Intel Core Ultra 5 235 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€210
  • PassMark-benchmarkresultaat: 39968
  • Aantal fysieke cores: 14
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

Intel Core Ultra 5 235 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.5

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.6

Technische score

10.0%

7.2

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.1

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.5

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
7.2

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(21)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 7.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    4.4

    L3-cache

    8.0%

    5.9

    Aantal fysieke cores

  • 5.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    6.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.9

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.6

    CPU-threads

    15.0%

    4.4

    L3-cache

  • intel-core-ultra-5-235
intel-core-ultra-5-235

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core Ultra 5 235 is een efficiënte desktop-processor uit de Arrow Lake-S serie met 14 cores (6 P-cores en 8 E-cores) en 14 threads, die een maximale turbosnelheid van 5,0 GHz bereikt. Belangrijke kenmerken zijn de nieuwe LGA1851-socket, 24 MB L3-cache, ondersteuning voor PCIe 5.0 en een geïntegreerde NPU voor AI-taken. De grootste voordelen zijn het lage stroomverbruik (65W basis TDP) en de verbeterde architectuur die uitstekende prestaties levert voor multitasking en gaming zonder extreme hitteproductie. Nadelen zijn dat de processor geen hyperthreading meer ondersteunt, over een vergrendelde multiplier beschikt die overklokken beperkt, en verplicht gebruik van het nieuwe DDR5-geheugen en 800-serie moederborden vereist.

Technische specificaties van processor Intel Core Ultra 5 235

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.1

Prestaties

18.0%

8.7

Cache en architectuur

10.0%

9.4

Geheugen en PCIe

7.0%

5.5

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

7.6
Intel Core Ultra 5.235 heeft een technische score van 7,58 punten, hoger dan die van 92,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.9

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(21)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.2
Intel Core Ultra 5.235 heeft een gebruikersscore van 7,17 punten, lager dan die van 94,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.9
Intel Core Ultra 5.235 heeft een populariteitsscore van 2,9 punten, hoger dan die van 79,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.5

Totaalscore

40.0%

9.4

Prijs

8.1
Intel Core Ultra 5.235 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,1 punten, hoger dan die van 95,5% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core Ultra 5.235 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1851
Intel Core Ultra 5.235 gebruikt de LGA1851 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 98,5% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z890, B860, H810, Q870, W880
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt Z890, B860, H810, Q870, W880-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core Ultra 5.235 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

14
Intel Core Ultra 5.235 heeft 14 CPU-cores, wat meer is dan bij 87,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

14
Intel Core Ultra 5.235 biedt 14 CPU-threads, wat meer is dan bij 69,2% van de processoren en gelijk is aan 1,8% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core Ultra 5.235 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
Intel Core Ultra 5.235 haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,4 GHz & 8 x 2,9 GHz
Intel Core Ultra 5.235 heeft een basisklok van 6x3.4 GHz & 8x2.9 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

3 nm
Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een productieproces van 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96% van de processoren en gelijk is aan dat van 4% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 3 nm
Intel Core Ultra 5.235 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,8% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

24 MB
Intel Core Ultra 5.235 heeft een L3-cache van 24 MB, die groter is dan die van 81,5% van de processoren en gelijk is aan die van 5,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

26 MB
Intel Core Ultra 5.235 heeft een L2-cache van 26 MB, die groter is dan die van 95,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.152 KB
Intel Core Ultra 5.235 heeft een L1-cache van 1.152 KB, die groter is dan die van 88,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-6400 MHz
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 88,5% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 97,3% van de processoren en gelijk is aan 2% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core Ultra 5.235 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Arc Xe-LPG Graphics 24EU
Intel Core Ultra 5.235 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Arc Xe-LPG Graphics 24EU, die geavanceerder is dan die in 84,2% van de processoren en gelijk is aan die in 0,1% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

4
Intel Core Ultra 5.235 heeft 4 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 2,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core Ultra 5.235 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode/encode)
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt AV1 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 61,3% van de processoren en gelijk is aan 1,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

121 W
Intel Core Ultra 5.235 heeft een TDP van 121 W, wat hoger is dan die van 92,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core Ultra 5.235 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

121 W
Intel Core Ultra 5.235 heeft een boostvermogen van 121 W, wat hoger is dan dat van 80,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core Ultra 5.235 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core Ultra 5 235 vs de gemiddelde processor

  • 81,7% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.512 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.512 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.512 vs 2.483
  • 3.06x betere multi-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.518 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.518 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.8.518 vs 2.783
  • 3.79x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.968 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.968 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.39.968 vs 10.532,5
  • 79,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.634 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.634 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.634 vs 1.471
  • 2.77x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.293 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.293 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.13.293 vs 4.793
  • 10.4x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (26 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (26 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.26 MB vs 2,5 MB
  • 8 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (14 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (14 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.14 vs 6
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).Arrow Lake vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1851 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.512 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 3.06x betere multi-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (8.518 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 3.79x meer PassMark-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (39.968 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 79,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.634 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2.77x meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (13.293 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 8 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (14 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 64,3% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (795 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 16,3% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 6 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (14 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 10.4x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (26 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
  • 6x meer L2-cache per kern
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 75% kleiner productieproces
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 3x meer L3-cache
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (24 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core Ultra 5.235 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 3 nm vs Intel 14 nm).
  • 3x meer L1-cache
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.152 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 3.6x meer transistors
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (17,8 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 8 meer PCIe-lanes
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 2.24x hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (102,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core Ultra 5.235 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core Ultra 5.235 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core Ultra 5.235 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 83,3% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Core Ultra 5.235 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (4 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 89,1% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.69x hogere TDP
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (121 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 89,1% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.121 W vs 64 W
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².243 mm² vs 178 mm²
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 2.69x hogere TDP
    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (121 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 5.235 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (121 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.121 W vs 45 W
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 5.235 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)

Grafische vergelijking tussen Intel Core Ultra 5 235 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core Ultra 5 235?

  • Uitstekende efficiëntie: Gebruikt aanzienlijk minder stroom dan de 245K en presteert toch vergelijkbaar in veel tests.
  • Goede prijs-prestatieverhouding: Wordt gezien als een sterke mid-range keuze voor gaming en productiviteit tegen een scherpe prijs.
  • Lage temperaturen: Blijft koel tijdens gebruik, met piek-temperaturen rond de 60°C bij volledige belasting.
  • Inclusief koeler: Wordt geleverd met een Intel Laminar RM2-koeler en vooraf aangebrachte koelpasta.
  • Modern platform: Ondersteunt de nieuwste technologieën zoals PCIe 5.0 en DDR5-geheugen (tot 6400 MT/s).
  • NPU-ondersteuning: Bevat een geïntegreerde AI-versneller (NPU) voor AI-taken.

What customers dislike about Intel Core Ultra 5 235?

  • Beperkte verbetering: De prestaties zijn vergelijkbaar met de oudere i5-14500, wat voor sommige gebruikers niet als een grote upgrade voelt.
  • Socket-wijziging: Vereist een nieuw moederbord met de LGA1851-socket, wat extra upgradekosten met zich meebrengt.
  • Geen Hyper-Threading: In tegenstelling tot voorgaande generaties beschikt deze chip over 14 cores en 14 threads (geen virtuele threads).
  • Gaming-concurrentie: Voor pure gaming-systemen wordt het AMD AM5-platform vaak als beter beschouwd vanwege het toekomstige upgradepad naar X3D-chips.
  • L2-cache: De L2-cache is aanzienlijk kleiner in vergelijking met de i5-14500 (3.0MB vs 11.5MB).

Expertbeoordelingen

N
notebookcheck.net
07/05/2025

The Intel Core Ultra 5 235 and 225F (Arrow Lake-S) introduce a chiplet design on TSMC's 3nm process, utilizing the LGA 1851 socket while abandoning Hyperthreading for improved IPC and efficiency. Benchmarks place these mid-range chips on par with the older Core i5-13600K and AMD's Ryzen 5 9600X, with the 235 offering better overall performance and integrated graphics compared to the...Lees meer

P
pcunboxing.com
26/01/2025

The Intel Core Ultra 5 245K leads this mid-range lineup with 14 cores (6 E) and 5.2GHz boost, delivering strong multi-core performance that outpaces the 225 by roughly 63% in Cinebench 2024 and beats the i5-14600K in productivity tasks. However, it faces a significant drawback in gaming, offering only 2.5% higher average FPS than the 225 while drawing higher power. The 235 and 225...Lees meer

H
hardwaredealz.com
29/03/2026

De Intel Core Ultra 5 235 is een efficiënte 14-core Arrow Lake-processor met een basisvermogen van 65W en een boost naar 5,0 GHz, waardoor hij gemakkelijker te koelen is dan zijn voorgangers en geschikt is voor gemiddelde werklasten. Hoewel hij wordt geleverd met een koeler en een geïntegreerde 13 TOPS NPU voor AI, wordt de prijs-kwaliteitverhouding in twijfel getrokken door het...Lees meer

P
pcgameshardware.de
08/04/2025

De Intel Core Ultra 5 225F en 235 (Arrow Lake) maken de overstap naar hoge energie-efficiëntie met een TDP van 65W, 10/14-core configuraties (6 E/6 E) en het ontbreken van hyperthreading. De prestaties zijn vergelijkbaar met de Core i5-13600K bij multi-threaded taken, met een uitstekende efficiëntie en ondersteuning voor DDR5-6400, wat zorgt voor sterke gaming-prestaties. Ondanks...Lees meer

H
hardwareluxx.de
25/03/2025

De Intel Core Ultra 5 235 (14 cores, 5,0 GHz boost) en 225F (10 cores, geen iGPU) worden gelanceerd als 65W 'Arrow Lake-S' midrange-processors, met native ondersteuning voor PCIe 5.0 en DDR5-6400, maar zonder Hyper-Threading. Ze leveren solide midrange-prestaties die vergelijkbaar zijn met die van de 13e en 14e generatie, en blinken uit door hun uitzonderlijke energie-efficiëntie,...Lees meer

H
hardwareluxx.de
25/03/2025

De Hardwareluxx-review van de Intel Core Ultra 5 235 en 225F belicht deze 'Arrow Lake-S'-chips als efficiënte alternatieven in het lagere segment, ontworpen voor de kantoor- en OEM-markt en voorzien van een hybride architectuur zonder hyperthreading.", "De Core Ultra 5 235 (14 cores) en 225F (10 cores) werken met een basis-TDP van 65W, waarbij de focus ligt op een laag...Lees meer

I
igorslab.de
16/06/2025

Igor Wallosseks herbeoordeling van de Intel Core Ultra 200-serie (Arrow Lake) laat zien dat maanden aan firmware-updates het platform hebben gestabiliseerd, wat resulteert in verbeterde energie-efficiëntie en topprestaties voor werkstations, vooral bij de Core Ultra 9 285. Hoewel de nieuwe architecturen uitblinken in productiviteitstaken zoals rendering, noteert de review bescheiden...Lees meer

C
computerbase.de
22/04/2025

De ComputerBase-review van de Intel Core Ultra 5 235 en 225F belicht deze Arrow Lake-S-processors als zeer efficiënte 65W-modellen met respectievelijk 14 cores (235) en 10 cores (225F) die geen hyperthreading meer gebruiken.", "Een belangrijk pluspunt is hun uitzonderlijke prestatie-per-watt en het gemak waarmee ze te koelen zijn, hoewel ze vaak lagere single-core snelheden laten...Lees meer

T
tomshardware.fr
01/09/2025

De Intel Core Ultra 5 235HX (Arrow Lake-HX) vertoont aanzienlijke prestatiewinsten in vroege PassMark-benchmarks, met ongeveer 30% hogere single-core en 38% hogere multi-core scores vergeleken met de Core i5-14500HX, ondanks het ontbreken van hyper-threading. De processor levert hoge efficiëntie met boost-kloksnelheden tot 5,1 GHz en ondersteunt moderne standaarden zoals PCIe 5.0,...Lees meer

H
hardwareand.co
27/04/2025

De review van Hardware & Co bestempelt de Core Ultra 5 225F en 235 als mid-range processors met een uitstekende prijs-prestatieverhouding, gebaseerd op Intels Arrow Lake-architectuur. Belangrijke voordelen zijn de hoge energie-efficiëntie, lage warmteafgifte en moderne functies zoals DDR5, PCIe 5.0 en een geïntegreerde NPU voor AI. Hoewel de 235 betere multi-threaded prestaties...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

De Intel Core Ultra 5 235 is een mid-range desktopprocessor uit de Arrow Lake-familie (Serie 2) met 14 cores (waarvan 6 E-cores) en 14 threads. De processor heeft een boostklok tot 5,0 GHz en een geïntegreerde NPU voor AI-versnelling. Dankzij het 3nm-proces is de chip energiezuiniger en levert hij betere multi-threaded prestaties dan de Core i7-13700F, met ondersteuning voor...Lees meer

S
smartworld.it
10/06/2025

De review van SmartWorld evalueert de Intel Core Ultra 5 235 en 225F processoren, die gebruikmaken van de 3nm 'Arrow Lake-S' architectuur en de nieuwe LGA 1851 socket. Hierbij is Hyper-Threading komen te vervallen ten gunste van een hybride P-core/E-core structuur.

H
hwupgrade.it
20/05/2025

De HWUpgrade-review van de Intel Core Ultra 5 235 (14 cores, 6 E-cores) en Core Ultra 5 225F (10 cores, 6 E-cores) benadrukt de verschuiving naar een 3nm multi-tile architectuur die de focus legt op efficiëntie in plaats van hoge kloksnelheden. Beide Arrow Lake-S CPU's missen Hyper-Threading, waarbij de 235 fungeert als een sterke middenmoter en de 225F dient als een...Lees meer

T
tweakers.net
09/05/2025

De Intel Core Ultra 5 225F en 235 worden gekenmerkt als extreem energiezuinig dankzij een strikte 65W TDP, wat ze geschikt maakt voor compacte systemen, maar ze kampen met aanzienlijk lagere kloksnelheden. Hoewel deze efficiëntie een belangrijk voordeel is, resulteert dit in ongeveer 16% lagere prestaties vergeleken met hun 'K'-tegenhangers, waardoor ze in de praktijk traag...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core Ultra 5 235 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk