AMD Ryzen 7 3700X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€95
  • PassMark-benchmarkresultaat: 22412
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.4 GHz

AMD Ryzen 7 3700X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.6

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Goed
5.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

6.5

Cache en architectuur

10.0%

7.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.1

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(27269)
amazon
4.3
(23)
amazon
4.5
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 4.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.5

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.5

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    5.5

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-3700x
amd-ryzen-7-3700x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 3700X is een krachtige 8-core processor met 16 threads, gebouwd op de 7nm Zen 2-architectuur met een basisklok van 3,6 GHz en een maximale boostsnelheid van 4,4 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de ondersteuning voor PCIe 4.0, een royale 36 MB L3-cache (GameCache) en een opvallend laag energieverbruik met een TDP van slechts 65W. De grootste pluspunten zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding, sterke multi-threaded prestaties voor productiviteitstaken en de meegeleverde Wraith Prism RGB-koeler. Enkele nadelen zijn dat de single-core prestaties soms achterblijven bij Intel-concurrenten en het ontbreken van geïntegreerde graphics, wat een losse videokaart noodzakelijk maakt.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 3700X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Prestaties

18.0%

6.5

Cache en architectuur

10.0%

7.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.1

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

5.6
AMD Ryzen 7 3700X heeft een technische score van 5,56 punten, hoger dan die van 56,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(27269)
amazon
4.3
(23)
amazon
4.5
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 7 3700X heeft een gebruikersscore van 9,72 punten, hoger dan die van 98,8% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 3700X heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.0

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

7.2
AMD Ryzen 7 3700X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,2 punten, hoger dan die van 77,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 3700X behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 7 3700X gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320, X300, A300
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320, X300, A300-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 78,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 3700X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 3700X heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 3700X biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 3700X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,4 GHz
AMD Ryzen 7 3700X haalt een boostklok van 4,4 GHz, die hoger is dan die van 51,2% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,6 GHz
AMD Ryzen 7 3700X heeft een basisklok van 8x3.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

7 nm
AMD Ryzen 7 3700X gebruikt een productieproces van 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 71,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 7 nm
AMD Ryzen 7 3700X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 56,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

32 MB
AMD Ryzen 7 3700X heeft een L3-cache van 32 MB, die groter is dan die van 89,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD Ryzen 7 3700X heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 3700X heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 7 3700X heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 3700X heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 3700X heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 7 3700X heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 3700X vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.32 MB vs 8 MB
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    20 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • 74,5% betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.856 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.856 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.4.856 vs 2.783
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 3700X wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 3700X wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 2.33x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.4 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 2.13x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.412 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.412 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.22.412 vs 10.532,5
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 3700X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 7 3700X bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 74,5% betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.856 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 2.13x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.412 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 68,7% meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.084 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 13,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.673 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 6,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.655 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.51x betere overclockprestaties
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere overclockprestaties dan de gemiddelde processor (22.706 vs 9.051). De gemiddelde processor scoort 9.051 in overclockte PassMark.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 2.33x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 3700X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 7 nm vs Intel 14 nm).
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 3700X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Matisse vs Kaby Lake).
  • 60% meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 3700X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 3700X wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 48,6% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (170,7 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 35,6% langere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (509,9 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 3700X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 48,6% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (170,7 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (170,7 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.170,7 vs 331,88
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 3700X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 3700X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 7 3700X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 35,6% langere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (509,9 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de renderwerklast van Blender Classroom.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >1500

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (509,9 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.509,9 vs 791.745
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 3700X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 3700X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 3700X?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor zowel gaming als productiviteit
  • Zeer energiezuinig met een laag TDP van slechts 65W
  • Sterke multi-threaded prestaties dankzij 8 cores en 16 threads
  • Inclusief een kwalitatieve 'Wraith Prism' RGB-koeler
  • Ondersteuning voor PCIe 4.0 voor snellere SSD's en grafische kaarten
  • Goede achterwaartse compatibiliteit met oudere AM4-moederborden

What customers dislike about AMD Ryzen 7 3700X?

  • Geen geïntegreerde grafische chip (GPU), dus een aparte videokaart is vereist
  • Single-core prestaties blijven soms iets achter bij vergelijkbare Intel-chips
  • De meegeleverde koeler kan onder zware belasting vrij luidruchtig zijn
  • Beperkte overklokmogelijkheden aangezien de processor al dicht tegen zijn limiet draait
  • Gevoelig voor geheugensnelheid; profiteert sterk van sneller (en duurder) RAM

Expertbeoordelingen

O
ocinside.de
07/07/2019

The OCinside.de review highlights the AMD Ryzen 7 3700X as a highly efficient, high-performance 8-core CPU, capable of breaking the 5,000-point barrier in Cinebench with significant IPC improvements over previous generations. Earning a "Purchase Tip Award," the processor is praised for its 65W TDP performance in gaming and content creation, coupled with the high-quality,...Lees meer

T
techradar.com
07/12/2022

The AMD Ryzen 7 3700X is a 7nm, 8-core/16-thread processor offering exceptional value and performance with a low 65W TDP. Key features include 36MB of "GameCache" and PCIe 4.0 support, which significantly boosts NVMe SSD speeds. While delivering top-tier multi-threaded performance that rivals more expensive options in benchmarks, it slightly trails Intel in single-core tasks and...Lees meer

H
hwcooling.net
09/08/2021

The HWCooling review concludes that the AMD Ryzen 7 3700X remains a highly relevant, cost-effective 8-core processor, offering exceptional efficiency with a 65W TDP. Built on the 7nm Zen 2 architecture, it provides strong multithreaded performance and features PCIe 4.0 support for future-proofing. While it offers great value and includes a capable cooler, its main limitations are...Lees meer

B
bit-tech.net
07/07/2019

The AMD Ryzen 7 3700X, a 7nm Zen 2, 8-core/16-thread processor with a 65W TDP, is lauded for its efficiency, 3.6GHz base/4.4GHz boost clocks, and a 32MB "Gamecache" designed to reduce latency. Pros include exceptional multi-threaded performance in content creation—matching or exceeding the Intel Core i9-9900K in tests like Cinebench R20—alongside high power efficiency, PCIe 4.0...Lees meer

P
pcmag.com
07/07/2019

The AMD Ryzen 7 3700X, based on the Zen 2 architecture, is a high-performance 8-core/16-thread processor featuring 36MB of "GameCache" and a notably efficient 65-watt TDP, offering strong value for mainstream users and creators. Performance tests indicate significant single-core improvements that bring it to near-parity with Intel in multi-core benchmarks like Cinebench and...Lees meer

U
uk.pcmag.com
07/07/2019

The AMD Ryzen 7 3700X, based on the Zen 2 architecture, is an efficient 8-core, 16-thread processor featuring 36MB of L3 "GameCache" and PCIe 4.0 support. A major advantage is its 65W TDP, which delivers high-performance multi-threaded computing while remaining energy-efficient compared to competitors. The package includes the Wraith Prism RGB cooler, offering excellent value....Lees meer

D
digitalfoundry.net
21/07/2019

The Digital Foundry review of the AMD Ryzen 7 3700X marks a significant milestone for AMD, with the 7nm Zen 2 architecture delivering 8-core, 16-thread performance that effectively closes the gaming gap with Intel while dominating in productivity. Key features include high efficiency with a 65W TDP, 32MB of "GameCache" to reduce latency, and native PCIe 4.0 support for faster...Lees meer

V
vortez.net
07/07/2019

The Vortez review of the AMD Ryzen 7 3700X highlights the 8-core, 7nm Zen 2 processor as a landmark release that bridges the performance gap with Intel, offering significant IPC gains and efficient 65W operation. Key strengths include excellent thermal efficiency (under 56°C in tests), strong overclocking capability, and PCIe 4.0 support for enhanced bandwidth. While delivering...Lees meer

R
rockpapershotgun.com
07/07/2019

The AMD Ryzen 7 3700X, based on the 7nm Zen 2 architecture, is described as a powerful, high-value 8-core, 16-thread CPU that supports PCIe 4.0 and includes the capable Wraith Prism cooler. While the 3700X exhibits significant gaming performance sensitivity to RAM speed, pairing it with 3600MHz RAM allows it to close the gap on Intel competitors, though the cost of high-speed memory...Lees meer

P
pcgamer.com
29/07/2022

The AMD Ryzen 7 3700X, an 8-core/16-thread processor based on 7nm architecture, significantly narrows the gaming performance gap with Intel while offering superior power efficiency. Delivering a 10%–15% performance boost over the 2700X, it excels in both gaming and workstation tasks, solidifying its place as a high-value option. Key pros include PCIe 4.0 support for faster storage...Lees meer

T
techspot.com
07/07/2019

The TechSpot review of the AMD Ryzen 9 3900X and Ryzen 7 3700X showcases a significant leap in productivity and efficiency, driven by a 15% IPC improvement and 7nm Zen 2 architecture. The 12-core 3900X dominates in multithreaded tasks, outperforming the Intel Core i9-9900K by up to 45% in benchmarks, while the 3700X offers superior power efficiency. Key advantages include...Lees meer

O
ocinside.de
07/07/2019

De review van OCinside.de bestempelt de AMD Ryzen 7 3700X als een veelzijdige 7nm 8-core processor die een aanzienlijke upgrade vormt voor vroege Ryzen-gebruikers en ruim voldoende kracht biedt voor gaming, streaming en contentcreatie. Belangrijke pluspunten zijn de uitstekende efficiëntie met een TDP van 65W, sterke multi-core prestaties en de meegeleverde, capabele Wraith Prism...Lees meer

C
computerbase.de
07/07/2019

De ComputerBase-review van de AMD Ryzen 3000-serie benadrukt een enorme architecturale sprong met de 7nm Zen 2, die aanzienlijke IPC-verbeteringen levert en het gat in single-core prestaties met Intel dicht, terwijl de introductie van PCIe 4.0 zorgt voor hogere snelheden van randapparatuur. De line-up, met maximaal 12 cores, biedt superieure multi-core prestaties in modellen zoals...Lees meer

C
cowcotland.com
12/03/2026

De extreme overclocking-review van Cowcotland voor de AMD Ryzen 7 3700X maakte gebruik van een ASUS ROG Crosshair VIII Impact-moederbord en vloeibare stikstof (LN2) om de grenzen van de 8-core 7nm-processor te verleggen voorbij de 65W TDP. De resultaten toonden aan dat de chip op standaardinstellingen zeer efficiënt is, maar dat de handmatige overklokruimte extreem beperkt is. Zelfs...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
02/08/2019

De AMD Ryzen 7 3700X is volgens HardwareCooking een 7nm Zen 2-processor met 8 cores en 16 threads die een 65W TDP combineert met krachtige prestaties tegen een scherpe prijs. Het is een sterke concurrent voor Intel, biedt uitstekende prestaties voor productiviteit en wordt geleverd inclusief de efficiënte Wraith Prism-koeler. Hoewel de processor veel waarde voor zijn geld biedt,...Lees meer

C
cowcotland.com
07/07/2019

De Cowcotland-review van de op Zen 2 gebaseerde Ryzen 3000-serie bestempelt de Ryzen 7 3700X en 9 3900X als een transformatieve sprong in prestaties die de dominantie van Intel in het middensegment uitdaagt, vooral dankzij een IPC-stijging van 15%. Waar de 3900X concurrenten achter zich laat in multi-threaded taken zoals Cinebench R20, wordt de 3700X geprezen als een zeer efficiënte...Lees meer

T
tomshardware.fr
07/07/2019

De review van Tom's Hardware benadrukt dat de AMD Ryzen 9 3900X en 7 3700X de markt flink opschudden door superieure multi-threaded prestaties te bieden in productiviteitsapps vergeleken met Intels Core i9-9900K en i7-9700K. Waar de 3900X kracht op workstation-niveau levert, valt de 3700X op door zijn hoge efficiëntie, waarbij hij vaak beter presteert dan oudere Intel-chips terwijl...Lees meer

H
hardzone.es
07/07/2019

De HardZone-review bestempelt de AMD Ryzen 7 3700X en Ryzen 9 3900X als belangrijke mijlpalen voor de Zen 2-architectuur, waarbij het 7nm-proces zorgt voor aanzienlijke winst in IPC (instructies per klokcyclus) en een hoge energie-efficiëntie. De 3700X wordt gezien als de 'sweet spot' voor 8-core prestaties met een TDP van 65W, terwijl de 12-core 3900X domineert in zware...Lees meer

M
multiplayer.it
07/07/2019

De review van Multiplayer.it beschrijft de AMD Ryzen 7 3700X als een zeer efficiënte 7nm 8-core/16-thread processor die het gat met Intel op gaming-gebied dicht, terwijl hij uitblinkt in productiviteitstaken, en dat alles binnen een TDP van 65W. Belangrijke prestatiedrijvers zijn de Zen 2-architectuur, een 32MB 'GameCache' en toekomstbestendige PCIe 4.0-ondersteuning voor...Lees meer

H
hwupgrade.it
17/05/2026

De AMD Ryzen 7 3700X is een op 7nm gebouwde Zen 2-processor met 8 cores en 16 threads, ontworpen voor hoogwaardige productiviteit en gaming. De chip heeft een basissnelheid van 3,6 GHz, een boost van 4,4 GHz en 32 MB L3-cache. Hij werkt op een TDP van 65W en ondersteunt PCIe 4.0. Deze CPU markeert een grote generatiesprong met 28-46% snellere videocodering dan de 2700X en...Lees meer

T
tweakers.net
28/04/2020

De AMD Ryzen 7 3700X, zoals beoordeeld door Tweakers, wordt beschreven als een zeer veelzijdige 8-core, 16-thread processor op de 7nm Zen 2-architectuur, die een aanzienlijke prestatiesprong biedt ten opzichte van de 2700X. De processor levert concurrerende multi-threaded prestaties in rendering en 3D-taken, terwijl de hoge energie-efficiëntie behouden blijft met een TDP van 65W....Lees meer

N
notebookcheck.nl
11/08/2019

De AMD Ryzen 7 3700X is een zeer efficiënte 8-core/16-thread desktop processor gebouwd op de 7nm Zen 2-architectuur, die competitieve multi-threaded prestaties levert met een laag TDP van 65W. Dankzij de 32MB L3 'GameCache' en PCIe 4.0-ondersteuning biedt hij uitstekende resultaten voor productiviteit, waardoor het een sterk alternatief is voor krachtiger verbruikende chips van de...Lees meer

T
tweakers.net
07/07/2026

Volgens de review van Tweakers dagen de Zen 2-gebaseerde Ryzen 9 3900X en Ryzen 7 3700X de marktdominantie van Intel uit met superieure prestaties, hoge 7nm-efficiëntie en scherpe prijzen. De 12-core 3900X blinkt uit in productiviteit, de 3700X in efficiëntie (65W TDP), met PCIe 4.0 en kwalitatieve koelers als pluspunten, terwijl beperkte overklokruimte en iets lagere...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 3700X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk