Apple M1 Max Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€1,360
  • PassMark-benchmarkresultaat: 22157
  • Aantal fysieke cores: 10
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.22 GHz

Apple M1 Max recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.6

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
5.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Prestaties

18.0%

6.8

Cache en architectuur

10.0%

6.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.4

Vermogen en thermiek

4.0%

5.8

Platform

1.0%

9.3

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 6.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.3

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    9.0

    L3-cache

    8.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

  • 5.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    5.9

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    3.4

    CPU-threads

    15.0%

    9.0

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

    N/A~ €1,360

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Apple M1 Max is een krachtige System-on-a-Chip (SoC) gebouwd op een 5nm-architectuur met 57 miljard transistoren, ontworpen voor veeleisende professionele workflows zoals 8K-videobewerking en 3D-rendering. De processor beschikt over een 10-core CPU (8 performance- en 2 efficiency-cores), een GPU met maximaal 32 cores die tot 10,4 teraflops aan prestaties levert, en een 16-core Neural Engine. Belangrijke voordelen zijn de enorme geheugenbandbreedte van 400 GB/s, ondersteuning voor maximaal 64 GB centraal geheugen en een geavanceerde Media Engine met dubbele ProRes-accelerators voor razendsnelle videoverwerking. Hoewel de chip uitblinkt in efficiëntie en grafische kracht, zijn nadelen de hoge aanschafprijs van apparaten met deze chip, het feit dat de CPU-prestaties vergelijkbaar zijn met de goedkopere M1 Pro, en dat nieuwere generaties inmiddels superieure rekenkracht per core bieden.

Technische specificaties van processor Apple M1 Max

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

5.6
Apple M1 Max heeft een technische score van 5,61 punten, hoger dan die van 57,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Apple M1 Max heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.6

Totaalscore

40.0%

3.3

Prijs

4.9
Apple M1 Max heeft een prijs-kwaliteitsscore van 4,9 punten, lager dan die van 97,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Apple
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Apple M1 Max behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

N/A
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

N/A
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

ARM64
Apple M1 Max gebruikt de ARM64-architectuur, die minder geavanceerd is dan die van 98,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
Apple silicon
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

10
Apple M1 Max heeft 10 CPU-cores, wat meer is dan bij 77,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

10
Apple M1 Max biedt 10 CPU-threads, wat meer is dan bij 54,5% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Apple M1 Max biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,22 GHz
Apple M1 Max haalt een boostklok van 3,22 GHz, die lager is dan die van 89,2% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,23 GHz & 2 x 2,06 GHz
Apple M1 Max heeft een basisklok van 8x3.23 GHz & 2x2.06 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

5 nm
Apple M1 Max gebruikt een productieproces van 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 85,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 5 nm
Apple M1 Max wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 5 nm, dat geavanceerder is dan dat van 83,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,2% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

?
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

28 MB
Apple M1 Max heeft een L2-cache van 28 MB, die groter is dan die van 96% van de processoren en gelijk is aan die van 0,5% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

2.944 KB
Apple M1 Max heeft een L1-cache van 2.944 KB, die groter is dan die van 98,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

LPDDR5
Apple M1 Max ondersteunt DDR LPDDR5, wat moderner is dan bij 88,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Apple M1 Max ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

LPDDR5-6400 MHz
Apple M1 Max ondersteunt JEDEC-snelheden tot LPDDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 85,6% van de processoren en gelijk is aan 2,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Apple M1 Max ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Apple M1 Max heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

?
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Apple M1 Max heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), ProRes (HW decode/encode), ProRes RAW (HW decode/encode)
Apple M1 Max ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), ProRes (HW decode/encode), ProRes RAW (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 99,6% van de processoren en gelijk is aan 0,3% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

30 W
Apple M1 Max heeft een TDP van 30 W, wat lager is dan die van 66,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

?
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Apple M1 Max ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Apple M1 Max vs de gemiddelde processor

  • 54,3% betere single-core-prestaties
    Apple M1 Max heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.832 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Apple M1 Max heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.832 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.832 vs 2.483
  • 11.2x meer L2-cache
    Apple M1 Max heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (28 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Apple M1 Max heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (28 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.28 MB vs 2,5 MB
  • 2.64x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (12.658 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (12.658 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.12.658 vs 4.793
  • 64,4% meer Geekbench 6 single-core-score
    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.419 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.419 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.419 vs 1.471
  • 8.73x hogere geheugenbandbreedte
    Apple M1 Max heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (400 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
    Wat Is het?: De maximale theoretische geheugenbandbreedte die de processor kan ondersteunen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geheugenintensieve werklasten voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >75 GB/s

    Apple M1 Max heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (400 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.400 GB/s vs 45,8 GB/s
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Apple M1 Max heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
    Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=4800 MHz

    Apple M1 Max heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.6.400 MHz vs 2.933 MHz
  • 4 meer CPU-cores
    Apple M1 Max heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Apple M1 Max heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.10 vs 6
  • 2.1x meer PassMark-score
    Apple M1 Max heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.157 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Apple M1 Max heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.157 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.22.157 vs 10.532,5
  • Ondersteunt HMP
    Apple M1 Max ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 54,3% betere single-core-prestaties
    Apple M1 Max heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.832 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.64x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (12.658 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 64,4% meer Geekbench 6 single-core-score
    Apple M1 Max heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.419 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.1x meer PassMark-score
    Apple M1 Max heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (22.157 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 meer CPU-cores
    Apple M1 Max heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 4 bredere front-end
    Apple M1 Max heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2 meer CPU-threads
    Apple M1 Max heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (10 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 11.2x meer L2-cache
    Apple M1 Max heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (28 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 58,3% kleiner productieproces
    Apple M1 Max heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (5 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Apple M1 Max gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 7.67x meer L1-cache
    Apple M1 Max heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (2.944 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 11.52x meer transistors
    Apple M1 Max heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (57 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Geavanceerdere foundry
    Apple M1 Max gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 5 nm vs Intel 14 nm).
  • 8.73x hogere geheugenbandbreedte
    Apple M1 Max heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (400 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Apple M1 Max heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Apple M1 Max ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (LPDDR5 vs DDR4).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Apple M1 Max heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 33,3% lagere TDP
    Apple M1 Max heeft een lagere TDP dan de gemiddelde processor (30 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Apple M1 Max ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (NEON, CRC32, AES, SHA1, SHA2, DotProd, FP16, AMX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 25,1% lagere boostklok
    Apple M1 Max heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 18,8% minder Cinebench R20 single-core-punten
    Apple M1 Max heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (393 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Apple M1 Max ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder threads per kern
    Apple M1 Max heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Apple M1 Max gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Firestorm / Icestorm vs Kaby Lake).
  • 2.43x grotere die-grootte
    Apple M1 Max heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (432 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Geen configureerbare TDP
    Apple M1 Max ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 25,1% lagere boostklok
    Apple M1 Max heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Apple M1 Max heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,22 GHz vs 4,3 GHz
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Apple M1 Max gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Firestorm / Icestorm vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Apple M1 Max gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Firestorm / Icestorm vs Kaby Lake).Firestorm / Icestorm vs Kaby Lake
  • 18,8% minder Cinebench R20 single-core-punten
    Apple M1 Max heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (393 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Apple M1 Max heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (393 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.393 vs 484
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Apple M1 Max ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Apple M1 Max ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 2.43x grotere die-grootte
    Apple M1 Max heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (432 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Apple M1 Max heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (432 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².432 mm² vs 178 mm²
  • Beperktere instructieondersteuning
    Apple M1 Max ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (NEON, CRC32, AES, SHA1, SHA2, DotProd, FP16, AMX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Apple M1 Max ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (NEON, CRC32, AES, SHA1, SHA2, DotProd, FP16, AMX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).NEON, CRC32, AES, SHA1, SHA2, DotProd, FP16, AMX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • Geen configureerbare TDP
    Apple M1 Max ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Apple M1 Max ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5.44x duurder
    Apple M1 Max is duurder dan de gemiddelde processor (€1.360 vs €250).
    Apple M1 Max is duurder dan de gemiddelde processor (€1.360 vs €250).€1.360 vs €250

Grafische vergelijking tussen Apple M1 Max en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Apple M1 Max?

  • Uitzonderlijke prestaties bij zware taken zoals 4K videobewerking en 3D rendering
  • Zeer snelle compileertijden voor softwareontwikkelaars
  • Blijft opmerkelijk koel en stil, zelfs onder zware belasting
  • Uitstekende energie-efficiëntie met een indrukwekkende batterijduur voor een krachtpatser
  • Ondersteuning voor een grote hoeveelheid centraal geheugen (tot 64 GB) en hoge bandbreedte

What customers dislike about Apple M1 Max?

  • Hoge aanschafprijs in vergelijking met de standaard M1 of M1 Pro
  • Hoger stroomverbruik bij inactiviteit (idle) vergeleken met minder krachtige M-chips
  • Sommige gebruikers melden incidentele crashes bij gebruik van Thunderbolt-accessoires
  • Fysieke omvang van de bijbehorende laptops (14/16 inch) wordt door sommigen als zwaar ervaren
  • Beperkte meerwaarde voor alledaagse taken zoals tekstverwerking of internetten ten opzichte van de basismodellen

Expertbeoordelingen

U
uk.pcmag.com
02/04/2022

The Apple M1 Ultra, featuring "UltraFusion" technology that merges two M1 Max dies, offers a 20-core CPU and up to a 64-core GPU, requiring a heavier, all-copper cooling system, according to PCMag. Performance testing shows the M1 Ultra significantly dominates in multi-core and GPU-heavy tasks, nearly doubling Cinebench R23 scores and drastically reducing Blender render times...Lees meer

M
macworld.com
18/02/2022

Macworld’s review highlights the 16-inch M1 Max MacBook Pro as a powerful, high-end workstation that rectifies previous design issues by reintroducing essential ports (HDMI, SDXC, MagSafe 3) and removing the Touch Bar. Key pros include the exceptional Liquid Retina XDR display with 120Hz ProMotion and, most notably, unprecedented, consistent performance on battery power. However,...Lees meer

D
dpreview.com
30/11/2021

The DPReview of the 2021 M1 Max MacBook Pro highlights a significant return to form for professionals, featuring an exceptional Liquid Retina XDR display, the return of essential ports like HDMI and SD card readers, and a greatly improved 1080p webcam. The M1 Max chip provides stellar performance for creative tasks, maintaining full power on battery, which outpaces competing Windows...Lees meer

U
uk.pcmag.com
25/10/2021

The 2021 16-inch MacBook Pro, featuring the M1 Max chip with 32-core GPU and 64GB of memory, is described as a high-octane workstation for creative professionals. Key strengths include exceptional processing power capable of handling multiple 8K video streams, a superior 120Hz Liquid Retina XDR display, and the return of functional ports like HDMI and MagSafe 3. Performance, display...Lees meer

A
appleinsider.com
20/12/2022

An AppleInsider one-year review finds the 2021 16-inch MacBook Pro with M1 Max remains an exceptional, durable, and powerful machine for heavy professional workloads. The device features a vivid Liquid Retina XDR display, convenient return of ports like HDMI and SDXC, along with reliable MagSafe charging and impressive battery life. While praising the machine, the review notes minor...Lees meer

U
uk.pcmag.com
29/10/2021

Apple's High Power Mode, exclusive to the 16-inch MacBook Pro with the M1 Max chip, functions as a cooling-enhancement feature to boost thermal headroom during extreme, sustained GPU-focused workloads. Pros include improved performance for niche tasks like 8K video editing and sustained performance on battery, while cons include significantly louder fan noise and negligible benefits...Lees meer

F
forbes.com
28/10/2021

Ben Sin's review of the 2021 MacBook Pro with M1 Max praises its "groundbreaking" processing power, targeting high-end creative professionals with features like a 120Hz Liquid Retina XDR display, SD card slot, and HDMI port. While the machine offers superior performance and impressive battery life, it is noted for being quite bulky and carries a high cost, with the 16-inch model...Lees meer

C
computerbild.de
18/02/2022

Volgens Computer Bild is de Apple MacBook Pro 16-inch (2021) met M1 Max-chip een professionele krachtpatser die topprestaties voor creatieve workflows verkiest boven een dun ontwerp. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke efficiëntie, de vrijwel geruisloze werking, het prachtige 120Hz Liquid Retina XDR-display en de terugkeer van functionele poorten zoals HDMI en SDXC, terwijl...Lees meer

L
leclaireur.fnac.com
15/12/2021

De Labo Fnac-review bestempelt de 16-inch MacBook Pro met M1 Max als een „krachtpatser” en benadrukt dat de 10-core CPU en tot wel 32 GPU-cores ideaal zijn voor veeleisende creatieve workflows. Het toestel beschikt over een hoogwaardig Liquid Retina XDR mini-led-display met een helderheid van 1.000 nits en 120Hz ProMotion, naast een aanzienlijk verbeterde 1080p-camera. De laptop...Lees meer

M
mac4ever.com
05/11/2021

De review van Mac4Ever benadrukt dat de M1 Pro- en M1 Max-chips de voorkeur geven aan prestatie-cores boven efficiëntie, wat zorgt voor uitzonderlijke en stabiele CPU-prestaties bij zware, langdurige belasting. Hoewel de M1 Max een aanzienlijk hogere geheugenbandbreedte heeft voor intensieve 8K-videobewerking en 3D-rendering, merkt de review op dat de M1 Pro voor velen de meest...Lees meer

M
macg.co
25/10/2021

De 14-inch en 16-inch MacBook Pro's uit 2021 worden geprezen als een terugkeer naar de vertrouwde kwaliteit voor professionals, met enorme prestatiewinst dankzij de M1 Pro/Max-chips en de terugkeer van MagSafe 3, HDMI 2.0 en een SDXC-kaartsleuf. Het Liquid Retina XDR-scherm met 120Hz ProMotion en de uitstekende, consistente prestaties (zowel op netstroom als op de batterij) zijn...Lees meer

G
galaxus.fr
16/02/2023

De review van Galaxus concludeert dat hoewel de M2 Pro/Max MacBook Pros uitzonderlijke prestaties leveren, ze voor de meeste gebruikers overdreven zijn en bij alledaagse taken nauwelijks merkbare verbeteringen bieden ten opzichte van de M1-generatie. Pluspunten zijn de premium bouwkwaliteit, een uitstekend mini-led-scherm, luidsprekers van topkwaliteit en verbeterde connectiviteit...Lees meer

I
iphon.fr
19/10/2021

De M1 Max-chip levert uitzonderlijke prestaties voor professionals, met een GPU tot 32 cores en een geheugenbandbreedte van 400 GB/s, ideaal voor zware 3D-rendering en 8K-videobewerking. Pluspunten zijn de superieure efficiëntie, waardoor hij ook op de batterij topprestaties levert terwijl hij stil blijft werken, samen met de terugkeer van functionele poorten zoals HDMI en...Lees meer

I
iphonesoft.fr
31/10/2021

De 14-inch MacBook Pro met M1 Max (2021) vertegenwoordigt een functionele ontwerpkeuze, met een robuuste behuizing en de terugkeer van poorten zoals HDMI 2.0, SDXC en MagSafe 3, naast een prachtig 120Hz Mini-LED-display.

P
phototrend.fr
07/03/2022

De 14-inch MacBook Pro met M1 Max geeft prioriteit aan professionele functionaliteit door essentiële poorten zoals SDXC en HDMI terug te brengen, gecombineerd met een levendig 120Hz Liquid Retina XDR-display.

G
galaxus.it
27/10/2021

Na een test van 120 minuten met de MacBook Pro M1 Max benadrukt Galaxus een verschuiving in het ontwerp naar een dikkere, zwaardere 'retro'-esthetiek (2.165 gram) waarbij functionaliteit, koeling en de beschikbaarheid van poorten centraal staan. De belangrijkste pluspunten zijn het indrukwekkende Liquid Retina XDR-display, de krachtige audiokwaliteit en de directe prestatiewinst van...Lees meer

N
notebookcheck.it
26/11/2021

De 2021 MacBook Pro 16 met M1 Max levert ongekende professionele prestaties via een 10-core CPU en 32-core GPU, waarmee de throttling-problemen van de Intel-voorgangers verleden tijd zijn.

D
dday.it
03/11/2021

De DDay.it-review beschrijft de 2021 16-inch MacBook Pro met M1 Max als een terugkeer naar de top voor Apple. Er wordt nadruk gelegd op de herintroductie van essentiële poorten zoals HDMI, een SD-kaartlezer en MagSafe 3, samen met het superieure 1.600-nits Liquid Retina XDR Mini-LED-display. De prestaties zijn uitzonderlijk; de 32-core GPU maakt 8K-bewerking mogelijk en behoudt,...Lees meer

D
dday.it
26/10/2021

DDay.it typeert de 2021 16-inch MacBook Pro met M1 Max als een machine die „op maat gemaakt” is voor professionals. Het toestel biedt ongekende prestaties met een 10-core CPU, tot wel 32 GPU-cores en een geheugenbandbreedte van 400 GB/s, waardoor 8K-videobewerking en 3D-rendering moeiteloos verlopen. De review benadrukt de terugkeer van essentiële poorten zoals HDMI en...Lees meer

S
spider-mac.com
22/03/2022

De Spider-Mac-review bestempelt de Mac Studio als een professionele desktop die het gat tussen de Mac mini en Mac Pro overbrugt met de revolutionaire M1 Ultra-chip. Deze biedt enorme kracht en uitzonderlijke efficiëntie in een compact en stil ontwerp. Belangrijke voordelen zijn de superieure connectiviteit met poorten aan de voorzijde, een SDXC-kaartsleuf en de mogelijkheid om...Lees meer

N
notebookcheck.nl
26/11/2021

De Apple MacBook Pro 16 2021 (M1 Max) is een krachtig workstation met uitzonderlijke prestaties voor creatievelingen, zoals 8K-videorendering zonder thermische throttling. De belangrijkste pluspunten zijn de krachtige M1 Max-chip, het uitstekende 16,2 inch Liquid Retina XDR-display met 120Hz ProMotion en de terugkeer van handige poorten zoals HDMI 2.0 en MagSafe 3, gecombineerd met...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Apple M1 Max met andere processoren

VS
VS

Vergelijk