AMD A10 9700 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€25
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3563
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.8 GHz

AMD A10 9700 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.1

Technische score

10.0%

8.4

Gebruikersscore

Slecht
4.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.5

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

4.5

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.2

Platform

1.0%

6.5

Geïntegreerde graphics

Slecht
8.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

7.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(172)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 2.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.0

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.0

    L3-cache

  • amd-a10-9700
  • amd-a10-9700
amd-a10-9700
amd-a10-9700

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD A10-9700 is een quad-core desktop-processor uit de Bristol Ridge-architectuur, gelanceerd in 2016 voor het AM4-platform. De chip beschikt over 4 rekenkernen met een basiskloksnelheid van 3,5 GHz en een turboboost tot 3,8 GHz, gecombineerd met 2 MB L2-cache en een TDP van 65W. Een belangrijk voordeel is de geïntegreerde Radeon R7-graphics met 6 GPU-kernen (1029 MHz), die DirectX 12 ondersteunen en lichte gaming of multimedia-taken mogelijk maken zonder aparte videokaart. Daarnaast biedt het AM4-socket een uitstekend upgradepad naar krachtigere Ryzen-processoren en ondersteunt de chip modern DDR4-geheugen tot 2400 MHz. De belangrijkste nadelen zijn echter de verouderde 28nm-productietechnologie, het ontbreken van L3-cache en de beperkte rekenkracht die in moderne, zware toepassingen en games aanzienlijk achterblijft bij nieuwere architecturen.

Technische specificaties van processor AMD A10 9700

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.5

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

4.5

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.2

Platform

1.0%

6.5

Geïntegreerde graphics

4.1
AMD A10 9700 heeft een technische score van 4,14 punten, lager dan die van 77,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

7.4

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(172)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.4
AMD A10 9700 heeft een gebruikersscore van 8,38 punten, hoger dan die van 86% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
7.4
AMD A10 9700 heeft een populariteitsscore van 7,4 punten, hoger dan die van 86,2% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
AMD A10 9700 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD A10 9700 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD A10 9700 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X470, B450, X370, B350, A320
AMD A10 9700 ondersteunt X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 66,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD A10 9700 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD A10 9700 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD A10 9700 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD A10 9700 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,8 GHz
AMD A10 9700 haalt een boostklok van 3,8 GHz, die lager is dan die van 68,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,5 GHz
AMD A10 9700 heeft een basisklok van 4x3.5 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

28 nm
AMD A10 9700 gebruikt een productieproces van 28 nm, dat ouder is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 28 nm
AMD A10 9700 wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 28 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

0 MB
AMD A10 9700 heeft een L3-cache van 0 MB, die kleiner is dan die van 93,6% van de processoren en gelijk is aan die van 6,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD A10 9700 heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD A10 9700 heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD A10 9700 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
AMD A10 9700 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
AMD A10 9700 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD A10 9700 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD A10 9700 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Radeon R7-grafische kaart
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon R7
AMD A10 9700 gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon R7, die minder geavanceerd is dan die in 82,6% van de processoren en gelijk is aan die in 1,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

6
AMD A10 9700 heeft 6 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 83,8% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)
AMD A10 9700 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 56,2% van de processoren en gelijk is aan 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD A10 9700 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD A10 9700 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD A10 9700 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 45-65 W
Alles weergeven

AMD A10 9700 vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD A10 9700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD A10 9700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD A10 9700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD A10 9700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD A10 9700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD A10 9700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD A10 9700 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD A10 9700 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.90 °C vs 100 °C
  • Moderne CPU-socket
    AMD A10 9700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD A10 9700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 7.41x meer populariteit
    AMD A10 9700 is populairder dan de gemiddelde processor (7,41 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    AMD A10 9700 is populairder dan de gemiddelde processor (7,41 vs 1.000).7,41 vs 1
  • 10x goedkoper
    AMD A10 9700 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).
    AMD A10 9700 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).€25 vs €250
  • 4,8% hogere gebruikersscore
    AMD A10 9700 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (8,38 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD A10 9700 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (8,38 vs 8.000).8,38 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD A10 9700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD A10 9700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD A10 9700 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD A10 9700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD A10 9700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD A10 9700 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 3 ouder releasejaar
    AMD A10 9700 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    Juli 2.017
  • Geen cryptoversnelling
    AMD A10 9700 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD A10 9700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 56% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (647 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 34,8% zwakkere single-core-prestaties
    AMD A10 9700 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.620 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 66,2% minder PassMark-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.563 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 67,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.572 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 11,6% lagere boostklok
    AMD A10 9700 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD A10 9700 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD A10 9700 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD A10 9700 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 1 minder threads per kern
    AMD A10 9700 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 2.33x groter productieproces
    AMD A10 9700 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD A10 9700 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).
  • 40,4% grotere die-grootte
    AMD A10 9700 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (250 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Minder geavanceerde foundry
    AMD A10 9700 gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 28 nm vs Intel 14 nm).
  • 20% minder L2-cache
    AMD A10 9700 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 37,4% minder transistors
    AMD A10 9700 heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (3,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD A10 9700 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    AMD A10 9700 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 16,2% lagere geheugenbandbreedte
    AMD A10 9700 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (38,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    AMD A10 9700 gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon R7 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 75% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD A10 9700 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (6 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD A10 9700 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD A10 9700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD A10 9700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD A10 9700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 56% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (647 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (647 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.647 vs 1.471
  • 34,8% zwakkere single-core-prestaties
    AMD A10 9700 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.620 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD A10 9700 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.620 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.620 vs 2.483
  • 2.33x groter productieproces
    AMD A10 9700 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD A10 9700 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.28 nm vs 12 nm
  • 66,2% minder PassMark-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.563 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD A10 9700 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.563 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.563 vs 10.532,5
  • 67,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.572 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD A10 9700 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.572 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.572 vs 4.793
  • 11,6% lagere boostklok
    AMD A10 9700 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD A10 9700 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,8 GHz vs 4,3 GHz
  • 2 minder CPU-cores
    AMD A10 9700 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD A10 9700 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD A10 9700 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD A10 9700 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).Bristol Ridge vs Kaby Lake

Grafische vergelijking tussen AMD A10 9700 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD A10 9700?

  • Ingebouwde Radeon R7 graphics maken een aparte videokaart overbodig voor basisgebruik
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding voor budgetsystemen en instap-pc's
  • Geschikt voor dagelijkse taken zoals browsen, tekstverwerking en video's streamen
  • Maakt gebruik van het AM4-platform, wat mogelijkheden biedt voor toekomstige CPU-upgrades
  • Voldoende prestaties voor lichte games, oudere titels en indie-games

What customers dislike about AMD A10 9700?

  • Verouderde Bristol Ridge-architectuur die aanzienlijk minder presteert dan de nieuwere Ryzen-series
  • Niet krachtig genoeg voor moderne, veeleisende AAA-games op hoge instellingen
  • Wordt bij zware belasting soms behoorlijk warm, wat kan leiden tot lawaaierige koeling
  • Beperkte prestaties bij zware multitasking of videobewerking vergeleken met modernere alternatieven
  • De processor is op de lange termijn minder 'future-proof' door de oudere rekenkern

Expertbeoordelingen

B
browser.geekbench.com
29/03/2026

The AMD A10-9700 is a 7th-generation Bristol Ridge APU featuring four cores on a 28nm process, operating at a 3.5 GHz base clock with integrated Radeon R7 graphics. Built on the Socket AM4 platform, it offers DDR4 memory support and PCI-Express Gen 3 connectivity, serving as an entry-level solution. Performance-wise, it handles daily tasks and light office work but shows limitations...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
Q4 2016

The Intel Core i5-8400 significantly outperforms the AMD A10-9700, offering over 100% better effective speed due to its six-core architecture and 14nm process compared to the A10's 28nm, four-core design. UserBenchmark data shows the i5-8400 holds a 77% advantage in single-core speeds and over 200% in multi-core tasks. The Intel i5-8400's primary pros include superior multitasking...Lees meer

C
cpubenchmark.net
24/01/2026

The AMD A10-9700 is a budget-friendly 7th Gen "Bristol Ridge" APU operating at 3.5 GHz with a 65W TDP. Its key advantage is utilizing the versatile AM4 socket, offering a low-cost, upgradable path to Ryzen 3000 processors. However, the outdated architecture acts as a performance bottleneck. Featuring integrated Radeon R7 graphics, this processor allows for casual gaming and office...Lees meer

H
heise.de
23/09/2016

De Heise-review van de AMD A10-9700 "Bristol Ridge" APU benadrukt zijn rol als de laatste iteratie van de Bulldozer-architectuur vóór Ryzen. De chip biedt verdienstelijke geïntegreerde Radeon R7 grafische prestaties in combinatie met dual-channel DDR4-geheugen, hoewel de CPU-prestaties stagneren vergeleken met oudere modellen. Hoewel het nieuwe AM4-platform een toekomstbestendige...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD A10 9700 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk