AMD Ryzen Threadripper 9960X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€1,270
  • PassMark-benchmarkresultaat: 92801
  • Aantal fysieke cores: 24
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.4 GHz

AMD Ryzen Threadripper 9960X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.9

Technische score

10.0%

7.4

Gebruikersscore

Uitstekend
8.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

9.5

Prestaties

18.0%

9.1

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

3.4

Vermogen en thermiek

4.0%

9.1

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
7.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 9.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    9.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.3

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    10

    Aantal fysieke cores

  • 10
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    10

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    10

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    10

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-threadripper-9960x
  • amd-ryzen-threadripper-9960x
  • amd-ryzen-threadripper-9960x
amd-ryzen-threadripper-9960x
amd-ryzen-threadripper-9960x
amd-ryzen-threadripper-9960x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen Threadripper 9960X is een high-end desktopprocessor gebaseerd op de Zen 5-architectuur (Shimada Peak), uitgerust met 24 cores en 48 threads op een 4nm-procedé. Met een basiskloksnelheid van 4,2 GHz, een boostklok tot 5,4 GHz en een gecombineerde L2- en L3-cache van 152 MB (128 MB L3), biedt dit model enorme rekenkracht voor professionele workflows en AI-ontwikkeling. Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor 92 PCIe 5.0-lanes voor maximale uitbreidbaarheid, compatibiliteit met quad-channel DDR5-6400 geheugen en native ECC-ondersteuning voor data-integriteit. Als nadelen gelden het hoge stroomverbruik met een TDP van 350W, de aanzienlijke aanschafprijs van circa €1.500 en de noodzaak voor een krachtig koelsysteem, aangezien er geen koeler wordt meegeleverd.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen Threadripper 9960X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

9.5

Prestaties

18.0%

9.1

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

3.4

Vermogen en thermiek

4.0%

9.1

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

8.9
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een technische score van 8,92 punten, hoger dan die van 99,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.4
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een gebruikersscore van 7,42 punten, lager dan die van 90,9% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.4
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een populariteitsscore van 1,4 punten, hoger dan die van 73,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.8

Totaalscore

40.0%

3.8

Prijs

7.3
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,3 punten, hoger dan die van 79,5% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

werkstation
AMD Ryzen Threadripper 9960X behoort tot de werkstation-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 95,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

sTR5
AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt de sTR5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 94,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

TRX50
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt TRX50-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 98,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

24
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft 24 CPU-cores, wat meer is dan bij 96,6% van de processoren en gelijk is aan 2,1% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

48
AMD Ryzen Threadripper 9960X biedt 48 CPU-threads, wat meer is dan bij 98,3% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen Threadripper 9960X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,4 GHz
AMD Ryzen Threadripper 9960X haalt een boostklok van 5,4 GHz, die hoger is dan die van 94,9% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

24 x 4,2 GHz
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een basisklok van 24x4.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen Threadripper 9960X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

128 MB
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een L3-cache van 128 MB, die groter is dan die van 97,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

24 MB
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een L2-cache van 24 MB, die groter is dan die van 94,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1920 KB
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een L1-cache van 1.920 KB, die groter is dan die van 95,9% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-6400 MHz
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 88,5% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

1.024 GB
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt tot 1.024 GB geheugen, wat meer is dan bij 97,8% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

350 W
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een TDP van 350 W, wat hoger is dan die van 98,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,3% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

350 W
AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een basisvermogen van 350 W, wat hoger is dan dat van 98,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,3% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen Threadripper 9960X vs de gemiddelde processor

  • 8.81x meer PassMark-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (92.801 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (92.801 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.92.801 vs 10.532,5
  • 5.44x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (26.054 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (26.054 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.26.054 vs 4.793
  • 18 meer CPU-cores
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.24 vs 6
  • 2.15x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.168 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.168 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.168 vs 1.471
  • 83,6% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.560 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.560 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.560 vs 2.483
  • 40 meer CPU-threads
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.48 vs 8
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.128 MB vs 8 MB
  • 25,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,4 GHz vs 4,3 GHz
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (sTR5 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Hogere processorklasse
    AMD Ryzen Threadripper 9960X behoort tot een hogere processorklasse dan de gemiddelde processor (werkstation vs mobiel).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen Threadripper 9960X bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 8.81x meer PassMark-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (92.801 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 5.44x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (26.054 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 18 meer CPU-cores
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 2.15x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.168 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 83,6% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.560 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 40 meer CPU-threads
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 25,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4 bredere front-end
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 14 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (42 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 9.6x meer L2-cache
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (24 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Shimada Peak vs Kaby Lake).
  • 3.11x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (5,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 5x meer L1-cache
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.920 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen Threadripper 9960X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 6.72x meer transistors
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (33,3 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 72 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (88 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 16x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (1.024 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 4.47x hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (204,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 8x meer geheugen per DIMM
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft meer geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (256 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 2 minder geheugenkanalen
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft minder geheugenkanalen dan de gemiddelde processor (4 vs 2). De gemiddelde processor ondersteunt 2 geheugenkanalen.
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 7.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 7.78x hogere TDP
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 7.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.350 W vs 45 W
  • 7.78x hogere TDP
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.350 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5.08x duurder
    AMD Ryzen Threadripper 9960X is duurder dan de gemiddelde processor (€1.270 vs €250).
    AMD Ryzen Threadripper 9960X is duurder dan de gemiddelde processor (€1.270 vs €250).€1.270 vs €250
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 7,9% lagere gebruikersscore
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,42 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD Ryzen Threadripper 9960X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,42 vs 8.000).7,42 vs 8
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
    Wat Is het?: De ondersteunde manieren waarop PCIe-lanes over meerdere slots of apparaten kunnen worden verdeeld.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u meerdere uitbreidingskaarten of NVMe-adapters plant.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen Threadripper 9960X ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen Threadripper 9960X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen Threadripper 9960X?

  • Uitzonderlijke prestaties bij zware multitasking en professionele workloads zoals 3D-rendering en videobewerking dankzij 24 cores en 48 threads.
  • Indrukwekkende hoeveelheid PCIe 5.0-lanes (92 stuks), wat ideaal is voor configuraties met meerdere GPU's en snelle NVMe-opslag zonder bandbreedteverlies.
  • Significante generatieverbetering (Zen 5) met hogere kloksnelheden tot 5,4 GHz en een grotere L3-cache van 128 MB vergeleken met vorige generaties.
  • Goede thermische prestaties voor een workstation-processor; blijft relatief koel onder belasting met de juiste koeling.
  • Ondersteuning voor quad-channel DDR5-geheugen met hoge snelheden (tot 6400 MT/s) en ECC-ondersteuning voor extra stabiliteit.

What customers dislike about AMD Ryzen Threadripper 9960X?

  • Zeer hoge aanschafprijs (ongeveer € 1.440), waardoor het voor gemiddelde gebruikers en gamers minder rendabel is.
  • Hoog stroomverbruik, met name een relatief hoog verbruik in ruststand (idle) rond de 100W.
  • Niet optimaal voor puur gamen; mainstream X3D-processors bieden vaak betere gaming-prestaties tegen een fractie van de prijs.
  • Vereist het dure sTR5-platform (moederbord en koeling), wat de totale systeemkosten aanzienlijk verhoogt.
  • De L3-cache is verdeeld over meerdere CCD's, wat in specifieke taken voor iets meer latency kan zorgen vergeleken met gespecialiseerde gaming-CPU's.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Q3 2025

The AMD Ryzen Threadripper 9960X is a 24-core/48-thread HEDT processor based on the Zen 5 architecture, designed for workstations with 128 MB L3 cache, quad-channel DDR5 support, and 92 PCIe 5.0 lanes. Performance testing indicates a PassMark CPU Mark of roughly 92,772, offering substantial gains in multi-threaded tasks, with single-thread performance reaching 4,571. Key advantages...Lees meer

B
browser.geekbench.com
01/07/2025

The AMD Ryzen Threadripper 9960X is a 24-core, 48-thread workstation processor based on the Zen 5 architecture, designed to provide high-performance computing for tasks like rendering and video editing with boost clocks up to 5.4 GHz. It offers extensive connectivity with 92 PCIe 5.0 lanes and supports quad-channel DDR5-6400 ECC memory, making it ideal for professional workstations....Lees meer

P
pugetsystems.com
07/08/2025

According to Puget Systems, the AMD Threadripper 9000 series offers a 20-30% performance increase over the 7000 series, making them top-tier choices for high-end video editing in DaVinci Resolve and Premiere Pro. These CPUs excel in handling RAW and Intraframe media, providing significant speed advantages for 8K+ workflows and offering superior price-to-performance over PRO models...Lees meer

P
pugetsystems.com
30/07/2025

The Zen 5-based AMD Ryzen Threadripper 9000 series offers significant performance gains for content creation, delivering 14% to 30% faster multithreaded performance over the previous generation in applications like DaVinci Resolve and V-Ray. Key pros include exceptional rendering speeds, support for 6400 Mbps DDR5 memory on existing TRX50/WRX90 platforms, and competitive pricing for...Lees meer

H
hardwareand.co
30/07/2025

De AMD Ryzen Threadripper 9980X (64 cores) en 9970X (32 cores) maken gebruik van de Zen 5-architectuur om aanzienlijke prestatiewinst te leveren in professionele contentcreatie en productieworkloads. De 9980X domineert in zwaar geparallelleerde taken zoals V-Ray rendering met een stijging van 25%, terwijl de 9970X een zeer competitief en iets wendbaarder alternatief biedt voor...Lees meer

T
tweakers.net
05/05/2025

De AMD Ryzen 7 9800X3D wordt erkend als de ultieme gaming-processor, waarbij de 3D V-Cache zorgt voor ongeëvenaarde framerates en betere gaming-prestaties dan duurdere alternatieven. Hoewel hij een stabiel upgradepad biedt op het AM5-platform, zijn de beperkingen de hogere prijs en het lagere aantal cores voor productiviteitstaken vergeleken met andere vlaggenschepen. Voor...Lees meer

M
megekko.nl
06/01/2026

De gids van Megekko zet de top 10 AMD Ryzen CPU's voor 2026 in de schijnwerpers, met de hoogwaardige Ryzen 9 9950X3D en Ryzen 7 9850X3D voor respectievelijk maximale productiviteit en gaming, waarbij de nadruk ligt op de overstap naar het AM5-platform. Deze topkeuzes leveren uitzonderlijke multi-threaded prestaties en een enorme 3D V-Cache, maar gaan gepaard met premium prijzen en...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen Threadripper 9960X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk