AMD Ryzen 5 7600X Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€150
  • PassMark-benchmarkresultaat: 28310
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.3 GHz

AMD Ryzen 5 7600X recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.7

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.7

Technische score

10.0%

7.3

Gebruikersscore

Goed
6.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.4

Prestaties

18.0%

7.4

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.1

Vermogen en thermiek

4.0%

9.1

Platform

1.0%

7.6

Geïntegreerde graphics

Goed
7.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(9)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 7.4
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    8.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.5

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 5.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    5.5

    L3-cache

  • amd-ryzen-5-7600x
  • amd-ryzen-5-7600x
  • amd-ryzen-5-7600x
  • amd-ryzen-5-7600x
  • amd-ryzen-5-7600x
amd-ryzen-5-7600x
amd-ryzen-5-7600x
amd-ryzen-5-7600x
amd-ryzen-5-7600x
amd-ryzen-5-7600x

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 7600X is een krachtige zeskernige processor gebaseerd op de Zen 4-architectuur, ontworpen voor het AM5-platform. De chip beschikt over 12 threads, een basiskloksnelheid van 4,7 GHz en een maximale boostfrequentie van 5,3 GHz, ondersteund door 32 MB L3-cache en een TDP van 105W. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende gaming-prestaties per core, ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0, en de aanwezigheid van een geïntegreerde RDNA 2-GPU voor basisgebruik. Belangrijke nadelen zijn de relatief hoge temperaturen onder belasting (tot 95°C), het ontbreken van een meegeleverde koeler en de noodzaak voor een volledige platform-upgrade naar duurder AM5-moederbord en DDR5-RAM.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 7600X

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.4

Prestaties

18.0%

7.4

Cache en architectuur

10.0%

8.7

Geheugen en PCIe

7.0%

3.1

Vermogen en thermiek

4.0%

9.1

Platform

1.0%

7.6

Geïntegreerde graphics

6.7
AMD Ryzen 5 7600X heeft een technische score van 6,68 punten, hoger dan die van 77,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(9)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.3
AMD Ryzen 5 7600X heeft een gebruikersscore van 7,34 punten, lager dan die van 92,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.1
AMD Ryzen 5 7600X heeft een populariteitsscore van 2,1 punten, hoger dan die van 77,1% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.7

Totaalscore

40.0%

9.7

Prijs

7.6
AMD Ryzen 5 7600X heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,6 punten, hoger dan die van 87,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 7600X behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 5 7600X gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 7600X gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
AMD Ryzen 5 7600X heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
AMD Ryzen 5 7600X biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 7600X biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,3 GHz
AMD Ryzen 5 7600X haalt een boostklok van 5,3 GHz, die hoger is dan die van 92,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 4,7 GHz
AMD Ryzen 5 7600X heeft een basisklok van 6x4.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
AMD Ryzen 5 7600X gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
AMD Ryzen 5 7600X wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

32 MB
AMD Ryzen 5 7600X heeft een L3-cache van 32 MB, die groter is dan die van 89,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

6 MB
AMD Ryzen 5 7600X heeft een L2-cache van 6 MB, die groter is dan die van 67% van de processoren en gelijk is aan die van 4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 5 7600X heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 5 7600X heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 5 7600X gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 5 7600X heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 5 7600X heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 70,2% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 5 7600X heeft een TDP van 105 W, wat hoger is dan die van 91% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 5 7600X heeft een basisvermogen van 105 W, wat hoger is dan dat van 91,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

142 W
AMD Ryzen 5 7600X heeft een boostvermogen van 142 W, wat hoger is dan dat van 83,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 7600X vs de gemiddelde processor

  • 96,4% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.889 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.889 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.889 vs 1.471
  • 66,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.132 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.132 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.132 vs 2.483
  • 2.89x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.833 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.833 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.13.833 vs 4.793
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,3 GHz vs 4,3 GHz
  • 2.15x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.989 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.989 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.5.989 vs 2.783
  • 2.69x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.310 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.310 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.28.310 vs 10.532,5
  • 56,8% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (759 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (759 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.759 vs 484
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    24 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.28 vs 16
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 7600X gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 5 7600X bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 96,4% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.889 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 66,4% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.132 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.89x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.833 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 23,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2.15x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.989 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 2.69x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.310 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 56,8% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (759 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 19 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (47 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 3.11x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (5,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 7600X gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raphael vs Kaby Lake).
  • 58,3% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 5 7600X gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 2.4x meer L2-cache
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 5 7600X heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 72,3% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (92 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 5 7600X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 72,3% langere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (92 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (92 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.92 vs 331,88
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.142 W vs 64 W
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.105 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 7600X ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.105 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 9% lagere gebruikersscore
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,34 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD Ryzen 5 7600X heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (7,34 vs 8.000).7,34 vs 8
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 5 7600X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 5 7600X heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 7600X en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 5 7600X?

  • Uitstekende gaming-prestaties die vaak tippen aan duurdere high-end modellen
  • Grote stap vooruit in single-core snelheid (IPC) vergeleken met de vorige generatie
  • Toekomstbestendig platform dankzij ondersteuning voor de nieuwe AM5-socket
  • Voorzien van geïntegreerde graphics, wat handig is voor probleemoplossing
  • Ondersteuning voor de nieuwste standaarden zoals DDR5 en PCIe 5.0

What customers dislike about AMD Ryzen 5 7600X?

  • Hoge totale systeemkosten door de verplichte overstap naar dure AM5-moederborden en DDR5-geheugen
  • Wordt erg warm onder belasting (tot 95°C is normaal volgens AMD), wat een goede koeler vereist
  • Geen meegeleverde koeler in de doos
  • Hoger stroomverbruik vergeleken met zijn voorganger, de Ryzen 5 5600X
  • Slechts 6 cores, wat minder gunstig is voor zware multi-threaded productiviteitstaken

Expertbeoordelingen

S
sportskeeda.com
18/05/2023

The AMD Ryzen 5 7600X introduces the Zen 4 architecture with 6 cores, 12 threads, and a 4.7 GHz base clock, transitioning to the AM5 platform with mandatory DDR5 memory. It delivers exceptional gaming performance with a 13% IPC improvement, often outperforming higher-end previous-generation processors. The chip now includes an RDNA 2 iGPU and offers PCIe 5.0 support, with recent...Lees meer

T
techradar.com
09/10/2022

The AMD Ryzen 5 7600X is a high-performance 6-core/12-thread CPU that offers a roughly 27% increase in gaming performance over its predecessor, solidifying its place as a top-tier choice at its $299 price point. It leverages the Zen 4 architecture and high 5.3GHz boost speeds to excel in single-core tasks, often rivaling or exceeding more expensive, higher-end chips in gaming...Lees meer

C
club386.com
03/11/2022

The AMD Ryzen 5 7600X is a 6-core, 12-thread processor featuring the Zen 4 architecture on the new AM5 platform, offering significant multi-core performance gains over its predecessor. Key advantages include exceptional gaming capability, high single-threaded performance, integrated RDNA 2 graphics, and support for DDR5 and PCIe 5.0. However, drawbacks center on high platform entry...Lees meer

K
kitguru.net
03/11/2022

The AMD Ryzen 5 7600X, reviewed by KitGuru, is a 6-core, 5nm "Zen 4" processor delivering strong single-threaded performance and gaming capabilities, while utilizing the new DDR5/PCIe 5.0 AM5 platform. It operates efficiently in Eco Mode and features an RDNA 2 iGPU for basic display tasks. However, the chip faces stiff competition from Intel’s i5-13600K in multi-threaded tasks and...Lees meer

T
tweaktown.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 5 7600X, as reviewed by TweakTown, acts as a high-performance, 6-core entry point into the Zen 4 AM5 platform, delivering significant clock speeds of up to 5.3GHz and supporting modern standards like DDR5 and PCIe 5.0. It excels in gaming, matching or exceeding higher-end processors in 1080p and 1440p scenarios, while offering excellent single-threaded efficiency....Lees meer

P
pcmag.com
27/07/2023

The PCMag review of the AMD Ryzen 5 7600X gives it a "Not Recommended" rating, primarily due to high pricing and intense competition, despite the 6-core "Zen 4" chip offering strong single-threaded performance and high clock speeds. While supporting modern DDR5 and PCIe 5.0, the chip is often outperformed in productivity and gaming by lower-priced alternatives, including the Intel...Lees meer

T
techspot.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 5 7600X is a 6-core, 12-thread processor based on the Zen 4 architecture, offering a 19% average gaming uplift over the previous generation and 30% faster single-core performance, making it highly effective for gaming and light applications. The CPU often matches high-end chips like the i9-12900K, but it is designed to run hot, reaching 95°C under load. Key drawbacks...Lees meer

A
au.pcmag.com
28/07/2023

The AMD Ryzen 5 7600X is a 6-core, 12-thread processor for the AM5 platform, offering 32MB of L3 cache, a 5.3GHz boost clock, integrated graphics, and support for DDR5/PCIe 5.0. While offering good power efficiency, the chip is criticized as overpriced and sluggish for its cost compared to Intel alternatives, often falling behind the Core i5-12600K in synthetic and rendering tests....Lees meer

C
custompc.com
04/10/2023

The AMD Ryzen 5 7600X, as reviewed by Custom PC, utilizes the Zen 4 architecture to achieve high clock speeds, reaching up to 5.3GHz boost and 5.25GHz all-core, which provides superior single-threaded and gaming performance over its predecessors. It offers excellent efficiency, DDR5 and PCIe 5.0 support, and integrated RDNA 2 graphics, although it requires a costly upgrade to Socket...Lees meer

W
windowscentral.com
26/09/2022

The AMD Ryzen 5 7600X is a 6-core, 12-thread CPU built on the 5nm Zen 4 architecture, offering exceptional single-core performance that redefines mid-range gaming. Pros include high boost speeds up to 5.3GHz, 13% IPC improvement, support for DDR5/PCIe 5.0, and integrated RDNA 2 graphics. However, the chip runs hot, requiring high-end cooling, and faces increased platform costs due...Lees meer

P
pcworld.com
03/10/2022

The AMD Ryzen 5 7600X is a high-performance 6-core/12-thread CPU featuring 5nm "Zen 4" architecture, delivering exceptional gaming results and significant improvements over its predecessor. While the CPU itself offers great raw value, its adoption is hindered by the high cost of the new AM5 platform, which requires expensive DDR5 memory and new motherboards. The processor runs hot,...Lees meer

T
tomshardware.com
15/10/2022

The Tom's Hardware review of the AMD Ryzen 9 7950X and Ryzen 5 7600X highlights the Zen 4 architecture's significant performance gains and the platform shift to AM5, supporting PCIe 5.0 and DDR5. The 7950X excels in heavy multi-threaded workloads, while the 7600X delivers high-end gaming performance at a lower price point, although both chips face increased power consumption, high...Lees meer

T
trustedreviews.com
26/09/2022

Trusted Reviews identifies the AMD Ryzen 5 7600X as a top-tier gaming CPU based on Zen 4 architecture, offering exceptional value and high-end performance in gaming benchmarks, while supporting modern technologies like PCIe 5.0 and DDR5. Despite its gaming prowess, the processor has limited multi-core performance for productivity tasks, runs hot at 95°C under load, and necessitates...Lees meer

P
pcmasters.de
06/10/2023

De review van PCMasters.de bestempelt de AMD Ryzen 5 7600X als een krachtige, op Zen 4 gebaseerde 6-core processor met een basiskloksnelheid van 4,7 GHz en een boost van 5,3 GHz, wat een flinke sprong voorwaarts betekent ten opzichte van de vorige generatie. De chip is voorzien van geïntegreerde RDNA 2-graphics en biedt ondersteuning voor moderne technologieën zoals PCIe 5.0 en...Lees meer

C
chip.de
26/09/2022

Volgens de review van CHIP.de is de AMD Ryzen 5 7600X een krachtige 6-core 'Zen 4'-processor die 10% tot 30% betere prestaties levert dan zijn voorganger, waardoor hij uitermate geschikt is voor gaming. De chip is voorzien van geïntegreerde RDNA 2-graphics, hoge boost-kloksnelheden tot 5,3 GHz en ondersteunt het nieuwe AM5-platform met DDR5-geheugen. De processor wordt onder...Lees meer

P
pcgameshardware.de
30/09/2022

De AMD Ryzen 5 7600X, gebaseerd op de Zen 4-architectuur, is een krachtige zes-core processor ontworpen voor gaming, met een uitzonderlijke single-core snelheid die wedijvert met de absolute top. Met boost-kloksnelheden tot 5,3 GHz levert hij sterke prestaties, vooral in 1080p- en 1440p-gamingscenario's. Pluspunten zijn de lange levensduur van het nieuwe AM5-platform (DDR5/PCIe...Lees meer

C
computerbase.de
26/09/2022

De AMD Ryzen 7000-serie, gebaseerd op de Zen 4-architectuur, levert aanzienlijke prestatiewinsten, waarbij de Ryzen 9 7950X uitblinkt in multi-threaded productiviteit en de Ryzen 7 7700X sterke gaming-prestaties biedt. Belangrijke voordelen zijn de enorme dubbelcijferige verbeteringen in single-core prestaties, hoge efficiëntie in Eco-modus en de duurzaamheid van het nieuwe...Lees meer

C
chip.de
13/10/2022

De review van CHIP.de benadrukt dat de AMD Ryzen 5 7600X een aanzienlijke prestatieverbetering van 10% tot 30% levert ten opzichte van de vorige generatie, dankzij de 5nm Zen 4-architectuur en het AM5-platform. Deze processor met 6 cores en 12 threads beschikt over hoge kloksnelheden tot 5,3 GHz, wat resulteert in uitstekende single-core prestaties die ideaal zijn voor gaming....Lees meer

O
ocinside.de
26/01/2023

De review van OCinside.de over de AMD Ryzen 5 7600X benadrukt een flinke prestatiewinst ten opzichte van de 5000-serie, met uitstekende gaming-resultaten en een 25% hogere Cinebench R15-score dan de 5600X. Deze 6-core Zen 4-processor maakt gebruik van de nieuwe AM5-socket met geïntegreerde RDNA2-graphics en biedt ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0, wat de processor een 'Purchase...Lees meer

C
critikou.org
09/05/2025

De Critikou-review bestempelt de AMD Ryzen 5 7600X als een 'gaming-beest' dat dankzij de Zen 4-architectuur uitzonderlijke single-core prestaties levert die wedijveren met high-end CPU's in games. De processor heeft echter aanzienlijke nadelen wat betreft de totale platformkosten, aangezien dure AM5-moederborden en DDR5-geheugen vereist zijn, naast ondermaatse multi-core prestaties...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
10/01/2023

De AMD Ryzen 5 7600X is een op Zen 4 gebaseerde processor met 6 cores en 12 threads, ontworpen voor gaming. Hij biedt een basiskloksnelheid van 4,7 GHz en aanzienlijke verbeteringen in single-core prestaties ten opzichte van de vorige generatie. Pluspunten zijn de uitstekende gameprestaties, geïntegreerde RDNA2-graphics en ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0. Minpunten zijn de hoge...Lees meer

C
clubic.com
17/10/2022

De AMD Ryzen 5 7600X levert hoogwaardige Zen 4-prestaties met 6 cores en 12 threads, blinkt uit in dagelijkse taken en biedt indrukwekkende kloksnelheden tot 5,3 GHz. Het is een waar 'gamingmonster' op 1080p en 1440p en beschikt over geïntegreerde graphics voor basisfunctionaliteit, wat het een sterke keuze maakt voor gamers. De keerzijde is dat het platform duur DDR5-geheugen...Lees meer

C
cowcotland.com
26/09/2022

De review van Cowcotland bestempelt de AMD Ryzen 5 7600X en Ryzen 9 7900X als hoogwaardige Zen 4-processors. De 7600X (6C/12T, 5,3 GHz) fungeert hierbij als een prijs-kwaliteitstopper voor gaming, terwijl de 7900X (12C/24T, 5,6 GHz) dient als een gebalanceerde krachtpatser voor productiviteit.

M
madboxpc.com
26/09/2022

De MadBoxPC-review geeft aan dat de Zen 4-architectuur, die de Ryzen 9 7950X and Ryzen 5 7600X aandrijft, een flinke generatiesprong maakt met een IPC-verbetering van 13% en 16% hogere kloksnelheden op het nieuwe 5nm AM5-platform. De Ryzen 9 7950X blinkt uit als een multi-core krachtpatser voor rendering, maar kent minpunten zoals het hoge stroomverbruik (170W TDP) en de noodzaak...Lees meer

G
gameit.es
28/10/2022

De AMD Ryzen 5 7600X is een 6-core/12-thread processor op basis van de Zen 4 5nm-architectuur, die een flinke prestatieverbetering levert dankzij ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0. De chip biedt uitzonderlijke single-core prestaties, waardoor het een hoogwaardige gaming-CPU is die vaak niet onderdoet voor veel duurdere modellen. Belangrijke voordelen zijn de superieure...Lees meer

G
geeknetic.es
22 de noviembre de 2022

De AMD Ryzen 5 7600X, gebaseerd op de 5nm Zen 4-architectuur, zorgt voor een aanzienlijke prestatiesprong op het AM5-platform met 6 cores, 12 threads en boost-snelheden tot 5,3 GHz. De processor beschikt over geïntegreerde RDNA2-graphics en ondersteunt moderne connectiviteit zoals DDR5-5200 en PCIe 5.0. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke single-core prestaties, sterke...Lees meer

P
profesionalreview.com
13/10/2022

De AMD Ryzen 5 7600X, gebaseerd op de Zen 4-architectuur, is een 6-core/12-thread processor die uitzonderlijke single-core en gamingprestaties biedt op 1080p, met boost-snelheden tot 5,4 GHz.", "De processor is voorzien van geïntegreerde RDNA 2-graphics, stapt over naar het LGA1718-platform en vertoont een verbeterde efficiëntie onder belasting vergeleken met vorige generaties,...Lees meer

S
smartworld.it
06/01/2023

Volgens SmartWorld.it is de AMD Ryzen 5 7600X een uitstekende 6-core/12-thread gaming-CPU gebaseerd op de Zen 4-architectuur, met hoge kloksnelheden (4,7-5,3 GHz) en ondersteuning voor PCIe 5.0/DDR5, hoewel het nieuwe AM5-platform vereist is. De CPU levert indrukwekkende single-core prestaties met een verbetering van 20-30% in gaming-framerates ten opzichte van vorige generaties,...Lees meer

T
tweakers.net
25/01/2023

De AMD Ryzen 5 7600X is een Zen 4-processor met 6 cores en 12 threads die uitzonderlijke gaming-prestaties levert met een boostklok tot 5,3 GHz, waarmee hij vaak wedijvert met duurdere chips. Hoewel hij sterke single-core prestaties biedt, wordt hij erg warm (tot 95°C) en is een aftermarket koeler vereist, wat de totale systeemkosten verhoogt samen met de benodigde AM5-moederborden...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 7600X met andere processoren

VS
VS

Vergelijk