in de specifieke laptop. De processor behaalt solide benchmark-resultaten, waaronder hoge Cinebench-scores, en is uitgerust met...Lees meer

N
notebookcheck.com
01/07/2023

De Dell XPS 13 Plus 9320 (2023) is een premium ultraportable die, volgens de review van Notebookcheck, weinig uiterlijke veranderingen vertoont ten opzichte van zijn voorganger, maar nu beschikt over een 13e generatie Intel Core i7-1360P processor en sneller LPDDR5-6000 RAM. Hoewel de prestaties volstaan voor dagelijks gebruik, beperkt de dunne behuizing de langdurige kracht door...Lees meer

O
overclocking.com
19/05/2023

De Intel NUC 13 Pro (i7-1360p) is een compacte, krachtige mini-pc die uitermate geschikt is voor kantoorwerkzaamheden en uitstekende connectiviteit biedt, waaronder twee Thunderbolt 4-poorten en 2,5 Gb Ethernet. Hoewel hij beschikt over sterke multi-threaded prestaties, met name in Blender, zijn er nadelen zoals een luidruchtig, overgevoelig koelsysteem en een behuizing die...Lees meer

N
notebookcheck.biz
31/01/2023

De Intel Core i7-1360P, een 28-watt Raptor Lake-P processor, is een verbeterde vernieuwing van de 12e generatie en beschikt over 12 cores (4P/8E) met hogere kloksnelheden tot 5,0 GHz. Prestatietests wijzen op een voorsprong van ongeveer 10% in multi-core prestaties ten opzichte van de i7-1260P, al blijft het een verfijning in plaats van een grote architecturale wijziging....Lees meer

R
ratake.com
17/05/2026

De Intel Core i7-1360P is een 13e generatie 'Raptor Lake'-processor ontworpen voor dunne laptops en mini-pc's, met 12 cores (4 P-cores, 8 E-cores) en 16 threads, en boost-snelheden tot 5,0 GHz. Hij biedt sterke multitasking-prestaties met een basis-TDP van 28W en ondersteunt zowel DDR4/DDR5-geheugen als PCIe Gen 4 voor snelle opslag. Qua prestaties levert de chip ongeveer 26%...Lees meer

G
geeknetic.es
24/06/2023

De Intel NUC 13 Pro (NUC13ANKi7) brengt een 13e generatie Intel Core i7-1360P processor samen in een compacte 4x4-inch behuizing en biedt 12-core prestaties met ondersteuning voor 64 GB DDR4-3200 RAM en PCIe Gen 4 opslag. Geeknetic prijst het efficiënte thermische ontwerp, waardoor het geluidsniveau onder belasting onder de 40 dBA blijft, samen met de uitstekende connectiviteit...Lees meer

G
geeknetic.es
09/03/2023

De ASUS Zenbook 14 Flip OLED (UP3404), beoordeeld met een Intel Core i7-1360P, is een hoogwaardige 2-in-1 convertible die geprezen wordt om zijn veelzijdigheid en kwalitatieve afwerking. Het toestel beschikt over een 14-inch 2.8K OLED-touchscreen met een verversingssnelheid van 90Hz en 100% DCI-P3-kleurbereik, wat zorgt voor uitstekende beelden voor media en creatief werk. De...Lees meer

H
hardware.info
30/11/2023

De MSI Summit E14 Flip Evo is een premium 2-in-1 zakelijke laptop met een stevige, volledig metalen behuizing, een 16:10 touchscreen en een 360-graden scharnier. Aangedreven door 12e/13e generatie Intel Core-processors, biedt hij sterke prestaties, uitgebreide connectiviteit, een goede batterijduur en fijne toetsenbord- en touchpadervaringen. De laptop kampt echter met aanzienlijke...Lees meer

H
hardware.info
24/11/2023

De MSI Prestige 13 Evo A13M is een 990 gram wegende business laptop van magnesium-aluminium, voorzien van een Intel Core i7-1360P processor. De laptop levert sterke prestaties voor productiviteit en heeft een indrukwekkende, lange batterijduur. Het toestel beschikt over uitstekende connectiviteit met onder andere twee Thunderbolt 4-poorten, een fysiek schuifje voor de webcam en...Lees meer

N
notebookcheck.nl
17/07/2023

De 2023 Dell XPS 13 Plus 9320 (Core i7-1360P) is een kleine interne vernieuwing van het 2022-model, waarbij het futuristische, ultra-draagbare ontwerp behouden blijft terwijl het slechts marginale, 'vlotte' prestatiewinst levert voor dagelijkse taken. Hoewel het apparaat een hoogwaardige aluminium behuizing heeft, kampt het met identieke thermische beperkingen als zijn voorganger...Lees meer

T
tweakers.net
03/04/2023

De Intel NUC 13 Pro (Arena Canyon) is een incrementele update die mobiele 'Raptor Lake'-processors van de 13e generatie integreert in de vertrouwde 4x4-inch behuizing, beschikbaar in 'Slim'- of 'Tall'-varianten. Pluspunten zijn een prestatieverbetering van 10% tot 20% bij multi-core taken dankzij de Core i7-1360P, samen met uitstekende connectiviteit met dubbele Thunderbolt 4- en...Lees meer

N
notebookcheck.nl
31/01/2023

De Intel Core i7-1360P, getest door Notebookcheck, is een 28W Raptor Lake-P processor voor dunne en lichte laptops met 12 cores (waarvan 4 E-cores) op een geoptimaliseerd 10nm-proces, wat resulteert in hogere kloksnelheden tot 5,0 GHz. Hij levert ongeveer 10% snellere multi-core prestaties dan de voorgaande i7-1260P, met sterke punten in single-core taken, langdurige productiviteit...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 1360P met andere processoren

VS
VS

Vergelijk