AMD Ryzen Threadripper 7960X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€1,340
  • PassMark-benchmarkresultaat: 83559
  • Aantal fysieke cores: 24
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.3 GHz

AMD Ryzen Threadripper 7960X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.5

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.6

Technische score

10.0%

7.5

Gebruikersscore

Uitstekend
8.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

9.2

Prestaties

18.0%

9.1

Cache en architectuur

10.0%

9.2

Geheugen en PCIe

7.0%

1.9

Vermogen en thermiek

4.0%

9.2

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
7.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

3.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(31)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 8.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    10

    Aantal fysieke cores

  • 10
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    10

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    10

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    10

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-threadripper-7960x
  • amd-ryzen-threadripper-7960x
  • amd-ryzen-threadripper-7960x
  • amd-ryzen-threadripper-7960x
amd-ryzen-threadripper-7960x
amd-ryzen-threadripper-7960x
amd-ryzen-threadripper-7960x
amd-ryzen-threadripper-7960x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen Threadripper 7960X is een krachtige workstation-processor gebaseerd op de Zen 4-architectuur, uitgerust met 24 cores en 48 threads. De chip beschikt over een basiskloksnelheid van 4,2 GHz met een boost tot 5,3 GHz, ondersteund door een aanzienlijk cachegeheugen van 152 MB (L2+L3 gecombineerd) en een TDP van 350W. Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor quad-channel DDR5 ECC-geheugen tot 1 TB en tot wel 92 PCIe 5.0-lanes (waarvan 88 bruikbaar), wat het ideaal maakt voor intensieve multi-threaded taken zoals 3D-rendering en videobewerking. Belangrijke nadelen zijn het hoge stroomverbruik, de noodzaak voor een kostbaar sTR5-moederbord (TRX50-chipset) en het feit dat gaming-prestaties achterblijven bij goedkopere mainstream-processoren.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen Threadripper 7960X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

9.2

Prestaties

18.0%

9.1

Cache en architectuur

10.0%

9.2

Geheugen en PCIe

7.0%

1.9

Vermogen en thermiek

4.0%

9.2

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

8.6
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een technische score van 8,6 punten, hoger dan die van 98,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

3.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(31)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.5
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een gebruikersscore van 7,47 punten, lager dan die van 90% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
3.4
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een populariteitsscore van 3,4 punten, hoger dan die van 80,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.5

Totaalscore

40.0%

3.4

Prijs

7.0
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7 punten, hoger dan die van 72,2% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

werkstation
AMD Ryzen Threadripper 7960X behoort tot de werkstation-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 95,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

sTR5
AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt de sTR5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 94,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

TRX50
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt TRX50-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 98,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

24
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft 24 CPU-cores, wat meer is dan bij 96,6% van de processoren en gelijk is aan 2,1% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

48
AMD Ryzen Threadripper 7960X biedt 48 CPU-threads, wat meer is dan bij 98,3% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen Threadripper 7960X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,3 GHz
AMD Ryzen Threadripper 7960X haalt een boostklok van 5,3 GHz, die hoger is dan die van 92,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

24 x 4,2 GHz
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een basisklok van 24x4.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen Threadripper 7960X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

128 MB
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een L3-cache van 128 MB, die groter is dan die van 97,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

24 MB
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een L2-cache van 24 MB, die groter is dan die van 94,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.536 KB
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een L1-cache van 1.536 KB, die groter is dan die van 94,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

1.024 GB
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt tot 1.024 GB geheugen, wat meer is dan bij 97,8% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

350 W
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een TDP van 350 W, wat hoger is dan die van 98,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,3% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

350 W
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een basisvermogen van 350 W, wat hoger is dan dat van 98,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,3% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

350 W
AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een boostvermogen van 350 W, wat hoger is dan dat van 99,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,9% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen Threadripper 7960X vs de gemiddelde processor

  • 7.93x meer PassMark-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (83.559 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (83.559 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.83.559 vs 10.532,5
  • 4.86x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (23.292 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (23.292 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.23.292 vs 4.793
  • 18 meer CPU-cores
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.24 vs 6
  • 40 meer CPU-threads
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.48 vs 8
  • 96,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.893 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.893 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.893 vs 1.471
  • 65,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.120 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.120 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.120 vs 2.483
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.128 MB vs 8 MB
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,3 GHz vs 4,3 GHz
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (sTR5 vs FP2).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen Threadripper 7960X bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Hogere processorklasse
    AMD Ryzen Threadripper 7960X behoort tot een hogere processorklasse dan de gemiddelde processor (werkstation vs mobiel).
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 7.93x meer PassMark-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (83.559 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4.86x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (23.292 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 18 meer CPU-cores
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 40 meer CPU-threads
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (48 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 96,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.893 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 65,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.120 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 59,7% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (773 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 14 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (42 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 9.6x meer L2-cache
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (24 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Storm Peak vs Kaby Lake).
  • 3.11x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (5,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 4x meer L1-cache
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.536 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen Threadripper 7960X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 5.31x meer transistors
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (26,3 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 76 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (92 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 16x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (1.024 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 3.63x hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (166,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Flexibele PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt flexibelere PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x16, x8/x8, x8/x4/x4, x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 2 minder geheugenkanalen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft minder geheugenkanalen dan de gemiddelde processor (4 vs 2). De gemiddelde processor ondersteunt 2 geheugenkanalen.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 5.47x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 7.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 7.78x hogere TDP
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 5.47x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.350 W vs 64 W
  • 7.78x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.350 W vs 45 W
  • 7.78x hogere TDP
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (350 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.350 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen Threadripper 7960X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5.36x duurder
    AMD Ryzen Threadripper 7960X is duurder dan de gemiddelde processor (€1.340 vs €250).
    AMD Ryzen Threadripper 7960X is duurder dan de gemiddelde processor (€1.340 vs €250).€1.340 vs €250
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 7,2% lagere gebruikersscore
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,47 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD Ryzen Threadripper 7960X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,47 vs 8.000).7,47 vs 8

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen Threadripper 7960X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen Threadripper 7960X?

  • Uitstekende prestaties bij zware multithreaded taken zoals videobewerking, rendering en simulaties.
  • Indrukwekkende I/O-mogelijkheden met 92 PCIe-lanes (waarvan 48 PCIe Gen 5) voor uitgebreide opslag en randapparatuur.
  • Goede energie-efficiëntie voor een high-end processor, met lagere piektemperaturen dan de vorige generatie.
  • Ondersteuning voor quad-channel DDR5-geheugen en tot 1 TB aan RAM, wat cruciaal is voor professionele werkstations.
  • Stabiel en betrouwbaar platform dat ook multitasking met meerdere virtuele machines (VM's) moeiteloos aan kan.

What customers dislike about AMD Ryzen Threadripper 7960X?

  • Hoge instapprijs van circa $1.500/€1.270, wat aanzienlijk duurder is dan mainstream desktop-CPU's.
  • Hoge extra kosten voor bijbehorende componenten zoals TRX50-moederborden en specifiek RDIMM-geheugen.
  • Gaming-prestaties blijven achter bij goedkopere processors zoals de Ryzen 9 7950X3D door lagere kloksnelheden en cache-optimalisatie voor gaming.
  • Geheugenoptimalisatie en koeling kunnen een uitdaging zijn (memory tuning headache) om maximale prestaties te behalen.
  • Onzekerheid over de levensduur van de sTR5-socket voor toekomstige upgrades vergeleken met het AM5-platform.

Expertbeoordelingen

S
skatterbencher.com
05/03/2024

SkatterBencher #71 details overclocking the 24-core AMD Ryzen Threadripper 7960X to a peak frequency of 5715 MHz using a Gigabyte TRX50 Aero D motherboard and custom water cooling. The guide outlines five strategies, ranging from simple Precision Boost Overdrive (PBO) and EXPO to manual tuning with asynchronous eCLK, surpassing the default 5350 MHz maximum boost to achieve up to...Lees meer

P
pugetsystems.com
20/11/2023

Puget Systems' review of the AMD Ryzen Threadripper 7000 Series highlights a 35–50% performance increase over the 5000 series, driven by Zen 4 architecture and DDR5 memory, offering massive gains for rendering in Blender and V-Ray. While the processors dominate in heavily threaded workloads, a potential drawback is that some applications, such as Photoshop and Premiere Pro, show...Lees meer

G
gamersnexus.net
02/01/2024

The AMD Ryzen Threadripper 7960X serves as a $1,500 24-core, 48-thread entry point into the HEDT market, offering a bridge for workstation users needing more than 16 cores without the cost of higher-tier models. It features a high 5.3GHz single-core boost, often outperforming its higher core-count siblings in lightly-threaded tasks. Pro-level benefits include exceptional performance...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Updated Daily

The AMD Ryzen Threadripper 7960X is a 24-core/48-thread HEDT processor based on the "Zen 4" architecture, operating at 4.2 GHz base and 5.3 GHz boost. It features 128 MB of L3 cache and supports quad-channel DDR5 ECC memory, targeting professional workloads like 8K video editing and 3D rendering. The processor significantly outperforms mainstream CPUs in multi-threaded tasks, such...Lees meer

A
aecmag.com
01/02/2024

The AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, featuring Zen 4 architecture and up to 96 cores, establishes a new standard in high-end workstation performance, particularly in multi-threaded workflows. The series introduces significant improvements, including PCIe Gen 5 support, AVX-512 instructions, and higher boost frequencies, with the lineup split into the enterprise-focused Pro...Lees meer

D
develop3d.com
12/02/2024

The AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, reviewed by DEVELOP3D, marks a significant leap to the "Zen 4" architecture, offering exceptional performance for high-end desktop (HEDT) and workstation users with up to 96 cores and 5.3 GHz boost frequencies. Key advantages include vastly improved multi-threaded rendering and faster I/O via DDR5 and PCIe Gen 5.0, though these benefits come...Lees meer

H
hardwareluxx.de
20/11/2023

Hardwareluxx's review van de Ryzen Threadripper 7000-serie (Zen 4) markeert een sterke terugkeer naar HEDT, met de 64-core 7980X en de 32-core 7970X die indruk maken met enorme multi-threaded prestaties en ondersteuning voor DDR5 en PCIe Gen 5.0.

C
computerbase.de
02/01/2024

De AMD Ryzen Threadripper 7960X brengt de Zen 4-architectuur naar het HEDT-platform met 24 cores, 48 threads en uitgebreide I/O-mogelijkheden, waaronder quad-channel DDR5-ondersteuning en 88 PCIe-lanes. Volgens ComputerBase fungeert hij als een krachtige 'instapoptie' van $1.500 voor workstation-taken, waarbij hij superieure multi-core resultaten levert in vergelijking met de Ryzen...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De Intel Core i7-14700K onderscheidt zich in de Raptor Lake Refresh-reeks door de upgrade naar 20 cores (8 E-cores) en 28 threads, wat zorgt voor een 16% hogere multi-threaded prestatie vergeleken met zijn voorganger. Hij biedt prestaties die die van de i9-14900K benaderen tegen aanzienlijk lagere kosten, wat resulteert in een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor zowel...Lees meer

C
cpubenchmark.net
2024 (Updated 2026)

De AMD Ryzen Threadripper 7960X is een HEDT-processor met 24 cores en 48 threads, een basisklok van 4,2 GHz en een boost tot 5,3 GHz, ontworpen voor hoogwaardige workstation-taken. De processor biedt aanzienlijke voordelen voor professionals, waaronder 48 PCIe 5.0-lanes en quad-channel DDR5-ondersteuning, wat resulteert in superieure rendering- en simulatieprestaties vergeleken met...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen Threadripper 7960X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk