Intel Core i5 6402P Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€25
  • PassMark-benchmarkresultaat: 5367
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.4 GHz

Intel Core i5 6402P recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.2

Technische score

10.0%

7.5

Gebruikersscore

Slecht
4.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.6

Prestaties

18.0%

4.6

Cache en architectuur

10.0%

4.5

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.0

Platform

1.0%

6.2

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.9
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.1

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.8

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.8

    L3-cache

  • intel-core-i5-6402p
intel-core-i5-6402p

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-6402P is een quad-core desktop-processor uit de Skylake-architectuur (6e generatie) met 4 threads, een basiskloksnelheid van 2,80 GHz en een maximale turbofrequentie van 3,40 GHz. Belangrijke specificaties zijn onder meer 6 MB Smart Cache, een TDP van 65 W en ondersteuning voor maximaal 64 GB DDR4-2133 of DDR3L-1600 geheugen op de LGA 1151-socket. De grootste voordelen zijn de betrouwbare quad-core prestaties voor dagelijkse taken en lichte gaming, evenals de energiezuinigheid dankzij het 14 nm lithografieproces. Belangrijke nadelen zijn de relatief zwakke geïntegreerde Intel HD Graphics 510, het gebrek aan Hyper-Threading en het feit dat de processor inmiddels verouderd en officieel stopgezet is.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 6402P

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.6

Prestaties

18.0%

4.6

Cache en architectuur

10.0%

4.5

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.0

Platform

1.0%

6.2

Geïntegreerde graphics

4.2
Intel Core i5 6402P heeft een technische score van 4,24 punten, lager dan die van 73,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.9
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.5
Intel Core i5 6402P heeft een gebruikersscore van 7,5 punten, lager dan die van 89,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.1
Intel Core i5 6402P heeft een populariteitsscore van 2,1 punten, hoger dan die van 77,1% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
Intel Core i5 6402P heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i5 6402P behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i5 6402P gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Intel 100 Series, Intel 200 Series
Intel Core i5 6402P ondersteunt Intel 100 Series, Intel 200 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 50% van de processoren en gelijk is aan die van 2,1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 6402P gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i5 6402P heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Core i5 6402P biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core i5 6402P biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,4 GHz
Intel Core i5 6402P haalt een boostklok van 3,4 GHz, die lager is dan die van 83,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 2,8 GHz
Intel Core i5 6402P heeft een basisklok van 4x2.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i5 6402P gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i5 6402P wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

6 MB
Intel Core i5 6402P heeft een L3-cache van 6 MB, die kleiner is dan die van 60,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i5 6402P heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i5 6402P heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3L/DDR4
Intel Core i5 6402P ondersteunt DDR DDR3L/DDR4, wat ouder is dan bij 77,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 5,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.133 MHz
Intel Core i5 6402P ondersteunt geheugensnelheden tot 2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,6% van de processoren en gelijk is aan 8,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2133 MHz
Intel Core i5 6402P ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,9% van de processoren en gelijk is aan 5,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i5 6402P ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 6402P heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 510
Intel Core i5 6402P gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 510, die minder geavanceerd is dan die in 81,5% van de processoren en gelijk is aan die in 0,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

12
Intel Core i5 6402P heeft 12 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 62,8% van de processoren en gelijk is aan 9,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i5 6402P heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), VP8 (HW decode/encode), JPEG (HW decode/encode)
Intel Core i5 6402P ondersteunt H.264 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), VP8 (HW decode/encode), JPEG (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 68% van de processoren en gelijk is aan 0,1% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 6402P heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 6402P heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

65 W
Intel Core i5 6402P heeft een boostvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 50,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

8 seconden
Intel Core i5 6402P heeft een turboduur van 8 seconden, die langer is dan die van 89,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,1% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i5 6402P ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i5 6402P vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 6402P wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 6402P wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 29 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Core i5 6402P heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.71 °C vs 100 °C
  • 10x goedkoper
    Intel Core i5 6402P is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).
    Intel Core i5 6402P is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).€25 vs €250
  • 2.14x meer populariteit
    Intel Core i5 6402P is populairder dan de gemiddelde processor (2,14 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i5 6402P is populairder dan de gemiddelde processor (2,14 vs 1.000).2,14 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 6402P gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 6402P gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 6402P gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 6402P wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 29 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 6402P ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 5 ouder releasejaar
    Intel Core i5 6402P heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2015 vs 2020).
    December 2.015
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i5 6402P bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 20,9% lagere boostklok
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 19,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.004 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i5 6402P heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 22,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.134 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 6402P ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i5 6402P heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 49% minder PassMark-score
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (5.367 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 36,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (3.058 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core i5 6402P heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 6402P heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 25% minder L3-cache
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i5 6402P gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Skylake vs Kaby Lake).
  • 25,5% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (34,1 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 6402P ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3L/DDR4 vs DDR4).
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    Intel Core i5 6402P gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel HD Graphics 510 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 50% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core i5 6402P heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (12 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 6402P ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), VP8 (HW decode/encode), JPEG (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i5 6402P heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 6402P ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i5 6402P heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 20 seconden kortere turboduur
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (8 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.
  • 20,9% lagere boostklok
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i5 6402P heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,4 GHz vs 4,3 GHz
  • 19,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.004 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i5 6402P heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.004 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.2.004 vs 2.483
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i5 6402P heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i5 6402P heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 6402P ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 6402P ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 22,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.134 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i5 6402P heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.134 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.134 vs 1.471
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 6402P ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 6402P ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 49% minder PassMark-score
    Intel Core i5 6402P heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (5.367 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i5 6402P heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (5.367 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.5.367 vs 10.532,5
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 6402P heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i5 6402P heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 6402P en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i5 6402P?

  • Goede prijs-kwaliteitverhouding voor budget PC-builds
  • Degelijke prestaties voor dagelijkse taken zoals browsen en kantoorwerk
  • Sneller dan de standaard i5-6400 dankzij een hogere basis- en turboklokfrequentie
  • Efficiënt energieverbruik met een TDP van 65W
  • Blijft relatief koel onder belasting (vaak onder de 60 graden)
  • Geschikt voor gaming in combinatie met een losse videokaart

What customers dislike about Intel Core i5 6402P?

  • Zwakke geïntegreerde grafische chip (Intel HD 510) vergeleken met andere i5-modellen
  • Kan een bottleneck vormen bij zeer CPU-intensieve moderne games
  • Verouderde architectuur (6e generatie) die geen officiële ondersteuning biedt voor Windows 11
  • Beperkte turbo-boost prestaties wanneer alle vier de kernen tegelijkertijd volledig worden belast
  • Niet ideaal voor zware videobewerking of professionele multitasking

Expertbeoordelingen

T
techadvisor.com
28/11/2016

The Chillblast Fusion Tracer RX 480 is identified by Tech Advisor as a well-balanced, mid-range gaming PC, featuring an Intel Core i5-6402P and AMD Radeon RX 480 4GB, which delivers strong 1080p and 1440p performance. Key strengths include smooth high-setting gaming, solid VR capability, and an impressive 5-year warranty, all housed in a compact, efficient design. However, the...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Core i5-6402P is a 6th-generation "Skylake" 14nm desktop processor (2.80 GHz to 3.40 GHz) that delivers solid single-thread performance (around 2,004) and a 5,348 CPU Mark score, ideal for general office tasks and older gaming. Pros include its low 65W TDP for easy cooling and support for up to 64GB of DDR4/DDR3L memory. Cons include the weaker integrated HD Graphics 510...Lees meer

B
browser.geekbench.com
29/03/2026

The Intel Core i5-6402P is a 6th Generation "Skylake" quad-core desktop processor operating at 2.80 GHz to 3.40 GHz with a 65W TDP. It offers 10–15% better performance than the standard i5-6400 due to higher turbo frequencies. Key advantages include reliable multitasking for general use and support for DDR4 memory up to 2133 MHz. However, the processor features the weaker Intel HD...Lees meer

L
labonneconfig.fr
01/11/2015

De Intel Core i5-6402P is een 6e generatie 'Skylake' quad-core processor (2,80–3,40 GHz) die ongeveer 10% betere multi-threaded prestaties levert dan de i5-6400, wat het een capabele en efficiënte optie maakt voor standaard desktop-taken. Hij biedt flexibiliteit met ondersteuning voor zowel DDR4-2133 als DDR3L-1600 geheugen. De 'P'-suffix duidt echter op een aanzienlijk nadeel: de...Lees meer

V
valid.x86.fr
March 2026 (Updated)

De AMD Ryzen 9 9950X (validatie 8mus70) is een Zen 5-processor met 16 cores en 32 threads die werkt op ongeveer 5.427 MHz, wat resulteert in uitzonderlijke multi-threaded prestaties in synthetische benchmarks. Hij blinkt uit in workstation-taken zoals rendering en biedt aanzienlijke efficiëntieverbeteringen ten opzichte van de vorige generatie, met tot wel 26% minder stroomverbruik...Lees meer

S
secondgoelectro.nl
30/03/2026

De Intel Core i5-6402P is een quad-core processor van de 6e generatie (Skylake) met een basissnelheid van 2,8 GHz en een turbo van 3,4 GHz. Deze processor is ontworpen voor de LGA 1151-socket en levert efficiënte prestaties voor algemene taken met een TDP van 65W. Pluspunten zijn de bijna 15% betere prestaties ten opzichte van de i5-6400 en de ondersteuning voor 4K, waardoor het een...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 6402P met andere processoren

VS
VS

Vergelijk