AMD Athlon X4 880K Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€80
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3632
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.2 GHz

AMD Athlon X4 880K recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.6

Technische score

10.0%

8.8

Gebruikersscore

Goed
4.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

4.4

Cache en architectuur

10.0%

5.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.3

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
8.8

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

9.8

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(312)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.2

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    9.0

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    9.0

    L3-cache

  • amd-athlon-x4-880k
amd-athlon-x4-880k

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Athlon X4 880K is een quad-core processor uit de Godavari-serie, gebouwd op de 28nm Steamroller-architectuur voor het FM2+ platform. Deze processor beschikt over een basiskloksnelheid van 4,0 GHz met een maximale turbo van 4,2 GHz, 4 MB L2-cache en een TDP van 95W. Belangrijke voordelen zijn de ontgrendelde multiplier voor eenvoudig overklokken tot circa 4,5 GHz, de meegeleverde stille 125W 'Near Silent' koeler en de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budget-gamers die al over een aparte videokaart beschikken. De voornaamste nadelen zijn het ontbreken van een geïntegreerde grafische chip (iGPU), de verouderde DDR3-geheugenondersteuning en het feit dat de FM2+-voet aan het einde van zijn levenscyclus is, wat toekomstige upgrade-mogelijkheden sterk beperkt.

Technische specificaties van processor AMD Athlon X4 880K

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

4.4

Cache en architectuur

10.0%

5.5

Geheugen en PCIe

7.0%

5.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.3

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

4.6
AMD Athlon X4 880K heeft een technische score van 4,65 punten, lager dan die van 62,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

9.8

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(312)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.8
AMD Athlon X4 880K heeft een gebruikersscore van 8,83 punten, hoger dan die van 87,4% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
9.8
AMD Athlon X4 880K heeft een populariteitsscore van 9,8 punten, hoger dan die van 88,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.5
AMD Athlon X4 880K heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,5 punten, hoger dan die van 53,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Athlon X4 880K behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

?
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

A88X, A85X, A78, A75, A68H, A55
AMD Athlon X4 880K ondersteunt A88X, A85X, A78, A75, A68H, A55-chipsets, wat beperktere compatibiliteit biedt dan 64,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Athlon X4 880K gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Athlon X4 880K heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD Athlon X4 880K biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD Athlon X4 880K biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,2 GHz
AMD Athlon X4 880K haalt een boostklok van 4,2 GHz, die lager is dan die van 51,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 4,0 GHz
AMD Athlon X4 880K heeft een basisklok van 4x4.0 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

28 nm
AMD Athlon X4 880K gebruikt een productieproces van 28 nm, dat ouder is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 28 nm
AMD Athlon X4 880K wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 28 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

?
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD Athlon X4 880K heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
AMD Athlon X4 880K heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
AMD Athlon X4 880K ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.133 MHz
AMD Athlon X4 880K ondersteunt geheugensnelheden tot 2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,6% van de processoren en gelijk is aan 8,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-2133 MHz
AMD Athlon X4 880K ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-2.133 MHz, wat lager is dan bij 81,3% van de processoren en gelijk is aan 1,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Athlon X4 880K ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Athlon X4 880K heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

95 W
AMD Athlon X4 880K heeft een TDP van 95 W, wat hoger is dan die van 88,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

95 W
AMD Athlon X4 880K heeft een basisvermogen van 95 W, wat hoger is dan dat van 88,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,8% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Athlon X4 880K ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Athlon X4 880K vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Athlon X4 880K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon X4 880K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon X4 880K wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon X4 880K wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 27,6 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (72,4 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (72,4 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.72,4 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon X4 880K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 9.82x meer populariteit
    AMD Athlon X4 880K is populairder dan de gemiddelde processor (9,82 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    AMD Athlon X4 880K is populairder dan de gemiddelde processor (9,82 vs 1.000).9,82 vs 1
  • 10,3% hogere gebruikersscore
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (8,83 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (8,83 vs 8.000).8,83 vs 8
  • 3.13x goedkoper
    AMD Athlon X4 880K is goedkoper dan de gemiddelde processor (€80 vs €250).
    AMD Athlon X4 880K is goedkoper dan de gemiddelde processor (€80 vs €250).€80 vs €250
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Athlon X4 880K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 12 hogere klokmultiplier
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (40 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 60% meer L2-cache
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon X4 880K wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 27,6 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (72,4 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 5 ouder releasejaar
    AMD Athlon X4 880K heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2015 vs 2020).
    December 2.015
  • Geen cryptoversnelling
    AMD Athlon X4 880K bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 34,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.621 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 73,6% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.266 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 65,5% minder PassMark-score
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.632 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Athlon X4 880K heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Athlon X4 880K heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 1 minder threads per kern
    AMD Athlon X4 880K heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 2,3% lagere boostklok
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2.33x groter productieproces
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon X4 880K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Godavari vs Kaby Lake).
  • 37,6% grotere die-grootte
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (245 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 33,3% minder L1-cache
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Minder geavanceerde foundry
    AMD Athlon X4 880K gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 28 nm vs Intel 14 nm).
  • 51,3% minder transistors
    AMD Athlon X4 880K heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (2,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 25,5% lagere geheugenbandbreedte
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (34,1 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Athlon X4 880K heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 2.11x hoger basisvermogen
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (95 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 27,6 °C lagere TJ Max
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (72,4 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.11x hogere TDP
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (95 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 34,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.621 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.621 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.621 vs 2.483
  • 2.33x groter productieproces
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.28 nm vs 12 nm
  • 73,6% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.266 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.266 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.266 vs 4.793
  • 65,5% minder PassMark-score
    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.632 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Athlon X4 880K heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.632 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.632 vs 10.532,5
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon X4 880K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Godavari vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Athlon X4 880K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Godavari vs Kaby Lake).Godavari vs Kaby Lake
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Athlon X4 880K heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Athlon X4 880K heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • 2.11x hoger basisvermogen
    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (95 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Athlon X4 880K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (95 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.95 W vs 45 W
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Athlon X4 880K ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    AMD Athlon X4 880K ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen AMD Athlon X4 880K en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Athlon X4 880K?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor budgetgerichte systemen.
  • Beschikt over vier fysieke rekenkernen (quad-core), wat handig is voor applicaties die meerdere kernen ondersteunen.
  • De processor heeft een ontgrendelde vermenigvuldiger, waardoor overklokken relatief eenvoudig is.
  • Wordt geleverd met een kwalitatief goede en stille 125W processorkoeler.
  • Goede gamingprestaties voor zijn prijsklasse wanneer deze wordt gecombineerd met een losse videokaart.

What customers dislike about AMD Athlon X4 880K?

  • De prestaties per individuele rekenkern (single-core) blijven achter bij concurrerende processors van Intel uit dezelfde periode.
  • Heeft geen geïntegreerde grafische chip (IGP), waardoor de aanschaf van een losse videokaart verplicht is.
  • Kan onder zware belasting of bij overklokken behoorlijk warm worden.
  • Maakt gebruik van het inmiddels verouderde FM2+ moederbordplatform en DDR3-geheugen, wat toekomstige upgrades onmogelijk maakt.

Expertbeoordelingen

G
goldfries.com
15/05/2016

The AMD Athlon X4 880K is a budget-friendly, quad-core processor on the FM2+ platform, offering a 4.0GHz base clock (4.2GHz boost) designed for use with discrete graphics cards. It serves as a cost-effective alternative to the A10 series, targeting value-focused gaming builds. Key pros highlighted in the review include exceptional value with performance comparable to more expensive...Lees meer

R
relaxedtech.com
14/07/2016

The RelaxedTech review identifies the AMD Athlon X4 880K as a superior budget gaming CPU compared to the Intel Pentium G4400 due to its quad-core design and high-frequency, unlocked performance. While the Pentium G4400 operates on a more modern, power-efficient architecture, it is limited by its dual-core configuration. In testing, the Athlon X4 880K demonstrated superior...Lees meer

V
vortez.net
18/08/2016

The AMD Athlon X4 880K is a Steamroller-based quad-core processor for the FM2+ socket, operating at 4.0GHz to 4.2GHz without integrated graphics. A key pro is the included 125W "Near Silent" cooler, providing excellent thermal performance for entry-level overclocking. The chip is positioned as a budget, dedicated gaming solution. In performance testing, the X4 880K competes well in...Lees meer

P
pcmag.com
17/03/2016

The AMD Athlon X4 880K is a budget-focused, quad-core "Godavari" processor operating at 4.0GHz (4.2GHz boost) designed for FM2+ socket systems, offering a sub-$100 option that requires a dedicated graphics card. Its key advantages include solid, affordable 1080p gaming performance when paired with a mid-range GPU, and an improved "near-silent" 125W stock cooler that supports...Lees meer

H
hardwarecanucks.com
28/03/2016

The AMD Athlon X4 880K, reviewed by Hardware Canucks, acts as a budget-focused, 4.0GHz–4.2GHz quad-core "final hurrah" for the FM2+ platform, offering performance similar to higher-end APUs without integrated graphics. It allows for budget gaming builds by reducing CPU costs, enabling investment in better discrete graphics cards. Key advantages include the high-quality "Near-Silent...Lees meer

M
me.pcmag.com
29/06/2016

The AMD Athlon X4 880K is a sub-$100, quad-core processor for the FM2+ socket, featuring high 4.0GHz-4.2GHz clock speeds and an efficient "near-silent" 125W cooler, ideal for budget gaming with a dedicated GPU. It provides solid performance, often surpassing more expensive A10 APUs in raw CPU tasks and supporting 1080p gaming, but it lacks integrated graphics and is hindered by the...Lees meer

U
uk.pcmag.com
29/06/2016

The AMD Athlon X4 880K is a budget-focused, quad-core processor priced around $95, designed for gaming builds that use a dedicated graphics card, offering 4.0GHz stock and 4.2GHz turbo speeds. It serves as a cost-effective alternative to APUs, delivering solid 1080p gaming performance while omitting integrated graphics. Key pros include an unlocked multiplier for stable overclocking...Lees meer

L
legitreviews.com
30/11/2016

The AMD Athlon X4 880K is a quad-core "Steamroller" processor for the FM2+ platform, offering a 4.0GHz base clock and a 4.2GHz turbo speed without integrated graphics. Highlighted for value, the package includes a notably efficient and quiet "Near Silent" 125W stock cooler. While outperforming budget dual-core competitors in multi-threaded tasks and 1080p gaming, the chip falls...Lees meer

C
computerbase.de
23/05/2016

De ComputerBase-review van AMD's FM2+-vernieuwing uit 2016 belicht de A10-7890K, A10-7860K en Athlon X4 880K als de laatste high-end impuls voor de Kaveri/Godavari-architectuur. De line-up richt zich op verbeterde koeling met de nieuwe Wraith-koeler op de 7890K, krachtige geïntegreerde graphics voor HTPC's in de A10-modellen en efficiënte, ontgrendelde prestaties. De processors...Lees meer

P
planet3dnow.de
13/02/2018

De AMD Kaveri APU introduceert de Heterogeneous System Architecture (HSA) voor gedeelde geheugentoegang tussen CPU en GPU, uitgerust met "Steamroller"-cores en Graphics Core Next (GCN). Hoewel het moderne API's ondersteunt, is een belangrijk minpunt de lagere CPU-kloksnelheid vergeleken met vorige generaties, wat resulteert in gelijkblijvende single-threaded prestaties. De...Lees meer

C
chip.de
03/12/2016

CHIP.de beoordeelt kant-en-klare pc-systemen variërend van 200 tot 1.200 euro, waarbij de modulaire Acer Revo Build wordt uitgelicht als optie van 200 euro. Deze valt op door het eenvoudig stapelen van componenten en een hoge energie-efficiëntie, hoewel de basisprestaties matig zijn. Systemen in het midden- tot hogere segment bieden gegarandeerde compatibiliteit en stabiele prijzen,...Lees meer

G
ginjfo.com
22/04/2016

De AMD Athlon X4 880K, beoordeeld door GinjFo, is een budgetgerichte, unlocked quad-core processor op basis van de Godavari-architectuur, ontworpen voor instap-gamingsystemen zonder geïntegreerde grafische kern. Met een kloksnelheid van 4,0 GHz en een turbo van 4,2 GHz vormt de chip een goede combinatie met dedicated GPU's voor Full HD-gaming en biedt hij een sterke...Lees meer

P
pcmag.com
17/03/2016

De AMD Athlon X4 880K is een budgetvriendelijke quad-core processor van $95, speciaal ontworpen voor gamers met een aparte videokaart op de verouderende FM2+-socket. Door de geïntegreerde graphics weg te laten, behaalt hij hoge kloksnelheden van 4,0 GHz tot 4,2 GHz, wat uitstekende waarde biedt voor goedkope gaming-builds. De processor levert sterke instapprestaties voor gamen op...Lees meer

P
pcmag.com
17/03/2016

De AMD Athlon X4 880K is een budgetvriendelijke quad-core processor van ongeveer 100 euro, ontworpen voor gaming met een afzonderlijke videokaart. Hij beschikt over een basiskloksnelheid van 4,0 GHz die boost naar 4,2 GHz, zonder geïntegreerde graphics. Een belangrijk pluspunt is de meegeleverde, vrijwel stille 125W koeler, die effectief en eenvoudig overklokken mogelijk maakt. Qua...Lees meer

G
geeknetic.es
22/05/2016

De AMD Athlon X4 880K, beoordeeld door Geeknetic, is een hooggeklokte (4,0/4,2 GHz) 'Godavari' quad-core CPU, specifiek ontworpen als budgetvriendelijke 'pure' processor voor de FM2+-socket, waarvoor een afzonderlijke videokaart vereist is. De processor levert solide prestaties in games die vier kernen benutten, hoewel hij achterblijft bij modernere architecturen in zwaar...Lees meer

P
pangoly.com
No date available

De AMD Athlon X4 880K is een budgetgerichte quad-core processor gebaseerd op de 28nm 'Steamroller'-architectuur, werkend op 4,0 GHz tot 4,2 GHz voor de FM2+-socket. Door het ontbreken van geïntegreerde graphics is deze CPU een voordelige optie voor budget-gaming, waardoor hij kan worden gecombineerd met een afzonderlijke grafische kaart voor gamen op 1080p en 1440p. Pluspunten zijn...Lees meer

T
tweakers.net
03/05/2016

De Tweakers-review behandelt de AMD A10-7860K APU, Athlon X4 880K en 845 als budgetgerichte 'tussenoplossingen' voor het FM2+-platform, die ondanks goede 65W TDP-efficiëntie een doodlopend spoor vormen. De processoren bieden veel waarde voor instap-gaming, maar presteren minder op CPU-vlak dan Intel Core i3 en zijn beperkt tot ouder DDR3-geheugen.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Athlon X4 880K met andere processoren

VS
VS

Vergelijk