AMD Ryzen 7 7700 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€210
  • PassMark-benchmarkresultaat: 34386
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.3 GHz

AMD Ryzen 7 7700 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.7

Technische score

10.0%

9.5

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.5

Prestaties

18.0%

7.6

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(748)
amazon
4.2
(58)
amazon
4.5
(12)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 7.4
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.4

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.5

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 6.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    5.5

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
  • amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700
amd-ryzen-7-7700

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 7700 is een efficiënte 8-core processor met 16 threads, gebaseerd op de geavanceerde Zen 4-architectuur en gefabriceerd op een 5nm-proces. De chip beschikt over een basiskloksnelheid van 3,8 GHz met een maximale boost tot 5,3 GHz, ondersteunt DDR5-geheugen en PCIe 5.0, en heeft een totaal cachegeheugen van 40 MB (L2+L3). Belangrijke voordelen zijn het lage stroomverbruik met een TDP van slechts 65W, uitstekende gaming-prestaties en de meegeleverde Wraith Prism RGB-koeler. Mogelijke nadelen zijn de relatief zwakke geïntegreerde Radeon-graphics, de noodzaak voor een nieuw AM5-moederbord en de sterke concurrentie van Intel-processors in dezelfde prijsklasse die soms over meer rekenkernen beschikken.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 7700

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.5

Prestaties

18.0%

7.6

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

7.7
AMD Ryzen 7 7700 heeft een technische score van 7,68 punten, hoger dan die van 93,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.3

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(748)
amazon
4.2
(58)
amazon
4.5
(12)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.5
AMD Ryzen 7 7700 heeft een gebruikersscore van 9,53 punten, hoger dan die van 93,6% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 7700 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.9

Totaalscore

40.0%

9.4

Prijs

8.3
AMD Ryzen 7 7700 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,3 punten, hoger dan die van 98,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 7700 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 7 7700 gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 7700 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 7700 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 7700 biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 7700 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,3 GHz
AMD Ryzen 7 7700 haalt een boostklok van 5,3 GHz, die hoger is dan die van 92,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,8 GHz
AMD Ryzen 7 7700 heeft een basisklok van 8x3.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 7 7700 gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 7 7700 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

32 MB
AMD Ryzen 7 7700 heeft een L3-cache van 32 MB, die groter is dan die van 89,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 7700 heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 7700 heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 7 7700 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
AMD Radeon-grafische kaart
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 7 7700 gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 7 7700 heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 7 7700 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 70,2% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 7700 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 7700 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 7 7700 heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 7700 vs de gemiddelde processor

  • 95,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.877 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.877 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.877 vs 1.471
  • 2.78x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.739 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.739 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.7.739 vs 2.783
  • 63,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.056 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.056 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.056 vs 2.483
  • 3.26x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.386 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.386 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.34.386 vs 10.532,5
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,3 GHz vs 4,3 GHz
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    24 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.28 vs 16
  • 53,7% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (744 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (744 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.744 vs 484
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).5,0 vs 3,0
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 7700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 3 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2023 vs 2020).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 7 7700 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 95,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.877 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.78x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.739 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 63,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.056 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 3.26x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (34.386 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 53,7% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (744 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 10 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 7700 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 2.33x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 7700 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Flexibele PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt flexibelere PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x16, x8/x8, x4/x4/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 7 7700 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 7700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 7700 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 7700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 7700 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 7 7700 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 7700 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 7700 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Ryzen 7 7700?

  • Uitstekende energie-efficiëntie met een laag stroomverbruik (65W TDP)
  • Prestaties die zeer dicht in de buurt komen van de duurdere 7700X-variant
  • Inclusief een capabele Wraith Prism RGB-koeler, wat kosten bespaart
  • Goede game-prestaties en indrukwekkende verbeteringen ten opzichte van de vorige generatie (Zen 3)
  • Ondersteuning voor moderne standaarden zoals PCIe 5.0 en DDR5-geheugen
  • Toekomstbestendig dankzij het AM5-platform dat nog jaren ondersteund zal worden

What customers dislike about AMD Ryzen 7 7700?

  • De meegeleverde stock-koeler kan onder belasting behoorlijk luidruchtig zijn
  • De geïntegreerde grafische chip (iGPU) is relatief zwak en alleen geschikt voor basisgebruik
  • Hoge instapkosten voor het totale platform (moederbord en DDR5-geheugen)
  • Hogere temperaturen tijdens 'idle' (35-40 graden) vergeleken met sommige concurrenten
  • Sterke concurrentie van Intel-processors die in sommige productiviteitstaken meer cores bieden voor dezelfde prijs

Expertbeoordelingen

X
xda-developers.com
09/01/2023

The AMD Ryzen 7 7700 is highlighted as a top mid-range 65W TDP processor, delivering performance within 5% of the 7700X while running significantly cooler. Key pros include the inclusion of the Wraith Prism cooler, excellent power efficiency, and longevity of the AM5 platform. However, the chip faces stiff competition from the Intel Core i5-13600K and higher total system costs due...Lees meer

P
pcmag.com
14/01/2023

The AMD Ryzen 7 7700 is a Zen 4-based, 8-core processor designed for the AM5 platform, offering a 3.8GHz base clock, 5.3GHz boost, and 32MB of L3 cache. It stands out for its high-quality included Wraith Prism stock cooler, which is both quiet and capable of handling the chip's 65W TDP without aftermarket upgrades. In tests, the CPU excels in energy efficiency, running significantly...Lees meer

G
guru3d.com
09/01/2023

The Guru3D review highlights the AMD Ryzen 7 7700 as a highly efficient 8-core processor, operating at a 65W TDP to deliver cooler performance with only a 5% performance dip compared to the 7700X. Featuring an unlocked multiplier and an included Wraith Prism RGB cooler, the processor offers strong value for modern, high-end gaming and content creation. While offering excellent...Lees meer

C
custompc.com
04/10/2023

The AMD Ryzen 7 7700 is a highly efficient 8-core, 65W CPU that offers strong performance while running significantly cooler (under 70°C) than its 7700X counterpart, thanks to lower power consumption. A major advantage is the included Wraith Prism cooler, which makes it a cost-effective, easy-to-cool option suitable for smaller builds. terms of performance, the processor nearly...Lees meer

K
kitguru.net
09/01/2023

Luke Hill's review of the AMD Ryzen 9 7900 and Ryzen 7 7700 for KitGuru highlights these 65W TDP processors as highly efficient, power-sensitive alternatives to "X" models, delivering nearly identical single-core performance with significantly reduced power draw. While out-of-the-box all-core boost frequencies are lower, resulting in a slight multi-threaded deficit, enabling...Lees meer

T
techpowerup.com
09/01/2023

The AMD Ryzen 7 7700 is an 8-core, 16-thread Zen 4 processor offering near 7700X gaming performance at a 65W TDP, resulting in high efficiency and low temperatures. It features an unlocked multiplier for easy overclocking and includes a capable Wraith Prism cooler, making it an excellent value for AM5 builds. While the platform requires DDR5 memory and offers weak integrated...Lees meer

P
profesionalreview.com
09/01/2023

De AMD Ryzen 7 7700 is een efficiënte processor met 8 cores en 16 threads, die Zen 4-prestaties levert binnen een verbruik van 65W. Hij biedt nagenoeg dezelfde gaming-prestaties als de 7700X terwijl hij koeler blijft, en wordt geleverd inclusief een Wraith Prism-koeler, wat het een aantrekkelijke optie maakt voor gamers. De chip ondersteunt DDR5 en PCIe 5.0 en biedt een voordelige,...Lees meer

T
tweakers.net
04/03/2023

De AMD Ryzen 7 7700 is een uiterst efficiënte 8-core processor en dient als een 65W-alternatief voor de 7700X, met slechts een marginale prestatievermindering van 5% tot 10% in gaming en productiviteit. De processor levert uitstekende energie-efficiëntie en lagere bedrijfstemperaturen, waardoor het een uitgebalanceerde optie is voor gebruikers die prioriteit geven aan...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 7700 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk