AMD Ryzen 7 8700G Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€220
  • PassMark-benchmarkresultaat: 31545
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.1 GHz

AMD Ryzen 7 8700G recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.2

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.8

Prestaties

18.0%

7.3

Cache en architectuur

10.0%

8.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

8.7

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(618)
amazon
5.0
(12)
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.5

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.9

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 5.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.5

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
  • amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g
amd-ryzen-7-8700g

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 8700G is een krachtige desktop-APU uit de 8000-serie, gebouwd op de Zen 4-architectuur met 8 cores, 16 threads en een indrukwekkende boostklok tot 5,1 GHz. Het belangrijkste kenmerk is de geïntegreerde Radeon 780M-graphics met 12 compute units, die 1080p-gaming mogelijk maakt zonder aparte videokaart, ondersteund door een dedicated Ryzen AI NPU voor slimme werklasten. De grootste pluspunten zijn de uitzonderlijke grafische prestaties voor een onboard chip, de hoge energie-efficiëntie met een TDP van 65W en de meegeleverde Wraith Spire-koeler. Belangrijke nadelen zijn de beperkte L3-cache van slechts 16 MB, het gebrek aan PCIe 5.0-ondersteuning en de hogere prijs in vergelijking met losse CPU- en GPU-combinaties.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 8700G

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.8

Prestaties

18.0%

7.3

Cache en architectuur

10.0%

8.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

8.7

Geïntegreerde graphics

7.2
AMD Ryzen 7 8700G heeft een technische score van 7,17 punten, hoger dan die van 87,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(618)
amazon
5.0
(12)
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 7 8700G heeft een gebruikersscore van 9,59 punten, hoger dan die van 97,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 8700G heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.4

Totaalscore

40.0%

9.4

Prijs

8.0
AMD Ryzen 7 8700G heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8 punten, hoger dan die van 94,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 8700G behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 7 8700G gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 8700G gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 8700G heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 8700G biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 8700G biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,1 GHz
AMD Ryzen 7 8700G haalt een boostklok van 5,1 GHz, die hoger is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 4,2 GHz
AMD Ryzen 7 8700G heeft een basisklok van 8x4.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 7 8700G gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 7 8700G wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
AMD Ryzen 7 8700G heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 8700G heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 8700G heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

8.000 MHz
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 8.000 MHz, wat hoger is dan bij 99,6% van de processoren en gelijk is aan 0,4% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 7 8700G heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon 780M
AMD Ryzen 7 8700G gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon 780M, die geavanceerder is dan die in 95,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

12
AMD Ryzen 7 8700G heeft 12 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 62,8% van de processoren en gelijk is aan 9,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

800 MHz
AMD Ryzen 7 8700G heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 800 MHz, die hoger is dan die van 90,8% van de processoren en gelijk is aan die van 7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode/encode)
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 90,7% van de processoren en gelijk is aan 3,4% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 8700G heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 8700G heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 7 8700G heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 45-65 W
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 8700G vs de gemiddelde processor

  • 2.54x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.7.061 vs 2.783
  • 2.99x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (14.326 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (14.326 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.14.326 vs 4.793
  • 58% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.922 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.922 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.922 vs 2.483
  • 79,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.646 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.646 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.646 vs 1.471
  • 3x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.545 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.545 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.31.545 vs 10.532,5
  • 18,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,1 GHz vs 4,3 GHz
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 45,7% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (705 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (705 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.705 vs 484
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 8700G gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 7 8700G bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 2.54x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (7.061 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 2.99x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (14.326 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 58% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.922 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 79,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.646 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 3x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (31.545 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 18,6% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 45,7% meer Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (705 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 14 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (42 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 8700G gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Phoenix vs Kaby Lake).
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 8700G gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 5.05x meer transistors
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (25 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 4x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 4 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 4x meer geheugen per DIMM
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (128 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 7 8700G gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon 780M vs Intel UHD Graphics 630).
  • 2.29x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (800 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 7 8700G heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 8700G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • 50% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 8700G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (12 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 8700G heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0
  • 50% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 8700G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (12 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 7 8700G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (12 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.12 vs 24
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).
    Wat Is het?: De ondersteunde manieren waarop PCIe-lanes over meerdere slots of apparaten kunnen worden verdeeld.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u meerdere uitbreidingskaarten of NVMe-adapters plant.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 8700G ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).x8/x4/x4 vs x16, x8/x8

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 8700G en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 8700G?

  • Uitzonderlijke grafische prestaties voor een geïntegreerde GPU (Radeon 780M), geschikt voor 1080p gaming zonder aparte videokaart.
  • Zeer energie-efficiënt met een laag stroomverbruik (65W TDP), ideaal voor kleine systemen (Small Form Factor).
  • Toekomstbestendig platform dankzij de AM5-socket en ondersteuning voor DDR5-geheugen.
  • Bevat een dedicated AI-engine (Ryzen AI) voor versnelling van AI-taken.
  • Goede multithreaded prestaties met 8 cores en 16 threads voor productiviteit.

What customers dislike about AMD Ryzen 7 8700G?

  • De prijs-prestatieverhouding is ongunstig vergeleken met een losse combinatie van een goedkopere CPU en een budget GPU.
  • Beperkte PCIe-bandbreedte (slechts 8 lanes beschikbaar voor een eventuele toekomstige videokaart).
  • Kleiner L3-cachegeheugen (16 MB) in vergelijking met de Ryzen 7000-serie, wat ten koste gaat van pure CPU-rekenkracht.
  • De meegeleverde koeler kan luidruchtig zijn en de temperaturen kunnen hoog oplopen bij zware belasting.
  • Sterk afhankelijk van snel (en vaak duurder) DDR5-geheugen om de maximale grafische prestaties te behalen.

Expertbeoordelingen

P
pcmag.com
29/01/2024

The AMD Ryzen 7 8700G, reviewed by PCMag, is an exceptional APU for small-form-factor (SFF) PCs, featuring 8 Zen 4 cores and powerful Radeon 780M integrated graphics that outperform entry-level discrete cards. Pros include excellent 1080p gaming performance without a dedicated GPU, low power consumption, and great thermal efficiency for compact builds. However, the chip faces cons...Lees meer

T
tomshardware.com
30/01/2024

The Tom's Hardware review finds that the AMD Ryzen 7 8700G, based on the "Phoenix" architecture with eight Zen 4 cores and Radeon 780M graphics, is a groundbreaking APU that renders low-end discrete GPUs like the GTX 1050 Ti obsolete. A major pro is its ability to deliver playable 1080p gaming in modern titles, particularly when paired with high-speed DDR5 memory, alongside a...Lees meer

G
galaxus.de
03/02/2024

The Galaxus review of the AMD Ryzen 7 8700G highlights its capability for smooth 1080p gaming without a dedicated graphics card, delivering playable 45 FPS in demanding titles like Cyberpunk 2077. A key pro is its powerful integrated Radeon 780M graphics, though achieving 60 FPS often requires upscaling technology like FidelityFX Super Resolution (FSR). Efficiency is another major...Lees meer

S
storagereview.com
29/01/2024

The AMD Ryzen 7 8700G is a "monolithic" desktop APU combining eight Zen 4 cores with Radeon 780M graphics and a dedicated XDNA NPU for AI, ideal for budget or Small Form Factor (SFF) AM5 systems. It offers exceptional integrated graphics capable of 1080p gaming, often doubling the performance of its predecessor, while maintaining high power efficiency with a 65W TDP. However, the...Lees meer

X
xda-developers.com
29/01/2024

The AMD Ryzen 7 8700G is a high-performance 8-core/16-thread Zen 4 APU featuring Radeon 780M integrated graphics capable of handling 1080p gaming, alongside a dedicated Ryzen AI engine. Pros include exceptional power efficiency, low operating temperatures with the stock cooler, and suitability for small form factor builds on the AM5 platform. Cons include a 5-10% CPU performance...Lees meer

W
windowscentral.com
29/01/2024

The Windows Central review of the AMD Ryzen 7 8700G highlights it as a "revolutionary" budget gaming solution, utilizing the Radeon 780M iGPU to achieve 50–60 FPS in modern 1080p titles. This 65W chip features an integrated XDNA NPU for AI, though its utility is currently limited, while the package includes a Wraith Spire cooler for increased value. Key pros identified include the...Lees meer

T
techspot.com
29/01/2024

The TechSpot review of the AMD Ryzen 7 8700G highlights it as a groundbreaking APU with the most powerful integrated graphics (Radeon 780M) currently available, offering a significant performance leap over previous generations. Key pros include capable 1080p gaming without a discrete GPU and high power efficiency, though it requires fast DDR5 memory to reach its full potential....Lees meer

G
gamesradar.com
06/02/2025

The GamesRadar review positions the AMD Ryzen 7 8700G as a capable "all-in-one" APU, balancing strong productivity and single-core performance with budget-conscious, integrated 1080p gaming. Key advantages include exceptional Radeon 780M graphics for playable 1080p gaming, superior power efficiency, and solid content creation capabilities, even when using the stock cooler. However,...Lees meer

H
hwbusters.com
29/01/2024

The Hardware Busters review highlights the AMD Ryzen 7 8700G as a top-tier 4nm "Phoenix" APU featuring 8 Zen 4 cores and powerful Radeon 780M integrated graphics, ideal for small form factor (SFF) systems. While offering high-efficiency multi-threaded performance, the chip's gaming capability is highly dependent on fast DDR5 memory, and it faces competition in value from budget...Lees meer

P
pcinq.com
16/04/2024

The AMD Ryzen 7 8700G represents a strong, single-chip solution for users bypassing a dedicated GPU, driven by an integrated graphics engine that outperforms competitors by over 3.8x. PCInq highlights its capability to deliver smooth 1080p gaming at high settings, making it an excellent, power-efficient choice for compact or budget-conscious systems. However, the APU faces...Lees meer

G
galaxus.at
03/02/2024

De AMD Ryzen 7 8700G maakt volgens tests van Galaxus gamen op 1080p mogelijk zonder aparte videokaart, waarbij de Radeon 780M iGPU ongeveer 45 FPS haalt in Cyberpunk 2077 op lage instellingen. Hoewel 60 FPS haalbaar is in grote titels, is daarvoor vaak FSR nodig; in Far Cry 6 loopt het aantal frames met FSR op 'Balanced' en hoge instellingen bijvoorbeeld op tot boven de 70....Lees meer

D
digitec.ch
03/02/2024

De AMD Ryzen 7 8700G, beoordeeld door Digitec, functioneert als een capabele 1080p gaming-APU die de Radeon 780M iGPU gebruikt om indrukwekkende resultaten neer te zetten. Zo haalt hij 45 FPS in Cyberpunk 2077 op lage instellingen, waarbij FSR vaak nodig is om de 60 FPS aan te tikken. De chip uitblinkt in efficiëntie en houdt onder belasting lage temperaturen aan van rond de 52...Lees meer

I
igorslab.de
04/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G, zoals beoordeeld door igor’sLAB, is een krachtige 'Hawk Point' APU met acht Zen 4 CPU-cores, Radeon 780M RDNA 3 geïntegreerde graphics en een speciale XDNA AI-engine (NPU) voor AI-taken. De chip biedt competitieve CPU-prestaties die in multi-core taken bijna die van de Ryzen 7 7700X evenaren, terwijl de geïntegreerde graphics uitzonderlijke 1080p-gameprestaties...Lees meer

G
galaxus.fr
03/02/2024

De Galaxus-review van de AMD Ryzen 7 8700G bestempelt de processor als een doorbraak voor geïntegreerde graphics, omdat 1080p-gaming hiermee mogelijk is zonder afzonderlijke videokaart, zeker met behulp van AMD's FidelityFX Super Resolution (FSR). Belangrijke pluspunten zijn de uitzonderlijke energie-efficiëntie en de lage temperaturen, die tijdens het gamen gemiddeld op 52 graden...Lees meer

H
hardwareand.co
29/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G, gebaseerd op de 4nm 'Phoenix'-architectuur, worden aangemerkt als de eerste desktopprocessoren die geschikt zijn voor 1080p-gaming zonder discrete videokaart. Ze maken gebruik van krachtige Radeon 780M/760M graphics en beschikken over speciale NPU AI-engines. De APU's bieden aanzienlijke prestatieverbeteringen ten opzichte van de 5000G-serie,...Lees meer

C
clubic.com
31/01/2024

De review van Clubic bestempelt de AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G als krachtige 'all-in-one' APU's die hoogwaardig gamen op 1080p mogelijk maken zonder losse videokaart, dankzij de Zen 4-architectuur en RDNA 3-graphics.

D
digitec.ch
03/02/2024

De Digitec-review bestempelt de AMD Ryzen 7 8700G als een doorbraak voor geïntegreerde graphics, waarbij de Radeon 780M gaming in 1080p mogelijk maakt (bijv. 45 FPS in Cyberpunk 2077 op de laagste instellingen) met een hoge efficiëntie bij een TDP van 65W.

G
galaxus.fr
02/02/2024

De AMD Ryzen 7 8700G, beoordeeld door Galaxus, is een krachtige APU met geïntegreerde Radeon 780M-graphics waarmee je in 1080p kunt gamen zonder een afzonderlijke videokaart. De chip is indrukwekkend efficiënt voor compacte systemen, blijft koel en levert speelbare framerates, zoals 45 FPS in Cyberpunk 2077 op lage instellingen. Om echter een constante 60 FPS te halen in veeleisende...Lees meer

M
madboxpc.com
29/01/2024

De AMD Ryzen 8000G-serie (8700G/8600G) tilt desktop-APU's naar een hoger niveau door 'Zen 4'-processorkernen te combineren met 'RDNA 3'-graphics (respectievelijk de Radeon 780M en 760M) en geïntegreerde Ryzen AI NPU's voor snellere werkbelasting. Prestatietests tonen aan dat 1080p-gaming goed mogelijk is, zeker bij gebruik van AMD FSR en snel DDR5-6400-geheugen om het gebrek aan...Lees meer

G
geeknetic.es
29/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G, beoordeeld door Geeknetic, brengt hoogwaardige Radeon 780M-graphics naar de AM5-socket met behulp van een 4nm 8-core Zen 4-architectuur. Het is een efficiënte 65W APU die solide 1080p-prestaties levert en bovendien toekomstbestendig is dankzij een toegewijde AI-engine (XDNA). Belangrijke nadelen die worden genoemd zijn de beperkte 16MB L3-cache en de strikte...Lees meer

P
profesionalreview.com
29/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G, een op Zen 4 gebaseerde 8-core/16-thread APU voor AM5, levert ongeëvenaarde geïntegreerde gaming-prestaties met zijn Radeon 780M-graphics en introduceert de Ryzen AI NPU voor 16 TOPS aan rekenkracht. Hoewel hij uitzonderlijke 65W-efficiëntie, DDR5-ondersteuning en speelbare 1080p-gaming biedt zonder discrete videokaart, wordt hij beperkt door een kleinere...Lees meer

N
noticias3d.com
29/01/2024

De review van Noticias3D positioneert de AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G als koplopers op het gebied van geïntegreerde desktop-graphics, dankzij de Zen 4-architectuur, RDNA 3 en een nieuwe NPU voor AI-toepassingen. Waar de 8700G (Radeon 780M) maximale kracht biedt, levert de 8600G (Radeon 760M) een betere balans tussen prijs en prestaties; beide werken op een TDP van 65W....Lees meer

P
profesionalreview.com
01/02/2024

De AMD Ryzen 7 8700G is een krachtige APU met Zen 4-architectuur en een geïntegreerde Radeon 780M-GPU, waardoor 1080p-gaming mogelijk is zonder aparte videokaart, terwijl er ook een speciale Ryzen AI-engine aanwezig is. Belangrijke voordelen zijn de sterke en efficiënte prestaties van de geïntegreerde graphics, de meegeleverde Wraith Spire-koeler en toekomstbestendige...Lees meer

G
galaxus.it
03/02/2024

De Galaxus-review van de AMD Ryzen 7 8700G benadrukt dat deze processor speelbare 1080p-prestaties levert via de geïntegreerde Radeon 780M graphics, waarbij in games zoals Cyberpunk 2077 vaak 60 FPS wordt gehaald met behulp van upscaling (FSR).", "Belangrijke pluspunten zijn de uitzonderlijke energie-efficiëntie, de koele werking (gemiddeld 52 °C) en de sterke prestaties in...Lees meer

H
hwupgrade.it
07/02/2024

De AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G APU's, uitgerust met de RDNA 3-architectuur, betekenen een grote stap voorwaarts voor geïntegreerd 1080p-gamen, waarbij de 8700G (Radeon 780M) de leiding neemt dankzij Ryzen AI (NPU) mogelijkheden. Belangrijke voordelen zijn de prima 1080p-prestaties in games zoals GTA V met behulp van FSR/AFMF-technologie, naast 64% snellere multi-core...Lees meer

T
tweakers.net
29/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G, gebaseerd op de Zen 4-architectuur en RDNA 3-graphics, bieden een aanzienlijke sprong in geïntegreerde grafische prestaties. De 8700G is ongeveer 80% sneller in gaming dan eerdere APU's en is geschikt voor 1080p-gaming. De 8700G beschikt over 8 cores en een Radeon 780M, terwijl de 8600G 6 cores en een Radeon 760M bevat; beide zijn...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 8700G met andere processoren

VS
VS

Vergelijk