AMD Ryzen 5 1600 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€80
  • PassMark-benchmarkresultaat: 12257
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.6 GHz

AMD Ryzen 5 1600 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.3

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Slecht
4.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.4

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

6.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(7669)
amazon
4.7
(4333)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 3.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 3.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • amd-ryzen-5-1600
  • amd-ryzen-5-1600
  • amd-ryzen-5-1600
  • amd-ryzen-5-1600
  • amd-ryzen-5-1600
  • amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600
amd-ryzen-5-1600

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 1600 is een veelzijdige processor gebaseerd op de 14nm Zen-architectuur, uitgerust met 6 cores en 12 threads, een basiskloksnelheid van 3,2 GHz en een boost tot 3,6 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 16 MB L3-cache, een TDP van 65W en ondersteuning voor de AM4-socket, waarbij de meegeleverde Wraith Spire-koeler zorgt voor efficiënte koeling. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor multitasking en videobewerking, evenals de ontgrendelde multiplier voor eenvoudig overklokken. Enkele nadelen zijn de lagere single-core prestaties in vergelijking met Intel-concurrenten uit dezelfde periode, de afhankelijkheid van snel DDR4-geheugen voor optimale prestaties en het ontbreken van geïntegreerde graphics.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 1600

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.4

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

6.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

4.3
AMD Ryzen 5 1600 heeft een technische score van 4,35 punten, lager dan die van 69,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(7669)
amazon
4.7
(4333)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 5 1600 heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 5 1600 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.9

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.4
AMD Ryzen 5 1600 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 1600 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 5 1600 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt X570, B550, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 71,1% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 1600 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
AMD Ryzen 5 1600 heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
AMD Ryzen 5 1600 biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 1600 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,6 GHz
AMD Ryzen 5 1600 haalt een boostklok van 3,6 GHz, die lager is dan die van 76,7% van de processoren en gelijk is aan die van 3,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,2 GHz
AMD Ryzen 5 1600 heeft een basisklok van 6x3.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
AMD Ryzen 5 1600 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 14 nm
AMD Ryzen 5 1600 wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
AMD Ryzen 5 1600 heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

3 MB
AMD Ryzen 5 1600 heeft een L2-cache van 3 MB, die groter is dan die van 50,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

576 KB
AMD Ryzen 5 1600 heeft een L1-cache van 576 KB, die groter is dan die van 73,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.667 MHz
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.667 MHz, wat lager is dan bij 53,7% van de processoren en gelijk is aan 1,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

2.666 MHz
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt JEDEC-snelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 62,7% van de processoren en gelijk is aan 0,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 5 1600 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 1600 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 1600 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

N/A
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 1600 vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 1600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.16 MB vs 8 MB
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.12 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 1600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 50% meer L1-cache
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (576 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 1600 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 1600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 3 ouder releasejaar
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    April 2.017
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (TPM 1,2 vs PTT 2,0).
  • Beperktere instructieondersteuning
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 16,3% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 26,2% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (357 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 25,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.101 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 16,8% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.065 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 10,1% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.501 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 1600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 19,7% grotere die-grootte
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (213 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 50% minder geheugen per DIMM
    AMD Ryzen 5 1600 heeft minder geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (16 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 5 1600 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 16,3% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,6 GHz vs 4,3 GHz
  • 26,2% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (357 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (357 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.357 vs 484
  • 25,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.101 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.101 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.101 vs 1.471
  • 16,8% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.065 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.065 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.2.065 vs 2.483
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 1600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 1600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).Summit Ridge vs Kaby Lake
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 1600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 1600 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 1600 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 5 1600?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding, vooral voor multitasking en productiviteit
  • Beschikt over 6 kernen en 12 threads, wat destijds uniek was in deze prijsklasse
  • Wordt geleverd met een kwalitatieve Wraith Spire koeler die stil en efficiënt is
  • Volledig unlocked, wat eenvoudig overklokken mogelijk maakt voor extra prestaties
  • Lager stroomverbruik en blijft relatief koel tijdens intensief gebruik
  • Maakt gebruik van het AM4-platform, wat een goed groeipad biedt naar nieuwere CPU's

What customers dislike about AMD Ryzen 5 1600?

  • Geen geïntegreerde grafische kaart (iGPU), dus een aparte videokaart is vereist
  • Prestaties zijn sterk afhankelijk van de snelheid van het werkgeheugen (RAM)
  • Single-core prestaties in games liggen lager vergeleken met toenmalige Intel-concurrenten
  • Beperkte overklokbaarheid vergeleken met latere generaties (meestal tot 3.9 - 4.0 GHz)
  • Frame-tijden in moderne, zware games kunnen soms inconsistent zijn

Expertbeoordelingen

V
videocardz.com
04/04/2017

The AMD Ryzen 5 1600 review highlights the 6-core/12-thread CPU as a strong, cost-effective competitor, offering superior multi-threaded performance over the Intel Core i7-7700K in tests like Cinebench R15. While delivering impressive productivity value, the CPU lags behind Intel in 1080p gaming and suffered from early platform memory compatibility issues that capped high-speed RAM....Lees meer

D
digitalfoundry.net
07/08/2017

Digital Foundry's 2017 review positioned the 6-core/12-thread AMD Ryzen 5 1600/1600X as a disruptive, multi-threaded alternative to Intel’s 4-core i5-7600K, offering superior productivity performance while challenging Intel's mid-range dominance. While the i5-7600K maintained an edge in older, clock-speed-dependent games, Ryzen offered better frame-time consistency in modern,...Lees meer

T
tweaktown.com
12/06/2017

The TweakTown review from June 2017 highlights the AMD Ryzen 5 1600 ($219) and Ryzen 5 1400 ($169) as high-value, mid-range alternatives that disrupt Intel’s market dominance, specifically praising their multi-core performance for video encoding and rendering. Key advantages include fully unlocked overclocking capability on budget-friendly B350 motherboards and efficient,...Lees meer

B
bit-tech.net
11/05/2017

The bit-tech.net review identifies the AMD Ryzen 5 1600 as a highly competitive, value-oriented CPU offering six cores and 12 threads that challenge Intel’s mid-range market, boasting strong multi-threaded performance and excellent overclocking potential to 3.9GHz. Key pros highlighted include the included Wraith Spire cooler, lower power consumption, and superior productivity...Lees meer

G
guru3d.com
16/05/2017

The Guru3D review highlights the AMD Ryzen 5 1600 as a high-value 6-core/12-thread processor, offering strong productivity performance for its $219 price point. Pros include excellent multi-threaded performance that rivals more expensive options, easy overclocking to 3.9-4.0 GHz with the included cooler, and a low 65W TDP. Cons include slightly lower single-threaded performance...Lees meer

R
relaxedtech.com
22/05/2017

The RelaxedTech review highlights the AMD Ryzen 5 1600 and 1400 as highly disruptive, offering exceptional multi-threaded performance in rendering tasks and superior future-proofing via the AM4 platform compared to Intel alternatives. While gaming performance is competitive at higher resolutions, it trails slightly at 1080p; both chips offer strong value due to included efficient...Lees meer

P
pcmag.com
26/05/2017

The AMD Ryzen 5 1600 offers exceptional value for content creators and multitaskers, providing six cores and 12 threads at a competitive price point. It outperforms more expensive Intel counterparts in heavily threaded tasks and includes the capable Wraith Spire cooler, representing a significant pro for budget-conscious builders. However, the chip's single-core performance lags...Lees meer

T
tomshardware.com
29/05/2017

The Tom's Hardware review positions the $220 AMD Ryzen 5 1600 as a 2017 mid-range disruptor, offering six cores and twelve threads to challenge Intel's Core i5-7600K. It features an unlocked multiplier for easy overclocking, allowing users to bridge the performance gap with the higher-priced 1600X, and includes the capable Wraith Spire cooler. While dominating in multi-threaded...Lees meer

B
bit-tech.net
11/05/2017

The bit-tech review highlights the AMD Ryzen 5 1600 as a disruptive, high-value 6-core/12-thread processor that offers professional-grade multi-threaded performance at a low cost. It boasts strong efficiency with a 65W TDP, includes a capable Wraith Spire cooler, and enables high overclocking potential toward 3.9GHz, making it ideal for budget workstations. While it struggles...Lees meer

T
tomshardware.com
29/05/2017

The Tom’s Hardware review characterizes the AMD Ryzen 5 1600 as a disruptive force in the mid-range CPU market, offering exceptional value with six cores and twelve threads for $219. Pros highlighted include its included capable Wraith Spire cooler, an unlocked multiplier for easy overclocking, and superior performance in heavily-threaded productivity tasks compared to Intel...Lees meer

P
pcgameshardware.de
29/01/2020

De review van PC Games Hardware onderzoekt de vernieuwde "1600 AF"-variant van de AMD Ryzen 5 1600, die gebruikmaakt van de 12nm Zen+-architectuur in plaats van het oorspronkelijke 14nm-proces. Deze budget-CPU is in feite een lager geklokte Ryzen 5 2600 en biedt daardoor een superieure efficiëntie en ongeveer 10% betere prestaties in zowel single- als multi-core taken vergeleken met...Lees meer

C
computerbase.de
11/04/2017

De review van ComputerBase bestempelt de AMD Ryzen 5 (1600X/1600) als het ideale 'sweet spot'-alternatief voor de Intel Core i5-7600K en i7-7700K, met een 6-core/12-thread architectuur die uitblinkt in multi-threaded toepassingen. Pluspunten zijn de competitieve prijs-prestatieverhouding en de meegeleverde, capabele 'Wraith Spire'-koeler bij de Ryzen 1600. Een minpunt is de...Lees meer

G
gamestar.de
23/02/2021

In een herbeoordeling uit 2021 concludeerde GameStar dat de AMD Ryzen 5 1600, de prijs-kwaliteitskoning van 2017, een aanzienlijke bottleneck vormt voor modern high-end gamen, hoewel de 6 cores en 12 threads nog steeds voldoen voor productiviteit. De verouderde 'Zen'-architectuur van de processor heeft moeite met de eisen van hoge framerates, waardoor de prestaties achterblijven bij...Lees meer

C
chip.de
22/06/2017

De review van Chip.de beoordeelt de AMD Ryzen 5 1600 als een prijs-kwaliteitknaller met een algemene score 'Goed', waarbij het ontwerp met 6 cores en 12 threads en de uitstekende multi-core prestaties bij productiviteitstaken worden benadrukt. Belangrijke pluspunten zijn de meegeleverde Wraith Spire-koeler, de ontgrendelde multiplier voor eenvoudig overklokken en het efficiënte...Lees meer

T
tomshardware.fr
11/04/2017

Tom's Hardware beoordeelt de AMD Ryzen 5 1600X (6-core/12-thread) en 1500X (4-core/8-thread) als sterke alternatieven in het middensegment voor de Intel Core i5-reeks. De 1600X staat bekend om zijn hoge waarde bij productiviteitstaken, terwijl de 1500X beschikt over een grotere 16MB L3-cache en meer XFR-overklokruimte. In zware multithreaded taken zoals rendering en encoding...Lees meer

0
01net.com
18/05/2017

De review van 01net bestempelt de AMD Ryzen 5 1600X (6-core/12-thread) en 1500X (4-core/8-thread) als agressieve mid-range processors die ontworpen zijn om de marktdominantie van Intel uit te dagen. Dankzij hogere kloksnelheden bieden ze in games vaak meer souplesse dan de duurdere Ryzen 7-chips. Deze CPU's blinken uit in productiviteit en leveren superieure multi-threaded...Lees meer

H
hardware.fr
11/04/2017

De review van Hardware.fr typeert de AMD Ryzen 5 1600X/1600 (6-core) en 1500X/1400 (4-core) als een transformatief en waardevol alternatief voor Intels Core i5 in het middensegment. De 1600X biedt met name 6 cores en 12 threads op 3,6-4,0 GHz voor sterke multi-threaded prestaties, terwijl de 1600 vergelijkbaar potentieel biedt tegen een lagere prijs, waarbij overklokken naar het...Lees meer

C
cowcotland.com
24/05/2017

De AMD Ryzen 5 1600 (6 cores/12 threads, 3,2-3,6 GHz) wordt beschreven als een processor met een uitzonderlijke prijs-kwaliteitverhouding die het gat dicht tussen gaming in het middensegment en professionele productiviteit door superieure multi-threaded prestaties te bieden ten opzichte van duurdere Intel-tegenhangers. Pluspunten zijn onder meer de meegeleverde Wraith Spire-koeler,...Lees meer

L
lesnumeriques.com
25/08/2017

De AMD Ryzen 5 1600 wordt door Les Numériques omschreven als een veelzijdige 6-core/12-thread processor met een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding die de concurrentie aangaat met de middenklasse van Intel, met name door de sterke multi-threaded prestaties bij taken zoals videobewerking. Hoewel hij uitblinkt in productiviteit, liggen de gaming-prestaties op 1080p iets lager dan...Lees meer

T
tech.everyeye.it
19/05/2017

De review van Everyeye.it bestempelt de AMD Ryzen 5 1600 (6 cores/12 threads, 3,2-3,6 GHz) als een gebalanceerde, budgetvriendelijke CPU die uitstekende multi-threaded prestaties levert voor productiviteit, waarmee hij de Intel Core i7-7700K bij zware workloads vaak verslaat. Hoewel de processor solide gaming-prestaties neerzet, blijft hij op 1080p iets achter bij de Kaby Lake...Lees meer

T
tomshw.it
29/05/2017

De AMD Ryzen 5 1600 is een voordelige 14nm-processor met 6 cores en 12 threads die de middenklasse opschudt met uitstekende multi-threaded prestaties en efficiëntie. Een belangrijk pluspunt is de meegeleverde 95W Wraith Spire-koeler, die voldoende thermische ruimte biedt voor overklokken, waardoor het een ideale keuze is voor prijsbewuste gebruikers die een balans zoeken tussen...Lees meer

H
hwupgrade.it
11/04/2017

Deze review van Hardware Upgrade analyseert de multi-threaded prestaties van 17 CPU's en belicht hoe de 4-core en 6-core Ryzen 5, evenals de 8-core Ryzen 7-chips, concurreren met Intel bij zware rendering- en multimediataken. Een belangrijk pluspunt is de uitzonderlijke, kosteneffectieve multi-core schaling die deze AMD-processors bieden, waardoor ze ideaal zijn voor contentmakers...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 1600 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk