Intel Pentium Gold G5600 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€80
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3856
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Pentium Gold G5600 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.3

Technische score

10.0%

7.5

Gebruikersscore

Slecht
4.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.4

Prestaties

18.0%

4.8

Cache en architectuur

10.0%

5.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

7.6

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(44)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    2.1

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • intel-pentium-gold-g5600
  • intel-pentium-gold-g5600
  • intel-pentium-gold-g5600
  • intel-pentium-gold-g5600
intel-pentium-gold-g5600
intel-pentium-gold-g5600
intel-pentium-gold-g5600
intel-pentium-gold-g5600

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Pentium Gold G5600 is een dual-core desktopprocessor uit de Coffee Lake-generatie met een vaste kloksnelheid van 3,9 GHz en 4 MB Smart Cache. Dankzij Hyper-Threading beschikt deze chip over vier threads, wat zorgt voor efficiëntere multitasking bij dagelijkse taken en lichte gaming, ondersteund door de geïntegreerde Intel UHD Graphics 630 en een laag TDP van 54W. De belangrijkste voordelen zijn de sterke single-core prestaties voor zijn klasse en de meegeleverde koeler, maar nadelen zijn het ontbreken van Turbo Boost, de beperking tot slechts twee fysieke kernen en de relatief hoge introductieprijs in vergelijking met quad-core concurrenten.

Technische specificaties van processor Intel Pentium Gold G5600

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.4

Prestaties

18.0%

4.8

Cache en architectuur

10.0%

5.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

7.6

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

4.3
Intel Pentium Gold G5600 heeft een technische score van 4,3 punten, lager dan die van 71,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(44)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.5
Intel Pentium Gold G5600 heeft een gebruikersscore van 7,49 punten, lager dan die van 89,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
4.0
Intel Pentium Gold G5600 heeft een populariteitsscore van 4 punten, hoger dan die van 82% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
Intel Pentium Gold G5600 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Pentium Gold G5600 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Pentium Gold G5600 gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Intel 300 Series
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt Intel 300 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 54,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Pentium Gold G5600 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Pentium Gold G5600 heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Pentium Gold G5600 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Pentium Gold G5600 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 3,9 GHz
Intel Pentium Gold G5600 heeft een basisklok van 2x3.9 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Pentium Gold G5600 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Pentium Gold G5600 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
Intel Pentium Gold G5600 heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

0,5 MB
Intel Pentium Gold G5600 heeft een L2-cache van 0,5 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 15,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

64 KB
Intel Pentium Gold G5600 heeft een L1-cache van 64 KB, die kleiner is dan die van 99,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Pentium Gold G5600 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Pentium Gold G5600 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Pentium Gold G5600 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Pentium Gold G5600 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), VP8 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode), VC-1
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

54 W
Intel Pentium Gold G5600 heeft een TDP van 54 W, wat hoger is dan die van 62,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

54 W
Intel Pentium Gold G5600 heeft een basisvermogen van 54 W, wat hoger is dan dat van 62,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,3% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

54 W
Intel Pentium Gold G5600 heeft een boostvermogen van 54 W, wat lager is dan dat van 62,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Pentium Gold G5600 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium Gold G5600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium Gold G5600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².126 mm² vs 178 mm²
  • 3.98x meer populariteit
    Intel Pentium Gold G5600 is populairder dan de gemiddelde processor (3,98 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Pentium Gold G5600 is populairder dan de gemiddelde processor (3,98 vs 1.000).3,98 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    Intel Pentium Gold G5600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Pentium Gold G5600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 3.13x goedkoper
    Intel Pentium Gold G5600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€80 vs €250).
    Intel Pentium Gold G5600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€80 vs €250).€80 vs €250
  • 11 hogere klokmultiplier
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (39 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (39 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.39 vs 28
  • Moderne CPU-socket
    Intel Pentium Gold G5600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • 11 hogere klokmultiplier
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (39 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium Gold G5600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 15,6% lager boostvermogen
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (54 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Pentium Gold G5600 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 2 ouder releasejaar
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2018 vs 2020).
    April 2.018
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 46,1% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 83,5% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 63,4% minder PassMark-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.856 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 9% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.260 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 83,3% minder L1-cache
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (64 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 50% minder L3-cache
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 18,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (37,5 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Pentium Gold G5600 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 20% hoger basisvermogen
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (54 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 46,1% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.793 vs 1.471
  • 83,5% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (793 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.793 vs 4.793
  • 63,4% minder PassMark-score
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.856 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.856 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.856 vs 10.532,5
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.0,5 MB vs 2,5 MB
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Pentium Gold G5600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8
  • 83,3% minder L1-cache
    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (64 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=512 KB

    Intel Pentium Gold G5600 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (64 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.64 KB vs 384 KB

Grafische vergelijking tussen Intel Pentium Gold G5600 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Pentium Gold G5600?

  • Sterke prestaties bij single-threaded taken dankzij de hoge kloksnelheid van 3,9 GHz.
  • Ondersteunt Hyper-Threading, waardoor de twee fysieke kernen als vier threads werken voor beter multitasking.
  • Energiezuinig met een laag stroomverbruik (TDP van 54W).
  • Inclusief een standaard koeler die stil en effectief zijn werk doet.
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding voor basis kantoortaken en licht mediagebruik.
  • Ingebouwde Intel UHD Graphics 630 is voldoende voor 4K-videoweergave en casual gaming.

What customers dislike about Intel Pentium Gold G5600?

  • Beperkte prestaties bij zware multi-threaded applicaties vergeleken met concurrenten zoals de AMD Ryzen 3.
  • Geen Turbo Boost-functionaliteit om de snelheid tijdelijk te verhogen.
  • De prijs is vaak aan de hoge kant in vergelijking met vergelijkbare AMD-processors die meer fysieke kernen bieden.
  • Niet geschikt voor moderne, veeleisende games zonder een krachtige aparte videokaart.
  • De processor is 'locked', wat betekent dat overklokken vrijwel niet mogelijk is.
  • Verouderde architectuur (Coffee Lake) die minder toekomstbestendig is dan nieuwere generaties.

Expertbeoordelingen

P
pcmag.com
12/02/2020

The Intel Pentium Gold G5600 is a dual-core, four-thread CPU featuring a 3.9GHz base clock and Hyper-Threading, offering competent performance for basic office tasks and web browsing. While excelling in single-threaded tasks, its dual-core architecture struggles with heavy multitasking and modern gaming, according to PCMag. The processor’s primary drawbacks are its, poor value...Lees meer

G
gamersnexus.net
11/05/2018

The GamersNexus review of the Intel Pentium G5600 highlights it as a dual-core, four-thread CPU with significant performance gains over the G4560, specifically showcasing a 17% uplift in GTA V. A key pro is its exceptional power efficiency, consuming only 21W–26W under load, while a major con is its $95 price point which reduces value compared to cheaper alternatives. When compared...Lees meer

U
uk.pcmag.com
12/02/2020

The Intel Pentium Gold G5600 is an 8th Generation "Coffee Lake" dual-core processor designed for budget PCs, offering a 3.9GHz fixed clock speed and integrated UHD Graphics 630. It performs well in basic office tasks and single-threaded applications, with the bundled cooler serving as a notable pro. However, the lack of Turbo Boost, weak multi-threaded performance against AMD...Lees meer

A
au.pcmag.com
13/02/2020

The Intel Pentium Gold G5600 is a dual-core, four-thread 8th Generation "Coffee Lake" processor designed for budget business or home office desktops. It features a high 3.9GHz base clock, supports Hyper-Threading, and includes integrated UHD Graphics 630, making it suitable for basic tasks like browsing and word processing. Key pros include strong single-threaded performance for...Lees meer

T
tomshardware.com
24/07/2018

Tom's Hardware reviews the Intel Pentium Gold G5600 and G5400, noting they bring Hyper-Threading and improved L3 caches to budget "Coffee Lake" processors. Pros include strong per-core performance and low power consumption, ideal for office tasks, while cons include lack of overclocking and weak UHD Graphics 630/610, which require a dedicated GPU for gaming. While the $64 G5400 is...Lees meer

V
valid.x86.fr
N/A

De CPU-Z-benchmark (jvad3x) toont een Intel Core i7-10700K op een Z490-E moederbord, met de nadruk op een 32GB DDR4-configuratie die is ontworpen voor solide single-threaded prestaties en snelle responstijden. Belangrijke pluspunten zijn het high-end moederbord voor stabiele boost-kloksnelheden en voldoende geheugencapaciteit voor multitasking. De minpunten liggen bij de verouderde...Lees meer

T
tomshw.it
07/08/2018

De review van Tom's Hardware over de Intel Pentium Gold G5600 en G5400 benadrukt hun sterke prestaties bij dagelijkse kantoortaken, dankzij hoge kloksnelheden en Hyper-Threading. Deze dual-core chips blinken uit in de reactiesnelheid van applicaties en overtreffen vaak oudere Core i3-modellen, maar worden beperkt door het ontbreken van AVX/AVX2-instructieondersteuning. Hoewel ze een...Lees meer

T
tomshw.it
07/08/2018

De Intel Pentium Gold G5600 en G5400 zijn dual-core "Coffee Lake"-processoren met een hoge kloksnelheid, Hyper-Threading en 4MB L3-cache, wat zorgt voor vlotte prestaties bij dagelijkse kantoortaken en licht-threaded werkzaamheden. De voordelen zijn de sterke prijs-kwaliteitverhouding voor budgetbouwers dankzij het lage stroomverbruik (54W TDP) en de meegeleverde koelers. Bovendien...Lees meer

G
gamersnexus.net
11/05/2018

De Gamers Nexus-review stelt dat de Intel Pentium Gold G5600 sterke single-core prestaties en hoge efficiëntie biedt, maar door de prijs van $93 en slechts twee cores moeilijk aan te bevelen is tegenover 4-core alternatieven zoals de Ryzen 3 1300X. De sterke geïntegreerde UHD 630-graphics en het lage stroomverbruik maken het een nichekeuze voor kantoorsystemen, terwijl de G5400 of...Lees meer

U
uk.pcmag.com
12/02/2020

De Intel Pentium Gold G5600 is een dual-core processor met vier threads uit de 8e generatie ('Coffee Lake'), ontworpen voor budgetbewust thuis- en kantoorgebruik. De chip beschikt over een kloksnelheid van 3,9 GHz en geïntegreerde UHD Graphics 630. Hoewel hij sterke single-threaded prestaties levert voor basistaken en oudere software, inclusief een functionele standaardkoeler,...Lees meer

T
tomshardware.com
24/07/2018

De review van Tom's Hardware behandelt de Intel Pentium Gold G5600 en G5400, 'Coffee Lake' dual-core processors met Hyper-Threading voor de budgetmarkt. Sterke single-threaded prestaties en hoge kloksnelheden maken de G5400 een uitstekende keuze, terwijl de G5600 concurreert met de AMD Ryzen 3 2200G. De geïntegreerde UHD Graphics 630 is een nadeel ten opzichte van AMD-alternatieven....Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Pentium Gold G5600 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk