Intel Core Ultra 9 285 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€520
  • PassMark-benchmarkresultaat: 57394
  • Aantal fysieke cores: 24
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.6 GHz

Intel Core Ultra 9 285 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.7

Technische score

10.0%

8.0

Gebruikersscore

Uitstekend
8.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.8

Prestaties

18.0%

9.0

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

8.7

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
8.0

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(52)
amazon
4.4
(18)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 9.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    9.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    6.1

    L3-cache

    8.0%

    10

    Aantal fysieke cores

  • 8.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.9

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    10

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    6.1

    L3-cache

  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
  • intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285
intel-core-ultra-9-285

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core Ultra 9 285 is een krachtige desktop-processor gebaseerd op de Arrow Lake-architectuur, uitgerust met 24 cores (8 P-cores en 16 E-cores) en 24 threads, met een maximale boostfrequentie van 5,6 GHz en 36 MB L3-cache. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende energie-efficiëntie dankzij het 3nm-procedé, de integratie van een AI Boost NPU voor AI-taken, en ondersteuning voor moderne standaarden zoals DDR5-6400 en PCIe 5.0. Belangrijke nadelen zijn de noodzaak van een nieuw LGA1851-moederbord, het ontbreken van Hyper-Threading en wisselende prestatiewinst in gaming vergeleken met de vorige generatie.

Technische specificaties van processor Intel Core Ultra 9 285

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.8

Prestaties

18.0%

9.0

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

8.7

Geïntegreerde graphics

8.7
Intel Core Ultra 9.285 heeft een technische score van 8,66 punten, hoger dan die van 99% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(52)
amazon
4.4
(18)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.0
Intel Core Ultra 9.285 heeft een gebruikersscore van 8,05 punten, hoger dan die van 84,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
4.9
Intel Core Ultra 9.285 heeft een populariteitsscore van 4,9 punten, hoger dan die van 83,2% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.6

Totaalscore

40.0%

7.8

Prijs

8.3
Intel Core Ultra 9.285 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,3 punten, hoger dan die van 98,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core Ultra 9.285 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1851
Intel Core Ultra 9.285 gebruikt de LGA1851 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 98,5% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z890, B860, H810, Q870, W880
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt Z890, B860, H810, Q870, W880-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core Ultra 9.285 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

24
Intel Core Ultra 9.285 heeft 24 CPU-cores, wat meer is dan bij 96,6% van de processoren en gelijk is aan 2,1% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
Intel Core Ultra 9.285 biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core Ultra 9.285 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,6 GHz
Intel Core Ultra 9.285 haalt een boostklok van 5,6 GHz, die hoger is dan die van 98,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 2,5 GHz & 16 x 1,9 GHz
Intel Core Ultra 9.285 heeft een basisklok van 8x2.5 GHz & 16x1.9 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

3 nm
Intel Core Ultra 9.285 gebruikt een productieproces van 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96% van de processoren en gelijk is aan dat van 4% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 3 nm
Intel Core Ultra 9.285 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,8% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

36 MB
Intel Core Ultra 9.285 heeft een L3-cache van 36 MB, die groter is dan die van 92,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

40 MB
Intel Core Ultra 9.285 heeft een L2-cache van 40 MB, die groter is dan die van 99% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

3.584 KB
Intel Core Ultra 9.285 heeft een L1-cache van 3.584 KB, die groter is dan die van 98,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-6400 MHz
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 88,5% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core Ultra 9.285 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Arc Xe-LPG Graphics 64EU
Intel Core Ultra 9.285 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Arc Xe-LPG Graphics 64EU, die geavanceerder is dan die in 84,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

64
Intel Core Ultra 9.285 heeft 64 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 87,4% van de processoren en gelijk is aan 3,5% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core Ultra 9.285 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode/encode)
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 94,6% van de processoren en gelijk is aan 1,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core Ultra 9.285 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core Ultra 9.285 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

182 W
Intel Core Ultra 9.285 heeft een boostvermogen van 182 W, wat hoger is dan dat van 92,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core Ultra 9.285 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core Ultra 9 285 vs de gemiddelde processor

  • 18 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.24 vs 6
  • 97,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.901 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.901 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.901 vs 2.483
  • 5.45x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (57.394 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (57.394 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.57.394 vs 10.532,5
  • 4.22x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.204 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.204 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.20.204 vs 4.793
  • 2.21x meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.247 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.247 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.247 vs 1.471
  • 30,2% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,6 GHz vs 4,3 GHz
  • 16x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.40 MB vs 2,5 MB
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core Ultra 9.285 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1851 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 18 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (24 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 97,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.901 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 5.45x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (57.394 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4.22x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.204 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.21x meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.247 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 30,2% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 4 bredere front-end
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 16x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (40 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 9.285 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
  • 6x meer L2-cache per kern
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 4.5x meer L3-cache
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (36 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 75% kleiner productieproces
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 9.33x meer L1-cache
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (3.584 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core Ultra 9.285 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core Ultra 9.285 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 3 nm vs Intel 14 nm).
  • 3.6x meer transistors
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (17,8 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 8 meer PCIe-lanes
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2.24x hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (102,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2.67x meer GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (64 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core Ultra 9.285 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core Ultra 9.285 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 2.84x hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (182 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.84x hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (182 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (182 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.182 W vs 64 W
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 9.285 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,5 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • 2.08x duurder
    Intel Core Ultra 9.285 is duurder dan de gemiddelde processor (€520 vs €250).
    Intel Core Ultra 9.285 is duurder dan de gemiddelde processor (€520 vs €250).€520 vs €250
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 9.285 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core Ultra 9 285 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core Ultra 9 285?

  • Aanzienlijk lager energieverbruik vergeleken met de 14e generatie Core i9
  • Uitstekende prestaties in multithreaded productiviteitstaken zoals rendering
  • Blijft veel koeler tijdens gebruik, waardoor stillere koeling mogelijk is
  • Goede ondersteuning voor zeer snel DDR5-geheugen (CUDIMMs)
  • Nieuw platform (Z890) met moderne features zoals PCIe 5.0 en Thunderbolt 4
  • Verbeterde geïntegreerde grafische chip (iGPU) met Xe-architectuur

What customers dislike about Intel Core Ultra 9 285?

  • Teleurstellende gaming-prestaties; soms zelfs trager dan de i9-14900K
  • Geen Hyper-Threading meer, wat de thread-count verlaagt van 32 naar 24
  • Hoge instapkosten door de noodzaak van een nieuw LGA1851-moederbord
  • Bescheiden winst in single-core prestaties vergeleken met de vorige generatie
  • Ondermaats vergeleken met AMD's X3D-processoren voor puur gamen
  • De ingebouwde NPU is momenteel nog van beperkte waarde voor desktopgebruik

Expertbeoordelingen

V
vortez.net
24/10/2024

The Vortez review of the Intel Core Ultra 9 285K highlights a major architectural shift to the "Arrow Lake" tile-based design, prioritizing power efficiency over raw, high-thermal performance by removing Hyper-threading. While the 24-core chip offers excellent multi-threaded productivity, gaming performance is described as a sideways move compared to the 14900K, falling behind AMD's...Lees meer

W
wepc.com
18/12/2024

The WePC review of the Intel Core Ultra 9 285K highlights the processor as a productivity powerhouse, featuring 24 cores on the new LGA 1851 socket, though it lacks Hyper-Threading. While it delivers exceptional performance in multi-core workloads and superior efficiency due to the 3nm process, gaming performance is considered underwhelming compared to predecessors and competitors....Lees meer

I
insider-gaming.com
29/10/2024

The Insider Gaming review of the Intel Core Ultra 9 285K highlights a strategic shift toward exceptional power efficiency, boasting a 52% reduction in max power consumption and significantly cooler operating temperatures compared to the i9-14900K. While the processor excels in productivity tasks like 3D modeling, it offers only comparable gaming performance to previous generations,...Lees meer

G
gamersnexus.net
29/10/2024

The Gamers Nexus review of the Intel Core Ultra 9 285K highlights a product that struggles with identity, offering improved efficiency over the 14900K while regressing in gaming performance and lacking a clear market position. While the chip demonstrates superior thermal management and a 67% efficiency increase over its predecessor in simulation tasks, its gaming performance...Lees meer

H
hwbusters.com
24/10/2024

The Hardware Busters review highlights the Intel Core Ultra 9 285K as a major architectural shift focusing on efficiency and thermals over raw performance gains, utilizing the TSMC N3B process in a new "chiplet" design. While delivering strong productivity performance, the 24-core CPU offers only a "decent" performance jump over the 14900K and underperforms in gaming. Key advantages...Lees meer

C
club386.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K shifts focus to energy efficiency and a new "Arrow Lake" architecture, resulting in significantly cooler operating temperatures and up to a 62W reduction in power during rendering compared to the Core i9-14900K. Pros include strong multi-core performance, a dedicated NPU for AI, and superior thermal management without throttling. Club386Conversely, the...Lees meer

T
techspot.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K shifts to a chiplet design, focusing on power efficiency and thermals, with a 32% reduction in power usage and 12-degree lower temperatures under load compared to the 14900K. While offering superior single-core performance, it falls short in multi-core decompression and, critically, shows disappointing 5–6% slower gaming performance than its predecessor,...Lees meer

T
tomshardware.com
24/10/2024

According to the Tom's Hardware review, the Intel Core Ultra 9 285K shifts focus toward power efficiency and productivity over raw gaming, utilizing the new LGA 1851 socket with 24 cores but dropping Hyper-Threading. The chip delivers strong threaded performance and significantly lower power consumption (40-60% less in gaming) compared to the i9-14900K, largely due to TSMC 3nm...Lees meer

I
ign.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K represents a strategic, efficiency-focused shift for Intel, functioning as a "lateral move" that succeeds the i9-14900K with a new architecture lacking Hyper-Threading. While it offers significant improvements in productivity, creative tasks, and thermal management, it suffers from a regression in gaming performance, often trailing its predecessor. Key...Lees meer

P
pcworld.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K introduces a disaggregated chiplet architecture (Arrow Lake) that removes Hyper-Threading, offering 24 physical cores and 24 threads. It demonstrates improved efficiency over the Core i9-14900K, boasting up to 21% higher productivity in rendering and encoding while running cooler due to lower power consumption. While offering solid productivity gains and...Lees meer

P
pcmag.com
24/10/2024

The PCMag review characterizes the Intel Core Ultra 9 285K ("Arrow Lake") as a revolutionary, albeit inconsistent, shift that removes hyper-threading in favor of architectural enhancements for efficiency and professional workloads. Pros include a 17% multicore performance boost in Cinebench 2024 and 11% lower peak power consumption compared to the Core i9-14900K. However, cons...Lees meer

W
windowscentral.com
31/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K, as reviewed by Windows Central, represents a shift toward efficiency and power-user performance, utilizing a 3nm process that significantly improves thermals and reduces power consumption. The CPU delivers top-tier productivity results in multi-core applications but requires a new LGA 1851 socket motherboard. While excellent for content creation, the...Lees meer

P
pcguide.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K shifts to a 3nm tile-based design, delivering exceptional multi-core performance in Cinebench R23 and Geekbench while utilizing 24 cores without hyper-threading. This architecture, boasting 8 P-cores and 16 E-cores, solves previous thermal issues, offering significantly cooler operation under load. PC GuideHowever, the CPU delivers disappointing...Lees meer

E
eurogamer.net
24/10/2024

Digital Foundry's review of the Intel Core Ultra 9 285K and Ultra 5 245K (Arrow Lake) highlights a major architectural shift to a tile-based design, resulting in significant improvements in power efficiency, with the 285K performing strongly in multi-threaded tasks while using considerably less power than its predecessors. However, the review notes a disappointing performance in...Lees meer

T
tomshardware.com
24/10/2024

The Intel Core Ultra 9 285K represents a major, chiplet-based architectural shift ("Arrow Lake") that heavily emphasizes efficiency and productivity, yielding significant performance gains in Cinebench 2024 and POV-Ray, as noted by Tom’s Hardware. It achieves a substantial 36% reduction in power consumption and runs cooler than the previous generation, offering a strong, stable...Lees meer

I
igorslab.de
16/06/2025

Igor's Lab heeft Intel's Core Ultra 200-serie (Arrow Lake) opnieuw getest en vond aanzienlijke prestatie- en stabiliteitswinsten door firmware-updates, met name door sterk verbeterde frametime-distributies en een enorme efficiëntieslag [1].", "De Core Ultra 9 285K en 5 235 worden geprezen om hun leidende efficiëntie in hun klassen, waarbij de 5 235 een zeer economische en capabele...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
17/09/2024

De HardwareCooking-review van de Intel Core Ultra 9 285K belicht een belangrijke architecturale verschuiving door het gebruik van een Graphics Tile met Xe-LPG-architectuur. De geïntegreerde GPU, met 4 Xe-cores op 2.000 MHz, levert verbeterde maar functionele prestaties ten opzichte van vorige generaties, in plaats van dat deze een dedicated videokaart vervangt. Hoewel synthetische...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
11/10/2024

Volgens HardwareCooking.fr richt de Intel Core Ultra 9 285K zich op superieure efficiëntie en lagere temperaturen, maar levert het in games vergelijkbare tot iets lagere prestaties dan zijn voorganger [1]. De nadelen omvatten het ontbreken van hyperthreading en hoge platformkosten, ondanks betere productiviteitsprestaties [1].

H
hardwarecooking.fr
10/09/2024

De Intel Core Ultra 9 285K ("Arrow Lake") introduceert een 3nm-procedé en stapt af van hyperthreading om zich te concentreren op pure efficiëntie, met 5% tot 14% betere prestaties dan de AMD Ryzen 9 9950X in multi-threaded taken zoals Cinebench R23. Hoewel de 285K sterke winst boekt op het gebied van productiviteit en beschikt over een speciale NPU voor AI, blijft hij achter bij de...Lees meer

H
hardwareand.co
24/10/2024

De review van Hardware & Co over Intels Arrow Lake-processoren (Core Ultra 9 285K en 5 245K) benadrukt een strategische verschuiving naar energie-efficiëntie en verbeterd warmtebeheer in plaats van pure gamesnelheid. Hoewel Hyper-Threading is verwijderd, levert de nieuwe architectuur sterke winst op het gebied van productiviteit; de 285K blijkt zeer capabel bij renderingstaken en...Lees meer

P
profesionalreview.com
24/10/2024

De Intel Core Ultra 9 285K vertegenwoordigt een strategische verschuiving naar efficiëntie, gebruikmakend van een 3nm-proces met 8 Lion Cove P-cores en 16 Skymont E-cores, wat de thermische output met ongeveer 15°C verlaagt ten opzichte van de i9-14900K. Hoewel de single-thread prestaties zijn verbeterd, vertoont de CPU bescheiden winst bij multi-core taken – deels door het...Lees meer

E
elchapuzasinformatico.com
24/10/2024

De Intel Core Ultra 9 285K vertegenwoordigt een belangrijke overstap naar een op chiplets gebaseerd 'Arrow Lake'-ontwerp, met een focus op verbeterde energie-efficiëntie en thermische prestaties. Volgens bronnen werkt hij vaak koeler en verbruikt hij minder stroom dan de i9-14900K. De chip beschikt over 24 cores zonder Hyper-Threading en biedt sterke multi-threaded prestaties voor...Lees meer

C
ct.nl
29/10/2024

De Intel Core Ultra 200S (Arrow Lake) stapt over op een chiplet-ontwerp dat de focus legt op energie-efficiëntie en koelere prestaties in plaats van pure kloksnelheden. Pluspunten zijn onder meer een ongeveer 10% lager stroomverbruik dan de 14e generatie en aanzienlijk lagere bedrijfstemperaturen. De gaming-prestaties zijn echter wisselvallig vergeleken met eerdere generaties, en de...Lees meer

T
techgaming.nl
24/10/2024

De review van TechGaming over de Intel Core Ultra 9 285K en 7 265K benadrukt een belangrijke verschuiving naar een chiplet-ontwerp, wat zorgt voor superieure efficiëntie en beter warmtebeheer vergeleken met de 14e generatie chips, zelfs bij luchtkoeling. Hoewel de processors sterk presteren in multi-threaded productiviteit, bieden ze beperkte winst in gaming ten opzichte van de...Lees meer

T
tweakers.net
15/09/2025

De Intel Core Ultra 9 285K-review op Tweakers belicht een belangrijke architecturale verschuiving naar een modulair, op tiles gebaseerd ontwerp op de LGA1851-socket, waarbij energie-efficiëntie prioriteit krijgt boven de hoge kloksnelheden van de vorige generatie.

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core Ultra 9 285 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk