Intel Core i7 1165g7 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€360
  • PassMark-benchmarkresultaat: 9810
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.7 GHz

Intel Core i7 1165g7 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.6

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
5.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.9

Prestaties

18.0%

7.2

Cache en architectuur

10.0%

4.8

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

8.1

Platform

1.0%

8.6

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 4.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.7

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 5.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.7

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-1165G7 is een quad-core processor uit de 11e generatie 'Tiger Lake' serie, gebouwd op een 10nm SuperFin-proces met een configureerbaar TDP van 12W tot 28W. De chip beschikt over 4 kernen, 8 threads, een basisklokfrequentie van 2,8 GHz en een indrukwekkende turbo-boost tot 4,7 GHz, ondersteund door 12 MB Intel Smart Cache. Belangrijke pluspunten zijn de krachtige geïntegreerde Intel Iris Xe Graphics (96 EU's) die lichte gaming in 1080p mogelijk maakt, sterke single-core prestaties en ondersteuning voor moderne technologieën zoals Thunderbolt 4 en PCIe 4.0. Een nadeel is het beperkte aantal van slechts vier kernen vergeleken met concurrenten, wat de prestaties bij zware multi-threaded taken beperkt; daarnaast is de processor gevoelig voor thermische throttling in dunne laptops met beperkte koeling.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 1165g7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

5.6
Intel Core i7 1165g7 heeft een technische score van 5,62 punten, hoger dan die van 57,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i7 1165g7 heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.6

Totaalscore

40.0%

8.6

Prijs

6.5
Intel Core i7 1165g7 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,5 punten, hoger dan die van 53,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i7 1165g7 behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1449
Intel Core i7 1165g7 gebruikt de FCBGA1449 CPU-socket, die ouder is dan die van 80,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 1165g7 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i7 1165g7 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i7 1165g7 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 1165g7 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,7 GHz
Intel Core i7 1165g7 haalt een boostklok van 4,7 GHz, die hoger is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 3,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 2,8 GHz
Intel Core i7 1165g7 heeft een basisklok van 4x2.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i7 1165g7 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 10 nm SuperFin
Intel Core i7 1165g7 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 10 nm SuperFin, dat geavanceerder is dan dat van 54% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,6% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

12 MB
Intel Core i7 1165g7 heeft een L3-cache van 12 MB, die groter is dan die van 54,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

5 MB
Intel Core i7 1165g7 heeft een L2-cache van 5 MB, die groter is dan die van 64,5% van de processoren en gelijk is aan die van 2,4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

320 KB
Intel Core i7 1165g7 heeft een L1-cache van 320 KB, die kleiner is dan die van 55,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/LPDDR4X
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt DDR DDR4/LPDDR4X, wat moderner is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.267 MHz
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.267 MHz, wat hoger is dan bij 63,7% van de processoren en gelijk is aan 2,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR4X-4267 MHz
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR4X-4267 MHz, wat hoger is dan bij 63,3% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 1165g7 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Iris Xe Graphics
Intel Core i7 1165g7 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Iris Xe Graphics, die geavanceerder is dan die in 77,7% van de processoren en gelijk is aan die in 0,5% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

96
Intel Core i7 1165g7 heeft 96 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 95,1% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i7 1165g7 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

28 W
Intel Core i7 1165g7 heeft een TDP van 28 W, wat lager is dan die van 67,2% van de processoren en gelijk is aan die van 7,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

12 W
Intel Core i7 1165g7 heeft een basisvermogen van 12 W, wat lager is dan dat van 93,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

52 W
Intel Core i7 1165g7 heeft een boostvermogen van 52 W, wat lager is dan dat van 66,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i7 1165g7 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 1165g7 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 1165g7 vs de gemiddelde processor

  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 73,3% lager basisvermogen
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (12 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (12 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.12 W vs 45 W
  • 75% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.3 MB/core vs 1.714 MB/core
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Toont of de processor prestatiekernen en efficiëntiekernen combineert in plaats van slechts één kerntype te gebruiken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer gemengde workloads een hoge burst-snelheid nodig hebben zonder zoveel kracht te verspillen aan lichtere achtergrondtaken.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 1165g7 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i7 1165g7 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).4,0 vs 3,0
  • 9,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.4,7 GHz vs 4,3 GHz
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Tiger Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Tiger Lake vs Kaby Lake).Tiger Lake vs Kaby Lake
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 1165g7 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Ingebouwde hardwareondersteuning voor het versnellen van encryptie en cryptografische taken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer versleutelingssnelheid of veilige workloads voor u belangrijk zijn.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 1165g7 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.AES, VAES, SHA, PCLMULQDQ vs AES, SHA
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 1165g7 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 9,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.713 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 15,9% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (561 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 9,9% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.728 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 17,5% kortere Blender-rendertijd
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (390 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 1 bredere front-end
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (5 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 75% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Tiger Lake vs Kaby Lake).
  • 2x meer L2-cache
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 19,1% kleinere die-grootte
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (144 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 10 nm SuperFin vs Intel 14 nm).
  • 50% meer L3-cache
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 1165g7 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 1165g7 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/LPDDR4X vs DDR4).
  • 45,5% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i7 1165g7 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.267 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 4x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core i7 1165g7 heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (96 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Betere geïntegreerde GPU
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel Iris Xe Graphics vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i7 1165g7 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 73,3% lager basisvermogen
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (12 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 37,8% lagere TDP
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (28 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 18,8% lager boostvermogen
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (52 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1449 vs FP2).
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 1165g7 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 19,7% zwakkere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.234 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 50% lagere bustransfersnelheid
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 50% lagere bussnelheid
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 12 minder PCIe-lanes
    Intel Core i7 1165g7 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (4 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 1165g7 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 1165g7 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • 12 minder PCIe-lanes
    Intel Core i7 1165g7 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (4 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    Intel Core i7 1165g7 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (4 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.4 vs 16
  • 19,7% zwakkere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.234 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.234 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.2.234 vs 2.783
  • 50% lagere bustransfersnelheid
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
    Wat Is het?: De maximaal ondersteunde busoverdrachtsnelheid, meestal uitgedrukt in GT/s.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de bandbreedtelimieten van platforms vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=8 GT/s

    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.4 GT/s vs 8 GT/s
  • 50% lagere bussnelheid
    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
    Wat Is het?: De basisbuskloksnelheid die door het processorplatform wordt gebruikt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een ouder platformontwerp of klokafleiding vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=8 GT/s

    Intel Core i7 1165g7 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.4 GT/s vs 8 GT/s
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1449 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i7 1165g7 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1449 vs FP2).FCBGA1449 vs FP2
  • 44% duurder
    Intel Core i7 1165g7 is duurder dan de gemiddelde processor (€360 vs €250).
    Intel Core i7 1165g7 is duurder dan de gemiddelde processor (€360 vs €250).€360 vs €250

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 1165g7 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i7 1165g7?

  • Uitstekende grafische prestaties voor een geïntegreerde GPU dankzij Intel Iris Xe
  • Sterke single-core prestaties, wat gunstig is voor dagelijkse taken en specifieke software zoals AutoCAD
  • Aanzienlijke verbetering in snelheid en efficiëntie vergeleken met de vorige (10e) generatie
  • Goede ondersteuning voor moderne standaarden zoals Thunderbolt 4, Wi-Fi 6 en AV1-videodecodering
  • Geschikt voor lichte videobewerking en informeel gamen op lagere instellingen

What customers dislike about Intel Core i7 1165g7?

  • Beperkt aantal fysieke kernen (slechts 4), wat de prestaties bij zware multitasking of multi-core workloads hindert vergeleken met concurrenten
  • Prestaties zijn sterk afhankelijk van de koeling en het door de laptopfabrikant ingestelde wattage (15W vs 28W)
  • Kan bij intensief gebruik (zoals gamen) leiden tot hoge temperaturen en thermische throttling in dunne laptops
  • Minder toekomstbestendig voor zware professionele taken zoals 3D-ontwikkeling of complexe simulaties

Expertbeoordelingen

C
community.frame.work
21/10/2021

The Framework Laptop's Intel Core i7-1165G7 exhibits exceptional single-threaded performance in Linux-based benchmarks, often rivaling high-end desktop CPUs despite its 28W TDP. While delivering fast raytracing results and strong everyday performance, the processor faces, cons, including inconsistent floating-point unit (FPU) performance in specific tasks and potential thermal...Lees meer

L
laptopmedia.com
25/03/2021

LaptopMedia compares the 7–15W Intel Core i7-1160G7 with the 12–28W i7-1165G7, highlighting the i7-1160G7's surprising efficiency, including a 3% lead in short-burst Cinebench R20 tests. However, the i7-1165G7 dominates in sustained workflows, performing faster in Photoshop and offering 12–20% higher GPU benchmark scores due to its higher TDP and clock speeds. While the i7-1160G7 is...Lees meer

T
tech-critter.com
26/10/2020

The Tech Critter review indicates that the 15W Intel Core i7-1165G7 (Tiger Lake) delivers a significant leap in integrated graphics with Iris Xe, functioning as a "single-core king" despite thermal limitations in thin-and-light devices like the ASUS ZenBook Flip S. While 15W performance excels in daily productivity, the review highlights pros such as achieving over 60 FPS in titles...Lees meer

T
tech.hindustantimes.com
27/09/2021

The HP Envy x360 with Intel Core i7-1165G7 is an Intel Evo-certified 2-in-1, offering strong productivity, 9-hour battery life, and fast connectivity (Wi-Fi 6, Thunderbolt 4). It handles multitasking well with 70+ tabs and provides solid stylus support, making it versatile for both work and creative tasks. HT TechWhile the Intel Iris Xe graphics are capable of 40 FPS in light...Lees meer

T
techspot.com
07/12/2020

The Intel Core i7-1165G7, built on the 10nm SuperFin process, offers exceptional single-threaded performance and massive improvements in integrated Iris Xe graphics (96 EUs). Pros include top-tier responsiveness, media encoding acceleration, and competitive 1080p gaming performance that often rivals AMD’s Ryzen 4000 series. However, the processor is limited to four cores, which...Lees meer

L
laptopmedia.com
25/03/2021

The Intel Core i7-1165G7, a 10nm Tiger Lake processor, offers strong single-core performance with speeds up to 4.40 GHz. A key advantage is its efficiency and superior single-core speed, though it is limited in multi-core scenarios compared to 8-core competitors. The integrated Iris Xe Graphics G7 provides a major boost, often rivaling discrete GPUs, although this performance hinges...Lees meer

N
notebooks-und-mobiles.de
13/02/2021

De Intel Core i7-1165G7 review op Notebooks-und-Mobiles belicht de 10-nm SuperFin-architectuur, die tot 4,7 GHz haalt en uitzonderlijke single-thread prestaties levert voor dagelijkse taken en Photoshop. Een belangrijk pluspunt is de geïntegreerde Iris Xe Graphics G7 (96 EU's), die in staat is om oudere AAA-titels op 1080p te draaien, terwijl de configuratie met 4 cores en 8 threads...Lees meer

C
computerbase.de
17/09/2020

De ComputerBase-review van Intels 11e generatie Tiger Lake (Core i7-1185G7) benadrukt een aanzienlijke architecturale sprong op het 10nm SuperFin-proces, met superieure single-threaded prestaties en enorme verbeteringen in de Iris Xe-graphics. Hoewel de quad-core uitblinkt in kantoortaken en licht gamen, loopt hij bij multi-threaded scenario's achter op de 8-core AMD Ryzen 7 4800U,...Lees meer

N
notebookcheck.com
20/05/2021

De review van Notebookcheck vergelijkt de op Intel gebaseerde Asus ZenBook 13 UX325EA met de door AMD aangedreven UM325UA. Hieruit blijkt dat het Ryzen 7 5800U-model superieure multi-core prestaties biedt (tot 1,93 keer sneller in Cinebench R20) en een langere batterijduur heeft (14-15 uur). Beide laptops van 1,11 kg zijn uitgerust met een hoogwaardig 13,3-inch OLED-scherm, hoewel...Lees meer

L
laptopmedia.com
16/11/2020

De Intel Core i7-1165G7 is een 10nm Tiger Lake-processor van de 11e generatie voor dunne en lichte laptops, voorzien van 4 kernen en 8 threads, met een hoge single-core reactiesnelheid die ideaal is voor productiviteit. De geïntegreerde Intel Iris Xe Graphics G7 (96EU) biedt aanzienlijke prestatieverbeteringen voor gaming en grafische taken, waarbij het vaak de geïntegreerde...Lees meer

L
laptopmedia.com
30/11/2020

De Intel Core i7-1165G7 is een uiterst efficiënte processor met 4 cores en 8 threads, gebouwd op het 10nm SuperFin-proces. Hij biedt een enorme sprong voorwaarts ten opzichte van de i7-1065G7, met 23% betere prestaties bij 3D-rendering en snellere prestaties in Photoshop. De geïntegreerde Intel Iris Xe Graphics G7 (96EU) is een echte game-changer voor dunne laptops; deze presteert...Lees meer

H
hardzone.es
08/06/2020

De Intel Core i7-1165G7 (11e generatie 'Tiger Lake') richt zich op een hoge single-core efficiëntie en superieure geïntegreerde graphics, gebruikmakend van het 10nm SuperFin-proces. De Iris Xe Graphics (96 EU's) bieden topprestaties voor lichte 1080p-gaming en media, waarbij ze vaak AMD-rivalen overtreffen. Het ontwerp met 4 cores en 8 threads beperkt echter de prestaties bij zware...Lees meer

L
laptopmedia.com
No date

De Intel Core i7-1165G7 is een 11e generatie 'Tiger Lake' 10nm-processor met 4 cores, 8 threads en boostfrequenties tot 4,70 GHz. Analyses van LaptopMedia tonen aanzienlijke prestatiewinsten aan ten opzichte van de 10e generatie, waaronder een verbetering van 43% in Cinebench R15 en snellere verwerking in Photoshop. Deze zeer efficiënte CPU is ideaal voor dunne en lichte apparaten...Lees meer

N
notebookcheck.nl
30/08/2022

De Prime Computer PrimeBook Circular-i7-1165G7 is een modulaire, hoogwaardige zakelijke notebook ontworpen voor een lange levensduur, voorzien van een Intel NUC Compute Element waarmee gebruikers de processor, GPU en het werkgeheugen kunnen upgraden. Het apparaat heeft een robuuste aluminium behuizing met een 13,9 inch 3:2 touchscreen (3000 x 2000 pixels) en wordt aangedreven door...Lees meer

N
notebookcheck.nl
27/07/2022

De Lenovo V17 G2 is een lichte 17,3-inch kantoorlaptop met een Core i7-1165G7 en MX350 GPU, die degelijke systeemprestaties levert maar kampt met een ondermaatse, volledig plastic bouwkwaliteit. De „weinig zinvolle” NVIDIA MX350 biedt slechts marginale voordelen ten opzichte van geïntegreerde graphics, waardoor de duurdere configuraties een matige prijs-kwaliteitverhouding hebben...Lees meer

I
id.nl
24/08/2021

De MSI Modern AM241P 11M is een veelzijdige 23,8-inch All-in-One PC, speciaal ontworpen voor thuisgebruik en onderwijs. Het systeem beschikt over 11e generatie Intel Core-processoren en een zeer verstelbaar ontwerp met dunne randen. Belangrijke pluspunten zijn de 'Instant Display'-technologie, waardoor hij ook als losse monitor te gebruiken is, en de eenvoudige uitbreiding van de...Lees meer

C
ct.nl
13/08/2021

De MSI Stealth 15M is een ultradunne (17 mm, ~1,8 kg) 15-inch gaming-laptop, ontworpen voor draagbaarheid en professioneel gebruik. Hij levert degelijke 1080p-prestaties dankzij de 12e generatie Intel Core i7 en een 75W RTX 3060, hoewel deze vermogensbeperking in combinatie met de dunne behuizing resulteert in hoge bedrijfstemperaturen en een hoorbaar, hoogfrequent ventilatorgeluid....Lees meer

N
notebookcheck.nl
03/07/2021

De review van Notebookcheck bestempelt de Lenovo ThinkPad T14s Gen 2 (Intel) als een premium, vernieuwde zakelijke laptop met een lichtgewicht en duurzame behuizing van magnesium en koolstofvezel, ondanks het vasthouden aan de traditionele 16:9-beeldverhouding. Belangrijke pluspunten zijn het superieure ThinkPad-toetsenbord, de uitgebreide beveiligingsfuncties en de uitstekende...Lees meer

N
notebookcheck.nl
23/05/2021

Deze review van NotebookCheck vergelijkt de Asus ZenBook 13 (UM325S met AMD Ryzen 7 5800U) met de UX325EA (Intel Core i7-1165G7). Beide modellen delen een hoogwaardige, lichtgewicht behuizing en een uitstekend 13,3-inch OLED-scherm. De AMD-variant is de beste keuze voor prestaties, met superieure multi-core processing en een batterijduur van ruim 14 uur, hoewel...Lees meer

N
notebookcheck.nl
09/12/2020

De 2020 HP Pavilion 13 met 11e generatie Core i7 is een indrukwekkende, lichte instap-subnotebook met een ontwerp dat is geïnspireerd op de luxere Envy- en Spectre-lijnen, al is er gebruikgemaakt van een plastic behuizing die gevoelig is voor doorbuigen. Een uitblinker is het heldere 4K UHD-scherm, dat kan concurreren met vlaggenschipmodellen, samen met een praktische selectie aan...Lees meer

N
notebookcheck.nl
29/10/2020

De review van de Dell XPS 13 9310 (Core i7) bestempelt de laptop als een hoogwaardige 11e generatie 'Tiger Lake' Ultrabook, die uitblinkt in bouwkwaliteit dankzij de CNC-gefreesde aluminium behuizing.

N
nl.hardware.info
19/09/2021

De HP ZBook Firefly 14 G8 is volgens Hardware.info een compact workstation van 1,35 kg met een duurzame aluminium behuizing en een scherm met een hoge helderheid (tot 500-1000 nits). Pluspunten zijn de uitstekende draagbaarheid, de stille werking en een lange batterijduur van meer dan 14 uur. Een groot minpunt is echter het gesoldeerde werkgeheugen, wat toekomstige upgrades...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 1165g7 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk