Intel Core i5 13400 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€220
  • PassMark-benchmarkresultaat: 23850
  • Aantal fysieke cores: 10
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.6 GHz

Intel Core i5 13400 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.5

Technische score

10.0%

9.5

Gebruikersscore

Goed
6.5

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

7.7

Cache en architectuur

10.0%

8.3

Geheugen en PCIe

7.0%

5.5

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Goed
9.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(229)
amazon
4.7
(155)
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.8

    L3-cache

    8.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

  • 4.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.8

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.8

    L3-cache

  • intel-core-i5-13400
  • intel-core-i5-13400
  • intel-core-i5-13400
  • intel-core-i5-13400
intel-core-i5-13400
intel-core-i5-13400
intel-core-i5-13400
intel-core-i5-13400

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-13400 is een 13e generatie 'Raptor Lake' processor met een hybride architectuur van 10 cores (6 Performance-cores en 4 Efficient-cores) en 16 threads, die een boostklok tot 4,6 GHz en 20 MB L3-cache biedt. Belangrijke voordelen zijn de sterke prijs-prestatieverhouding, uitstekende multitasking door de extra E-cores, ondersteuning voor zowel DDR4- als DDR5-geheugen en een relatief laag basisverbruik van 65W TDP. Als nadelen gelden dat de meegeleverde koeler onder zware belasting luidruchtig kan zijn, de processor een vergrendelde multiplier heeft (geen overclocking) en de prestatieverbetering per core ten opzichte van zijn voorganger beperkt is.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 13400

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

7.7

Cache en architectuur

10.0%

8.3

Geheugen en PCIe

7.0%

5.5

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

6.5
Intel Core i5 13400 heeft een technische score van 6,53 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(229)
amazon
4.7
(155)
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.5
Intel Core i5 13400 heeft een gebruikersscore van 9,5 punten, hoger dan die van 93,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i5 13400 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.8

Totaalscore

40.0%

9.4

Prijs

7.6
Intel Core i5 13400 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,6 punten, hoger dan die van 87,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i5 13400 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i5 13400 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610
Intel Core i5 13400 ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 84,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 13400 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

10
Intel Core i5 13400 heeft 10 CPU-cores, wat meer is dan bij 77,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i5 13400 biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,6 GHz
Intel Core i5 13400 haalt een boostklok van 4,6 GHz, die hoger is dan die van 62,4% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 2,5 GHz & 4 x 1,8 GHz
Intel Core i5 13400 heeft een basisklok van 6x2.5 GHz & 4x1.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i5 13400 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i5 13400 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

20 MB
Intel Core i5 13400 heeft een L3-cache van 20 MB, die groter is dan die van 79,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

9,5 MB
Intel Core i5 13400 heeft een L2-cache van 9,5 MB, die groter is dan die van 78,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

800 KB
Intel Core i5 13400 heeft een L1-cache van 800 KB, die groter is dan die van 81,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i5 13400 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i5 13400 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i5 13400 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

4.800 MHz
Intel Core i5 13400 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 93,8% van de processoren en gelijk is aan 0,4% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
Intel Core i5 13400 ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 13400 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 730
Intel Core i5 13400 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 730, die geavanceerder is dan die in 53,4% van de processoren en gelijk is aan die in 2,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i5 13400 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i5 13400 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i5 13400 ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 13400 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 13400 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

148 W
Intel Core i5 13400 heeft een boostvermogen van 148 W, wat hoger is dan dat van 85,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i5 13400 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i5 13400 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i5 13400 vs de gemiddelde processor

  • 2.18x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (6.055 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (6.055 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.6.055 vs 2.783
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 13400 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i5 13400 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 43,9% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.572 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.572 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.572 vs 2.483
  • 54,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.272 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.272 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.272 vs 1.471
  • 2.09x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.022 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.022 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.10.022 vs 4.793
  • 2.26x meer PassMark-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (23.850 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (23.850 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.23.850 vs 10.532,5
  • 42,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (688 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (688 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.688 vs 484
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.9,5 MB vs 2,5 MB
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 13400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i5 13400 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 3 nieuwer releasejaar
    Intel Core i5 13400 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i5 13400 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 2.18x betere multi-core-prestaties
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (6.055 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 43,9% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.572 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 54,5% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.272 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.09x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (10.022 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.26x meer PassMark-score
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (23.850 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 42,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (688 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i5 13400 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core i5 13400 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 7% hogere boostklok
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 3.8x meer L2-cache
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (9,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i5 13400 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i5 13400 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raptor Lake vs Kaby Lake).
  • 2.5x meer L3-cache
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (20 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 2.08x meer L1-cache
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (800 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i5 13400 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i5 13400 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 13400 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i5 13400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 13400 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i5 13400 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i5 13400 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 13400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 13400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 13400 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 2.31x hoger boostvermogen
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (148 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 13400 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.31x hoger boostvermogen
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (148 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (148 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.148 W vs 64 W
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 13400 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 13400 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².215 mm² vs 178 mm²
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 13400 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 13400 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i5 13400 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i5 13400 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 13400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 13400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 13400 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i5 13400?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding, vaak gezien als een sterke keuze voor budgetbewuste gamers
  • Verbeterde multi-threaded prestaties dankzij de toevoeging van 4 extra E-cores ten opzichte van de vorige generatie
  • Flexibele moederbordkeuze door ondersteuning voor zowel DDR4- als DDR5-geheugen
  • Energiezuinig en blijft relatief koel onder normale belasting
  • Goede prestaties in creatieve taken zoals videobewerking en rendering voor dit prijssegment

What customers dislike about Intel Core i5 13400?

  • De meegeleverde 'stock' koeler kan luidruchtig zijn wanneer de processor zwaar wordt belast
  • Single-core prestaties zijn minder indrukwekkend vergeleken met sommige AMD Ryzen-alternatieven of de duurdere i5-13600K
  • Gebruikt oudere Alder Lake-architectuur voor de cores, in tegenstelling tot de hogere modellen in de 13e generatie
  • Geen overklokmogelijkheden (BCLK-overclocking is beperkt op deze generatie 'non-K' CPU's)
  • De i5-13400F variant mist een geïntegreerde grafische kaart, wat lastig kan zijn bij probleemoplossing

Expertbeoordelingen

P
pcmag.com
28/03/2024

The Intel Core i5-13400F is a budget-friendly, 10-core (6 E) processor designed for entry-level gaming, offering 16 threads and strong multi-threaded value for roughly $196. It delivers performance that competes with, and sometimes exceeds, higher-priced AMD rivals in benchmarks like Cinebench R23, while operating with high power efficiency and lower temperatures. However, the chip...Lees meer

O
overclock3d.net
06/01/2023

The Intel Core i5-13400 review by Overclock3D highlights the CPU as a significant budget-friendly upgrade, featuring 10 cores (6 P-Cores, 4 E-Cores) and 16 threads that provide substantial multi-threaded performance gains over the i5-12400 in tasks like Blender rendering. It offers excellent value under £200, supporting both DDR4 and DDR5 memory on the LGA 1700 platform, while...Lees meer

P
pcgamer.com
03/02/2023

PC Gamer highlights the Intel Core i5-13400F as a top 2023 budget gaming CPU, featuring a 10-core (6 E) hybrid architecture that delivers a 35% multi-core performance boost over the i5-12400. The processor offers great value for around $200, supporting affordable 600-series motherboards and DDR4 memory, while remaining power-efficient with a 65W TDP. However, it lacks integrated...Lees meer

K
kitguru.net
12/12/2022

According to a KitGuru review, the Intel Core i5-13400 retail sample delivers up to 30% higher multi-threaded performance compared to the i5-12400, largely driven by the addition of four efficiency cores (10 cores/16 threads) and a 4.6GHz boost clock. The processor, which supports both DDR4 and DDR5, demonstrated over 20% faster results in productivity tasks like Blender and Adobe...Lees meer

P
pcgameshardware.de
14/01/2023

De Intel Core i5-13400F is een zeer efficiënte mid-range processor met 10 cores (waarvan 6 E-cores) die een aanzienlijke upgrade biedt ten opzichte van de 12400F door verbeterde multi-threaded prestaties, met ondersteuning voor zowel DDR4 als DDR5 op LGA 1700-platforms. Het is een uitstekende prijsbewuste gaming-CPU die betrouwbare, koele prestaties levert, hoewel hij meer...Lees meer

C
computerbase.de
19/01/2023

Volgens ComputerBase biedt de Intel Core i5-13400F met 10 cores en 16 threads zo'n 33% betere multi-threaded prestaties dan zijn voorganger. De efficiënte, vergrendelde chip ondersteunt DDR4/DDR5 en is een solide, betaalbare basis voor mid-range gaming-systemen.

H
heise.de
03. Februar 2023

De review van Heise over Intels 13e generatie Core i-13000-serie (65 watt) benadrukt aanzienlijke winst in multi-threading prestaties. Dit wordt gedreven door extra efficiëntie-cores (E-cores) en een grotere cache, waardoor ze efficiënte alternatieven vormen voor de K-serie modellen. Belangrijke voordelen zijn de verbeterde prestaties per watt, lagere koelingseisen en ondersteuning...Lees meer

N
notebookcheck.com
18. Januar 2023

Volgens NotebookCheck is de Intel Core i5-13400F een uiterst efficiënte, budgetvriendelijke 10-core processor (6 P-cores + 4 E-cores) die geschikt is voor zowel gaming als productiviteit. De chip biedt een aanzienlijke, energiezuinige boost in multi-threaded prestaties ten opzichte van de eerdere i5-12400F en ondersteunt zowel DDR4- als DDR5-geheugen. De CPU wordt gepositioneerd als...Lees meer

H
hardwareluxx.de
06. Januar 2023

De review van Hardwareluxx onthult dat de Intel Core i5-13400F technisch gezien een "Raptor Lake"-processor is die is gebouwd op oudere "Alder Lake"-chips, waardoor de grotere L2-cache van de duurdere 13e generatie modellen ontbreekt. Desondanks beschikt hij over vier extra Efficiency-cores vergeleken met de i5-12400F van de vorige generatie, wat resulteert in een configuratie met...Lees meer

P
pausehardware.com
03/11/2022

Volgens een review van Pause Hardware introduceert de Intel Core i5-13400 (F-variant) een hybride 10-core (6 E-cores) architectuur die een 31% hogere multi-threaded winst levert ten opzichte van de i5-12400 in CPU-Z, terwijl het bescheiden verbeteringen van 3% single-core biedt. De processor, die gebruik kan maken van zowel Raptor Lake- als Alder Lake-dies zonder praktische...Lees meer

G
ginjfo.com
22/03/2023

De Intel Core i5-13400F wordt gepositioneerd als een geduchte mid-range gaming-processor, met 10 cores (6P + 4E) en 16 threads die zorgen voor een aanzienlijke multi-core boost ten opzichte van de op Alder Lake gebaseerde i5-12400F. Belangrijke pluspunten zijn de uitstekende efficiëntie tijdens het gamen, ondersteuning voor zowel DDR4- als DDR5-geheugen op het LGA 1700-platform voor...Lees meer

O
overclocking.com
18/01/2023

De Intel Core i5-13400F is gepositioneerd als een sterke kanshebber in het instapsegment en is geëvolueerd met een 10-core ontwerp (6 P-cores + 4 E-cores) dat de multithreaded prestaties voor gaming en lichte workstation-taken een boost geeft.

C
clubic.com
17/01/2023

De review van Clubic bestempelt de Intel Core i5-13400F als een uitstekende mid-range processor, die dankzij 10 cores (waarvan 6 E-cores) een multi-core prestatiewinst van ongeveer 30% behaalt ten opzichte van zijn voorganger. Met een prijs onder de €250 biedt hij een geweldige prijs-kwaliteitverhouding voor zowel gaming als productiviteit. De processor is efficiënt met een...Lees meer

P
pausehardware.com
06/04/2024

De Intel Core i5-13400F is een 10-core processor (6 P-cores, 4 E-cores) die generaties overbrugt en een uitstekende prijs-prestatieverhouding biedt voor mid-range gaming-builds, inclusief ondersteuning voor DDR4- en DDR5-geheugen. Hij biedt een aanzienlijke verbetering in multi-threaded prestaties ten opzichte van zijn voorganger, de i5-12400F. Hoewel hij sterke multi-core...Lees meer

G
ginjfo.com
28/03/2026

De Intel Core i5-13400F is een processor met 10 cores (waarvan 6 E-cores) en 16 threads, ontworpen voor mainstream, budgetbewuste gaming en productiviteit op het LGA 1700-platform. GinjFo benadrukt de „formidabele” gaming-prestaties en wijst op aanzienlijke verbeteringen in multi-core prestaties ten opzichte van de i5-12400, dankzij de toevoeging van E-cores en ondersteuning voor...Lees meer

O
overclocking.com
18/01/2023

De Intel Core i5-13400F is gepositioneerd als een sterke instap-processor, uitgerust met een hybride architectuur van 10 cores (waarvan 6 E-cores) en 16 threads, wat een aanzienlijke verbetering is ten opzichte van de i5-12400F. Geproduceerd op een 10nm-procedé, biedt hij robuuste multi-threaded prestaties die geschikt zijn voor gaming en productiviteit, waarmee hij zelfs de oudere...Lees meer

T
tomshw.it
02/11/2022

De Intel Core i5-13400 is een 10-core processor (6 P-cores + 4 E-cores) die dient als een verfijnd, energiezuinig en iets langzamer alternatief voor de i5-12600K. Hij werkt op lagere kloksnelheden (4,6 GHz turbo) en blijft ongeveer 9% achter op de 12600K in single-threaded scenario's en 13% in multi-threaded scenario's, gebruikmakend van 'Alder Lake'-silicon. De i5-13400 biedt een...Lees meer

H
hwlegend.tech
Agosto 2023

De Intel Core i5-13400F wordt beoordeeld als een zeer efficiënte, budgetvriendelijke processor met een 10-core (6 E) hybride architectuur die sterke multi-core prestaties levert voor gaming en productiviteit. Belangrijke voordelen zijn de compatibiliteit met zowel DDR4- als DDR5-geheugen op moederborden uit de 600/700-serie, samen met een degelijke meegeleverde standaardkoeler, wat...Lees meer

N
notebookcheck.nl
22/01/2023

De Intel Core i5-13400F is een budgetvriendelijke 10-core (6 E-cores) processor die aanzienlijke prestatiewinst biedt in multi-threaded taken vergeleken met de i5-12400F. Dit maakt het een sterke kandidaat voor gaming- en productiviteitssystemen in het middensegment. Pluspunten zijn de uitstekende prijs-kwaliteitverhouding en compatibiliteit met zowel DDR4- als DDR5-geheugen. Een...Lees meer

T
tweakers.net
16/02/2023

De Intel Core i5-13400 fungeert als een gebalanceerde 'sweet spot' in het middensegment, met 10 cores (6 P-cores + 4 E-cores) en 16 threads die i5-12600K-waardige prestaties leveren voor een lagere prijs. Belangrijke voordelen zijn tot 31% hogere multi-threaded prestaties dan zijn voorganger, een efficiënte 65W basis-TDP en flexibele ondersteuning voor zowel DDR4- als DDR5-geheugen....Lees meer

T
tweakers.net
09/05/2023

Tweakers bestempelt de AMD Ryzen 7 7800X3D in mei 2023 als de ultieme gaming-CPU, die dankzij de 3D V-Cache ongekende prestaties levert. Hoewel hij perfect is voor gaming, blijft hij bij zware productiviteitstaken achter bij alternatieven met meer cores. Voor wie veelzijdige prestaties zoekt rond de €300, worden de Intel Core i5-13600K en Ryzen 7 7700X als beste allround keuzes...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 13400 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk