Intel Core i5 6600 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€25
  • PassMark-benchmarkresultaat: 6071
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.9 GHz

Intel Core i5 6600 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.3

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Slecht
4.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.7

Prestaties

18.0%

4.5

Cache en architectuur

10.0%

5.0

Geheugen en PCIe

7.0%

6.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.2

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(394)
amazon
4.2
(7)
amazon
4.3
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 3.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.8

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.8

    L3-cache

  • intel-core-i5-6600
intel-core-i5-6600

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-6600 is een quad-core processor uit de Skylake-architectuur met een basisklokfrequentie van 3,3 GHz en een maximale turbo-frequentie van 3,9 GHz. De chip is gebouwd op een 14nm-procedé, beschikt over 6 MB Smart Cache en heeft een TDP van 65W, waarbij ondersteuning wordt geboden voor zowel DDR4-2133 als DDR3L-geheugen op de LGA 1151-socket. Belangrijke voordelen zijn de efficiënte energieconsumptie, sterke single-core prestaties voor dagelijkse taken en de geïntegreerde Intel HD Graphics 530 die 4K-ondersteuning biedt. Belangrijke nadelen zijn het gebrek aan Hyper-Threading (beperkt tot 4 threads), de vergrendelde vermenigvuldigingsfactor waardoor overklokken niet mogelijk is, en de inmiddels verouderde status waardoor de processor moeite heeft met moderne, zware multithreaded games en applicaties.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 6600

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.7

Prestaties

18.0%

4.5

Cache en architectuur

10.0%

5.0

Geheugen en PCIe

7.0%

6.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.2

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

4.3
Intel Core i5 6600 heeft een technische score van 4,31 punten, lager dan die van 70,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(394)
amazon
4.2
(7)
amazon
4.3
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
Intel Core i5 6600 heeft een gebruikersscore van 9,43 punten, hoger dan die van 91,2% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i5 6600 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.8

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.4
Intel Core i5 6600 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i5 6600 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i5 6600 gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Intel 100 Series, Intel 200 Series
Intel Core i5 6600 ondersteunt Intel 100 Series, Intel 200 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 50% van de processoren en gelijk is aan die van 2,1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 6600 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i5 6600 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Core i5 6600 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core i5 6600 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,9 GHz
Intel Core i5 6600 haalt een boostklok van 3,9 GHz, die lager is dan die van 65% van de processoren en gelijk is aan die van 3,5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,3 GHz
Intel Core i5 6600 heeft een basisklok van 4x3.3 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i5 6600 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i5 6600 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

6 MB
Intel Core i5 6600 heeft een L3-cache van 6 MB, die kleiner is dan die van 60,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i5 6600 heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

128 KB
Intel Core i5 6600 heeft een L1-cache van 128 KB, die kleiner is dan die van 83,1% van de processoren en gelijk is aan die van 14,9% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3L/DDR4
Intel Core i5 6600 ondersteunt DDR DDR3L/DDR4, wat ouder is dan bij 77,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 5,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.133 MHz
Intel Core i5 6600 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,6% van de processoren en gelijk is aan 8,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2133 MHz
Intel Core i5 6600 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,9% van de processoren en gelijk is aan 5,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i5 6600 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 6600 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 530
Intel Core i5 6600 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 530, die minder geavanceerd is dan die in 78,4% van de processoren en gelijk is aan die in 2,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i5 6600 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i5 6600 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

?
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 6600 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i5 6600 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

65 W
Intel Core i5 6600 heeft een boostvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 50,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

8 seconden
Intel Core i5 6600 heeft een turboduur van 8 seconden, die langer is dan die van 89,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,1% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i5 6600 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i5 6600 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 6600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 6600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i5 6600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 6600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 10x meer populariteit
    Intel Core i5 6600 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i5 6600 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • 17,9% hogere gebruikersscore
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,43 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,43 vs 8.000).9,43 vs 8
  • 10x goedkoper
    Intel Core i5 6600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).
    Intel Core i5 6600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€25 vs €250).€25 vs €250
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 6600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 6600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 6600 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i5 6600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 6600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 6600 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 5 ouder releasejaar
    Intel Core i5 6600 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2015 vs 2020).
    September 2.015
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i5 6600 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 72,9% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 6600 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 9,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 42,4% minder PassMark-score
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (6.071 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 9,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.253 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 11,8% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.298 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core i5 6600 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 66,7% minder L1-cache
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (128 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 25% minder L3-cache
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i5 6600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Skylake vs Kaby Lake).
  • 25,5% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (34,1 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 6600 ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3L/DDR4 vs DDR4).
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    Intel Core i5 6600 gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel HD Graphics 530 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 6600 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 20 seconden kortere turboduur
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (8 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.
  • 72,9% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i5 6600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.297 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.297 vs 4.793
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 6600 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 6600 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 6600 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 6600 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 9,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 6600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i5 6600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,9 GHz vs 4,3 GHz
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i5 6600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i5 6600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i5 6600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i5 6600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 6600 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i5 6600?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor budget-builds en tweedehands aankopen
  • Goede prestaties voor dagelijkse taken zoals internetten en streamen
  • Geschikt voor 1080p gaming bij 60 fps in de meeste oudere en middelzware titels
  • Energiezuinig met een relatief laag TDP van 65W
  • Wordt geleverd met een standaardkoeler die volstaat bij normaal gebruik zonder overklokken
  • Ondersteunt modernere features zoals DDR4-geheugen en M.2 opslag

What customers dislike about Intel Core i5 6600?

  • Heeft slechts 4 cores en 4 threads; het gebrek aan Hyper-Threading beperkt multitasking
  • Niet officieel ondersteund door Windows 11
  • Kan moeite hebben met moderne, CPU-intensieve games, wat leidt tot 100% verbruik en haperingen
  • Geïntegreerde grafische chip (HD Graphics 530) is zwak voor modern gamen op hoge instellingen
  • Verouderd platform (LGA 1151) waardoor toekomstige upgrades beperkt zijn zonder een nieuw moederbord
  • De multiplier is vergrendeld, wat overklokken vrijwel onmogelijk maakt in vergelijking met de K-variant

Expertbeoordelingen

O
openbenchmarking.org
Q3 2015

The Intel Core i5-6600 is a Skylake-generation quad-core processor utilizing a 14nm process, DDR4 memory, and the LGA 1151 socket, operating at 3.3GHz with a 3.9GHz boost. Based on Linux performance metrics, it sits around the 49th percentile of performance, serving as a reliable mid-range option for general productivity and open-source workloads. Key advantages include strong...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Core i5-6600 is a 6th Gen Skylake quad-core processor (LGA 1151) with a 3.30 GHz base clock, capable of boosting to 3.90 GHz at a 65W TDP. It supports DDR4/DDR3L memory and features Intel HD Graphics 530, providing efficient performance suitable for general computing and moderate multitasking. Key advantages include cool operation and solid mid-range performance for the...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The PassMark benchmark comparison shows the Intel Core i5-6600 (Skylake) outperforms the older i5-3350P (Ivy Bridge) by approximately 40% in multi-threaded tasks and 26% in single-thread performance, driven by a 3.3 GHz base and 3.9 GHz boost clock. The i5-6600 offers superior, modern specifications, including support for faster DDR4 memory, a higher 64GB RAM capacity, integrated HD...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
30/03/2026

The Intel Core i5-6600 is a Skylake-generation quad-core processor featuring a 3.3 GHz base and 3.9 GHz turbo clock, positioned as a reliable, budget-friendly option for desktop, office, and light gaming tasks. Key pros include excellent power efficiency with a 65W TDP, support for both DDR3L and DDR4 memory, and solid, stable performance for daily computing. However, the chip lacks...Lees meer

V
valid.x86.fr
29/03/2026

Deze CPU-Z benchmark v7f89d/4 belicht de AMD Ryzen 7 7840HS, een processor met 8 cores en 16 threads gebaseerd op de Zen 4-architectuur, die een single-thread score van ~655 en een multi-thread score van ~6107 behaalt. Gepositioneerd als een hoogwaardige mobiele chip, biedt hij sterke, gebalanceerde prestaties voor zowel gaming als creatief werk, waarbij hij vaak concurreert met...Lees meer

V
valid.x86.fr
29/03/2026

De AMD Ryzen 7 5700X3D is een strategische toevoeging aan het AM4-platform die begin 2024 werd uitgebracht. Met 8 cores, 16 threads en 96 MB L3 3D V-Cache levert deze processor hoogwaardige gaming-prestaties voor ongeveer $250. Het dient als een lager geklokt (3,0–4,1 GHz) alternatief voor de 5800X3D, waarbij pure snelheid wordt ingeruild voor een betere betaalbaarheid en...Lees meer

G
gamereactor.fr
05/11/2025

Beenox en Treyarch hebben de PC-systeemeisen voor Call of Duty: Black Ops 7 onthuld, waarbij de nadruk ligt op brede toegankelijkheid met bescheiden minimale specificaties (Core i5-6600/GTX 970) naast high-end doelen voor 4K-prestaties. Pluspunten zijn de zeer uitgebreide grafische instellingen (meer dan 800 opties) en een specifieke benchmarking-tool die gelijktijdig met de...Lees meer

T
tomshw.it
05/08/2015

De Intel Core i7-6700K en i5-6600K 'Skylake'-processors, beoordeeld door Tom's Hardware, maken gebruik van een 14nm-architectuur die een nieuwe LGA 1151-socket en Z170-chipset vereist. Ze bieden standaard ondersteuning voor DDR4-2133 en nauwkeurige BCLK-overklokmogelijkheden. Qua prestaties laten de chips een verbeterde 'Instructions Per Cycle' (IPC) zien ten opzichte van Haswell...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 6600 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk