Intel Core i5 1245U Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€260
  • PassMark-benchmarkresultaat: 12878
  • Aantal fysieke cores: 10
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.4 GHz

Intel Core i5 1245U recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.1

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
6.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.2

Prestaties

18.0%

7.6

Cache en architectuur

10.0%

6.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

8.1

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 5.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    5.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.7

    L3-cache

    8.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

  • 4.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    2.7

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-1245U is een energiezuinige mobiele processor uit de Alder Lake-serie, gebouwd op het Intel 7-proces (10nm), met 10 cores (2 performance-cores en 8 efficient-cores) en 12 threads. Belangrijke specificaties zijn een maximale turbofrequentie van 4,4 GHz, 12 MB Intel Smart Cache en een basisverbruik van 15W (maximaal 55W). Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor vPro Enterprise-beveiliging, goede multi-threaded prestaties voor dunne laptops en compatibiliteit met zowel DDR5-4800 als LPDDR5-5200 geheugen. Nadelen zijn de beperkte grafische kracht van de geïntegreerde Iris Xe GPU (80 EU's) en prestatiebeperkingen bij langdurige zware belasting door het lage TDP-ontwerp.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 1245U

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

6.1
Intel Core i5 1245U heeft een technische score van 6,06 punten, hoger dan die van 64,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i5 1245U heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Totaalscore

40.0%

9.2

Prijs

7.0
Intel Core i5 1245U heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7 punten, hoger dan die van 72,2% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i5 1245U behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1744
Intel Core i5 1245U gebruikt de FCBGA1744 CPU-socket, die ouder is dan die van 71% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 1245U gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

10
Intel Core i5 1245U heeft 10 CPU-cores, wat meer is dan bij 77,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
Intel Core i5 1245U biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,4 GHz
Intel Core i5 1245U haalt een boostklok van 4,4 GHz, die hoger is dan die van 51,2% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 1,6 GHz & 8 x 1,2 GHz
Intel Core i5 1245U heeft een basisklok van 2x1.6 GHz & 8x1.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i5 1245U gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i5 1245U wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

12 MB
Intel Core i5 1245U heeft een L3-cache van 12 MB, die groter is dan die van 54,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

9,5 MB
Intel Core i5 1245U heeft een L2-cache van 9,5 MB, die groter is dan die van 78,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

928 KB
Intel Core i5 1245U heeft een L1-cache van 928 KB, die groter is dan die van 83,5% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5
Intel Core i5 1245U ondersteunt DDR DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5, wat moderner is dan bij 95,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
Intel Core i5 1245U ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR5-5200 MHz
Intel Core i5 1245U ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,2% van de processoren en gelijk is aan 1,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i5 1245U ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 1245U heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel Iris Xe Graphics
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Iris Xe Graphics 80EU
Intel Core i5 1245U gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Iris Xe Graphics 80EU, die geavanceerder is dan die in 78,5% van de processoren en gelijk is aan die in 2,5% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

80
Intel Core i5 1245U heeft 80 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 91,7% van de processoren en gelijk is aan 3,3% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i5 1245U heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i5 1245U ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Core i5 1245U heeft een TDP van 15 W, wat lager is dan die van 77,7% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Core i5 1245U heeft een basisvermogen van 15 W, wat lager is dan dat van 77,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

55 W
Intel Core i5 1245U heeft een boostvermogen van 55 W, wat lager is dan dat van 57,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i5 1245U heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i5 1245U ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 12 W
Alles weergeven

Intel Core i5 1245U vs de gemiddelde processor

  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.9,5 MB vs 2,5 MB
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core i5 1245U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i5 1245U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.10 vs 6
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i5 1245U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Toont of de processor prestatiekernen en efficiëntiekernen combineert in plaats van slechts één kerntype te gebruiken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer gemengde workloads een hoge burst-snelheid nodig hebben zonder zoveel kracht te verspillen aan lichtere achtergrondtaken.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 1245U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 34,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.649 vs 484
  • 82,8% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.760 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.760 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.8.760 vs 4.793
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).4,0 vs 3,0
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i5 1245U ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core i5 1245U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 34,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 82,8% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.760 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 22,2% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.034 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 4 meer CPU-threads
    Intel Core i5 1245U heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i5 1245U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i5 1245U gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • 2.42x meer L1-cache
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (928 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i5 1245U gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 50% meer L3-cache
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i5 1245U heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i5 1245U heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 3.33x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core i5 1245U heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (80 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Betere geïntegreerde GPU
    Intel Core i5 1245U gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel Iris Xe Graphics 80EU vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i5 1245U heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 66,7% lager basisvermogen
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 66,7% lagere TDP
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i5 1245U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
  • 12 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (16 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 30% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 30% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i5 1245U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 1245U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 1245U ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 1245U ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 12 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 1245U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (16 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Core i5 1245U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (16 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.16 vs 28
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i5 1245U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 1245U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).FCBGA1744 vs FP2

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 1245U en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i5 1245U?

  • Uitstekend voor dagelijks gebruik, surfen op het web en mediaconsumptie
  • Goede multitasking-prestaties dankzij de 10 cores en 12 threads
  • Zeer energiezuinig met een basisverbruik van slechts 15W
  • Krachtiger dan veel i7-processoren van de vorige generatie voor algemene taken
  • Biedt volledige 'Enterprise' vPro-beheerfuncties voor zakelijk gebruik
  • Geïntegreerde Iris Xe graphics presteren goed bij lichte grafische taken

What customers dislike about Intel Core i5 1245U?

  • Beperkte prestaties bij langdurige zware belasting door het lage TDP-limiet
  • Niet geschikt voor zware gaming of professionele 4K-videobewerking
  • Kan warm worden tijdens intensieve processen zoals snelladen
  • Geen ondersteuning voor overklokken (locked multiplier)
  • Prestaties zijn merkbaar lager dan die van de krachtigere P- of H-series

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Updated Daily

The Intel Core i5-1245U is a 15W Alder Lake-based mobile processor with 10 cores (2 P-cores, 8 E-cores) and 12 threads, designed for thin and light laptops. It features strong single-threaded performance for daily productivity, support for DDR5-5200 and PCIe Gen 4, and vPro management features. While offering substantial performance gains over previous generations, the U-series chip...Lees meer

T
techradar.com
11/07/2022

The HP Elite Dragonfly Chromebook is identified by TechRadar as a top-tier, business-focused device, combining 12th Gen Intel Core performance with a premium design, though it carries a high price point. Key features include a vibrant 13.5-inch 3:2 touchscreen, a 5MP webcam, and exceptional connectivity options like 5G and Thunderbolt 4. While offering excellent performance and...Lees meer

L
laptopmag.com
11/10/2022

The HP Elite Dragonfly Chromebook is a premium, business-focused 2-in-1 featuring a durable, lightweight magnesium-alloy chassis, a 360-degree hinge, and a productivity-friendly 3:2 touchscreen display. It is equipped with a high-quality 5MP webcam, a responsive haptic touchpad, and versatile port options including Thunderbolt 4, setting a new standard for ChromeOS hardware....Lees meer

L
laptopmag.com
20/10/2022

The Dell Latitude 9430 is a premium business 2-in-1 featuring a durable, slim aluminium chassis, a 14-inch 16:10 touchscreen with high brightness, and robust security tools like the SafeShutter webcam and ExpressSign-in proximity sensors. Performance is strong for productivity, with the Intel Core i7-1265U processor handling multitasking efficiently, while the battery provides an...Lees meer

B
browser.geekbench.com
20/02/2022

The Intel Core i5-1245U is a 12th Gen "Alder Lake" mobile processor featuring a 10-core hybrid architecture (2 E) designed for thin, business-focused laptops. It supports Enterprise vPro management, DDR5 memory, and PCIe 4.0, offering strong burst performance for productivity tasks. Key cons include potential thermal throttling under sustained loads due to its 15W base power rating,...Lees meer

L
laptopmedia.com
01/03/2022

De Intel Core i5-1245U is een mobiele processor uit de Alder Lake-U-serie met 10 cores (2P + 8E) en 12 threads, ontworpen voor dunne 15W zakelijke laptops. De chip heeft een maximale turbofrequentie van 4,40 GHz en een piekvermogen van 55W. Volgens LaptopMedia levert de processor krachtige, responsieve single-core prestaties voor productiviteit en ondersteunt hij moderne standaarden...Lees meer

L
laptopmedia.com
04/01/2022

De Intel Core i5-1245U is een mobiele processor met 10 cores (waarvan 2 P-cores) en een TDP van 15W, ontworpen voor dunne en lichte laptops. Hij beschikt over een hybride architectuur en vPro-beheer voor zakelijk gebruik. De processor levert verbeterde multi-threaded prestaties met een Cinebench R23-score tot 8769, en ondersteunt modern DDR5/LPDDR5-geheugen en PCIe 4.0. Belangrijke...Lees meer

L
laptopmedia.com
01/11/2022

De HP EliteBook 840 G9 is volgens LaptopMedia een premium 14-inch zakelijke laptop met een modern 16:10 display en een robuuste, volledig aluminium behuizing. Een belangrijk pluspunt is de uitstekende onderhoudsvriendelijkheid, met twee SODIMM-slots voor maximaal 64 GB DDR5 RAM en een Gen 4 SSD-slot, naast een hoogwaardig toetsenbord en touchpad. De prestaties, gebaseerd op 12e...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 1245U met andere processoren

VS
VS

Vergelijk