AMD Ryzen 9 Pro 7945 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€390
  • PassMark-benchmarkresultaat: 47077
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.4 GHz

AMD Ryzen 9 Pro 7945 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.9

Technische score

10.0%

7.4

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.0

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.0

Geheugen en PCIe

7.0%

4.1

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

8.3

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
7.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 8.4
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 8.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-9-pro-7945
amd-ryzen-9-pro-7945

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 Pro 7945 is een krachtige 12-core desktop- en serverprocessor gebaseerd op de geavanceerde 5nm Zen 4-architectuur, uitgerust met 24 threads en een indrukwekkende maximale turboklokfrequentie van 5,4 GHz. De belangrijkste kenmerken zijn de 64 MB L3-cache, ondersteuning voor DDR5-geheugen tot 5200 MHz en PCIe 5.0-connectiviteit, aangevuld met AMD PRO-beveiligingstechnologieën voor zakelijke betrouwbaarheid. De grootste voordelen zijn de uitzonderlijke multitasking-prestaties en de hoge energie-efficiëntie dankzij het relatief lage TDP van 65W, terwijl nadelen te vinden zijn in de vergrendelde vermenigvuldiger die overklokken beperkt en de maximale bedrijfstemperatuur van 95 °C die bij intensieve belasting goede koeling vereist.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 Pro 7945

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.0

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

8.0

Geheugen en PCIe

7.0%

4.1

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

8.3

Geïntegreerde graphics

7.9
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een technische score van 7,88 punten, hoger dan die van 94,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.4
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een gebruikersscore van 7,37 punten, lager dan die van 91,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.2
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een populariteitsscore van 1,2 punten, hoger dan die van 72,8% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.8

Totaalscore

40.0%

8.5

Prijs

8.0
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8 punten, hoger dan die van 94,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

werkstation
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 behoort tot de werkstation-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 95,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

?
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X670, B650
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt X670, B650-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 89,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,4 GHz
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 haalt een boostklok van 5,4 GHz, die hoger is dan die van 94,9% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

12 x 3,7 GHz
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een basisklok van 12x3.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

64 MB
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een L3-cache van 64 MB, die groter is dan die van 94,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

768 KB
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een L1-cache van 768 KB, die groter is dan die van 78,2% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon 610M
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon 610M, die geavanceerder is dan die in 89,3% van de processoren en gelijk is aan die in 1,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 Pro 7945 vs de gemiddelde processor

  • 3.98x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.088 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.088 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.11.088 vs 2.783
  • 4.47x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (47.077 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (47.077 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.47.077 vs 10.532,5
  • 97,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.911 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.911 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.911 vs 1.471
  • 68,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.173 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.173 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.173 vs 2.483
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.64 MB vs 8 MB
  • 25,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,4 GHz vs 4,3 GHz
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • 4.8x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.12 MB vs 2,5 MB
  • Hogere processorklasse
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 behoort tot een hogere processorklasse dan de gemiddelde processor (werkstation vs mobiel).
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 3.98x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (11.088 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 4.47x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (47.077 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 97,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.911 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 68,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.173 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 25,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 57,9% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (764 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 6 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 8x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (64 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 4.8x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 3.11x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (5,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (768 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2.65x meer transistors
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (13,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Flexibele PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt flexibelere PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x16, x8/x8, x8/x4/x4, x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon 610M vs Intel UHD Graphics 630).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • 56% duurder
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 is duurder dan de gemiddelde processor (€390 vs €250).
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 is duurder dan de gemiddelde processor (€390 vs €250).€390 vs €250
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • 8,6% lagere gebruikersscore
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,37 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD Ryzen 9 Pro 7.945 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,37 vs 8.000).7,37 vs 8

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 Pro 7945 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 9 Pro 7945?

  • Uitzonderlijke multi-core prestaties dankzij de 12 Zen 4 kernen en 24 threads, ideaal voor zware multitasking en professionele taken zoals rendering.
  • Hoge energie-efficiëntie door het 5nm productieproces, wat zorgt voor krachtige prestaties bij een relatief laag stroomverbruik (TDP van 65W).
  • Ondersteuning voor moderne technologieën zoals DDR5-geheugen en PCIe 5.0, wat zorgt voor snelle dataoverdracht en toekomstbestendigheid.
  • Ingebouwde AMD Pro-technologieën bieden extra beveiligingsfuncties en beheeropties voor zakelijke omgevingen.
  • Geïntegreerde AMD Radeon Graphics maakt het systeem bruikbaar voor basisvisuele taken zonder directe noodzaak voor een losse videokaart.

What customers dislike about AMD Ryzen 9 Pro 7945?

  • De multiplier is vergrendeld, wat de overklokmogelijkheden voor enthousiaste gebruikers beperkt.
  • Afhankelijk van de koeloplossing kunnen de temperaturen bij intensieve belasting hoog oplopen (tot wel 95°C bij vergelijkbare high-end modellen).
  • De geïntegreerde grafische chip (Radeon 610M) is aan de zwakke kant voor serieus gamen; een discrete GPU blijft noodzakelijk voor gaming.
  • Hogere aanschafprijs in vergelijking met mainstream consumenten-CPU's vanwege de 'Pro' zakelijke kenmerken.
  • Beperkt tot het AM5-platform, wat mogelijk een nieuw moederbord en DDR5-geheugen vereist voor gebruikers die upgraden van oudere systemen.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Updated Daily

The AMD Ryzen 9 PRO 7945 is a high-performance 12-core, 24-thread Zen 4 processor, operating at 3.7 GHz to 5.4 GHz while maintaining a notable 65W TDP for high power efficiency. According to PassMark, the CPU excels with a 47,077 multi-thread score and supports modern DDR5 memory and PCIe 5.0, aiming at professional workstations. Key pros include exceptional efficiency and...Lees meer

B
browser.geekbench.com
Updated Daily

The AMD Ryzen 9 PRO 7945 is a 12-core, 24-thread Zen 4 desktop processor designed for business environments, featuring a 3.7 GHz base clock and 5.4 GHz boost, optimized for AM5 platforms. It offers exceptional power efficiency with a 65W TDP while providing competitive performance for demanding multi-threaded tasks and supporting ECC memory for data integrity. Key drawbacks include...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The AMD Ryzen 9 PRO 7945 and Ryzen 7 7800X3D serve distinct needs, with the 12-core 7945 offering superior multi-threaded performance and 65W efficiency, while the 8-core 7800X3D excels in gaming, according to [CPUBenchmark comparison 1.1.1]. The PRO 7945 boasts higher 5.4 GHz boost speeds but lacks specialized gaming optimizations, whereas the 7800X3D provides a massive 96MB 3D...Lees meer

V
valid.x86.fr
30/03/2026

The AMD Ryzen 9 9950X, evaluated at 24 threads on the CPU-Z validator, operates as a 16-core/32-thread Zen 5 processor, achieving 4.3 GHz base and 5.7 GHz boost speeds. It delivers premier workstation-class performance, consistently outperforming competitors like the Intel Core i9-14900K and utilizing AVX-512 for professional software acceleration. While it operates with improved...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De AMD Ryzen 9 PRO 7945 is een krachtige 16-core workstation-processor die sterke single-thread prestaties levert met een score van 766 in de CPU-Z benchmark, wat zorgt voor een uitstekende responsiviteit. De CPU excelleert in multi-core doorvoer en efficiëntie en biedt dankzij de geavanceerde architectuur enorme kracht voor workstation-taken en gaming, terwijl solide single-core...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

De AMD Ryzen 9 7950X3D is een krachtige desktop-processor met 16 cores, 32 threads en 128 MB L3-cache, geoptimaliseerd voor gaming en zware werkbelastingen. De AMD Ryzen 9 PRO 7945 daarentegen is een processor met 12 cores, 24 threads en een TDP van 65W, ontworpen voor zakelijke efficiëntie. De 7950X3D biedt superieure multi-core prestaties, hogere kloksnelheden en een ontgrendelde...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 Pro 7945 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk