Intel Atom C3708 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€180
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3750
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Atom C3708 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.9

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
5.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.6

Prestaties

18.0%

6.8

Cache en architectuur

10.0%

6.1

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

6.5

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 3.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    1.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.0

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 5.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    1.0

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

    N/A~ €180

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Atom C3708 is een energiezuinige serverprocessor uit de Denverton-serie, gebouwd op een 14nm-architectuur met 8 cores en 8 threads op een vaste kloksnelheid van 1,70 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de royale 16 MB L2-cache, ondersteuning voor maximaal 256 GB DDR4-2133 ECC-geheugen en de integratie van Intel QuickAssist Technology voor snellere cryptografie. De grootste voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik (TDP van slechts 17W), de passieve koelingsmogelijkheden en de uitgebreide I/O-opties met ondersteuning voor 16 SATA-poorten en 10GbE-netwerken, wat hem ideaal maakt voor NAS-systemen en edge-computing. Nadelen zijn de beperkte single-core prestaties door het gebrek aan Turbo Boost en de afwezigheid van geïntegreerde grafische ondersteuning, waardoor hij ongeschikt is voor rekensensieve taken of direct mediagebruik zonder externe GPU.

Technische specificaties van processor Intel Atom C3708

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

5.9
Intel Atom C3708 heeft een technische score van 5,92 punten, hoger dan die van 62,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Atom C3708 heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.9

Totaalscore

40.0%

9.6

Prijs

7.0
Intel Atom C3708 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7 punten, hoger dan die van 72,2% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

server
Intel Atom C3708 behoort tot de server-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 93,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,1% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FCBGA1310
Intel Atom C3708 gebruikt de FCBGA1310 CPU-socket, die ouder is dan die van 91,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Atom C3708 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Atom C3708 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Atom C3708 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Atom C3708 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 X 1,7 GHz
Intel Atom C3708 heeft een basisklok van 8x1.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Atom C3708 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Atom C3708 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

0 MB
Intel Atom C3708 heeft een L3-cache van 0 MB, die kleiner is dan die van 93,6% van de processoren en gelijk is aan die van 6,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

16 MB
Intel Atom C3708 heeft een L2-cache van 16 MB, die groter is dan die van 89,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

448 KB
Intel Atom C3708 heeft een L1-cache van 448 KB, die groter is dan die van 60,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Atom C3708 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.133 MHz
Intel Atom C3708 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,6% van de processoren en gelijk is aan 8,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2133 MHz
Intel Atom C3708 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,9% van de processoren en gelijk is aan 5,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
Intel Atom C3708 ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
Intel Atom C3708 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

17 W
Intel Atom C3708 heeft een TDP van 17 W, wat lager is dan die van 76,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

17 W
Intel Atom C3708 heeft een basisvermogen van 17 W, wat lager is dan dat van 75,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

17 W
Intel Atom C3708 heeft een boostvermogen van 17 W, wat lager is dan dat van 93,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Atom C3708 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Atom C3708 vs de gemiddelde processor

  • 6.4x meer L2-cache
    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.16 MB vs 2,5 MB
  • 4x meer L2-cache per kern
    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.2 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 4x meer geheugencapaciteit
    Intel Atom C3708 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Atom C3708 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.256 GB vs 64 GB
  • 15 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Atom C3708 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (85 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Atom C3708 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (85 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.85 °C vs 100 °C
  • 73,4% lager boostvermogen
    Intel Atom C3708 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Atom C3708 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.17 W vs 64 W
  • 62,2% lager basisvermogen
    Intel Atom C3708 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Atom C3708 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.17 W vs 45 W
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Atom C3708 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Atom C3708 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Atom C3708 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Atom C3708 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.8 vs 6
  • Hogere processorklasse
    Intel Atom C3708 behoort tot een hogere processorklasse dan de gemiddelde processor (server vs mobiel).
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Atom C3708 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 6.4x meer L2-cache
    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 4x meer L2-cache per kern
    Intel Atom C3708 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Atom C3708 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Denverton vs Kaby Lake).
  • 4x meer geheugencapaciteit
    Intel Atom C3708 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Atom C3708 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 4x meer geheugen per DIMM
    Intel Atom C3708 heeft meer geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (128 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • 15 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Atom C3708 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (85 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 73,4% lager boostvermogen
    Intel Atom C3708 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 62,2% lager basisvermogen
    Intel Atom C3708 heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (17 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 62,2% lagere TDP
    Intel Atom C3708 heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (17 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Atom C3708 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Oudere CPU-socket
    Intel Atom C3708 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).
  • 3 ouder releasejaar
    Intel Atom C3708 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    August 2.017
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Atom C3708 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 72,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Atom C3708 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (681 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 64,4% minder PassMark-score
    Intel Atom C3708 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.750 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Atom C3708 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 11 lagere klokmultiplier
    Intel Atom C3708 heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (17 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Atom C3708 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    Intel Atom C3708 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Geen geïntegreerde graphics
    Intel Atom C3708 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Atom C3708 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 72,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Atom C3708 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (681 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Atom C3708 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (681 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.681 vs 2.483
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Atom C3708 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Atom C3708 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 64,4% minder PassMark-score
    Intel Atom C3708 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.750 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Atom C3708 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.750 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.750 vs 10.532,5
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Atom C3708 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Atom C3708 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Atom C3708 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Atom C3708 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    Intel Atom C3708 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
    Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=4800 MHz

    Intel Atom C3708 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.2.133 MHz vs 2.933 MHz
  • Oudere CPU-socket
    Intel Atom C3708 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Atom C3708 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FCBGA1310 vs FP2).FCBGA1310 vs FP2
  • Geen geïntegreerde graphics
    Intel Atom C3708 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    Intel Atom C3708 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen Intel Atom C3708 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Atom C3708?

  • Uitstekend energiebeheer met een laag stroomverbruik (17W TDP), ideaal voor 24/7 servergebruik.
  • Beschikt over 8 fysieke kernen, wat goede multithreaded prestaties levert voor netwerktaken en opslag.
  • Ondersteunt tot 256GB ECC-geheugen, wat essentieel is voor databetrouwbaarheid in serveromgevingen.
  • Compact ontwerp (BGA-socket) bespaart ruimte in kleine apparaten of rack-servers.
  • Grote L2-cache van 16 MB helpt bij efficiënte dataverwerking per core.

What customers dislike about Intel Atom C3708?

  • Lage kloksnelheid van 1,7 GHz beperkt de prestaties bij taken die afhankelijk zijn van een enkele kern.
  • Geen geïntegreerde grafische kaart (iGPU), waardoor een aparte GPU of headless-beheer nodig is.
  • Beperkt tot oudere standaarden zoals PCIe 3.0 en DDR4-2133, wat de doorvoersnelheid kan beperken vergeleken met modernere alternatieven.
  • De initiële aanschafprijs van moederborden met deze processor wordt door gebruikers soms als hoog ervaren in verhouding tot de besparingen op energiekosten.
  • Niet geschikt voor zware rekentaken zoals videobewerking of gaming.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
24/03/2026

The Intel Atom C3708 is an 8-core/8-thread, 14nm "Denverton" processor designed for low-power, 24/7 edge computing and networking applications, operating at a fixed 1.70 GHz. It achieves an overall CPU Mark score of roughly 3,750, delivering high efficiency with a low 17W TDP, while supporting up to 256GB of ECC DDR4 memory and Intel QuickAssist Technology. Key limitations include...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The Intel Atom C3708 (2017) and Intel Xeon W3580 (2009) offer similar multi-threaded performance but serve different needs: the Atom is a low-power (17W TDP), 8-core SoC suited for dense networking or storage, while the 4-core Xeon is a high-power (130W TDP) workstation chip designed for raw speed. The Atom C3708 excels in energy efficiency and modern DDR4 ECC memory support, though...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

De Intel Atom C3708 is een Denverton-processor met 8 cores die is ontworpen voor zeer efficiënte netwerktoepassingen, met een aanzienlijke L2-cache van 16 MB en ondersteuning voor maximaal 256 GB ECC-geheugen, aldus PassMark Software. De chip beschikt over een laag TDP van 17W, geïntegreerde Intel QuickAssist-technologie voor versleuteling en uitgebreide I/O-mogelijkheden met tot...Lees meer

Vergelijk Intel Atom C3708 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk