Intel Core i5 1235U Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€350
  • PassMark-benchmarkresultaat: 12619
  • Aantal fysieke cores: 10
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.4 GHz

Intel Core i5 1235U recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.8

Technische score

10.0%

7.3

Gebruikersscore

Goed
5.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

7.5

Cache en architectuur

10.0%

6.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

8.6

Platform

1.0%

8.1

Geïntegreerde graphics

Goed
7.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 4.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    5.5

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    5.2

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.7

    L3-cache

    8.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

  • 3.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    2.7

    L3-cache

  • intel-core-i5-1235u
intel-core-i5-1235u

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-1235U is een energiezuinige mobiele processor uit de Alder Lake-serie, gebouwd op het 10nm Intel 7-proces met een hybride architectuur van 10 cores (2 Performance-cores en 8 Efficient-cores) en 12 threads. Belangrijke specificaties zijn een maximale turbofrequentie van 4,4 GHz, 12 MB L3-cache en een basisstroomverbruik van 15W (met uitschieters tot 55W bij zware belasting). Belangrijke voordelen zijn de uitstekende balans tussen prestaties en energieverbruik voor dunne laptops, ondersteuning voor modern DDR5-4800 geheugen en de geïntegreerde Intel Iris Xe Graphics (80 EU) die lichte grafische taken goed afhandelt. Enkele nadelen zijn de beperkte prestaties bij langdurige zware belasting door het lage TDP-limiet en de minder krachtige grafische capaciteiten in vergelijking met laptops die over een afzonderlijke videokaart beschikken.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 1235U

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

7.5

Cache en architectuur

10.0%

6.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

8.6

Platform

1.0%

8.1

Geïntegreerde graphics

5.8
Intel Core i5 1235U heeft een technische score van 5,76 punten, hoger dan die van 60% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.3
Intel Core i5 1235U heeft een gebruikersscore van 7,3 punten, lager dan die van 92,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i5 1235U heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.9

Totaalscore

40.0%

8.7

Prijs

6.7
Intel Core i5 1235U heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,7 punten, hoger dan die van 61,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i5 1235U behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1744
Intel Core i5 1235U gebruikt de FCBGA1744 CPU-socket, die ouder is dan die van 71% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Intel 600 Series
Intel Core i5 1235U ondersteunt Intel 600 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 1235U gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

10
Intel Core i5 1235U heeft 10 CPU-cores, wat meer is dan bij 77,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
Intel Core i5 1235U biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,4 GHz
Intel Core i5 1235U haalt een boostklok van 4,4 GHz, die hoger is dan die van 51,2% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 1,3 GHz & 8 x 0,9 GHz
Intel Core i5 1235U heeft een basisklok van 2x1.3 GHz & 8x0.9 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i5 1235U gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i5 1235U wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

12 MB
Intel Core i5 1235U heeft een L3-cache van 12 MB, die groter is dan die van 54,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

9,5 MB
Intel Core i5 1235U heeft een L2-cache van 9,5 MB, die groter is dan die van 78,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

?
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5
Intel Core i5 1235U ondersteunt DDR DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5, wat moderner is dan bij 95,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
Intel Core i5 1235U ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR5-5200 MHz
Intel Core i5 1235U ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,2% van de processoren en gelijk is aan 1,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i5 1235U ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 1235U heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Iris Xe Graphics 80EU
Intel Core i5 1235U gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Iris Xe Graphics 80EU, die geavanceerder is dan die in 78,5% van de processoren en gelijk is aan die in 2,5% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

80
Intel Core i5 1235U heeft 80 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 91,7% van de processoren en gelijk is aan 3,3% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i5 1235U heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i5 1235U ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Core i5 1235U heeft een TDP van 15 W, wat lager is dan die van 77,7% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Core i5 1235U heeft een basisvermogen van 15 W, wat lager is dan dat van 77,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

55 W
Intel Core i5 1235U heeft een boostvermogen van 55 W, wat lager is dan dat van 57,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i5 1235U heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i5 1235U ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 3-11100 W
Alles weergeven

Intel Core i5 1235U vs de gemiddelde processor

  • 3.39x meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (1.640 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i5 1235U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (1.640 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.1.640 vs 484
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.9,5 MB vs 2,5 MB
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core i5 1235U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i5 1235U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.10 vs 6
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i5 1235U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Toont of de processor prestatiekernen en efficiëntiekernen combineert in plaats van slechts één kerntype te gebruiken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer gemengde workloads een hoge burst-snelheid nodig hebben zonder zoveel kracht te verspillen aan lichtere achtergrondtaken.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 1235U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).4,0 vs 3,0
  • 66,7% lager basisvermogen
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i5 1235U heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.15 W vs 45 W
  • Bredere instructieondersteuning
    Intel Core i5 1235U ondersteunt een bredere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA, CLMUL, BMI1, BMI2, ADX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i5 1235U ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3.39x meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (1.640 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core i5 1235U heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 24,3% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.086 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 23,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.816 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 4 meer CPU-threads
    Intel Core i5 1235U heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 19,3% betere multi-core-prestaties
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.321 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i5 1235U gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i5 1235U gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i5 1235U gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 50% meer L3-cache
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5/LPDDR4X/LPDDR5 vs DDR4).
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 1235U ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i5 1235U heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 1235U heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 3.33x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core i5 1235U heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (80 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Betere geïntegreerde GPU
    Intel Core i5 1235U gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel Iris Xe Graphics 80EU vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i5 1235U heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 66,7% lager basisvermogen
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 66,7% lagere TDP
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i5 1235U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
  • 50% lagere bussnelheid
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 15 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (13 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 30% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 1235U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 30% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i5 1235U heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 1235U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 1235U ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 50% lagere bussnelheid
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
    Wat Is het?: De basisbuskloksnelheid die door het processorplatform wordt gebruikt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een ouder platformontwerp of klokafleiding vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=8 GT/s

    Intel Core i5 1235U heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.4 GT/s vs 8 GT/s
  • 9,6% lagere gebruikersscore
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,30 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,30 vs 8.000).7,3 vs 8
  • 15 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 1235U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (13 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Core i5 1235U heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (13 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.13 vs 28
  • 40% duurder
    Intel Core i5 1235U is duurder dan de gemiddelde processor (€350 vs €250).
    Intel Core i5 1235U is duurder dan de gemiddelde processor (€350 vs €250).€350 vs €250
  • Oudere CPU-socket
    Intel Core i5 1235U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 1235U gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).FCBGA1744 vs FP2

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 1235U en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i5 1235U?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding, vaak gezien als de 'sweet spot' in het middensegment
  • Goede hybride architectuur met 10 kernen die zorgen voor vlotte multitasking bij dagelijks gebruik
  • Energiezuinig (15W TDP), wat bijdraagt aan een langere batterijduur in laptops
  • Snelle single-core prestaties zorgen voor een responsieve ervaring bij het opstarten van apps en surfen
  • Ondersteunt moderne standaarden zoals DDR5-geheugen en PCIe Gen 4

What customers dislike about Intel Core i5 1235U?

  • Beperkte prestaties bij zware games door de geïntegreerde Iris Xe graphics; niet geschikt voor veeleisende gamers
  • Kan warm worden bij intensieve belasting, wat kan leiden tot meer ventilatorgeluid
  • Prestaties kunnen sterk variëren afhankelijk van de koeling en stroomlimieten van de specifieke laptop
  • Geen overklokmogelijkheden vanwege de vergrendelde multiplier
  • Minder toekomstbestendig voor zware videobewerking vergeleken met de krachtiger H-serie processors

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
01/05/2023

The PassMark comparison shows the 10-core Intel Core i5-1235U (12th Gen) significantly outperforming the 4-core i5-1145GRE (11th Gen), delivering a 49% higher single-thread speed and a much higher overall CPU Mark. Key advantages for the i5-1235U include its hybrid architecture and DDR5 support, while the i5-1145GRE, intended for embedded systems, offers specialized features like...Lees meer

L
laptopmedia.com
11/08/2022

The Intel Core i5-1240P (28W, 4 E cores) and i5-1235U (15W, 2 E cores) differ mainly in power targets and core configurations, catering to performance-heavy and efficiency-focused users respectively. Benchmarks show the i5-1240P leading by 33% in 3D rendering and 9% in iGPU performance, while both chips perform similarly in bursty tasks like Photoshop. Pros for the 1240P include...Lees meer

B
browser.geekbench.com
01/02/2022

The Intel Core i5-1235U is a 10-core, 12-thread Alder Lake mobile processor designed for thin and light laptops, featuring a 2 E hybrid architecture. Based on data from the Geekbench 6 Browser, it offers solid productivity performance with typical single-core scores around 2216 and multi-core scores of 8392, suitable for daily multitasking. Key advantages include high power...Lees meer

L
laptopmedia.com
11/08/2022

The Intel Core i5-1235U is a 10-core (2 E) Alder Lake-U processor designed for thin and light laptops, offering a max frequency of 4.40 GHz. It excels in efficiency for daily tasks and supports modern memory standards (DDR5/LPDDR5) and PCIe 4.0. However, its 15W base power leads to limited sustained performance under heavy, prolonged loads compared to P/H-series alternatives. The...Lees meer

L
laptopmedia.com
26/07/2022

According to LaptopMedia, the Intel Core i5-1235U is a clear favorite over the i7-1165G7, driven by 12th Gen architecture, 10 cores, and superior multi-threaded performance, yielding a 34% higher Cinebench 20 score. While the i5-1235U offers better multitasking and faster memory support, the older i7-1165G7 retains a slight advantage in single-core boost speeds and integrated...Lees meer

N
notebookcheck.net
01/05/2023

The Lenovo ThinkBook 14 G4 IAP is a balanced, 14-inch prosumer laptop featuring a sturdy, dual-tone mineral grey aluminum chassis. It stands out with exceptional connectivity for its size, offering Thunderbolt 4, USB-C PD, HDMI 2.1, and an RJ45 Ethernet port. Key pros include a comfortable keyboard and a quiet, efficient cooling system, though performance with the Intel Core...Lees meer

L
laptopmedia.com
26/07/2022

LaptopMedia bestempelt de Intel Core i5-1235U als superieur aan de Core i7-1165G7, dankzij de 12e generatie Alder Lake-architectuur met 10 cores en 12 threads, tegenover de 4 cores en 8 threads van de i7. De i5 beschikt over aanzienlijk hogere multi-threaded prestaties en een betere efficiëntie, terwijl de oudere i7-1165G7 moeite heeft met moderne, zware werkbelastingen....Lees meer

N
notebookcheck.com
15/09/2022

De MSI Modern 15 B12M is een betaalbare 15,6-inch kantoorlaptop uitgerust met de Intel Core i5-1235U, die krachtige en vlotte prestaties levert voor dagelijkse taken en multitasking in een lichte behuizing van 1,7 kg. Ondanks het verrassend stevige volledig kunststof ontwerp en een comfortabel toetsenbord, wordt het apparaat beperkt door vastgesoldeerd werkgeheugen, wat upgrades op...Lees meer

R
review.nl
15/11/2022

De Philips 5000 Serie stofzuiger (XD5123/10) kreeg een 8,3/10 van het Review.nl testpanel en werd geprezen om zijn sterke zuigkracht en lichtgewicht, wendbare ontwerp.

N
notebookcheck.nl
16/05/2023

De HP EliteBook 645 G9 is een duurzame mid-range zakelijke laptop met een stevige, volgens MIL-STD-810H geteste aluminium behuizing. Het toestel blinkt uit in onderhoud en uitbreidbaarheid dankzij twee SODIMM-slots en een extra M.2-slot. Aangedreven door AMD Ryzen 5000U-serie processors (Barcelo), blijft het apparaat koel tijdens gebruik, maar wordt het stroomverbruik van de CPU...Lees meer

N
notebookcheck.nl
21/03/2023

De HP Envy 17-cr0079ng (2023) is een premium, volledig metalen 17,3-inch multimedia-laptop met een hoogwaardig 4K IPS-scherm. Het display biedt een uitstekende helderheid en 100% sRGB-kleurbereik, hoewel het scherm behoorlijk glanzend is. Dankzij de Intel Core i7-1255U en 32 GB RAM presteert hij uitstekend bij productieve taken, terwijl de Nvidia RTX 2050 adequate grafische...Lees meer

H
hardware.info
03/05/2023

De Microsoft Surface Laptop 5 is een bescheiden upgrade met 12e generatie Intel-processors (Alder Lake) die aanzienlijke prestatieverbeteringen, Thunderbolt 4-ondersteuning en de keuze uit een 13,5-inch of 15-inch scherm biedt. Hoewel de premium bouwkwaliteit met afwerkingen in metaal of Alcantara behouden blijft, kampt het 15-inch model volgens reviewers met een matige batterijduur...Lees meer

N
notebookcheck.nl
03/07/2022

De Gateway Ultra Slim 14.1 (GWTC51427) is een budgetlaptop met een 12e generatie Intel Core i5-1235U, die voor zijn prijsklasse sterke prestaties en een royale 512 GB SSD-opslag biedt. Belangrijke voordelen zijn de functionele connectiviteit, waaronder een veelzijdige USB-C-poort, een fysiek schuifje voor de webcam en een prijs-kwaliteitverhouding die ideaal is voor dagelijks...Lees meer

H
hardware.info
30/11/2023

De review van Hardware Info prijst de MSI Summit E14 Flip Evo als een hoogwaardige 14-inch 2-in-1, voorzien van een stevige 'Ink Black' aluminium behuizing, een 360-graden scharnier en een uitstekend 16:10-scherm.

H
hardware.info
24/04/2023

De Lenovo IdeaPad Gaming 3 (15ARH05) is gepositioneerd als een zeer competitieve instap-gaminglaptop, die een dedicated NVIDIA GTX 1650-videokaart en een AMD Ryzen-processor biedt tegen een zeer scherpe prijs. Het levert solide dagelijkse prestaties met degelijke 1080p-gaming, aangevuld met een comfortabel toetsenbord en een 120Hz IPS-scherm voor vloeiende beelden. Hoewel geprezen...Lees meer

T
tweakers.net
01/06/2023

De Tweakers Laptop Best Buy Guide van juni 2023 benadrukt de scherpe prijzen voor oudere hardware en kiest de Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 (Ryzen 5 5500U) als beste budgetkeuze tot €500 vanwege de superieure prestaties, ondanks de beperkte accuduur (38Wh), het ontbreken van toetsenbordverlichting en oudere aansluitstandaarden. In het middensegment wordt de Lenovo IdeaPad 5 14ALC05...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 1235U met andere processoren

VS
VS

Vergelijk