Intel Core i7 3840QM Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€35
  • PassMark-benchmarkresultaat: 5838
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.8 GHz

Intel Core i7 3840QM recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.7

Technische score

10.0%

7.3

Gebruikersscore

Slecht
4.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

3.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.6

Vermogen en thermiek

4.0%

6.9

Platform

1.0%

6.7

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 5.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • intel-core-i7-3840qm
intel-core-i7-3840qm

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-3840QM is een krachtige quad-core mobiele processor uit de Ivy Bridge-architectuur, gebouwd op een 22nm-procedé met 4 fysieke kernen en 8 threads dankzij Hyper-Threading. De chip heeft een basiskloksnelheid van 2,8 GHz en een maximale Turbo Boost-frequentie van 3,8 GHz, ondersteund door 8 MB L3-cache en een TDP van 45W. Belangrijke voordelen zijn de sterke multitasking-prestaties, ondersteuning voor DDR3L-1600 geheugen en de geïntegreerde Intel HD Graphics 4000 (tot 1,3 GHz). Enkele nadelen zijn het relatief hoge energieverbruik voor moderne standaarden, de beperkte overklokmogelijkheden door de vergrendelde multiplier en het feit dat de processor inmiddels is stopgezet (discontinued).

Technische specificaties van processor Intel Core i7 3840QM

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

3.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.6

Vermogen en thermiek

4.0%

6.9

Platform

1.0%

6.7

Geïntegreerde graphics

4.7
Intel Core i7 3840QM heeft een technische score van 4,66 punten, lager dan die van 62,1% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.3
Intel Core i7 3840QM heeft een gebruikersscore van 7,3 punten, lager dan die van 92,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i7 3840QM heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.9

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.4
Intel Core i7 3840QM heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

mobiel
Intel Core i7 3840QM behoort tot de mobiel-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 7,3% van de processoren en gelijk is aan die van 48,6% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCPGA988
Intel Core i7 3840QM gebruikt de FCPGA988 CPU-socket, die ouder is dan die van 62,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

QM77, QS77, HM77, HM76, HM75
Intel Core i7 3840QM ondersteunt QM77, QS77, HM77, HM76, HM75-chipsets, wat beperktere compatibiliteit biedt dan 54,2% van de processoren en gelijk is aan die van 1,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 3840QM gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i7 3840QM heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i7 3840QM biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 3840QM biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,8 GHz
Intel Core i7 3840QM haalt een boostklok van 3,8 GHz, die lager is dan die van 68,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 2,8 GHz
Intel Core i7 3840QM heeft een basisklok van 4x2.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Core i7 3840QM gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Core i7 3840QM wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
Intel Core i7 3840QM heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i7 3840QM heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i7 3840QM heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Core i7 3840QM ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.600 MHz
Intel Core i7 3840QM ondersteunt geheugensnelheden tot 1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,3% van de processoren en gelijk is aan 11,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1600 MHz
Intel Core i7 3840QM ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,6% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Core i7 3840QM ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 3840QM heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 4000
Intel Core i7 3840QM gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 4.000, die minder geavanceerd is dan die in 69,5% van de processoren en gelijk is aan die in 2,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

16
Intel Core i7 3840QM heeft 16 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 56,5% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

650 MHz
Intel Core i7 3840QM heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 650 MHz, die hoger is dan die van 83,9% van de processoren en gelijk is aan die van 5,3% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)
Intel Core i7 3840QM ondersteunt H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 53% van de processoren en gelijk is aan 4,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

45 W
Intel Core i7 3840QM heeft een TDP van 45 W, wat lager is dan die van 39,9% van de processoren en gelijk is aan die van 11,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

45 W
Intel Core i7 3840QM heeft een basisvermogen van 45 W, wat lager is dan dat van 39,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 11,6% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

?
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i7 3840QM ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 3840QM vs de gemiddelde processor

  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • 7.14x goedkoper
    Intel Core i7 3840QM is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).
    Intel Core i7 3840QM is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).€35 vs €250
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
    Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=350 MHz

    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.650 MHz vs 350 MHz
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 8 ouder releasejaar
    Intel Core i7 3840QM heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2012 vs 2020).
    September 2.012
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 3840QM ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, F16C, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i7 3840QM bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 57,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (620 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 23% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.911 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 11,6% lagere boostklok
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 3840QM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 44,6% minder PassMark-score
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (5.838 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 3840QM gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Ivy Bridge vs Kaby Lake).
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 71,7% minder transistors
    Intel Core i7 3840QM heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (1,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Core i7 3840QM gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 3840QM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 45,4% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Core i7 3840QM heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 75% minder geheugen per DIMM
    Intel Core i7 3840QM heeft minder geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (8 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    Intel Core i7 3840QM gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel HD Graphics 4.000 vs Intel UHD Graphics 630).
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 3840QM ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 57,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (620 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (620 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.620 vs 1.471
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 3840QM heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • 23% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.911 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.911 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.911 vs 2.483
  • 11,6% lagere boostklok
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,8 GHz vs 4,3 GHz
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i7 3840QM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 3840QM heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 3840QM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i7 3840QM ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).DDR3 vs DDR4
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
    Wat Is het?: De maximale theoretische geheugenbandbreedte die de processor kan ondersteunen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geheugenintensieve werklasten voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >75 GB/s

    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.25,6 GB/s vs 45,8 GB/s
  • 45,4% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
    Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=4800 MHz

    Intel Core i7 3840QM heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.1.600 MHz vs 2.933 MHz

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 3840QM en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i7 3840QM?

  • Krachtige quad-core prestaties die vergelijkbaar zijn met sommige desktop-processors uit die tijd
  • Uitstekend voor multitasking en veeleisende applicaties dankzij de 8 threads
  • Goede balans tussen prijs en prestaties voor upgrades van oudere laptops (zoals de ThinkPad T430)
  • Ondersteunt virtualisatie (VT-x/VT-d), wat gunstig is voor virtuele machines
  • Relatief snelle geïntegreerde graphics (Intel HD 4000) voor zijn generatie

What customers dislike about Intel Core i7 3840QM?

  • Hoog energieverbruik (45W TDP), wat kan leiden tot een kortere batterijduur
  • Wordt erg warm onder zware belasting; vereist een laptop met een zeer goed koelsysteem
  • Verouderde architectuur (Ivy Bridge uit 2012), waardoor het minder efficiënt is dan moderne chips
  • Niet officieel ondersteund door Windows 11 (vereist minimaal 8e generatie Intel voor volledige compatibiliteit)
  • Geen ondersteuning voor nieuwere standaarden zoals PCIe 4.0 of DDR4-geheugen

Expertbeoordelingen

O
openbenchmarking.org
Q2 2013

The Intel Core i7-3840QM is a 22nm Ivy Bridge quad-core mobile processor, featuring 4 cores, 8 threads, a 2.8 GHz base clock, and a 3.8 GHz boost. Key advantages include its 8 MB L3 cache, support for AES/AVX instructions, and integrated Intel HD Graphics 4000, serving as a capable "workhorse" for legacy laptops. However, the 45W TDP requires substantial cooling, limiting its use to...Lees meer

B
browser.geekbench.com
01/09/2012

The Intel Core i7-3840QM is a high-performance quad-core mobile processor from the Ivy Bridge generation, launched in late 2012 with a 2.8 GHz base clock and 3.8 GHz Turbo boost. Built on a 22nm process, it features 8 MB of L3 cache and supports Hyper-Threading, handling eight threads for improved multitasking, suited for larger 15-inch or greater laptops due to its 45W TDP. Key...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Q3 2012

The Intel Core i7-3840QM is a 22nm Ivy Bridge quad-core mobile processor, featuring a 2.8 GHz base clock, 3.8 GHz turbo, and 8 MB L3 cache, providing strong, high-end, multi-threaded performance for 2012-era laptops. Key pros include high clock speeds and integrated Intel HD Graphics 4000, allowing for solid productivity, media editing, and 3D rendering capabilites within a 45W TDP....Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
01/07/2013

The Intel Core i7-3840QM is a high-performance quad-core mobile processor from late 2012 based on the Ivy Bridge architecture, featuring a 2.8 GHz base clock and 3.8 GHz Turbo boost. It boasts 4 physical cores and 8 threads, backed by an 8 MB L3 cache and integrated Intel HD Graphics 4000, making it robust for older, demanding applications. Key advantages include strong...Lees meer

N
notebookcheck.com
30/09/2012

De Notebookcheck-review van de Intel Ivy Bridge Quad-Core (3e generatie Core) belicht de overstap naar 22nm 3D Tri-Gate technologie, met de focus op een prestatiewinst van 5-15% en een ongeveer 30 watt lager stroomverbruik vergeleken met Sandy Bridge. Belangrijke voordelen zijn de superieure energie-efficiënte, systeemeigen ondersteuning voor USB 3.0/PCIe 3.0 en verbeterd thermisch...Lees meer

N
notebookcheck.nl
26/04/2013

De Intel Core i7-3840QM is een high-end, 22nm Ivy Bridge quad-core processor ontworpen voor grote laptops van 15 inch of meer, voorzien van 3D-transistors voor een betere efficiëntie. Met een basissnelheid van 2,8 GHz en een Turbo Boost tot 3,8 GHz ondersteunt deze processor Hyper-Threading, PCIe 3.0 en 8 MB L3-cache, waarmee hij zich positioneert als een krachtige en iets snellere...Lees meer

D
dubbelgaaf.nl
30/03/2026

Het op Dubbelgaaf gepresenteerde Lenovo ThinkPad W530 is een robuust, volgens MIL-SPEC-normen getest 15,6-inch mobiel workstation, ontworpen voor high-performance computing met 3e generatie Intel Core i7-processors en NVIDIA Quadro-graphics. De belangrijkste voordelen zijn het toonaangevende toetsenbord, efficiënt thermisch beheer, veelzijdige connectiviteit en een optioneel scherm...Lees meer

Vergelijk Intel Core i7 3840QM met andere processoren

VS
VS

Vergelijk