AMD Ryzen 7 8700F Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€180
  • PassMark-benchmarkresultaat: 31041
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

AMD Ryzen 7 8700F recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.2

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.0

Technische score

10.0%

8.9

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.0

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.7

Prestaties

18.0%

7.3

Cache en architectuur

10.0%

8.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
8.9

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

8.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(179)
amazon
4.8
(21)
amazon
3.6
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 5.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.2

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-8700f
  • amd-ryzen-7-8700f
  • amd-ryzen-7-8700f
amd-ryzen-7-8700f
amd-ryzen-7-8700f
amd-ryzen-7-8700f

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 8700F is een octa-core processor gebaseerd op de Zen 4-architectuur met 16 threads, een basiskloksnelheid van 4,1 GHz en een boostklok tot 5,0 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 4nm-technologie, een bescheiden TDP van 65W, ondersteuning voor DDR5-geheugen en de integratie van een Ryzen AI NPU voor AI-taken. De grootste voordelen zijn de sterke multi-threaded prestaties voor productiviteit, de efficiënte stroomopname en de toekomstbestendige AM5-socket. Enkele nadelen zijn het ontbreken van een geïntegreerde grafische chip (GPU verplicht), de beperking tot PCIe 4.0 in plaats van 5.0, en de kleinere L3-cache van 16 MB, wat de gamingprestaties kan remmen ten opzichte van andere Ryzen 7000-modellen.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 8700F

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.7

Prestaties

18.0%

7.3

Cache en architectuur

10.0%

8.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

7.0
AMD Ryzen 7 8700F heeft een technische score van 7,05 punten, hoger dan die van 85,1% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

8.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(179)
amazon
4.8
(21)
amazon
3.6
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.9
AMD Ryzen 7 8700F heeft een gebruikersscore van 8,85 punten, hoger dan die van 87,6% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
8.0
AMD Ryzen 7 8700F heeft een populariteitsscore van 8 punten, hoger dan die van 86,9% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.2

Totaalscore

40.0%

9.6

Prijs

7.9
AMD Ryzen 7 8700F heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,9 punten, hoger dan die van 92,7% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 8700F behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

?
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 8700F gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 8700F heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 8700F biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 8700F biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
AMD Ryzen 7 8700F haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 4,1 GHz
AMD Ryzen 7 8700F heeft een basisklok van 8x4.1 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 7 8700F gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 7 8700F wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
AMD Ryzen 7 8700F heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 8700F heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 8700F heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 94,5% van de processoren en gelijk is aan 1,5% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 7 8700F heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 8700F heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 8700F heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 7 8700F heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 8700F vs de gemiddelde processor

  • 2.54x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.7.061 vs 2.783
  • 79,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.637 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.637 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.637 vs 1.471
  • 56,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.877 vs 2.483
  • 2.81x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.484 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.484 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.13.484 vs 4.793
  • 2.95x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.041 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.041 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.31.041 vs 10.532,5
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • 46,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (707 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (707 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.707 vs 484
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 7 8700F bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 2.54x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 79,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.637 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 56,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.81x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.484 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.95x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.041 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 46,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (707 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 8700F heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 8700F heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 13 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (41 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 8700F gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Phoenix vs Kaby Lake).
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 8700F gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 5.05x meer transistors
    AMD Ryzen 7 8700F heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (25 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 4x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 8700F heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 4 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 8700F heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 8700F wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 8700F heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 8700F heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 7 8700F heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 8700F heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 8700F ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 8700F en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 8700F?

  • Goede prijs-prestatieverhouding voor een 8-core processor op het AM5-platform
  • Efficiënt stroomverbruik met een TDP van 65W
  • Bevat Ryzen AI-mogelijkheden voor AI-ondersteunde applicaties
  • Solide prestaties in multitasking en productiviteitstaken
  • Inclusief een standaard Wraith Stealth koeler
  • Vrijgespeelde multiplier maakt eenvoudig overclocken mogelijk

What customers dislike about AMD Ryzen 7 8700F?

  • Geen geïntegreerde grafische kaart (discrete GPU is vereist)
  • Kleiner L3-cache (16MB) vergeleken met de Ryzen 7 7700-serie, wat invloed kan hebben op gaming-prestaties
  • Beperkt tot PCIe 4.0 in plaats van de snellere PCIe 5.0-ondersteuning op sommige andere AM5-chips
  • Thermische prestaties kunnen tegenvallen door het gebruik van koelpasta in plaats van soldeer onder de heatspreader
  • Vaak minder gunstig geprijsd dan de snellere Ryzen 7 7700 of 7700X

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

De Intel Core i7-14700F presteert beter dan de AMD Ryzen 7 8700F dankzij de 20 cores (8P/12E) en 28 threads, wat resulteert in 25,2% hogere multi-threaded prestaties en 9% snellere single-thread snelheden. De Intel-chip behaalt hogere boost-kloksnelheden (5,4 GHz) en heeft meer cache, waardoor hij superieur is voor zware productiviteit en gaming, hoewel hij op het oudere LGA...Lees meer

H
hardwaredealz.com
30/03/2026

De AMD Ryzen 7 8700F dient als modern 4nm AM5-instappunt met hogere kloksnelheden (tot 5,0 GHz), terwijl de Ryzen 7 5700X een budgetvriendelijke, gerijpte AM4-optie is. De 8700F biedt superieure productiviteitsprestaties (15-32% sneller in multi-threaded taken) en DDR5-ondersteuning, maar kampt met een verminderde L3-cache van 16 MB vergeleken met de 32 MB van de 5700X, samen met...Lees meer

P
pcgameshardware.de
05/07/2024

De AMD Ryzen 7 8700F is een 'Phoenix' desktop-CPU op basis van Zen 4, met 8 cores en 16 threads. Hoewel de RDNA 3 iGPU van de 8700G is uitgeschakeld, blijft de 16 TOPS AI Neural Processing Unit (NPU) wel actief. Met een TDP van 65W op de AM5-socket levert hij sterke prestaties in het middensegment, waarbij hij de Intel Core i5-14400F over het algemeen verslaat in gaming en...Lees meer

E
extreme.pcgameshardware.de
05/07/2024

De review van PC Games Hardware onderzoekt de AMD Ryzen 7 8700F en Ryzen 5 8400F en bestempelt ze als omgebouwde „Phoenix”-chips voor laptops, aangepast voor de AM5-desktopvoet, waarbij de 8700F 8 rekenkernen heeft en de 8400F er 6 gebruikt. Een belangrijk voordeel is het monolithische ontwerp, dat zorgt voor een superieure energie-efficiëntie bij inactiviteit vergeleken met de...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 8700F met andere processoren

VS
VS

Vergelijk