Intel Core i7 11700K Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€270
  • PassMark-benchmarkresultaat: 24347
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

Intel Core i7 11700K recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.8

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Goed
5.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

5.7

Cache en architectuur

10.0%

6.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.3

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

6.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(1654)
amazon
4.8
(1624)
amazon
4.4
(31)
amazon
4.1
(9)
amazon
4.1
(6)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.7

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
  • intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k
intel-core-i7-11700k

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-11700K is een krachtige 11e generatie 'Rocket Lake' desktopprocessor met 8 cores en 16 threads, een basiskloksnelheid van 3,6 GHz en een maximale turbofrequentie tot 5,0 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 16 MB Intel Smart Cache, ondersteuning voor PCIe 4.0 (20 lanes) en DDR4-3200 geheugen, evenals de geïntegreerde Intel UHD Graphics 750. De belangrijkste voordelen zijn de sterke single-core prestaties voor gaming, de mogelijkheid tot overklokken dankzij de ontgrendelde multiplier en de verbeterde IPC-architectuur. Enkele nadelen zijn het relatief hoge energieverbruik (125W TDP, met uitschieters tot bijna 300W bij zware belasting), de neiging om erg warm te worden en de noodzaak van een LGA 1200-moederbord.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 11700K

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

5.7

Cache en architectuur

10.0%

6.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.3

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

6.8

Geïntegreerde graphics

5.8
Intel Core i7 11700K heeft een technische score van 5,84 punten, hoger dan die van 61,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(1654)
amazon
4.8
(1624)
amazon
4.4
(31)
amazon
4.1
(9)
amazon
4.1
(6)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
Intel Core i7 11700K heeft een gebruikersscore van 9,71 punten, hoger dan die van 98% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i7 11700K heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.2

Totaalscore

40.0%

9.1

Prijs

7.1
Intel Core i7 11700K heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,1 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i7 11700K behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1200
Intel Core i7 11700K gebruikt de LGA1200 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 69,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580
Intel Core i7 11700K ondersteunt Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 65,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 11700K gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Core i7 11700K heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i7 11700K biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 11700K biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
Intel Core i7 11700K haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,6 GHz
Intel Core i7 11700K heeft een basisklok van 8x3.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i7 11700K gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i7 11700K wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
Intel Core i7 11700K heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
Intel Core i7 11700K heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

640 KB
Intel Core i7 11700K heeft een L1-cache van 640 KB, die groter is dan die van 74,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i7 11700K ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
Intel Core i7 11700K ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
Intel Core i7 11700K ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i7 11700K ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 11700K heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 750
Intel Core i7 11700K gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 750, die geavanceerder is dan die in 55,7% van de processoren en gelijk is aan die in 1,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Intel Core i7 11700K heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i7 11700K heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i7 11700K ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

125 W
Intel Core i7 11700K heeft een TDP van 125 W, wat hoger is dan die van 92,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

125 W
Intel Core i7 11700K heeft een basisvermogen van 125 W, wat hoger is dan dat van 92,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

251 W
Intel Core i7 11700K heeft een boostvermogen van 251 W, wat hoger is dan dat van 97% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

56 seconden
Intel Core i7 11700K heeft een turboduur van 56 seconden, die korter is dan die van 96,7% van de processoren en gelijk is aan die van 3,3% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 11700K ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 95 W
Alles weergeven

Intel Core i7 11700K vs de gemiddelde processor

  • 2.05x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.709 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.709 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.5.709 vs 2.783
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 11700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 11700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • 52,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.241 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.241 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.241 vs 1.471
  • 36,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.387 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.387 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.387 vs 2.483
  • 2.31x meer PassMark-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.347 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.347 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.24.347 vs 10.532,5
  • 2.06x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.863 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.863 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.9.863 vs 4.793
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i7 11700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i7 11700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 11700K bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i7 11700K gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
  • 2.05x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.709 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 11700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 52,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.241 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 36,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.387 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.31x meer PassMark-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.347 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2.06x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.863 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i7 11700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 19,6% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (579 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Core i7 11700K heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 2.8x betere overclockprestaties
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere overclockprestaties dan de gemiddelde processor (25.313 vs 9.051). De gemiddelde processor scoort 9.051 in overclockte PassMark.
  • 1 bredere front-end
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (5 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 11700K gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Rocket Lake vs Kaby Lake).
  • 2x meer L3-cache
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 66,7% meer L1-cache
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (640 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 60% meer L2-cache
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 11700K ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 11700K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 11700K heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 11700K heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 55,1% grotere die-grootte
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i7 11700K ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 3.92x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (251 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.78x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2.78x hogere TDP
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 28 seconden kortere turboduur
    Intel Core i7 11700K heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (56 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.
  • 3.92x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (251 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (251 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.251 W vs 64 W
  • 2.78x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.125 W vs 45 W
  • 55,1% grotere die-grootte
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (276 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².276 mm² vs 178 mm²
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 2.78x hogere TDP
    Intel Core i7 11700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 11700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.125 W vs 45 W
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i7 11700K ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 11700K ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 28 seconden kortere turboduur
    Intel Core i7 11700K heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (56 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.
    Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <=28 s

    Intel Core i7 11700K heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (56 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.56 seconden vs 28 seconden

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 11700K en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i7 11700K?

  • Goede gaming-prestaties, vooral merkbaar in de 99e percentiel scores op 1440p resolutie voor een soepelere ervaring.
  • Biedt ondersteuning voor PCIe 4.0, wat snellere opslagmogelijkheden via NVMe SSD's mogelijk maakt.
  • Verbeterde single-core prestaties (IPC) in vergelijking met de 10e generatie dankzij de nieuwe Cypress Cove-architectuur.
  • Bezit AVX-512 instructies, wat zeldzaam is voor consumenten-CPU's en voordelig kan zijn voor specifieke professionele workloads.
  • De geïntegreerde Xe-graphics zijn aanzienlijk sneller (tot 50%) dan die van de vorige generatie.

What customers dislike about Intel Core i7 11700K?

  • Zeer hoog stroomverbruik onder zware belasting, waarbij het systeem tot wel 300 Watt kan trekken bij AVX-512 taken.
  • Wordt erg warm en vereist een krachtige (en vaak dure) koeloplossing zoals een grote AIO-waterkoeler om throttling te voorkomen.
  • De prijs-prestatieverhouding werd bij lancering als matig beschouwd, mede door sterke concurrentie van de AMD Ryzen 5000-serie.
  • Slechts 8 cores, wat een achteruitgang of stilstand betekende vergeleken met sommige 10-core modellen uit de vorige generatie.
  • De sprong naar de opvolgende 12e generatie (Alder Lake) was zo groot dat de 11700K snel verouderd aanvoelde.

Expertbeoordelingen

A
au.pcmag.com
25/05/2021

The Intel Core i7-11700K is identified as a more balanced eight-core, 16-thread option than the i9-11900K, offering competitive performance for gaming and productivity at a lower price point. While featuring integrated graphics, the processor faces stiff competition from AMD's Ryzen 7 5800X, often trailing it in benchmarks. Technical drawbacks highlight that the chip runs very hot...Lees meer

U
uk.pcmag.com
25/05/2021

The Intel Core i7-11700K is identified by PCMag as the high-performance, 8-core desktop processor the flagship Core i9-11900K should have been, delivering competitive performance at a better price point. While offering improvements over the 10th Gen, it struggles to definitively outperform the AMD Ryzen 7 5800X, representing a solid but not revolutionary step forward. PCMagKey...Lees meer

P
pcmag.com
25/05/2021

The Intel Core i7-11700K is an eight-core, 16-thread processor offering competitive performance and superior value compared to the flagship i9-11900K, making it a better choice for high-end users. Key advantages include its capable integrated Intel UHD 750 graphics and strong performance at a more accessible price point. However, the chip faces significant disadvantages, including...Lees meer

T
tomshardware.com
10/07/2021

The Tom's Hardware review characterizes the Intel Core i7-11700K as a "chip of last resort," offering only incremental gains over its predecessor while facing tough competition from AMD's Ryzen 5000 series. While the 14nm "Rocket Lake" chip delivers strong single-threaded performance and IPC gains, it suffers from extremely high power consumption and thermal output, frequently...Lees meer

T
tweaktown.com
14/06/2021

TweakTown's review identifies the Intel Core i7-11700K as a competitive eight-core, 16-thread processor offering excellent value, particularly after price adjustments. Pros include strong gaming performance with a 5.0GHz boost clock, PCIe 4.0 support on the Z590 platform, and nearly identical core specs to the higher-end 11900K. Cons, however, are significant, featuring high power...Lees meer

H
hardwaredealz.com
30/03/2021

De Intel Core i7-11700K is een 'Rocket Lake-S' processor met 8 cores en 16 threads die, dankzij een IPC-verbetering van 19% ten opzichte van vorige generaties, sterke single-threaded- en gamingprestaties levert. Hoewel hij gepositioneerd is als een prijsbewust alternatief voor de i9-11900K, wordt hij beperkt door een hoog stroomverbruik tot bijna 300W en een hogere L3-cache...Lees meer

C
computerbild.de
02/11/2021

De Computer Bild-review van de Intel Core i7-11700K bestempelt de 8-core processor als een belangrijke herziening van de 14nm-architectuur die superieure prestaties levert ten opzichte van zijn voorganger, met boost-snelheden tot 5 GHz. Hij wordt gepositioneerd als een uitstekend, goedkoper alternatief voor de i9-11900K en biedt sterke, scherp geprijsde prestaties voor gaming en...Lees meer

C
computerbase.de
21/07/2021

ComputerBase beoordeelt de Intel Core i7-11700K als een concurrerende 8-core CPU met sterke single-thread prestaties en geïntegreerde graphics (pluspunten), hoewel hij wordt gehinderd door een extreem stroomverbruik van meer dan 200W en aanzienlijke hitteproductie (minpunten). In contrast hiermee biedt de AMD Ryzen 7 5800X superieure energie-efficiëntie (max. ~118W) en vaak betere...Lees meer

H
hardwareluxx.de
30/03/2021

De review van Hardwareluxx omschrijt de 11e generatie 'Rocket Lake-S'-processoren als een 'valse start'. Ondanks de aanzienlijke IPC-winst van 15-19% door de Cypress Cove-architectuur en moderne functies zoals PCIe 4.0 en verbeterde geïntegreerde graphics, zorgt het 14nm-proces voor een hoog stroomverbruik (250W PL2) en extreme hitteproductie. Bovendien is de i9-11900K teruggegaan...Lees meer

H
hardwareluxx.de
10/03/2021

Deze vroege review van Hardwareluxx bestempelt de Intel Core i7-11700K als een 'processor non grata' en benadrukt de ongemakkelijke positie van deze stroomvretende 14nm Cypress Cove-tussenoplossing. Hoewel de chip een IPC-verbetering van 15% biedt ten opzichte van zijn voorganger en PCIe 4.0 introduceert, heeft hij moeite om zijn bestaan te rechtvaardigen tegenover de efficiëntere...Lees meer

T
tomshardware.fr
12/02/2021

De Intel Core i7-11700K introduceert de Cypress Cove-architectuur, die een aanzienlijke verbetering in instructies per klokcyclus (IPC) biedt ten opzichte van zijn voorganger en concurrerende high-FPS gamingprestaties levert in specifieke titels zoals Dawn of War 3. De chip verbruikt echter aanzienlijk veel stroom; onder belasting verbruiken systemen tot 286W – ongeveer 27% meer dan...Lees meer

G
geektopia.es
06/03/2021

De Intel Core i7-11700K ('Rocket Lake') levert een stijging van 19% in instructies per klokcyclus (IPC) via de Cypress Cove-cores, maar het 14nm-proces zorgt voor een hoog stroomverbruik. Belangrijke pluspunten zijn de sterke multi-threaded prestaties en ondersteuning voor PCIe 4.0, hoewel hij kampt met uitschieters van meer dan 300W onder zware AVX-512-belasting. In games biedt de...Lees meer

M
muycomputer.com
08/03/2021

De Intel Core i7-11700K (Rocket Lake-S) is voorzien van 10nm 'Cypress Cove'-cores die zijn teruggezet naar een 14nm-proces, wat resulteert in een configuratie met 8 cores en 16 threads, een boost van 5,0 GHz en native PCIe Gen 4-ondersteuning. Hij biedt aanzienlijke IPC-verbeteringen ten opzichte van de 10e generatie i7-10700K en blinkt uit in single-threaded taken en gaming,...Lees meer

H
hwupgrade.it
30/03/2021

De HWUpgrade-review van Intels 11e generatie Rocket Lake-S-processors benadrukt een belangrijke architecturale verschuiving naar 'Cypress Cove'-cores op 14nm, wat zorgt voor een IPC-verbetering van 19% en native PCIe 4.0-ondersteuning. Hoewel de Core i9-11900K de leiding neemt in single-threaded prestaties en gaming, merkt de review een achteruitgang op naar 8 cores, waardoor de...Lees meer

R
robadainformatici.it
28/02/2026

De review van Roba da Informatici positioneert de Intel Core i7-11700K als een sterke high-end optie voor gaming-pc's, met aanzienlijke verbeteringen in single-core snelheid vergeleken met vorige generaties en ondersteuning voor PCIe 4.0.", "Hoewel de chip hoogwaardige gamingprestaties levert die vergelijkbaar zijn met de i9-11900K, is er kritiek op het gebruik van een ouder...Lees meer

C
ct.nl
09/09/2021

De Intel Core i-11000 serie (Rocket Lake) introduceert de 14nm 'Cypress Cove'-architectuur, die een IPC-verbetering van 19% levert en sterke single-core prestaties biedt die in benchmarks zoals Cinebench R23 concurreren met de Ryzen 5000. Belangrijke pluspunten zijn de verbeterde single-core snelheden, ondersteuning voor PCIe 4.0 en geïntegreerde Xe-graphics. Nadelen zijn de...Lees meer

T
tweakers.net
30/03/2021

De Tweakers.net-review van Intels 11e generatie 'Rocket Lake'-processors benadrukt een belangrijke verschuiving naar de 'Cypress Cove'-architectuur op een 14nm-procedé, wat resulteert in een hogere IPC, sterke single-threaded prestaties en ondersteuning voor PCIe 4.0. Hoewel de i5-11600K opvalt als een competitieve optie voor gaming, krijgt het vlaggenschip, de i9-11900K, kritiek...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 11700K met andere processoren

VS
VS

Vergelijk