Intel Atom C3758 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€170
  • PassMark-benchmarkresultaat: 4803
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Atom C3758 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.9

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Slecht
4.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.2

Prestaties

18.0%

6.2

Cache en architectuur

10.0%

6.1

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

6.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 3.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    1.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.0

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 2.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    1.0

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

    N/A~ €170

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Atom C3758 is een server-processor uit de 'Denverton'-serie met 8 cores en 8 threads, een kloksnelheid van 2,2 GHz en een aanzienlijke L2-cache van 16 MB. De chip is gebouwd op een 14nm-procedé, ondersteunt tot 256 GB DDR4-geheugen met ECC-foutcorrectie en beschikt over Intel QuickAssist Technology (QAT) voor versnelde cryptografie. De belangrijkste voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik met een TDP van slechts 25W en de uitgebreide I/O-mogelijkheden, waaronder ondersteuning voor maximaal 16 SATA-poorten en geïntegreerde 10GbE-netwerkinterfaces, wat hem ideaal maakt voor fanless NAS-systemen en firewalls. Mogelijke nadelen zijn de matige prestaties bij single-core taken, het ontbreken van een geïntegreerde grafische chip (GPU) en het feit dat de processor direct op het moederbord gesoldeerd is (BGA), waardoor upgrades niet mogelijk zijn.

Technische specificaties van processor Intel Atom C3758

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

4.9
Intel Atom C3758 heeft een technische score van 4,92 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Atom C3758 heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.9

Totaalscore

40.0%

9.6

Prijs

6.3
Intel Atom C3758 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,3 punten, lager dan die van 51,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

server
Intel Atom C3758 behoort tot de server-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 93,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,1% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1310
Intel Atom C3758 gebruikt de FCBGA1310 CPU-socket, die ouder is dan die van 91,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Atom C3758 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Atom C3758 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Atom C3758 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Atom C3758 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 2,2 GHz
Intel Atom C3758 heeft een basisklok van 8x2.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Atom C3758 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Atom C3758 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

0 MB
Intel Atom C3758 heeft een L3-cache van 0 MB, die kleiner is dan die van 93,6% van de processoren en gelijk is aan die van 6,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

16 MB
Intel Atom C3758 heeft een L2-cache van 16 MB, die groter is dan die van 89,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

448 KB
Intel Atom C3758 heeft een L1-cache van 448 KB, die groter is dan die van 60,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Atom C3758 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
Intel Atom C3758 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
Intel Atom C3758 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
Intel Atom C3758 ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
Intel Atom C3758 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

25 W
Intel Atom C3758 heeft een TDP van 25 W, wat lager is dan die van 74,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

25 W
Intel Atom C3758 heeft een basisvermogen van 25 W, wat lager is dan dat van 74,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,8% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

N/A
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Atom C3758 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Atom C3758 vs de gemiddelde processor

  • 6.4x meer L2-cache
    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.16 MB vs 2,5 MB
  • 4x meer L2-cache per kern
    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.2 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 4x meer geheugencapaciteit
    Intel Atom C3758 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Atom C3758 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.256 GB vs 64 GB
  • 44,4% lager basisvermogen
    Intel Atom C3758 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Atom C3758 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.25 W vs 45 W
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Atom C3758 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Atom C3758 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Atom C3758 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Atom C3758 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.8 vs 6
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Atom C3758 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Ingebouwde hardwareondersteuning voor het versnellen van encryptie en cryptografische taken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer versleutelingssnelheid of veilige workloads voor u belangrijk zijn.

    Belang: LAAG

    Intel Atom C3758 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.AES, SHA, RSA/PKA vs AES, SHA
  • 44,4% lagere TDP
    Intel Atom C3758 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Atom C3758 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.25 W vs 45 W
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Atom C3758 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Hogere processorklasse
    Intel Atom C3758 behoort tot een hogere processorklasse dan de gemiddelde processor (server vs mobiel).
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Atom C3758 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 6.4x meer L2-cache
    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 4x meer L2-cache per kern
    Intel Atom C3758 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Atom C3758 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Denverton vs Kaby Lake).
  • 4x meer geheugencapaciteit
    Intel Atom C3758 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Atom C3758 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugen per DIMM
    Intel Atom C3758 heeft meer geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (64 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • 44,4% lager basisvermogen
    Intel Atom C3758 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 44,4% lagere TDP
    Intel Atom C3758 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (25 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Atom C3758 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Oudere CPU-socket
    Intel Atom C3758 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).
  • 3 ouder releasejaar
    Intel Atom C3758 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    August 2.017
  • 64,9% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Atom C3758 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (872 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 68,3% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Atom C3758 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.521 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Atom C3758 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 54,4% minder PassMark-score
    Intel Atom C3758 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.803 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Atom C3758 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Atom C3758 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 6 lagere klokmultiplier
    Intel Atom C3758 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (22 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Atom C3758 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    Intel Atom C3758 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Geen geïntegreerde graphics
    Intel Atom C3758 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Atom C3758 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 64,9% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Atom C3758 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (872 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Atom C3758 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (872 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.872 vs 2.483
  • 68,3% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Atom C3758 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.521 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Atom C3758 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.521 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.521 vs 4.793
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Atom C3758 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Atom C3758 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Atom C3758 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Atom C3758 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 54,4% minder PassMark-score
    Intel Atom C3758 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.803 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Atom C3758 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.803 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.4.803 vs 10.532,5
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Atom C3758 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Atom C3758 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Atom C3758 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Atom C3758 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere CPU-socket
    Intel Atom C3758 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Atom C3758 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).FCBGA1310 vs FP2

Grafische vergelijking tussen Intel Atom C3758 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Atom C3758?

  • Uitstekende energie-efficiëntie met een laag stroomverbruik (TDP van 25W), ideaal voor 24/7 gebruik
  • Beschikt over 8 fysieke cores, wat sterke multi-threaded prestaties levert voor opslagoplossingen en lichte virtualisatie
  • Goede ondersteuning voor serverfuncties zoals ECC-geheugen en QuickAssist Technology (QAT)
  • Zeer geschikt als basis voor NAS-systemen (zoals TrueNAS) en firewall-appliances
  • Stabiele prestaties bij het verwerken van meerdere netwerkstromen tegelijkertijd

What customers dislike about Intel Atom C3758?

  • Matige single-core prestaties, vergelijkbaar met veel oudere architecturen
  • Geen geïntegreerde grafische chip (GPU), waardoor een aparte videokaart of externe interface nodig is voor beeld
  • Kan moeite hebben met het routeren van een enkele 10Gbps-stroom op volle snelheid
  • De prijs van moederborden met deze processor wordt door sommigen als hoog ervaren in verhouding tot de ruwe rekenkracht
  • Sommige gebruikers rapporteren specifieke driver- of compatibiliteitsproblemen bij oudere Linux-kernels of specifieke netwerkconfiguraties

Expertbeoordelingen

S
servethehome.com
02/01/2024

The Qotom Q20332G9-S10, reviewed by ServeTheHome, is a versatile, fanless "Everything" appliance powered by an 8-core Intel Atom C3758 (Denverton) CPU, ideal for firewall, router, and NAS applications. It excels with massive networking connectivity—four 10GbE SFP+ and five 2.5GbE ports—along with an SFF-8087 port for external NAS storage expansion. While the unit operates silently,...Lees meer

B
browser.geekbench.com
01/03/2026

The Intel Atom C3758 is an 8-core "Denverton" processor designed for low-power embedded server, storage, and networking applications, operating at a 2.2 GHz base frequency with a 25W TDP. Based on Geekbench data, the chip provides strong multi-core performance compared to its predecessors but suffers from weak single-core speeds that lag behind older consumer CPUs. Pros include...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Q2 2020

The Intel Atom C3758 is an 8-core "Denverton" SoC designed for high-efficiency networking and storage, delivering roughly 4,700–4,800 on PassMark with a low 25W TDP. It is ideal for specialized, embedded appliances, boasting Intel QuickAssist Technology (QAT), 10GbE support, and up to 256GB ECC RAM, as noted in reviews from ServeTheHome. However, the chip suffers from low...Lees meer

S
servethehome.com
25/06/2024

The Qotom 1U rackmount node, priced around $300, is a high-density, short-depth networking appliance featuring an 8-core Intel Atom C3758R, four 10GbE SFP+ ports (Intel X553), and five 2.5GbE ports (Intel i226-V). Its primary pros include exceptional connectivity for the price and consistent performance from the embedded processor. Cons include a flawed fan placement on the bottom...Lees meer

S
servethehome.com
28/02/2019

The ServeTheHome review characterizes the Supermicro A2SDi-8C-HLN4F as a specialized, 8-core Intel Atom C3758-based motherboard designed for storage-heavy, networking-light applications. Featuring 12 SATA III ports, an M.2 NVMe slot, and a PCIe 3.0 x4 slot, it offers significant I/O capabilities for a mini-ITX form factor. Key advantages include 25W TDP efficiency, 256GB Registered...Lees meer

T
truebase.nl
20/10/2020

De QNAP QGD-1602P-C3758-16G is een high-end 1U rackmount 'Guardian'-apparaat dat een 16-poorts managed PoE-switch combineert met een dual-bay NAS, aangedreven door een Intel Atom C3758 8-core CPU en 16 GB RAM. Het beschikt over geavanceerde netwerkmogelijkheden, waaronder 2.5GbE/1GbE PoE-poorten en 10GbE SFP+ uplinks, met ondersteuning voor een totaal stroombudget van 370–380W....Lees meer

P
pieterhollander.nl
25/12/2023

Pieter Hollanders project beschrijft de bouw van een krachtige 10 Gbit DIY-router met een hergebruikte Lenovo M720q Tiny PC, een Intel X520-DA2 SFP+ kaart en Debian 12 "Bookworm". De opstelling maakt gebruik van een minimale softwarestack – met nftables, systemd-networkd en kea-dhcp4 – om een hoge doorvoer te behalen zonder de ballast van zware web-GUI's. Belangrijke voordelen zijn...Lees meer

Vergelijk Intel Atom C3758 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk