AMD Ryzen 7 9800x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€360
  • PassMark-benchmarkresultaat: 39978
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.2 GHz

AMD Ryzen 7 9800x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.7

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.6

Prestaties

18.0%

8.5

Cache en architectuur

10.0%

9.3

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

7.9

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(5132)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 8.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    8.2

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 6.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-9800x3d
  • amd-ryzen-7-9800x3d
  • amd-ryzen-7-9800x3d
amd-ryzen-7-9800x3d
amd-ryzen-7-9800x3d
amd-ryzen-7-9800x3d

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 9800X3D is een krachtige processor gebaseerd op de Zen 5-architectuur met 8 cores, 16 threads en een indrukwekkende 96 MB L3-cache dankzij de tweede generatie 3D V-Cache technologie. De chip beschikt over een basiskloksnelheid van 4,7 GHz, een boostklok tot 5,2 GHz en een TDP van 120W, waarbij de cache onder de cores is geplaatst voor verbeterde koeling. De belangrijkste voordelen zijn de superieure gameprestaties, volledige overklokmogelijkheden en uitstekende energie-efficiëntie op het AM5-platform. Als nadelen kunnen de relatief hoge aanschafprijs en de beperktere productiviteitsprestaties in zware multi-core werklasten in vergelijking met even dure alternatieven worden genoemd.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 9800x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.6

Prestaties

18.0%

8.5

Cache en architectuur

10.0%

9.3

Geheugen en PCIe

7.0%

2.6

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

7.9

Geïntegreerde graphics

7.7
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een technische score van 7,66 punten, hoger dan die van 93,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(5132)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een gebruikersscore van 9,72 punten, hoger dan die van 99,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.9

Totaalscore

40.0%

8.6

Prijs

8.1
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,1 punten, hoger dan die van 95,5% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 9800x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 9800x3d biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 9800x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,2 GHz
AMD Ryzen 7 9800x3d haalt een boostklok van 5,2 GHz, die hoger is dan die van 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 2,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 4,7 GHz
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een basisklok van 8x4.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 7 9800x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

96 MB
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een L3-cache van 96 MB, die groter is dan die van 97,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

8 MB
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een L2-cache van 8 MB, die groter is dan die van 73,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

640 KB
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een L1-cache van 640 KB, die groter is dan die van 74,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.600 MHz
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 5.600 MHz, wat hoger is dan bij 79,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5600 MHz
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.600 MHz, wat hoger is dan bij 80,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een TDP van 120 W, wat hoger is dan die van 92,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een basisvermogen van 120 W, wat hoger is dan dat van 92,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

162 W
AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een boostvermogen van 162 W, wat hoger is dan dat van 90,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 9800x3d vs de gemiddelde processor

  • 2.27x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.336 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.336 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.336 vs 1.471
  • 3.83x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.337 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.337 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.18.337 vs 4.793
  • 78,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.425 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.425 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.425 vs 2.483
  • 3.26x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (9.072 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (9.072 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.9.072 vs 2.783
  • 3.8x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.978 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.978 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.39.978 vs 10.532,5
  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.96 MB vs 8 MB
  • 20,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,2 GHz vs 4,3 GHz
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).Granite Ridge vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • 2.27x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.336 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 3.83x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (18.337 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 78,2% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.425 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 3.26x betere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (9.072 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 3.8x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.978 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 20,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 4 bredere front-end
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 19 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (47 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 12x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (96 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3.2x meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (8 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 9800x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 66,7% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (640 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2.37x meer transistors
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (11,7 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 3x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 95,6% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (89,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 90,9% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 4x meer geheugen per DIMM
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer geheugen per DIMM dan de gemiddelde processor (128 GB vs 32 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 32 GB geheugen per DIMM.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 2.53x hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (162 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.162 W vs 64 W
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.120 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.120 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 7 9800x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • 44% duurder
    AMD Ryzen 7 9800x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€360 vs €250).
    AMD Ryzen 7 9800x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€360 vs €250).€360 vs €250
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 9800x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 9800x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 9800x3d?

  • Snelste gaming-processor ter wereld op dit moment
  • Innovatief 2e generatie 3D V-Cache ontwerp (onder de cores) zorgt voor betere koeling en hogere kloksnelheden
  • Aanzienlijke prestatiewinst in CPU-intensieve games (tot 20-35% sneller dan de 7800X3D)
  • Eerste X3D-processor die volledig ontgrendeld is voor overclocking
  • Uitstekende efficiëntie vergeleken met concurrenten van Intel
  • Compatibel met bestaande AM5-moederborden (na BIOS-update)

What customers dislike about AMD Ryzen 7 9800x3d?

  • Hoge aanschafprijs in vergelijking met standaard processors
  • Minder indrukwekkende prestatiewinst bij 4K-gaming (vaak GPU-beperkt)
  • Productiviteitsprestaties (zoals rendering) blijven achter bij processors met meer cores
  • Hoger stroomverbruik onder volledige belasting vergeleken met de 7800X3D
  • Meldingen van compatibiliteitsproblemen of defecten met specifieke 800-serie moederborden

Expertbeoordelingen

T
techspot.com
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D, reviewed by TechSpot, is deemed the "new undisputed king of gaming," offering a 11% average gaming uplift over the 7800X3D and up to 61% over the Core i9-14900K in specific titles. Its top-tier performance is achieved via the Zen 5 architecture and a 2nd Gen 3D V-Cache, which is now placed below the CPU cores for enhanced thermal management. A notable...Lees meer

T
tomshardware.com
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D is declared the fastest gaming CPU, featuring 2nd-gen 3D V-Cache with a new design that allows for higher clock speeds (up to 5.2 GHz) and full overclocking capability. It outperforms the 7800X3D by 8–14% and Intel's Core Ultra 9 285K by up to 40% in games, while offering improved productivity performance over previous models. Key advantages include top-tier...Lees meer

I
in.ign.com
11/03/2025

The AMD Ryzen 7 9800X3D is hailed by IGN India as the new "king of gaming processors," utilizing second-generation 3D V-Cache with a re-engineered layout to achieve top-tier performance and improved thermal efficiency. Key advantages include extraordinary gaming speeds with fewer stutters, plus full overclocking support, delivering superior results in CPU-intensive titles like...Lees meer

A
alktech.co
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D sets a new high-end gaming benchmark by utilizing a 2nd-generation 3D V-Cache design, placing the cache layer below the cores for improved thermal dissipation. This, combined with the Zen 5 architecture, allows for higher, fully overclockable clock speeds of 4.7 GHz base to 5.2 GHz boost. Performance-wise, it offers 8-11% faster gaming than the 7800X3D and...Lees meer

L
lanoc.org
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D, reviewed by LanOC, is lauded as the premier gaming CPU, featuring 2nd Gen 3D V-Cache placed below the core for superior thermal management and improved clock speeds. This design facilitates higher frequencies and, for the first time on an X3D chip, allows for full overclocking via PBO or BIOS, with significantly better temperatures than competitive...Lees meer

T
thetechrevolutionist.com
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D review from The Tech Revolutionist confirms its status as the new gaming performance leader, outpacing flagships like the Intel Core i9-14900K. A major architectural shift involves moving the 3D V-Cache underneath the CPU cores, allowing for improved heat transfer and higher clock speeds (4.7 GHz base, 5.2 GHz boost). The processor is also fully...Lees meer

P
pugetsystems.com
07/11/2024

The Puget Systems review of the AMD Ryzen 7 9800X3D highlights its evolution into a versatile workstation CPU, thanks to a second-generation 3D V-Cache design that boosts thermal performance and clock speeds, resulting in exceptional performance for cache-sensitive applications like Adobe Photoshop and Lightroom. While offering significantly improved productivity over its...Lees meer

I
ign.com
12/12/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D is lauded as the definitive king of gaming processors, featuring a re-engineered 3D V-Cache design that boosts clock speeds while reducing temperatures. It delivers unmatched, industry-leading gaming performance, especially in CPU-bound titles, while maintaining solid productivity capabilities. While praised for its performance, the $479 processor draws more...Lees meer

D
digit.in
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D features a redesigned 3D V-Cache architecture, moving the 64 MB L3 cache underneath the processor cores to improve thermal dissipation and allow higher, stable clock speeds. It sets a new standard for gaming performance, boasting high boost clocks (5.2 GHz) and strong multi-threaded capabilities for productivity, while maintaining stability under heavy,...Lees meer

T
techradar.com
11/11/2024

The TechRadar review hails the AMD Ryzen 7 9800X3D as a top-tier gaming CPU, featuring a 2nd-Gen 3D V-Cache design with the cache placed under the cores to boost thermal efficiency and allow for higher 4.7GHz-5.2GHz clock speeds. The processor, which supports full overclocking, beats competitors like the Intel Core i9-14900K and Ultra 9 285K in gaming performance while using...Lees meer

G
gamersnexus.net
07/11/2024

Gamers Nexus labels the AMD Ryzen 7 9800X3D the new "gaming king," delivering an average 10–11% performance increase over the 7800X3D with notable wins in Baldur's Gate 3 and Stellaris. The chip's design relocates the 3D V-Cache below the cores, enabling superior heat dissipation, higher sustained boost clocks of 5225 MHz, and full overclocking support. Gamers NexusWhile it...Lees meer

O
overclock3d.net
22/12/2024

a little longer The AMD Ryzen 7 9800X3D, reviewed by Overclock3D, is defined by its second-generation 3D V-Cache, which is now positioned under the CPU die for improved cooling and sustained 4.7GHz base clock speeds. The processor delivers top-tier gaming performance, consistently outperforming previous models and competitors while offering improved, fully unlocked overclocking...Lees meer

U
uk.pcmag.com
06/11/2024

The AMD Ryzen 7 9800X3D, featuring "Zen 5" architecture and 96MB L3 cache, is a specialized processor dominating high-refresh-rate 1080p esports gaming. While offering up to 52% higher performance over competitors in specific titles like Cyberpunk 2077 at lower settings, these advantages diminish at 1440p or 4K resolutions. Key pros include unmatched gaming performance in its target...Lees meer

C
computerbase.de
11/11/2024

Een review van ComputerBase waarin AMD's Zen 5 (9000-serie) wordt vergeleken met de Zen 4 (7000-serie) op een vaste 4,8 GHz, laat zien dat de Ryzen 7 9800X3D een toename van 10% tot 15% in gaming-FPS biedt ten opzichte van de 7800X3D, gedreven door IPC-verbeteringen op architectuurniveau.

C
computerbase.de
26/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D wordt erkend als de nieuwe koning onder de gaming-CPU's. Hij biedt ongeveer 10% betere prestaties dan de 7800X3D en verkleint het gat in productiviteitsprestaties dankzij een tweede generatie V-Cache-ontwerp, waarbij de cache onder de CPU-die is geplaatst. Belangrijke voordelen zijn de aanzienlijk verbeterde minimale framerates en hogere, stabielere...Lees meer

P
pcgameshardware.de
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D wordt gepositioneerd als de ultieme gaming-processor, gebruikmakend van een 'tweede generatie' 3D V-Cache-ontwerp waarbij de cache zich onder de Zen 5-cores bevindt. Dit zorgt voor een betere warmteafvoer en kloksnelheden tot 5,2 GHz. Benchmarks laten bij 1080p een gemiddelde prestatiewinst in games zien van 8% tot 11,5% ten opzichte van de 7800X3D, met...Lees meer

C
computerbase.de
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D is door ComputerBase uitgeroepen tot de nieuwe koning onder de gaming-CPU's. Dankzij de tweede generatie 3D V-Cache, waarbij de cache onder de processorkernen is geplaatst, is de warmteafvoer aanzienlijk verbeterd. Deze structurele aanpassing maakt aanzienlijk hogere kloksnelheden mogelijk, wat resulteert in superieure gaming-prestaties ten opzichte van de...Lees meer

C
cowcotland.com
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D, gebaseerd op de Zen 5-architectuur, betekent een grote stap voorwaarts dankzij de 2e generatie 3D V-Cache die onder de compute-die is geplaatst. Dit maakt hogere basis- (4,7 GHz) en boostclocks (5,2 GHz) mogelijk vergeleken met de 7800X3D. Als de eerste volledig ontgrendelde X3D-chip domineert hij in gaming, terwijl hij ook aanzienlijk betere prestaties...Lees meer

C
comptoir-hardware.com
20/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D ontpopt zich tot de ultieme gaming-processor, waarbij de 3D V-Cache wordt benut om Intels Arrow Lake achter zich te laten. De belangrijkste pluspunten zijn de superieure gaming-prestaties en hoge efficiëntie. Bij multi-threaded productiviteitstaken schiet hij echter tekort vergeleken met Intel, wat als een minpunt wordt beschouwd. Daarentegen biedt de Core...Lees meer

T
tomshw.it
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D, beoordeeld door Tom's Hardware Italy, zet de standaard als toonaangevende gaming-CPU. Door gebruik te maken van een tweede generatie 'geïnverteerd' 3D V-Cache ontwerp op de Zen 5-architectuur, worden de thermische efficiëntie en kloksnelheden aanzienlijk verbeterd. De processor levert gemiddeld 15-20% betere prestaties in games vergeleken met de 7800X3D, met...Lees meer

M
morethantech.it
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D, beoordeeld door Morethantech, zet een nieuwe standaard voor gaming-prestaties dankzij een tweede generatie 3D V-Cache ontwerp. Hierbij is de cache onder de cores geplaatst om de warmteafvoer te verbeteren, wat hogere kloksnelheden tot 5,2 GHz en volledige ondersteuning voor overklokken mogelijk maakt. De processor levert ongekende gaming-prestaties en...Lees meer

M
multiplayer.it
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D wordt gepositioneerd als de nieuwe standaard voor gaming-CPU's, met een ontwerpwijziging waarbij de 3D V-Cache onder de Core Chiplet Die is geplaatst. Dit verbetert het thermisch beheer, verhoogt de stabiele kloksnelheden en maakt volledig overklokken mogelijk. De processor biedt ongeveer 8% betere gaming-prestaties dan de 7800X3D, vooral in CPU-gebonden...Lees meer

H
hwupgrade.it
06/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D debuteert als een superieure gaming-CPU die gebruikmaakt van de Zen 5-architectuur en een '2e generatie 3D V-Cache', waarbij de 64 MB cache onder de Core Complex Die (CCD) is geplaatst. Dit ontwerp zorgt ervoor dat de compute-die direct contact maakt met de heatspreader, wat de thermische prestaties verbetert en hogere kloksnelheden (4,7–5,2 GHz) inclusief...Lees meer

N
notebookcheck.nl
07/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D, gebaseerd op de Zen 5-architectuur met een 2e generatie 3D V-Cache lay-out, wordt gezien als een absolute top-CPU voor gaming die aanzienlijke prestatiewinst biedt ten opzichte van de Intel Core Ultra 9 285K. Deze 8-core/16-thread processor beschikt over hoge kloksnelheden en een verbeterde thermische efficiëntie, met gaming-prestaties die 20% tot 35% hoger...Lees meer

T
tweakers.net
06/11/2024

De review van Tweakers bevestigt dat de AMD Ryzen 7 9800X3D de snelste gaming-processor van dit moment is, met een prestatiewinst van 11% ten opzichte van de 7800X3D. Hiermee laat hij de Core Ultra 9 285K en i9-14900K van Intel ruim achter zich. Het innovatieve 'cache-under-core' ontwerp verbetert de koelefficiëntie en maakt hogere stabiele kloksnelheden mogelijk. Daarnaast is de...Lees meer

N
notebookcheck.nl
11/11/2024

De AMD Ryzen 7 9800X3D wordt gepositioneerd als de snelste gaming-CPU van dit moment, dankzij een herzien ontwerp waarbij de 3D V-Cache onder het core-complex is geplaatst. Dit verbetert de thermische efficiëntie en maakt hogere kloksnelheden mogelijk. Belangrijke voordelen zijn de aanzienlijke prestatiewinst in games ten opzichte van de 7800X3D, betere multi-core prestaties voor...Lees meer

G
gamereactor.nl
19/11/2024

Gamereactor omschrijft de AMD Ryzen 7 9800X3D als een 'gaminglegende' die thermische problemen oplost door de 3D V-Cache onder de cores te plaatsen, wat leidt tot een volledig overclockbare chip. De processor biedt uitstekende gamingprestaties en efficiëntie, maar is met slechts 10% gaming-winst een dure upgrade voor bezitters van de 7800X3D.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 9800x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk