Intel Pentium G3420t Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€95
  • PassMark-benchmarkresultaat: 1912
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: ?

Intel Pentium G3420t recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.3

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.3

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
5.3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.4

Prestaties

18.0%

4.1

Cache en architectuur

10.0%

3.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.6

Vermogen en thermiek

4.0%

7.4

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 5.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.4

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 4.7
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.0

    CPU-threads

    15.0%

    1.4

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Pentium G3420T is een energiezuinige dual-core processor uit de Haswell-architectuur, gelanceerd in het derde kwartaal van 2013 voor de LGA1150-socket. De chip werkt op een vaste kloksnelheid van 2,70 GHz, beschikt over 3 MB Intel Smart Cache en heeft een opvallend laag maximaal verbruik (TDP) van slechts 35W. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende energie-efficiëntie en de geïntegreerde Intel HD Graphics, wat hem ideaal maakt voor stille mini-PC's of basistaken zoals internetten en kantoorwerk. Echter, door het ontbreken van Hyper-Threading en Turbo Boost-technologie schiet de processor tekort bij zware multitasking of moderne gaming, en hij biedt geen officiële ondersteuning voor Windows 11.

Technische specificaties van processor Intel Pentium G3420t

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

5.3
Intel Pentium G3420t heeft een technische score van 5,26 punten, hoger dan die van 50,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Pentium G3420t heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.3

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.7
Intel Pentium G3420t heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,7 punten, hoger dan die van 61,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Pentium G3420t behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1150
Intel Pentium G3420t gebruikt de LGA1150 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 56,1% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

?
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Pentium G3420t gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Pentium G3420t heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

2
Intel Pentium G3420t biedt 2 CPU-threads, wat minder is dan bij 93,9% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Pentium G3420t biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

?
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 2,7 GHz
Intel Pentium G3420t heeft een basisklok van 2x2.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Pentium G3420t gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Pentium G3420t wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

3 MB
Intel Pentium G3420t heeft een L3-cache van 3 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 5,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

0,5 MB
Intel Pentium G3420t heeft een L2-cache van 0,5 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 15,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

?
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Pentium G3420t ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.600 MHz
Intel Pentium G3420t ondersteunt geheugensnelheden tot 1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,3% van de processoren en gelijk is aan 11,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1600 MHz
Intel Pentium G3420t ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.600 MHz, wat lager is dan bij 87,6% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Pentium G3420t ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Pentium G3420t heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

?
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

10
Intel Pentium G3420t heeft 10 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 72,8% van de processoren en gelijk is aan 1,1% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

200 MHz
Intel Pentium G3420t heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 200 MHz, die lager is dan die van 96,4% van de processoren en gelijk is aan die van 3,3% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

?
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Pentium G3420t heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Pentium G3420t heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

35 W
Intel Pentium G3420t heeft een boostvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 74,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Pentium G3420t ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Pentium G3420t vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium G3420t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3420t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium G3420t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3420t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 45,3% lager boostvermogen
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Pentium G3420t heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.35 W vs 64 W
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Pentium G3420t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • 2.63x goedkoper
    Intel Pentium G3420t is goedkoper dan de gemiddelde processor (€95 vs €250).
    Intel Pentium G3420t is goedkoper dan de gemiddelde processor (€95 vs €250).€95 vs €250
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium G3420t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium G3420t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 45,3% lager boostvermogen
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium G3420t ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 7 ouder releasejaar
    Intel Pentium G3420t heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2013 vs 2020).
    September 2.013
  • 36,8% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.570 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 81,8% minder PassMark-score
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.912 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Pentium G3420t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Pentium G3420t heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Pentium G3420t ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Pentium G3420t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 62,5% minder L3-cache
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (3 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Pentium G3420t gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Haswell vs Kaby Lake).
  • 71,7% minder transistors
    Intel Pentium G3420t heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (1,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Pentium G3420t gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Pentium G3420t ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 44,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (25,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 45,4% lagere geheugensnelheid
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Pentium G3420t heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 58,3% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Pentium G3420t heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (10 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 42,9% lagere GPU-kloksnelheid
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (200 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Pentium G3420t ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 36,8% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.570 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Pentium G3420t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.570 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.570 vs 2.483
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 81,8% minder PassMark-score
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.912 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Pentium G3420t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.912 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.1.912 vs 10.532,5
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Pentium G3420t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Pentium G3420t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium G3420t ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3420t ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Pentium G3420t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.2 vs 8
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Pentium G3420t heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.0,5 MB vs 2,5 MB
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Pentium G3420t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Pentium G3420t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen Intel Pentium G3420t en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Pentium G3420t?

  • Zeer laag energieverbruik (TDP van slechts 35W), wat hem ideaal maakt voor systemen die altijd aan staan.
  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor basisgebruik zoals browsen en kantoorwerk.
  • Blijft erg koel tijdens gebruik, waardoor stille of passieve koeling vaak mogelijk is.
  • Verrassend goede prestaties in single-core taken voor een budgetprocessor uit die tijd.
  • Beschikt over geïntegreerde graphics, waardoor een aparte videokaart niet nodig is voor simpele taken.

What customers dislike about Intel Pentium G3420t?

  • Slechts 2 cores en 2 threads, wat multitasken met moderne zware software lastig maakt.
  • Gebrek aan Hyper-Threading en Turbo Boost beperkt de rekenkracht bij intensieve belasting.
  • De geïntegreerde GPU is niet krachtig genoeg voor moderne games of zware videobewerking.
  • Vertoont haperingen bij het streamen of afspelen van hoge resolutie (4K) videocontent.
  • Verouderd platform (LGA1150) biedt weinig toekomstbestendigheid voor upgrades.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Pentium G4400T (Skylake, 2015) outperforms the Pentium G3420T (Haswell, 2013) with roughly 22% faster multi-threaded and 11% faster single-thread performance, while introducing support for DDR4 memory and superior Intel HD Graphics 510. A major advantage for the newer G4400T is its support for 4K at 60Hz and modern security features like AES-NI, whereas the G3420T is...Lees meer

C
cpubenchmark.net
16/05/2026

De Intel Pentium G3420T is een 22nm dual-core desktop processor met twee threads uit 2013, ontworpen voor de LGA1150-socket. Met een basisfrequentie van 2,70 GHz ligt de focus op een laag stroomverbruik en energiezuinigheid (35W TDP). Hoewel de processor prima geschikt is voor een HTPC of thuisserver, scoort hij in de lagere regionen van de PassMark-benchmarks. Belangrijke...Lees meer

Vergelijk Intel Pentium G3420t met andere processoren

VS
VS

Vergelijk