Intel Core i9 11900 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€290
  • PassMark-benchmarkresultaat: 22375
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.2 GHz

Intel Core i9 11900 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.1

Technische score

10.0%

7.7

Gebruikersscore

Goed
6.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

5.8

Cache en architectuur

10.0%

6.5

Geheugen en PCIe

7.0%

6.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.2

Platform

1.0%

7.4

Geïntegreerde graphics

Goed
7.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

5.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(79)
amazon
4.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 5.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.3

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.2

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.5

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • intel-core-i9-11900
  • intel-core-i9-11900
intel-core-i9-11900
intel-core-i9-11900

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i9-11900 is een krachtige 11e generatie 'Rocket Lake' desktop-processor met 8 cores en 16 threads, die gebruikmaakt van het FCLGA1200-socket. Deze CPU heeft een basiskloksnelheid van 2,50 GHz en kan via Intel Thermal Velocity Boost snelheden bereiken tot 5,20 GHz, ondersteund door 16 MB Intel Smart Cache en een TDP van 65W. Belangrijke voordelen zijn de sterke single-core prestaties voor gaming, ondersteuning voor PCIe 4.0 en DDR4-3200 geheugen, en de integratie van Intel UHD Graphics 750. Nadelen zijn echter dat het aantal cores is afgenomen ten opzichte van de vorige generatie (i9-10900 had 10 cores), de processor relatief warm kan worden onder zware belasting en de prijs-prestatieverhouding minder gunstig is in vergelijking met modernere alternatieven.

Technische specificaties van processor Intel Core i9 11900

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

5.8

Cache en architectuur

10.0%

6.5

Geheugen en PCIe

7.0%

6.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.2

Platform

1.0%

7.4

Geïntegreerde graphics

6.1
Intel Core i9 11900 heeft een technische score van 6,06 punten, hoger dan die van 64,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

5.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(79)
amazon
4.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.7
Intel Core i9 11900 heeft een gebruikersscore van 7,71 punten, lager dan die van 88% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
5.2
Intel Core i9 11900 heeft een populariteitsscore van 5,2 punten, hoger dan die van 83,8% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.2

Totaalscore

40.0%

9.0

Prijs

7.1
Intel Core i9 11900 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,1 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i9 11900 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1200
Intel Core i9 11900 gebruikt de LGA1200 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 69,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, Q470, Q570, W480, W580
Intel Core i9 11900 ondersteunt Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, Q470, Q570, W480, W580-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 64,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i9 11900 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Core i9 11900 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i9 11900 biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i9 11900 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,2 GHz
Intel Core i9 11900 haalt een boostklok van 5,2 GHz, die hoger is dan die van 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 2,5 GHz
Intel Core i9 11900 heeft een basisklok van 8x2.5 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i9 11900 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i9 11900 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
Intel Core i9 11900 heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
Intel Core i9 11900 heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

?
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i9 11900 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
Intel Core i9 11900 ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
Intel Core i9 11900 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i9 11900 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i9 11900 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 750
Intel Core i9 11900 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 750, die geavanceerder is dan die in 55,7% van de processoren en gelijk is aan die in 1,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Intel Core i9 11900 heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i9 11900 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Core i9 11900 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 11900 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i9 11900 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i9 11900 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i9 11900 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i9 11900 vs de gemiddelde processor

  • 2.66x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.400 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.400 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.7.400 vs 2.783
  • 20,9% hogere boostklok
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,2 GHz vs 4,3 GHz
  • 35,8% betere single-core-prestaties
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.372 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.372 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.372 vs 2.483
  • 49% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.192 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.192 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.192 vs 1.471
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i9 11900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i9 11900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 2.12x meer PassMark-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.375 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.375 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.22.375 vs 10.532,5
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i9 11900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i9 11900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • 92% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.202 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.202 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.9.202 vs 4.793
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i9 11900 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
  • 2.66x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.400 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 20,9% hogere boostklok
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 35,8% betere single-core-prestaties
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.372 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 49% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.192 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.12x meer PassMark-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.375 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i9 11900 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 92% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.202 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 30% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (629 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Core i9 11900 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i9 11900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Rocket Lake vs Kaby Lake).
  • 2x meer L3-cache
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 60% meer L2-cache
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i9 11900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i9 11900 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i9 11900 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i9 11900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i9 11900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 55,1% grotere die-grootte
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 11900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 55,1% grotere die-grootte
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².276 mm² vs 178 mm²
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i9 11900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i9 11900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i9 11900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i9 11900 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 3,7% lagere gebruikersscore
    Intel Core i9 11900 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,71 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i9 11900 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,71 vs 8.000).7,71 vs 8

Grafische vergelijking tussen Intel Core i9 11900 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i9 11900?

  • Hoge single-core prestaties door de nieuwe Cypress Cove-architectuur met 19% IPC-verbetering.
  • Goede gameprestaties die op het moment van lancering tot de top van de markt behoorden.
  • Ondersteuning voor moderne standaarden zoals PCIe 4.0 en AVX-512 instructies.
  • Verbeterde geïntegreerde graphics (Intel UHD 750) vergeleken met de vorige generatie.
  • Hoge turbo-kloksnelheden tot 5,2 GHz voor snelle responsiviteit.

What customers dislike about Intel Core i9 11900?

  • Slechte prijs-prestatieverhouding; vaak duurder dan snellere alternatieven van AMD of latere Intel-generaties.
  • Minder cores (8) dan zijn voorganger, de i9-10900 (10), wat nadelig is voor zware multithreaded taken.
  • Extreem hoog energieverbruik onder volle belasting, met uitschieters tot nabij de 300W.
  • Wordt erg heet en vereist een zeer krachtige (vloeistof)koeling om thermal throttling te voorkomen.
  • Beperkte upgrade-mogelijkheden aangezien dit de laatste high-end chip is voor de LGA1200-socket.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The PassMark comparison of the 11th Gen Intel Core i9-11900K and i9-11900 showcases two 8-core processors, with the 125W "unlocked" K-model providing roughly 10% higher multi-threaded performance (approx. 25,076 vs. 22,731 score). While the i9-11900K delivers higher peak frequencies (5.3 GHz) for heavy workloads, the locked 65W i9-11900 offers superior power efficiency, consuming...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
28/03/2026

The Intel Core i9-11900 is an 8-core, 16-thread 11th Gen processor that earns an "Outstanding" rating on UserBenchmark, specializing in single-core tasks and gaming with up to 5.2 GHz boost clocks. Key advantages include a high IPC (instructions per cycle) uplift, PCIe Gen 4 support, and a 65W TDP that enables relatively efficient, yet high-performance operation compared to older...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The Intel Core i9-11900 is an 11th Gen Rocket Lake processor with 8 cores, 16 threads, and a 65W TDP, capable of boosting to 5.20 GHz. Key advantages include support for PCIe Gen 4, high-speed AVX-512 instructions, and integrated UHD Graphics 750, making it suitable for high-performance computing. However, the chip faces criticism for having fewer cores than its predecessor...Lees meer

C
chip.de
30/03/2021

De Intel Core i9-11900K, zoals beoordeeld door CHIP.de, stapt over naar een configuratie met 8 cores en 16 threads op basis van 'Cypress Cove'-cores en een 14nm-proces, met ondersteuning voor PCIe 4.0 en Adaptive Boost Technology tot 5,1 GHz. De processor blinkt uit in single-core taken en gaming, waarbij snelheden tot 5,3 GHz worden gehaald, maar het lagere aantal cores resulteert...Lees meer

H
hardwaredealz.com
17/05/2026

De Intel Core i9-11900 dient als een 14nm 'tussenoplossing' met 8 cores en 16 threads, wat een achteruitgang in het aantal cores betekent ten opzichte van de i9-10900K. Hoewel hij een boostklok van 5,2 GHz haalt, beperken het hoge stroomverbruik en de hitte van de Cypress Cove-architectuur vaak de langdurige prestaties. Benchmarks wijzen op sterke single-core prestaties met lichte...Lees meer

H
hwupgrade.it
30/03/2021

Intels 11e generatie 'Rocket Lake'-processoren, met de Cypress Cove-architectuur op een 14nm-procedé, leveren aanzienlijke IPC-verbeteringen, waarbij de i9-11900K topsnelheden biedt voor single-core prestaties en PCIe 4.0 ondersteunt.", "Het vlaggenschipmodel kampt echter met een hoog stroomverbruik en een lager aantal kernen, waardoor het minder efficiënt is dan de concurrentie.",...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i9 11900 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk