AMD Ryzen 5 1400 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€25
  • PassMark-benchmarkresultaat: 7737
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.4 GHz

AMD Ryzen 5 1400 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.1

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Slecht
4.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.0

Prestaties

18.0%

4.5

Cache en architectuur

10.0%

6.9

Geheugen en PCIe

7.0%

6.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.0

Platform

1.0%

3.4

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(624)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 2.6
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    2.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • amd-ryzen-5-1400
  • amd-ryzen-5-1400
  • amd-ryzen-5-1400
amd-ryzen-5-1400
amd-ryzen-5-1400
amd-ryzen-5-1400

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 1400 is een quad-core processor met 8 threads gebaseerd op de 14nm Zen-architectuur, werkend op een basissnelheid van 3,2 GHz met een turbo-boost tot 3,4 GHz. De belangrijkste kenmerken zijn de 8 MB L3-cache, een laag stroomverbruik van 65W TDP en ondersteuning voor het toekomstbestendige AM4-platform. Grote voordelen zijn de uitstekende multitasking-prestaties voor zijn prijsklasse, de meegeleverde Wraith Stealth-koeler en de ontgrendelde vermenigvuldiger die eenvoudig overklokken tot circa 4,0 GHz mogelijk maakt. Belangrijke nadelen zijn het ontbreken van een geïntegreerde grafische chip (waardoor een losse videokaart vereist is), de gehalveerde L3-cache vergeleken met de 1500X en de inmiddels verouderde single-core prestaties voor moderne, veeleisende games.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 1400

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.0

Prestaties

18.0%

4.5

Cache en architectuur

10.0%

6.9

Geheugen en PCIe

7.0%

6.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.0

Platform

1.0%

3.4

Geïntegreerde graphics

4.1
AMD Ryzen 5 1400 heeft een technische score van 4,08 punten, lager dan die van 78,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(624)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
AMD Ryzen 5 1400 heeft een gebruikersscore van 9,44 punten, hoger dan die van 92,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 5 1400 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
AMD Ryzen 5 1400 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 1400 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 5 1400 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 66,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 1400 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Ryzen 5 1400 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
AMD Ryzen 5 1400 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 1400 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,4 GHz
AMD Ryzen 5 1400 haalt een boostklok van 3,4 GHz, die lager is dan die van 83,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,2 GHz
AMD Ryzen 5 1400 heeft een basisklok van 4x3.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 14 nm
AMD Ryzen 5 1400 wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
AMD Ryzen 5 1400 heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD Ryzen 5 1400 heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 5 1400 heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.667 MHz
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.667 MHz, wat lager is dan bij 53,7% van de processoren en gelijk is aan 1,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

2.666 MHz
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt JEDEC-snelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 62,7% van de processoren en gelijk is aan 0,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 5 1400 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 1400 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 1400 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 1400 vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    20 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 1400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 1400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 1400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 3 ouder releasejaar
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    April 2.017
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 20,9% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 33,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (979 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 24% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.888 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 32% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (329 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 44,8% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.537 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 5 1400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 34,7% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (3.132 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 26,5% minder PassMark-score
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (7.737 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 19,7% grotere die-grootte
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (213 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 20% minder L2-cache
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 5 1400 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 1400 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 20,9% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,4 GHz vs 4,3 GHz
  • 33,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (979 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (979 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.979 vs 1.471
  • 24% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.888 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.888 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.888 vs 2.483
  • 32% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (329 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (329 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.329 vs 484
  • 44,8% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.537 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.537 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.1.537 vs 2.783
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 5 1400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 5 1400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 1400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Summit Ridge vs Kaby Lake).Summit Ridge vs Kaby Lake
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Ryzen 5 1400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 1400 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 5 1400?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor instap-gaming en productiviteit
  • Goede overklokmogelijkheden, vaak stabiel tot 3.7-3.9 GHz
  • Inclusief de Wraith Stealth koeler die stil en makkelijk te monteren is
  • Efficiënter stroomverbruik vergeleken met concurrerende Intel i5-modellen uit dezelfde periode
  • Ondersteunt Simultaneous Multithreading (4 cores/8 threads), wat helpt bij multitasking

What customers dislike about AMD Ryzen 5 1400?

  • Heeft minder L3-cache (8MB) dan de Ryzen 5 1500X, wat de prestaties in sommige apps beïnvloedt
  • Lagere kloksnelheden uit de doos in vergelijking met duurdere Ryzen 5-varianten
  • De standaardventilator kan op maximale snelheid hoorbaar zijn
  • Presteert in oudere games (Single-core) minder sterk dan vergelijkbare Intel-chips
  • Inmiddels verouderd voor de meest veeleisende moderne games (vanaf 2024/2025)

Expertbeoordelingen

T
tomshardware.com
27/07/2017

The Tom’s Hardware review identifies the $130 AMD Ryzen 3 1300X as a strong budget contender, featuring four physical cores and an unlocked multiplier for overclocking on affordable B350 motherboards. It outperforms dual-core Intel i3 competitors in multi-threaded applications and provides a solid gaming experience, though it requires a dedicated GPU due to lacking integrated...Lees meer

T
tomshardware.com
14/07/2017

This Tom's Hardware review details an extreme overclocking test of ten AMD Ryzen CPUs using liquid nitrogen (LN2) on an Asus Crosshair VI Hero, showcasing superior scaling on higher-tier chips, like the 1800X reaching over 5.2 GHz. While indicating strong binning for retail chips, significant cons emerged, including a "nightmarish" multiplier lock bug on specific Ryzen 7 1700...Lees meer

P
pcgamer.com
11/04/2017

The PC Gamer review highlights the AMD Ryzen 5 series as a major disruptor bringing high-end, multi-core performance to the mainstream market. The 6-core 1600X is particularly praised for offering superior price-to-performance for both gaming and workstation tasks, outperforming Intel’s Core i5 counterparts. Pros include exceptional multi-threaded value, with up to 12 threads...Lees meer

S
servethehome.com
09/04/2017

The AMD Ryzen 5 1400 is a budget-friendly 4-core/8-thread CPU offering strong multi-threaded performance for Linux workstations compared to contemporary Core i3 chips, but it suffers from a low 3.2GHz base clock and a reduced 8MB L3 cache. While praised for its 65W TDP and AM4 socket upgrade path, the processor's weak single-threaded performance and narrow price gap with the...Lees meer

T
tweaktown.com
12/06/2017

The AMD Ryzen 5 1600 offers exceptional value with six cores and twelve threads, outperforming Intel competitors in multi-threaded tasks with a 65W TDP. Pros include high productivity performance at a lower price point and unlocked overclocking, while cons include lower out-of-the-box speeds compared to the 1600X and lesser single-core performance. The Ryzen 5 1400 provides an...Lees meer

B
bit-tech.net
12/05/2017

The AMD Ryzen 5 1400 is an entry-level, 4-core/8-thread, 14nm "Summit Ridge" processor, representing the budget option in the Ryzen 5 lineup with a 3.2GHz base and 3.4GHz boost clock. To achieve its price point, the 1400 features a halved L3 cache (8MB) and limited XFR compared to higher-tier models, designed specifically for budget-conscious builders. The CPU offers strong...Lees meer

P
pcmag.com
07/07/2017

The PCMag review highlights the AMD Ryzen 5 1400 as a competitive, budget-friendly "Zen" processor, featuring four cores and eight threads with simultaneous multi-threading (SMT) at a 65-watt TDP. Pros include excellent multi-core performance in tests like Cinebench R15 and 7-Zip, surpassing similarly priced Intel competitors, alongside easy overclocking capabilities on B350...Lees meer

P
phoronix.com
06/07/2017

The Phoronix review of the 4-core/8-thread AMD Ryzen 5 1400 on Linux highlights it as a high-value, entry-level Zen CPU for budget builds, boasting a 65W TDP and included cooler. It excels in multi-threaded tasks, often outperforming higher-cost Intel alternatives in rendering and crypto, alongside solid overclocking potential. Conversely, it shows weaker single-threaded performance...Lees meer

T
techpowerup.com
29/05/2017

The AMD Ryzen 5 1400 is a budget 4-core/8-thread, 14nm "Summit Ridge" processor featuring a 3.2 GHz base clock and 8 MB of L3 cache. It offers strong multi-threaded productivity performance that outpaces similarly priced Intel Core i3 and i5 options, though it falters in gaming, often performing on par with lower-tier CPUs. While the unlocked multiplier allows for overclocking to...Lees meer

T
techspot.com
26/04/2017

The AMD Ryzen 5 1400, a budget-focused 4-core/8-thread processor featuring Simultaneous Multithreading (SMT), delivers high-value multi-threaded performance in productivity tasks like Cinebench R15 and 7-Zip, often surpassing Intel's i5-7400. While average gaming frame rates can fall behind Intel competitors, the Ryzen 5 1400 typically provides better minimum frame rates, leading to...Lees meer

P
pcgameshardware.de
11/04/2017

De AMD Ryzen 5 1400 is een instapmodel processor op basis van Zen met 4 cores en 8 threads, werkend op 3,2 GHz tot 3,4 GHz met een gehalveerd L3-cache van 8 MB vergeleken met de duurdere modellen.

N
notebookcheck.com
30/07/2017

De Ryzen 5 1600 biedt sterke 6-core/12-thread prestaties met een uitstekende efficiëntie, waardoor hij ideaal is voor productiviteit, hoewel hij op het gebied van gaming iets achterblijft bij de concurrentie. De 1500X is een snellere quad-core optie met 16 MB L3-cache die betere gaming-prestaties levert, maar te maken krijgt met flinke prijsconcurrentie van zijn 6-core broer. Het...Lees meer

C
chip.de
27/10/2017

De AMD Ryzen 5 1400 is een quad-core instapmodel processor die sterke, kosteneffectieve multithreaded prestaties levert via 8 threads, waardoor het een budgetvriendelijke optie is. De Zen-architectuur biedt veel flexibiliteit, met een ontgrendelde vermenigvuldiger voor overklokken en compatibiliteit met het toekomstbestendige AM4-platform. Belangrijke beperkingen zijn de lagere...Lees meer

P
pcwelt.de
18/05/2017

De AMD Ryzen 5 1400 is een instapmodel processor uit de eerste generatie Zen-architectuur, voorzien van vier cores, acht threads, een basisklok van 3,2 GHz en een TDP van 65W. Hij werd ontworpen als budgetvriendelijk alternatief voor de Intel Core i5-7400 en biedt superieure multi-threaded prestaties in productiviteitstaken zoals Cinebench en 7-Zip, samen met een ontgrendelde...Lees meer

T
tomshardware.fr
11/04/2017

De review van Tom's Hardware positioneert de AMD Ryzen 5 1600X en 1500X als belangrijke concurrenten in het middensegment, die de markt opschudden met superieure multi-threaded prestaties ten opzichte van de Intel Kaby Lake-processors. De 6-core 1600X blinkt uit als budget workstation-chip, terwijl de 4-core 1500X sterke waarde biedt; beide beschikken over een laag stroomverbruik,...Lees meer

C
comptoir-hardware.com
03/05/2017

De review van Comptoir Hardware over de AMD Ryzen 7 1800X benadrukt een enorme IPC-stijging van meer dan 52% ten opzichte van Bulldozer, waarmee de Zen-architectuur werd neergezet als een competitieve 8-core/16-thread uitdager voor multi-threaded productiviteit. Hoewel het platform een enorme waarde bood voor workstation-taken vergeleken met duurdere alternatieven van Intel, leed...Lees meer

C
cowcotland.com
18/05/2017

De Cowcotland-review bestempelt de AMD Ryzen 5 1400 als een budgetgerichte CPU met 4 cores en 8 threads, een basisklok van 3,2 GHz (3,4 GHz boost) en een beperkt L3-cache van 8 MB, waarmee het model als instapoptie binnen de "Zen"-reeks wordt gepositioneerd.", "Belangrijke pluspunten zijn de sterke multi-threaded prestaties in productiviteitssoftware, een ontgrendelde...Lees meer

L
lesnumeriques.com
25/08/2017

De AMD Ryzen 5 1400 is een quad-core instapmodel processor (4C/8T) met een kloksnelheid van 3,2-3,4 GHz, die uitstekende waarde biedt voor multi-threaded productiviteitstaken vergeleken met concurrerende Intel-chips. Een belangrijk voordeel is dat de processor volledig ontgrendeld is, wat overklokken tot ongeveer 3,7-3,8 GHz mogelijk maakt, hoewel de gehalveerde 8MB L3-cache en...Lees meer

T
tomshardware.fr
17/01/2018

De review van Tom's Hardware bestempelt de Intel Core i3-8100 als een aanzienlijke vooruitgang, dankzij de vier fysieke kernen en prestaties die vergelijkbaar zijn met een goedkoper alternatief voor de i5-processors van de vorige generatie. Het is een topkeuze voor budgetgaming, waarbij hij vergelijkbare Ryzen 3-modellen vaak overtreft en in gaming-benchmarks concurreert met Ryzen...Lees meer

T
tomshardware.fr
11/07/2017

Tom's Hardware heeft de eerste generatie Ryzen 5- en 7-processors getest onder vloeibare stikstof (-196 °C), waarbij frequenties tot 5,4 GHz werden gehaald op specifieke modellen zoals de 1600X om de 4 GHz-grens van luchtkoeling te doorbreken. Hoewel de chips een hoge spanningstolerantie en uitstekende frequentieschaling lieten zien, presteerde de Ryzen 5 1600 matig. Het testproces...Lees meer

T
tomshardware.fr
25/10/2017

De review van Tom’s Hardware bestempelt de Intel Core i5-8400 als een uitstekende mid-range hexa-core CPU voor gaming, die 50% meer kernen biedt dan zijn voorganger tegen een scherpe prijs van $182. Belangrijke pluspunten zijn de uitzonderlijke gaming-prestaties die vaak niet onderdoen voor duurdere modellen, gecombineerd met een laag energieverbruik en lage temperaturen. Keerzijdes...Lees meer

T
tomshardware.fr
07/03/2018

De PCSpecialist Liquid Series, zoals beoordeeld door Tom's Hardware France, is een high-end gaming-pc met een op maat gemaakte EKWB-waterkoelingslus die is ontworpen voor maximale thermische efficiëntie en esthetiek. Het systeem maakt gebruik van dubbele radiatoren (240 mm/360 mm) om zowel de CPU als de GPU te koelen. Technisch gezien levert het systeem superieure prestaties doordat...Lees meer

T
tomshardware.fr
27/07/2017

Tom's Hardware beoordeelt de AMD Ryzen 3 1300X en 1200 als overtuigende, budgetvriendelijke quad-core processors die de strijd aangaan met Intel in de instapmarkt voor gaming. Belangrijke voordelen zijn de ontgrendelde multipliers voor eenvoudig overklokken op B350-moederborden en de meegeleverde effectieve Wraith Stealth-koeler. Een groot nadeel is echter het ontbreken van...Lees meer

X
xataka.com
30/05/2017

De AMD Ryzen 5 1600 (6C/12T) en 1400 (4C/8T) brengen hoge core-counts naar de mainstream markt, waarbij de 1600 uitzonderlijke waarde biedt voor multi-threaded prestaties. Belangrijke voordelen zijn de ontgrendelde vermenigvuldigers voor eenvoudig overklokken, meegeleverde Wraith-koelers en het veelzijdige AM4-platform, waardoor ze sterke kanshebbers zijn voor productiviteit en...Lees meer

P
profesionalreview.com
16/05/2017

De analyse van Profesional Review bestempelt de AMD Ryzen 5 1600 als een marktverstoorder met 6 cores en 12 threads, die superieure multi-threaded prestaties, een basisklok van 3,2 GHz en een degelijke Wraith Spire-koeler biedt voor zijn prijsklasse. Daarentegen richt de 4-core/8-thread Ryzen 5 1400 zich op budgetgebruikers met een TDP van 65W en een Wraith Stealth-koeler, hoewel...Lees meer

N
noticias3d.com
27/04/2017

Noticias3D vergelijkt de AMD Ryzen 5 1400 met de Intel Core i5-7400. Als belangrijkste pluspunten van de Ryzen 5 worden de Zen-architectuur met 4 cores/8 threads en het uitstekende overklokpotentieel tot 4,0 GHz genoemd, terwijl het ontbreken van geïntegreerde graphics als minpunt geldt. Hoewel de Intel i5-7400 betere single-core prestaties (ongeveer 9% sneller) en geïntegreerde...Lees meer

G
geektopia.es
25/04/2017

De Geektopia-review van de AMD Ryzen 5 1400 benadrukt dat het een competitieve, budgetgerichte 4-core/8-thread processor is die betere multi-threaded prestaties biedt dan vergelijkbaar geprijsde Intel i3/i5-chips. Belangrijke voordelen zijn een ontgrendelde multiplier voor eenvoudig overklokken naar 3.8-4.0 GHz, een laag stroomverbruik en het veelzijdige AM4-platform, hoewel hij...Lees meer

T
tech.everyeye.it
09/06/2017

De review van Everyeye.it beschrijft de AMD Ryzen 5 1400 als een competitieve instap-processor met 4 cores en 8 threads, die sterke multi-threaded prestaties levert voor een lage prijs. Met een basiskloksnelheid van 3,2 GHz en een ontgrendelde vermenigvuldiger concurreert deze processor direct met de i5-serie van Intel, waarbij SMT wordt gebruikt om de productiviteit te verhogen....Lees meer

H
hwupgrade.it
11/04/2017

Deze HWUpgrade-review vergelijkt 17 CPU's en belicht hoe AMD's Ryzen 7 (8 cores/16 threads) en Ryzen 5 (6 cores/12 threads) met hun 'Zen'-architectuur hoge core-aantallen naar de mainstreammarkt brachten en daarmee de dominantie van Intel uitdaagden. Pluspunten zijn onder meer de superieure multi-threaded prestaties bij videorendering en 3D-taken, waarbij de Ryzen 5 1600X werd...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 1400 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk