Intel Core Ultra 9 285T Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€510
  • PassMark-benchmarkresultaat: 39536
  • Aantal fysieke cores: 24
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.4 GHz

Intel Core Ultra 9 285T recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.3

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.3

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Uitstekend
8.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.3

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.3

Vermogen en thermiek

4.0%

9.3

Platform

1.0%

8.2

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 8.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    9.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    6.1

    L3-cache

    8.0%

    10

    Aantal fysieke cores

  • 8.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    10

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    6.1

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

    N/A~ €510

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core Ultra 9 285T is een energiezuinige 'Arrow Lake' desktop-processor met 24 cores (8 Performance-cores en 16 Efficient-cores) en 24 threads, ontworpen voor het LGA 1851-platform. Met een opvallend laag basisverbruik (TDP) van slechts 35W en een maximale turbofrequentie van 5,4 GHz biedt deze chip een uitstekende balans tussen kracht en efficiëntie, ondersteund door 36 MB L3-cache en een geïntegreerde AI Boost NPU van 13 TOPS. Belangrijke voordelen zijn de lage warmteontwikkeling, ondersteuning voor snel DDR5-6400 geheugen en PCIe 5.0, wat hem ideaal maakt voor compacte workstations. Nadelen zijn de lagere kloksnelheden vergeleken met de K-varianten, de vergrendelde multiplier die overklokken beperkt, en de noodzaak voor een nieuw moederbord met de 800-serie chipset.

Technische specificaties van processor Intel Core Ultra 9 285T

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

8.3
Intel Core Ultra 9 285T heeft een technische score van 8,34 punten, hoger dan die van 97,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core Ultra 9 285T heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.3

Totaalscore

40.0%

7.8

Prijs

8.2
Intel Core Ultra 9 285T heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,2 punten, hoger dan die van 96,9% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core Ultra 9 285T behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1851
Intel Core Ultra 9 285T gebruikt de LGA1851 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 98,5% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z890, B860, H810, Q870, W880
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt Z890, B860, H810, Q870, W880-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core Ultra 9 285T gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

24
Intel Core Ultra 9 285T heeft 24 CPU-cores, wat meer is dan bij 96,6% van de processoren en gelijk is aan 2,1% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
Intel Core Ultra 9 285T biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core Ultra 9 285T biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,4 GHz
Intel Core Ultra 9 285T haalt een boostklok van 5,4 GHz, die hoger is dan die van 94,9% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 1,4 GHz & 16 x 1,2 GHz
Intel Core Ultra 9 285T heeft een basisklok van 8x1.4 GHz & 16x1.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

3 nm
Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een productieproces van 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96% van de processoren en gelijk is aan dat van 4% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 3 nm
Intel Core Ultra 9 285T wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,8% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

36 MB
Intel Core Ultra 9 285T heeft een L3-cache van 36 MB, die groter is dan die van 92,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

40 MB
Intel Core Ultra 9 285T heeft een L2-cache van 40 MB, die groter is dan die van 99% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

2.688 KB
Intel Core Ultra 9 285T heeft een L1-cache van 2.688 KB, die groter is dan die van 98,2% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-6400 MHz
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 88,5% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 97,3% van de processoren en gelijk is aan 2% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core Ultra 9 285T heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Arc Xe-LPG Graphics 64EU
Intel Core Ultra 9 285T gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Arc Xe-LPG Graphics 64EU, die geavanceerder is dan die in 84,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

64
Intel Core Ultra 9 285T heeft 64 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 87,4% van de processoren en gelijk is aan 3,5% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core Ultra 9 285T heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core Ultra 9 285T heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core Ultra 9 285T heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

112 W
Intel Core Ultra 9 285T heeft een boostvermogen van 112 W, wat hoger is dan dat van 72,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

?
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core Ultra 9 285T vs de gemiddelde processor

  • 18 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.24 vs 6
  • 85% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.593 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.593 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.593 vs 2.483
  • 2.09x meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.081 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.081 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.081 vs 1.471
  • 3.75x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.536 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.536 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.39.536 vs 10.532,5
  • 25,6% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,4 GHz vs 4,3 GHz
  • 16x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.40 MB vs 2,5 MB
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).Arrow Lake vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1851 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core Ultra 9 285T bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 18 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 85% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.593 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.09x meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.081 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 3.75x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.536 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 25,6% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 4 bredere front-end
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 16x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
  • 6x meer L2-cache per kern
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 4.5x meer L3-cache
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (36 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 75% kleiner productieproces
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core Ultra 9 285T gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 3 nm vs Intel 14 nm).
  • 7x meer L1-cache
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (2.688 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 3.6x meer transistors
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (17,8 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 8 meer PCIe-lanes
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2.24x hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (102,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2.67x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (64 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core Ultra 9 285T heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core Ultra 9 285T heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 14 lagere klokmultiplier
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (14 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 75% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (112 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².243 mm² vs 178 mm²
  • 75% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (112 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (112 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.112 W vs 64 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 9 285T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,5 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Core Ultra 9 285T heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • 2.04x duurder
    Intel Core Ultra 9 285T is duurder dan de gemiddelde processor (€510 vs €250).
    Intel Core Ultra 9 285T is duurder dan de gemiddelde processor (€510 vs €250).€510 vs €250

Grafische vergelijking tussen Intel Core Ultra 9 285T en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core Ultra 9 285T?

  • Extreem energiezuinig dankzij het lage TDP van 35W, wat het ideaal maakt voor compacte systemen of passief gekoelde builds.
  • Blijft zeer koel tijdens gebruik, waardoor een zware of luidruchtige koeler niet nodig is.
  • Biedt nog steeds 24 cores (8 P-cores en 16 E-cores), wat uitstekende prestaties levert voor multitasking en zware productiviteitstaken.
  • Ondersteuning voor de nieuwste standaarden zoals DDR5 (tot 6400 MT/s officieel) en PCIe Gen 5.
  • Ingebouwde NPU voor AI-versnelling en verbeterde geïntegreerde Arc-graphics vergeleken met oudere generaties.
  • Ondersteunt ECC-geheugen, wat waardevol is voor stabiele workstation-toepassingen.

What customers dislike about Intel Core Ultra 9 285T?

  • Lagere kloksnelheden (basis 1.4 GHz, boost tot 5.4 GHz) vergeleken met de 285K-variant om binnen het lage stroomverbruik te blijven.
  • De vermenigvuldigingsfactor (multiplier) is vergrendeld, wat handmatig overklokken onmogelijk maakt.
  • Vereist het nieuwe LGA1851-socket, wat betekent dat gebruikers een nieuw moederbord (Z890-chipset) moeten aanschaffen.
  • Minder geschikt voor pure high-end gaming vergeleken met de K-serie of AMD's X3D-processoren vanwege de focus op efficiëntie boven pure snelheid.
  • De NPU-prestaties (13 TOPS) voldoen op zichzelf nog niet aan de minimale eisen voor Microsoft Copilot+ certificering (40 TOPS).

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Core Ultra 9 285T is a 24-core, 24-thread "Arrow Lake" desktop processor designed for high energy efficiency, operating with a 35W TDP and a 5.4 GHz turbo clock. It provides strong single-threaded performance for compact, quiet systems, scoring approximately 4,611 in PassMark, which is only 6% lower than the standard 65W 285 model. Multi-threaded performance is...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core Ultra 9 285T met andere processoren

VS
VS

Vergelijk