Intel Core i9 9900 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€410
  • PassMark-benchmarkresultaat: 16260
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

Intel Core i9 9900 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.0

Technische score

10.0%

7.1

Gebruikersscore

Goed
5.0

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

5.2

Cache en architectuur

10.0%

5.8

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.0

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

Goed
7.1

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(4)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 5.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 3.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.7

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • intel-core-i9-9900
  • intel-core-i9-9900
  • intel-core-i9-9900
  • intel-core-i9-9900
intel-core-i9-9900
intel-core-i9-9900
intel-core-i9-9900
intel-core-i9-9900

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i9-9900 is een high-end desktop-processor uit de 9e generatie (Coffee Lake Refresh) met 8 kernen en 16 threads, gebouwd op een 14nm-proces voor de LGA 1151-socket. Belangrijke specificaties omvatten een basisklokfrequentie van 3,10 GHz, een maximale Turbo Boost-snelheid tot 5,00 GHz, 16 MB Intel Smart Cache en een relatief efficiënt TDP van 65W. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende multi-core prestaties voor zware multitasking en contentcreatie, ondersteuning voor maximaal 128 GB DDR4-2666 geheugen en de integratie van Intel UHD Graphics 630. Mogelijke nadelen zijn dat de processor is vergrendeld voor overklokken (in tegenstelling tot de 'K'-variant), afhankelijkheid van oudere Intel 300-serie chipsets en het risico op thermische throttling bij langdurige zware belasting zonder adequate koeling.

Technische specificaties van processor Intel Core i9 9900

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

5.2

Cache en architectuur

10.0%

5.8

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.0

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

5.0
Intel Core i9 9900 heeft een technische score van 5,03 punten, lager dan die van 54,1% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(4)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.1
Intel Core i9 9900 heeft een gebruikersscore van 7,08 punten, lager dan die van 94,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.9
Intel Core i9 9900 heeft een populariteitsscore van 1,9 punten, hoger dan die van 76,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.2

Totaalscore

40.0%

8.4

Prijs

6.2
Intel Core i9 9900 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i9 9900 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i9 9900 gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310
Intel Core i9 9900 ondersteunt Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 57,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i9 9900 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Core i9 9900 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i9 9900 biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i9 9900 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
Intel Core i9 9900 haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,1 GHz
Intel Core i9 9900 heeft een basisklok van 8x3.1 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i9 9900 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i9 9900 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
Intel Core i9 9900 heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
Intel Core i9 9900 heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
Intel Core i9 9900 heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i9 9900 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.666 MHz
Intel Core i9 9900 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 55% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i9 9900 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

2.666 MHz
Intel Core i9 9900 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 2.666 MHz, wat hoger is dan bij 88,6% van de processoren en gelijk is aan 1% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i9 9900 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i9 9900 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Core i9 9900 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i9 9900 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i9 9900 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), JPEG (HW decode/encode)
Intel Core i9 9900 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), JPEG (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 72,1% van de processoren en gelijk is aan 2,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 9900 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 9900 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

119 W
Intel Core i9 9900 heeft een boostvermogen van 119 W, wat hoger is dan dat van 78,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i9 9900 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i9 9900 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i9 9900 vs de gemiddelde processor

  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i9 9900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i9 9900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i9 9900 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i9 9900 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 40,9% betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.920 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.920 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.3.920 vs 2.783
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i9 9900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Core i9 9900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.8 vs 6
  • 49,9% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (7.183 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (7.183 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.7.183 vs 4.793
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i9 9900 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 40,9% betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.920 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 49,9% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (7.183 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Core i9 9900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 54,4% meer PassMark-score
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (16.260 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 12,8% betere single-core-prestaties
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.800 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 9,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.617 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2x meer L3-cache
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i9 9900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Coffee Lake Refresh vs Kaby Lake).
  • 33,3% meer L1-cache
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i9 9900 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i9 9900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i9 9900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i9 9900 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 41,6% langere Blender-rendertijd
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (193,8 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 20,4% langere classroom-rendertijd
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (630,1 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i9 9900 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 20% minder L2-cache
    Intel Core i9 9900 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 9,2% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i9 9900 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (41,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 9,1% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i9 9900 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.666 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 85,9% hoger boostvermogen
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (119 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 9900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 41,6% langere Blender-rendertijd
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (193,8 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (193,8 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.193,8 vs 331,88
  • 85,9% hoger boostvermogen
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (119 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (119 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.119 W vs 64 W
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i9 9900 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i9 9900 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 9900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i9 9900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 9900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 9900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i9 9900 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Ingebouwde hardwareondersteuning voor het versnellen van encryptie en cryptografische taken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer versleutelingssnelheid of veilige workloads voor u belangrijk zijn.

    Belang: LAAG

    Intel Core i9 9900 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.AES vs AES, SHA

Grafische vergelijking tussen Intel Core i9 9900 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i9 9900?

  • Uitstekende prestaties bij multitasking dankzij 8 cores en 16 threads
  • Zeer geschikt voor 4K gaming en zware taken zoals videobewerking
  • Blijft koeler dan de K-variant (9900K) door een lager energieverbruik (65W TDP)
  • Hoge single-core snelheden wat gunstig is voor oudere applicaties en games
  • Goede optie voor systemen met beperkte koelingsmogelijkheden vergeleken met de K-serie

What customers dislike about Intel Core i9 9900?

  • Hoge aanschafprijs in vergelijking met vergelijkbare 8-core processoren
  • Niet overklokbaar (geblokkeerde multiplier), wat een nadeel is voor enthousiastelingen
  • Lagere basiskloksnelheid (3.1 GHz) dan de i9-9900K
  • Oudere architectuur (9e generatie) die geen ondersteuning biedt voor PCIe 4.0
  • Wordt bij maximale belasting nog steeds behoorlijk warm, wat een degelijke koeler vereist

Expertbeoordelingen

B
browser.geekbench.com
29/03/2026

The Intel Core i9-9900 is a 9th Gen "Coffee Lake Refresh" desktop processor, featuring 8 cores, 16 threads, and a 3.1 GHz base clock that boosts up to 5.0 GHz. Designed for the LGA 1151 socket, it offers a 65W TDP, providing a more power-efficient option than "K" series counterparts for systems not requiring manual overclocking. Key pros include exceptional single-core performance...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Core i9-9900 (3.10GHz) is an 8-core/16-thread 9th-gen desktop processor featuring a 16,256 PassMark score and 2,799 single-thread rating, designed for demanding gaming and creative workloads. It operates efficiently with a 65W TDP—lower than its "K" counterpart—making it suitable for standard, smaller builds without requiring enthusiast-grade cooling or motherboards....Lees meer

O
openbenchmarking.org
Q4 2018

Based on OpenBenchmarking data, the Intel Core i9-9900 series (8-core/16-thread) delivers strong single-threaded performance and high 5GHz+ boost clocks, making it a competitive, though older, option for workstation and gaming tasks. Pros include high-performance-per-dollar, robust AVX2/AES-NI support, and excellent overclocking potential on the Z390 platform. Cons involve high...Lees meer

I
inria.hal.science
22/06/2021

“Calibration Done Right: Noiseless Flush+Flush Attacks” (juni 2021) behandelt de betrouwbaarheid van op ‘flush’ gebaseerde cache-side-channel-aanvallen op moderne, complexe processortopologieën, waarbij de nadruk ligt op de onopvallendere en snellere aard van de Flush+Flush-variant. De onderzoekers hebben Flush+Flush aanzienlijk verbeterd door de kalibratie te optimaliseren voor de...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De AMD Ryzen 7 5700X3D (validatie gkemfu/4) is een Zen 3-processor met 8 cores en 16 threads voor het AM4-platform, die gebruikmaakt van 3D V-Cache-technologie om prestaties te verbeteren. Met 4 actieve threads behaalde de chip een multi-thread score van ongeveer 5.823, mede dankzij een enorme 96 MB L3-cache, een basisklok van 3,0 GHz en een boostklok van 4,1 GHz. Belangrijke...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De Intel Core i7-12700K is een 12-core (waarvan 8 E-cores) Alder Lake-processor op basis van de Intel 7-procestechnologie, met een basiskloksnelheid van 3,6 GHz en een boost tot 5,0 GHz. Hij biedt ondersteuning voor zowel PCIe 5.0 als DDR4/DDR5-geheugen. De processor levert uitzonderlijke prestaties in games en multi-threaded taken, waarbij hij vaak duurdere concurrenten evenaart of...Lees meer

G
geeknetic.es
19/10/2018

De Intel Core i9-9900K, geanalyseerd door Geeknetic, is een 14nm++ processor met 8 cores en 16 threads die een boostklok van 5,0 GHz haalt. Hoewel hij topprestaties levert in gaming, is het voordeel in multi-threaded taken ten opzichte van concurrenten zoals de AMD Ryzen 7 2700X minimaal, vaak slechts een marge van 5%. De CPU maakt gebruik van gesoldeerd thermisch interface...Lees meer

E
elchapuzasinformatico.com
19/10/2018

De Intel Core i9-9900K wordt gepresenteerd als een krachtige processor met 8 cores en 16 threads voor het LGA1151-platform, die gebruikmaakt van Solder Thermal Interface Material (STIM) voor een betere warmteoverdracht en boost-snelheden tot 5,0 GHz haalt.

P
profesionalreview.com
19/10/2018

De analyse van Profesional Review positioneert de Intel Core i9-9900K als een marktleidende 8-core, 16-thread CPU die in staat is om 5,0 GHz te bereiken, voorzien van gesoldeerde heatspreaders voor verbeterde koeling, hoewel de bron niet in de citatielijst was opgenomen. Prestatiebenchmarks duiden op superieure resultaten in zowel gaming als productiviteit ten opzichte van...Lees meer

C
cpubenchmark.net
20/11/2019

De Intel Core i9-9900K en i9-9900 zijn processors met 8 cores en 16 threads, waarbij de 'K'-variant hogere kloksnelheden biedt (3,6 GHz basis vs. 3,1 GHz) en een ontgrendelde vermenigvuldiger voor overklokken.

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i9 9900 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk