AMD Ryzen 7 5800XT Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€170
  • PassMark-benchmarkresultaat: 28031
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.8 GHz

AMD Ryzen 7 5800XT recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.3

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Goed
6.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Prestaties

18.0%

6.5

Cache en architectuur

10.0%

7.4

Geheugen en PCIe

7.0%

4.7

Vermogen en thermiek

4.0%

8.5

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1675)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    5.5

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.8

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    5.5

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-5800xt
amd-ryzen-7-5800xt

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 5800XT is een krachtige 8-core processor met 16 threads gebaseerd op de Zen 3-architectuur voor het AM4-platform. De processor beschikt over een basisklok van 3,8 GHz, een maximale boostklok tot 4,8 GHz en een totaal cachegeheugen van 36 MB (32 MB L3). Belangrijke pluspunten zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor gaming en productiviteit, PCIe 4.0-ondersteuning, de meegeleverde Wraith Prism-koeler en de mogelijkheid tot overklokken. Als nadelen gelden het relatief hoge stroomverbruik (TDP van 105W), het feit dat het AM4-platform verouderd is zonder toekomstig upgradepad naar DDR5, en dat de meegeleverde koeler onder zware belasting luidruchtig kan zijn.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 5800XT

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Prestaties

18.0%

6.5

Cache en architectuur

10.0%

7.4

Geheugen en PCIe

7.0%

4.7

Vermogen en thermiek

4.0%

8.5

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

6.3
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een technische score van 6,3 punten, hoger dan die van 69,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1675)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.6

Totaalscore

40.0%

9.6

Prijs

7.5
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,5 punten, hoger dan die van 85,4% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 5800XT behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 73,8% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 5800XT heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 5800XT biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 5800XT biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,8 GHz
AMD Ryzen 7 5800XT haalt een boostklok van 4,8 GHz, die hoger is dan die van 71,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,8 GHz
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een basisklok van 8x3.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

7 nm
AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt een productieproces van 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 71,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 7 nm
AMD Ryzen 7 5800XT wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 56,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

32 MB
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een L3-cache van 32 MB, die groter is dan die van 89,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 7 5800XT heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een TDP van 105 W, wat hoger is dan die van 91% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

105 W
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een basisvermogen van 105 W, wat hoger is dan dat van 91,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

142 W
AMD Ryzen 7 5800XT heeft een boostvermogen van 142 W, wat hoger is dan dat van 83,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 5800XT vs de gemiddelde processor

  • 2.66x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.031 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.031 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.28.031 vs 10.532,5
  • 42,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.532 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.532 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.532 vs 2.483
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.32 MB vs 8 MB
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    20 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • 52,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.246 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.246 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.246 vs 1.471
  • 2.07x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.940 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.940 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.9.940 vs 4.793
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 5800XT wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 5800XT wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • 2.66x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (28.031 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 42,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.532 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 52,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.246 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.07x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.940 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 11,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 10 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 4x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (32 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 2.33x meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (4 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Vermeer vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 5800XT gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 7 nm vs Intel 14 nm).
  • 60% meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 5800XT wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2.22x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (142 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.142 W vs 64 W
  • 2.33x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.105 W vs 45 W
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.90 °C vs 100 °C
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.33x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (105 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.105 W vs 45 W
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5800XT heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 7 5800XT heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 5800XT ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 5800XT en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 5800XT?

  • Uitstekende prestaties voor gaming en CPU-intensieve taken op het AM4-platform.
  • Goede overklokmogelijkheden; de processor kan boostsnelheden boven de geadverteerde 4.8 GHz bereiken.
  • Inclusief een degelijke Wraith Prism koeler, wat bij sommige eerdere modellen ontbrak.
  • Ideale upgrade voor gebruikers die al een AM4-moederbord hebben en nog niet willen overstappen naar AM5/DDR5.
  • Efficiëntie is merkbaar verbeterd bij gebruik van 'Eco Mode' zonder groot prestatieverlies.

What customers dislike about AMD Ryzen 7 5800XT?

  • Slechte prijs-prestatieverhouding vergeleken met de reguliere Ryzen 7 5800X, die vaak aanzienlijk goedkoper is voor bijna dezelfde prestaties.
  • Wordt erg warm onder zware belasting; een krachtige luchtkoeler of AIO wordt sterk aanbevolen voor optimale prestaties.
  • Beperkte prestatiewinst (slechts ~100 MHz hogere boost) ten opzichte van de originele 5800X, wat het voor velen een 'overbodige' refresh maakt.
  • Voor pure gamers is de Ryzen 7 5700X3D vaak een betere en snellere keuze binnen hetzelfde platform.
  • Hoog stroomverbruik vergeleken met efficiëntere alternatieven zoals de Ryzen 5 5600X.

Expertbeoordelingen

V
valid.x86.fr
01/03/2026

The AMD Ryzen 7 5800XT CPU-Z benchmark shows a single-thread score of 691 and a multi-threaded score of 6968. This performance positions the 8-core/16-thread processor as a capable, yet aging, option within the AM4 platform, trailing modern mid-range alternatives like the Core i5-12600K in single-core tasks. As a high-performance "drop-in" upgrade for existing AM4 motherboards, the...Lees meer

C
cpubenchmark.net
17/05/2026

The AMD Ryzen 7 5800XT is an 8-core, 16-thread "Zen 3" processor that serves as a refreshed 5800X, offering a 100 MHz higher boost clock of 4.8 GHz on the mature AM4 platform. It provides a strong, cost-effective "drop-in" upgrade for existing B450/B550/X570 users, often including a Wraith Prism cooler, while delivering roughly 95% of the gaming performance of the 5800X3D. However,...Lees meer

V
vividrepairs.co.uk
31/01/2026

The AMD Ryzen 7 5800XT offers a late-lifecycle, 8-core, 7nm Zen 3 upgrade for the AM4 platform, delivering 95% of 5800X3D gaming performance at a lower, roughly £200 price point. It excels in high-refresh 1080p gaming and efficient content creation, providing a cost-effective path to avoid the higher, associated costs of new AM5 motherboards and DDR5 memory. While offering strong...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De AMD Ryzen 7 5800XT, gevalideerd op CPU-Z, dient als een competente laatste upgrade voor het AM4-platform met een hoge boost (4,8 GHz), maar toont zijn leeftijd ten opzichte van moderne concurrenten met een single-thread score van 691.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 5800XT met andere processoren

VS
VS

Vergelijk