Intel Celeron 7305 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€110
  • PassMark-benchmarkresultaat: 2553
  • Aantal fysieke cores: 5
  • CPU-boostkloksnelheid: 1.1 GHz

Intel Celeron 7305 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.7

Technische score

10.0%

7.3

Gebruikersscore

Goed
4.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.0

Prestaties

18.0%

7.5

Cache en architectuur

10.0%

6.6

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

8.3

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 1.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    1.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    2.2

    Aantal fysieke cores

  • 1.8
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.2

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.9

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Celeron 7305 is een instapmodel mobiele processor uit de Alder Lake-U serie, gelanceerd in het eerste kwartaal van 2022. Deze chip beschikt over 5 kernen en 5 threads (1 Performance-core op 1,1 GHz en 4 Efficient-cores op 0,9 GHz) met een 8 MB Intel Smart Cache en een basisverbruik van 15W. Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor moderne technologieën zoals DDR5-geheugen tot 4800 MT/s, PCIe 4.0 en de geïntegreerde Intel UHD Graphics met 48 execution units, wat hem energiezuinig maakt voor lichte kantoortaken. De voornaamste nadelen zijn het ontbreken van Turbo Boost en Hyper-Threading, wat resulteert in zeer beperkte prestaties bij zwaardere multitasking of rekenintensieve programma's.

Technische specificaties van processor Intel Celeron 7305

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.0

Prestaties

18.0%

7.5

Cache en architectuur

10.0%

6.6

Geheugen en PCIe

7.0%

7.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

8.3

Geïntegreerde graphics

4.7
Intel Celeron 7.305 heeft een technische score van 4,72 punten, lager dan die van 60,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.3
Intel Celeron 7.305 heeft een gebruikersscore van 7,3 punten, lager dan die van 92,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Celeron 7.305 heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Totaalscore

40.0%

9.9

Prijs

6.5
Intel Celeron 7.305 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,5 punten, hoger dan die van 53,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Celeron 7.305 behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1744
Intel Celeron 7.305 gebruikt de FCBGA1744 CPU-socket, die ouder is dan die van 71% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, B660
Intel Celeron 7.305 ondersteunt Z790, B660-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 79% van de processoren en gelijk is aan die van 1,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Celeron 7.305 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

5
Intel Celeron 7.305 heeft 5 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,2% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

5
Intel Celeron 7.305 biedt 5 CPU-threads, wat minder is dan bij 67% van de processoren en gelijk is aan 0,2% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Celeron 7.305 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

1,1 GHz
Intel Celeron 7.305 haalt een boostklok van 1,1 GHz, die lager is dan die van 100% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

1 x 1,1 GHz & 4 x 0,9 GHz
Intel Celeron 7.305 heeft een basisklok van 1x1.1 GHz & 4x0.9 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Celeron 7.305 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Celeron 7.305 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
Intel Celeron 7.305 heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

?
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

464 KB
Intel Celeron 7.305 heeft een L1-cache van 464 KB, die groter is dan die van 61,1% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Celeron 7.305 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
Intel Celeron 7.305 ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR5-5200 MHz
Intel Celeron 7.305 ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,2% van de processoren en gelijk is aan 1,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Celeron 7.305 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Celeron 7.305 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel UHD Graphics
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 48EU
Intel Celeron 7.305 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 48EU, die minder geavanceerd is dan die in 61,3% van de processoren en gelijk is aan die in 0,7% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

48
Intel Celeron 7.305 heeft 48 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 82,5% van de processoren en gelijk is aan 4,7% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Celeron 7.305 ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Celeron 7.305 heeft een TDP van 15 W, wat lager is dan die van 77,7% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

15 W
Intel Celeron 7.305 heeft een basisvermogen van 15 W, wat lager is dan dat van 77,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

55 W
Intel Celeron 7.305 heeft een boostvermogen van 55 W, wat lager is dan dat van 57,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Celeron 7.305 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 12 W
Alles weergeven

Intel Celeron 7305 vs de gemiddelde processor

  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
    P-cores + E-cores
    Wat Is het?: Toont of de processor prestatiekernen en efficiëntiekernen combineert in plaats van slechts één kerntype te gebruiken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer gemengde workloads een hoge burst-snelheid nodig hebben zonder zoveel kracht te verspillen aan lichtere achtergrondtaken.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron 7.305 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).4,0 vs 3,0
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).DDR4/DDR5 vs DDR4
  • 66,7% lager basisvermogen
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.15 W vs 45 W
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Celeron 7.305 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).Alder Lake vs Kaby Lake
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Celeron 7.305 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    Intel Celeron 7.305 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.20 vs 16
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
    Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=4800 MHz

    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.5.200 MHz vs 2.933 MHz
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Celeron 7.305 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt HMP
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 2 bredere front-end
    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Celeron 7.305 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    Intel Celeron 7.305 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 2x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Celeron 7.305 heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (48 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Celeron 7.305 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 66,7% lager basisvermogen
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 66,7% lagere TDP
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (15 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Oudere CPU-socket
    Intel Celeron 7.305 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1744 vs FP2).
  • 66,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (838 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 74,4% lagere boostklok
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (1,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 56,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (641 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 75,8% minder PassMark-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (2.553 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 66,7% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.598 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 50% lagere bussnelheid
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (4 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 3 minder CPU-threads
    Intel Celeron 7.305 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (5 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Celeron 7.305 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 17 lagere klokmultiplier
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (11 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder CPU-cores
    Intel Celeron 7.305 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (5 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x4 vs x16, x8/x8).
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 66,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (838 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (838 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.838 vs 2.483
  • 74,4% lagere boostklok
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (1,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (1,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.1,1 GHz vs 4,3 GHz
  • 56,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (641 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (641 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.641 vs 1.471
  • 75,8% minder PassMark-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (2.553 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (2.553 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.2.553 vs 10.532,5
  • 66,7% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.598 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Celeron 7.305 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.598 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.598 vs 4.793
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron 7.305 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Celeron 7.305 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Celeron 7.305 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Celeron 7.305 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)

Grafische vergelijking tussen Intel Celeron 7305 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Celeron 7305?

  • Kosteneffectief voor basisgebruik zoals tekstverwerking en surfen op het web
  • Energiezuinig met een laag stroomverbruik (15W TDP), wat de batterijduur ten goede komt
  • Betere multi-threaded prestaties dan oudere dual-core Celeron-modellen dankzij de 5 cores
  • Ondersteunt moderne technologieën zoals DDR5-geheugen en PCIe 4.0
  • Ingebouwde hardwareversnelling voor moderne videocodecs zoals AV1 en HEVC

What customers dislike about Intel Celeron 7305?

  • Zeer lage single-core prestaties door het ontbreken van een Turbo-modus
  • Niet geschikt voor zware taken zoals fotobewerking of intensieve multitasking
  • Onvoldoende rekenkracht voor moderne games; alleen bruikbaar voor zeer oude of lichte titels
  • Lage basiskloksnelheid (1.1 GHz) zorgt voor merkbare traagheid bij het openen van zwaardere programma's
  • Geen HyperThreading-ondersteuning, wat de efficiëntie bij gelijktijdige processen beperkt

Expertbeoordelingen

L
laptopmedia.com
29/03/2026

The Intel Celeron 7305 is an Alder Lake-based entry-level processor featuring a 5-core/5-thread configuration designed for budget-friendly laptops. A primary advantage is its improved multi-threaded efficiency compared to predecessors, supporting modern DDR5/LPDDR5 memory. However, the chip lacks Hyper-Threading and Turbo Boost, resulting in low clock speeds and weak single-core...Lees meer

L
laptopmedia.com
15/03/2022

De Intel Celeron 7305 is een instapmodel mobiele processor uit de Alder Lake-U-serie, ontworpen voor budgetvriendelijke, dunne en lichte laptops, met een hybride architectuur van 1 Performance-core en 4 Efficient-cores. Met een TDP van 15W is deze 10nm-chip geoptimaliseerd voor basistaken zoals webbrowsen en tekstverwerking, en niet voor zware belasting. De prestaties worden beperkt...Lees meer

V
valid.x86.fr
29/03/2026

De AMD Ryzen 7 3700X, voorzien van 8 cores en 16 threads, behaalt in de CPU-Z benchmark een single-thread score van 511 en een multi-thread score van 5433, wat zijn geschiktheid voor het hogere middensegment onderstreept. De grootste kracht ligt in de sterke multi-threaded efficiëntie voor productiviteit, waarbij de 7nm Zen 2-architectuur zorgt voor een gebalanceerd en efficiënt...Lees meer

L
laptopmedia.com
01/08/2022

De Intel Celeron 7305, gebaseerd op de Alder Lake-architectuur, beschikt over een hybride 5-core/5-thread ontwerp (1 P-core, 4 E-cores) met een vaste snelheid van 1,1 GHz, op maat gemaakt voor energiezuinige (15W) instapapparaten. Het ondersteunt moderne technologieën zoals DDR5/LPDDR5-geheugen en PCIe 4.0, waarbij de geïntegreerde UHD Graphics (48 EU's) capabele...Lees meer

C
cpubenchmark.net
01/01/2022

De Intel Celeron 7305 is een instapmodel laptop-processor uit de 12e generatie Alder Lake-U serie, voorzien van 5 fysieke cores (1 P-core, 4 E-cores) en een PassMark CPU Mark-score van ongeveer 2.553. Pluspunten zijn de energiezuinige TDP van 15W, ondersteuning voor modern DDR5-geheugen en PCIe Gen 4, en volgens PassMark een verbeterde multi-threaded prestatie vergeleken met eerdere...Lees meer

L
laptopmedia.com
01/04/2022

De Intel Celeron 7305 is een instapprocessor op basis van de Alder Lake-architectuur voor budgetapparaten, met een hybride 5-core configuratie (waaronder 1 E-core) ontworpen voor basistaken zoals websurfen en tekstverwerking. Een opvallend voordeel is de integratie van moderne technologieën, waaronder ondersteuning voor DDR5-4800 geheugen en PCIe 4.0, wat een betere multi-core...Lees meer

C
ct.nl
27/12/2023

De Shuttle XPC nano NC40U7 is een compacte 0,85-liter barebone mini-pc aangedreven door een Intel Core i7-1255U processor, die hoge prestaties levert voor kantoor- en multimediataken via een 10-core hybride architectuur.

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Celeron 7305 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk