AMD Ryzen 9 7950x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€640
  • PassMark-benchmarkresultaat: 62318
  • Aantal fysieke cores: 16
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.7 GHz

AMD Ryzen 9 7950x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.1

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Uitstekend
8.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.4

Prestaties

18.0%

8.8

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.6

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(1299)
amazon
4.0
(24)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

  • 8.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    10

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-9-7950x3d
  • amd-ryzen-9-7950x3d
  • amd-ryzen-9-7950x3d
  • amd-ryzen-9-7950x3d
amd-ryzen-9-7950x3d
amd-ryzen-9-7950x3d
amd-ryzen-9-7950x3d
amd-ryzen-9-7950x3d

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 7950X3D is een high-end desktopprocessor gebouwd op de Zen 4-architectuur, uitgerust met 16 cores, 32 threads en een indrukwekkende totale cache van 144 MB (waaronder 128 MB L3-cache dankzij de 3D V-Cache technologie). Met een basiskloksnelheid van 4,2 GHz en een maximale boost tot 5,7 GHz, biedt deze chip op het AM5-platform uitzonderlijke prestaties voor zowel gaming als zware contentcreatie bij een relatief efficiënt TDP van 120W. De belangrijkste voordelen zijn de ongeëvenaarde gaming-kracht door de extra cache, uitstekende multi-threaded prestaties en ondersteuning voor moderne standaarden zoals DDR5 en PCIe 5.0. Nadelen zijn de hoge aanschafprijs, de complexiteit van de hybride CCD-configuratie die specifieke software-optimalisaties vereist, en het feit dat er geen koeler wordt meegeleverd, wat extra investeringen in hoogwaardige koeling noodzakelijk maakt.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 7950x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.4

Prestaties

18.0%

8.8

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.6

Geïntegreerde graphics

8.1
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een technische score van 8,09 punten, hoger dan die van 96% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(1299)
amazon
4.0
(24)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een gebruikersscore van 9,42 punten, hoger dan die van 91% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.2

Totaalscore

40.0%

7.1

Prijs

7.9
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,9 punten, hoger dan die van 92,7% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 9 7950x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

16
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft 16 CPU-cores, wat meer is dan bij 91,5% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

32
AMD Ryzen 9 7950x3d biedt 32 CPU-threads, wat meer is dan bij 95% van de processoren en gelijk is aan 3% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 7950x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,7 GHz
AMD Ryzen 9 7950x3d haalt een boostklok van 5,7 GHz, die hoger is dan die van 99,1% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 4,2 GHz
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een basisklok van 8x4.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 9 7950x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

128 MB
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een L3-cache van 128 MB, die groter is dan die van 97,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

16 MB
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een L2-cache van 16 MB, die groter is dan die van 89,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.024 KB
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een L1-cache van 1.024 KB, die groter is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode/encode)
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 71,7% van de processoren en gelijk is aan 0,3% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een TDP van 120 W, wat hoger is dan die van 92,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een basisvermogen van 120 W, wat hoger is dan dat van 92,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

162 W
AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een boostvermogen van 162 W, wat hoger is dan dat van 90,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 7950x3d vs de gemiddelde processor

  • 5.92x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.318 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.318 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.62.318 vs 10.532,5
  • 3.98x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.077 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.077 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.19.077 vs 4.793
  • 99% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.927 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.927 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.927 vs 1.471
  • 24 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.32 vs 8
  • 66,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.145 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.145 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.145 vs 2.483
  • 32,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,7 GHz vs 4,3 GHz
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.128 MB vs 8 MB
  • 10 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.16 vs 6
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • 5.92x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (62.318 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 3.98x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (19.077 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 99% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.927 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 24 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (32 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 66,9% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.145 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 32,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 10 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (16 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 14 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (42 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 6.4x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 4.67x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (8 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 2.67x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.024 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 7950x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2.65x meer transistors
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (13,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 11 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 81,2% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (62,4 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 81,2% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (62,4 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (62,4 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.62,39 vs 331,88
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.162 W vs 64 W
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.120 W vs 45 W
  • 11 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (89 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.89 °C vs 100 °C
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 7950x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.120 W vs 45 W
  • 2.56x duurder
    AMD Ryzen 9 7950x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€640 vs €250).
    AMD Ryzen 9 7950x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€640 vs €250).€640 vs €250
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 7950x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 7950x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 9 7950x3d?

  • Toonaangevende gaming-prestaties dankzij de 128 MB L3-cache.
  • Uitstekende energie-efficiëntie met een lager stroomverbruik (120W TDP) vergeleken met de standaard 7950X.
  • Sterke multitasking-capaciteiten met 16 cores en 32 threads voor zware workloads.
  • Toekomstbestendig platform dankzij ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0 op de AM5-socket.
  • Lagere bedrijfstemperaturen in vergelijking met concurrerende high-end processoren.

What customers dislike about AMD Ryzen 9 7950x3d?

  • Hoge aanschafprijs in vergelijking met alternatieven zoals de Ryzen 7 7800X3D voor puur gamen.
  • Prestaties in niet-gaming applicaties kunnen iets lager liggen dan bij de reguliere 7950X door lagere kloksnelheden.
  • Afhankelijkheid van specifieke Windows-instellingen en drivers (zoals Xbox Game Bar) voor optimale core-aansturing.
  • Geen ondersteuning voor goedkoper DDR4-geheugen, wat de totale systeemkosten verhoogt.
  • Slechts één van de twee CCD's beschikt over de 3D V-Cache, wat in zeldzame gevallen tot scheduling-problemen kan leiden.

Expertbeoordelingen

D
digit.in
21/09/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D, reviewed by Digit, is a top-tier gaming processor featuring 3D V-Cache technology that delivers massive 128MB L3 cache for exceptional gaming performance, outperforming competitors in cache-sensitive titles. Key pros include remarkable power efficiency with a 125W average in high-demand scenarios and the inclusion of integrated RDNA2 graphics, although...Lees meer

L
lanoc.org
27/02/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D, a 16-core CPU, employs an asymmetrical 3D V-Cache design, utilizing one cache-heavy CCD for gaming and one high-frequency CCD for raw performance. LanOC Reviews found the chip superior in gaming, outpacing the 7950X and i9-13900K by 12% on average, though it falls behind in workstation tasks due to lower clock speeds and a 120W TDP. Key advantages include...Lees meer

C
cgmagonline.com
27/02/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D is described as a high-performance 16-core CPU utilizing 32 threads and an innovative 3D V-Cache design, featuring an asymmetrical chiplet configuration intended to maximize both gaming and productivity. The processor excels in gaming performance, particularly at 1080p, while offering exceptional power efficiency with a 120W TDP, making it cooler and more...Lees meer

P
pugetsystems.com
17/05/2023

Puget Systems' review of the AMD Ryzen 9 7900X3D and 7950X3D highlights these processors as a balanced solution for users blending high-end gaming with content creation, utilizing 3D V-Cache technology. A major advantage is exceptional power efficiency, with the chips consuming roughly 30% less power and running cooler than standard "X" models, though they generally match or perform...Lees meer

I
igorslab.de
27/02/2023

According to igor’sLAB, the AMD Ryzen 9 7950X3D is a hybrid 16-core processor designed to blend top-tier gaming performance with workstation productivity. It features an asymmetrical design with 64MB of 3D V-Cache on one CCD for gaming, while the other hits high clock speeds for productivity, all within a 120W TDP. The review highlights its extreme power efficiency, significant...Lees meer

H
hothardware.com
27/02/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D is described by HotHardware as a "gaming beast" featuring an innovative asymmetrical chiplet design that pairs 64MB of 3D V-Cache with high-frequency 5.7 GHz cores, offering a 128MB total L3 cache. Pros include exceptional efficiency with a 120W TDP, outstanding gaming performance, and manageable thermal levels. However, cons include the reliance on proper...Lees meer

A
arstechnica.com
08/03/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D acts as a high-performance, 16-core CPU designed to blend top-tier gaming with workstation capabilities, utilizing an asymmetrical design with only one 8-core chiplet featuring 3D V-Cache. This configuration allows for cache-heavy, efficient gaming performance alongside high clock speeds for productivity, though it necessitates specialized software scheduling...Lees meer

P
pcmag.com
27/02/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D, as reviewed by PCMag, is a specialized processor leveraging a 128MB L3 cache to deliver top-tier gaming performance, particularly when paired with high-end discrete GPUs. The chip is praised for its exceptional energy efficiency, providing high performance while managing thermal limits better than its non-3D counterpart. However, the design results in lower...Lees meer

T
techspot.com
28/02/2023

The TechSpot review defines the AMD Ryzen 9 7950X3D as a specialized CPU bridging high-end gaming and productivity, highlighted by exceptional gaming performance in cache-sensitive titles like Hogwarts Legacy and leading energy efficiency. Its primary downsides include a complex dual-CCD architecture requiring software scheduling to avoid performance regressions in certain games, as...Lees meer

T
theverge.com
27/02/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D features a unique, asymmetrical design with 3D V-Cache on only one of its two 8-core chiplets, balancing high-speed productivity with cache-intensive gaming performance. While offering exceptional power efficiency and competitive gaming performance against Intel’s Core i9-13900K, the $699 chip requires precise, sometimes inconsistent, Windows software...Lees meer

T
techradar.com
27/02/2023

The TechRadar review hails the AMD Ryzen 9 7950X3D as a top-tier "gaming titan," leveraging 3D V-Cache technology on a 16-core design to achieve superior gaming performance. Its key strengths include exceptional energy efficiency with a 120W TDP, outstanding performance-per-watt, and leading real-world, cache-sensitive gaming capabilities, all while maintaining the same $699 MSRP as...Lees meer

T
tomshardware.com
05/03/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D, as reviewed by Tom's Hardware, reclaims the top-tier gaming crown by utilizing 3D V-Cache on one of its two 8-core chiplets, delivering exceptional gaming performance alongside strong productivity capabilities. The 16-core processor boasts incredible power efficiency, significantly outperforming Intel’s Core i9-13900K in energy consumption, which simplifies...Lees meer

T
trustedreviews.com
21/12/2023

The AMD Ryzen 9 7950X3D is characterized as a top-tier gaming CPU that balances high-end gaming with productivity, leveraging 128MB of L3 cache to significantly boost frame rates. A major highlight is its superior power efficiency compared to Intel alternatives, offering competitive performance while drawing significantly less power. Key strengths include exceptional multi-threaded...Lees meer

K
kitguru.net
27/02/2023

The KitGuru review of the AMD Ryzen 9 7950X3D highlights a 16-core hybrid processor featuring one 8-core die with 3D V-Cache and another standard die to bridge gaming and productivity performance. Pros include exceptional power efficiency with a 120W TDP, significant frame rate improvements in many games, and robust performance on the AM5 platform with PCIe 5.0 and DDR5 support....Lees meer

D
digitalfoundry.net
27/02/2023

The Digital Foundry review identifies the AMD Ryzen 9 7950X3D as the premier gaming CPU, utilizing 3D V-Cache technology on one 8-core chiplet to deliver exceptional performance in bandwidth-sensitive titles. It outperforms the Intel Core i9-13900K in gaming, particularly at 1080p and 1440p resolutions, while offering vastly superior energy efficiency. However, the chip is slightly...Lees meer

P
pcgameshardware.de
28/02/2023

De review van PCGamesHardware (PCGH) positioneert de AMD Ryzen 9 7950X3D als een toonaangevende 'hybride' CPU, die extreme 3D V-Cache gaming-prestaties combineert met hoogwaardige 16-core productiviteit door de cache op slechts één chiplet te plaatsen. Voorstanders benadrukken de status als snelste gaming-chip in hun tests, met een enorme efficiëntie dankzij een lagere TDP van 120W...Lees meer

C
computerbase.de
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D, zoals beoordeeld door ComputerBase, is een hybride 16-core processor die een 3D V-Cache chiplet (totaal 128MB L3) combineert met een standaard chiplet. Hierdoor biedt hij zowel topprestaties in gaming als een hoge productiviteit, waarmee hij vaak de standaard 7950X en de Core i9-13900K achter zich laat. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke efficiëntie...Lees meer

H
hardware-mag.de
30/11/2024

De AMD Ryzen 9 7950X3D biedt een balans tussen high-end productiviteit en gaming met een 16-core ontwerp dat gebruikmaakt van 3D V-Cache op één chiplet voor superieure gamingprestaties en een standaard chiplet met hogere kloksnelheden voor rekenintensieve taken. Een groot voordeel is de uitzonderlijke energie-efficiëntie; met een lagere TDP van 120W levert hij vergelijkbare of...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
21/04/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D biedt een balans tussen high-end gaming en productiviteit dankzij een asymmetrisch ontwerp, waarbij 64 MB 3D V-Cache op één 8-core chiplet is geplaatst terwijl de andere chiplet hoge kloksnelheden behoudt, wat resulteert in een totaal van 128 MB L3-cache. Met 16 cores (32 threads) en een boostsnelheid tot 5,7 GHz levert hij topprestaties voor zowel veeleisende...Lees meer

C
cowcotland.com
27/02/2023

De review van Cowcotland identificeert de AMD Ryzen 9 7950X3D als een 16-core vlaggenschip met 3D V-Cache-technologie. De processor heeft een asymmetrisch ontwerp waarbij één CCD is uitgerust met 128 MB L3-cache voor gaming-optimalisatie, terwijl de andere hogere kloksnelheden biedt. Prestatietests tonen aan dat de processor de leiding neemt in gaming en vaak de 7950X en i9-13900K...Lees meer

T
tomshardware.fr
05/04/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D wordt gepositioneerd als de best presterende gaming-processor, waarbij gebruik wordt gemaakt van een uniek dual-chiplet ontwerp met 64 MB 3D V-Cache op één cluster om de Intel Core i9-13900KS gemiddeld met zo'n 13% te overtreffen. Pluspunten zijn de uitzonderlijke energie-efficiëntie, superieure gaming-prestaties en ondersteuning voor het moderne AM5-platform...Lees meer

E
elchapuzasinformatico.com
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D fungeert als een 'hybride' processor die 3D V-Cache-technologie combineert met een hoog aantal kernen voor productiviteit, wat resulteert in gamingprestaties van topniveau. Een belangrijk pluspunt is de superieure energie-efficiëntie in vergelijking met alternatieven van Intel, terwijl hij enorme, door cache aangestuurde prestatiewinsten levert. Een nadeel is...Lees meer

P
profesionalreview.com
27/02/2023

Volgens Profesional Review overbrugt de AMD Ryzen 9 7950X3D de kloof tussen high-end productiviteit en gaming met een asymmetrisch 16-core ontwerp. Hierbij is slechts één 8-core CCD uitgerust met de 64 MB 3D V-Cache, wat resulteert in een totale L3-cache van 128 MB. De review prijst de uitstekende energie-efficiëntie met een TDP van 120W en een aanzienlijke boost in...Lees meer

G
geeknetic.es
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D beschikt over een uniek asymmetrisch duaal-CCD-ontwerp met 16 cores en 32 threads, waarbij 64 MB aan 3D V-Cache op één chiplet is gestapeld om de gameprestaties te verbeteren, terwijl een standaard chiplet met hoge frequentie wordt gebruikt voor productiviteit. Volgens Geeknetic blinkt deze configuratie uit in energie-efficiëntie, met een verbruik van minder...Lees meer

M
madboxpc.com
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D (16-core/32-thread) maakt gebruik van 3D V-Cache op één CCD voor superieure gaming-prestaties, maar kampt met complexe scheduling-uitdagingen en lagere, asymmetrische kloksnelheden op de cache-cores vergeleken met de 7950X.

H
hardzone.es
27/02/2023

De HardZone-review van de AMD Ryzen 9 7950X3D belicht een processor met 16 cores en 32 threads, voorzien van 3D V-Cache technologie met een totaal van 144 MB cache. De belangrijkste pluspunten zijn de ongeëvenaarde gaming-prestaties en de superieure efficiëntie, met een TDP van 120W die aanzienlijk lager is dan die van de standaard 7950X. Het asymmetrische ontwerp betekent echter...Lees meer

T
tomshw.it
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D staat bekend als een superieure gaming-chip die dankzij de 3D V-Cache technologie concurrenten zoals de Intel Core i9-13900K achter zich laat. Het dual-CCD ontwerp zorgt voor een optimale balans tussen hoogfrequente kernen en kernen met een lage latentie. De CPU blinkt uit in energie-efficiëntie en gaming-prestaties, maar werkt met lagere kloksnelheden op de...Lees meer

G
global.techradar.com
16/03/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D is gepositioneerd als een top-tier gaming-CPU die 16-core productiviteit combineert met 3D V-Cache technologie om concurrenten zoals de Intel Core i9-13900K en de standaard 7950X in gaming te overtreffen, terwijl hij uitzonderlijke prestaties per watt biedt bij een TDP van 120W. Ondanks deze sterke punten heeft de chip een hoge adviesprijs van $699 en vereist...Lees meer

T
tech.everyeye.it
29/07/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D wordt beoordeeld als een hybride krachtpatser die gaming-prestaties van topniveau combineert met sterke productiviteit. De processor beschikt over 16 cores verdeeld over twee chiplets, waarvan één is uitgerust met 128 MB L3 3D V-Cache. Een groot voordeel is de uitzonderlijke energie-efficiëntie; de chip levert superieure gaming-prestaties terwijl hij...Lees meer

T
techtesters.eu
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D is een uniek 16-core vlaggenschip dat een hoge kernbezetting voor productiviteit combineert met 3D V-Cache technologie. Dankzij het asymmetrische CCD-ontwerp wordt een balans gevonden tussen gaming en frequentie-gestuurde taken. De chip levert toonaangevende gaming-prestaties en uitzonderlijke efficiëntie, waarbij hij de i9-13900K vaak verslaat met een...Lees meer

T
tweakers.net
27/02/2023

De Tweakers-review vergelijkt de AMD Ryzen 9 7950X3D met de Intel Core i9-13900KS, waarbij AMD 3D V-Cache inzet voor superieure efficiëntie in games, terwijl Intel de 6GHz grens opzoekt voor maximale brute kracht. De 7950X3D blinkt uit in energiezuinigheid en gaming-prestaties, maar is prijzig, vereist een complexe installatie en blijft bij multi-threaded taken iets achter op de...Lees meer

T
tweakers.net
14/03/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D fungeert als een hoogwaardige hybride CPU, die high-end productiviteit met 16 cores combineert met gaming-kracht dankzij de 3D V-Cache op een van de twee chiplets.

C
ct.nl
23/05/2023

De Ct.nl-review stelt dat de Intel Core i9-13900KS domineert in single-threaded productiviteit door de 6 GHz aan te tikken en benchmarks met ongeveer 13% aan te voeren, terwijl de Ryzen 9 7950X3D uitblinkt in gaming met 5-13% hogere gemiddelde framerates dankzij de 3D V-Cache.

T
tweakers.net
27/02/2023

De AMD Ryzen 9 7950X3D wordt gezien als de superieure gaming-processor en presteert in de meeste benchmarks beter dan de Intel Core i9-13900KS dankzij de 128 MB 3D V-Cache. Een belangrijk pluspunt is de hoge efficiëntie, aangezien hij aanzienlijk minder stroom verbruikt dan Intel, hoewel de complexe driver-scheduling voor optimale prestaties een nadeel is. Daarentegen vertrouwt de...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 7950x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk