Intel Core Ultra 5 225 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€130
  • PassMark-benchmarkresultaat: ?
  • Aantal fysieke cores: 10
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.9 GHz

Intel Core Ultra 5 225 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.8

Technische score

10.0%

8.0

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.6

Prestaties

18.0%

8.3

Cache en architectuur

10.0%

8.9

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

9.3

Platform

1.0%

8.5

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
8.0

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

5.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(45)
amazon
4.6
(34)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 7.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    8.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.3

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.8

    L3-cache

    8.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

  • 6.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.3

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    3.4

    CPU-threads

    15.0%

    3.8

    L3-cache

  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
  • intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225
intel-core-ultra-5-225

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core Ultra 5 225 is een desktop-processor uit de Arrow Lake-S serie (Series 2) met 10 cores (6 Performance-cores en 4 Efficient-cores) en 10 threads, waarbij hyperthreading ontbreekt. De processor beschikt over een maximale turbofrequentie van 4,9 GHz, 20 MB L3-cache en een basis-TDP van 65W (maximaal 121W). Belangrijke voordelen zijn de integratie van een dedicated NPU voor AI-taken met 13 TOPS, ondersteuning voor sneller DDR5-6400 geheugen en PCIe 5.0, wat zorgt voor een uitstekende efficiëntie bij dagelijks gebruik en lichte gaming. Nadelen zijn de beperkte prestaties bij zware productiviteitstaken door het ontbreken van hyperthreading en de noodzaak voor een nieuw moederbord met de LGA1851-socket.

Technische specificaties van processor Intel Core Ultra 5 225

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

7.6

Prestaties

18.0%

8.3

Cache en architectuur

10.0%

8.9

Geheugen en PCIe

7.0%

5.8

Vermogen en thermiek

4.0%

9.3

Platform

1.0%

8.5

Geïntegreerde graphics

7.8
Intel Core Ultra 5.225 heeft een technische score van 7,81 punten, hoger dan die van 94,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

5.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(45)
amazon
4.6
(34)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.0
Intel Core Ultra 5.225 heeft een gebruikersscore van 7,99 punten, lager dan die van 86,8% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
5.2
Intel Core Ultra 5.225 heeft een populariteitsscore van 5,2 punten, hoger dan die van 83,8% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.8

Totaalscore

40.0%

9.8

Prijs

8.4
Intel Core Ultra 5.225 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,4 punten, hoger dan die van 99% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core Ultra 5.225 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1851
Intel Core Ultra 5.225 gebruikt de LGA1851 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 98,5% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z890, B860, H810, Q870, W880
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt Z890, B860, H810, Q870, W880-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 90,3% van de processoren en gelijk is aan die van 1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core Ultra 5.225 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

10
Intel Core Ultra 5.225 heeft 10 CPU-cores, wat meer is dan bij 77,1% van de processoren en gelijk is aan 4,3% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

10
Intel Core Ultra 5.225 biedt 10 CPU-threads, wat meer is dan bij 54,5% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core Ultra 5.225 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,9 GHz
Intel Core Ultra 5.225 haalt een boostklok van 4,9 GHz, die hoger is dan die van 75,6% van de processoren en gelijk is aan die van 4,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,3 GHz & 4 x 2,7 GHz
Intel Core Ultra 5.225 heeft een basisklok van 6x3.3 GHz & 4x2.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

3 nm
Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een productieproces van 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96% van de processoren en gelijk is aan dat van 4% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 3 nm
Intel Core Ultra 5.225 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 3 nm, dat geavanceerder is dan dat van 96,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 3,8% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

20 MB
Intel Core Ultra 5.225 heeft een L3-cache van 20 MB, die groter is dan die van 79,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,5% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

22 MB
Intel Core Ultra 5.225 heeft een L2-cache van 22 MB, die groter is dan die van 94,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

192 KB
Intel Core Ultra 5.225 heeft een L1-cache van 192 KB, die kleiner is dan die van 79% van de processoren en gelijk is aan die van 2,3% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

6.400 MHz
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geheugensnelheden tot 6.400 MHz, wat hoger is dan bij 83,9% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-6400 MHz
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-6.400 MHz, wat hoger is dan bij 88,5% van de processoren en gelijk is aan 2,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core Ultra 5.225 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel Arc Xe-LPG Graphics 16EU
Intel Core Ultra 5.225 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel Arc Xe-LPG Graphics 16EU, die geavanceerder is dan die in 84% van de processoren en gelijk is aan die in 0,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

?
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core Ultra 5.225 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW encode), H.265 (HW encode), VP9 (HW encode), AV1 (HW decode/encode)
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt H.264 (HW encode), H.265 (HW encode), VP9 (HW encode), AV1 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 84,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core Ultra 5.225 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core Ultra 5.225 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

121 W
Intel Core Ultra 5.225 heeft een boostvermogen van 121 W, wat hoger is dan dat van 80,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core Ultra 5.225 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core Ultra 5 225 vs de gemiddelde processor

  • 77,6% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.411 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.411 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.411 vs 2.483
  • 84,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.715 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.715 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.715 vs 1.471
  • 8.8x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (22 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (22 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.22 MB vs 2,5 MB
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).Arrow Lake vs Kaby Lake
  • 6x meer L2-cache per kern
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    E-core-module: 4 MB gedeeld
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.3 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).5,0 vs 3,0
  • 8 meer PCIe-lanes
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • 75% kleiner productieproces
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.3 nm vs 12 nm
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1851 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Bredere instructieondersteuning
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt een bredere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA, BMI1, BMI2, ADX vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core Ultra 5.225 bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 77,6% betere single-core-prestaties
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.411 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 84,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.715 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 14% hogere boostklok
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,9 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 38,2% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (669 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 4 meer CPU-cores
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (10 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 4 bredere front-end
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (8 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2 meer CPU-threads
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (10 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 8.8x meer L2-cache
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (22 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Arrow Lake vs Kaby Lake).
  • 6x meer L2-cache per kern
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 75% kleiner productieproces
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (3 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core Ultra 5.225 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 3 nm vs Intel 14 nm).
  • 2.5x meer L3-cache
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (20 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 3.6x meer transistors
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (17,8 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 8 meer PCIe-lanes
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 4x meer geheugencapaciteit
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 2.24x hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (102,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2.18x hogere geheugensnelheid
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (6.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core Ultra 5.225 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core Ultra 5.225 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core Ultra 5.225 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 50% minder L1-cache
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (192 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 89,1% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 89,1% hoger boostvermogen
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (121 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.121 W vs 64 W
  • 36,5% grotere die-grootte
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (243 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².243 mm² vs 178 mm²
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core Ultra 5.225 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 50% minder L1-cache
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (192 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=512 KB

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (192 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.192 KB vs 384 KB
  • 5 °C hogere CPU-temperatuur
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core Ultra 5.225 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core Ultra 5 225 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core Ultra 5 225?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding ('best bang for the buck') na prijsverlagingen
  • Zeer energiezuinig met een laag stroomverbruik (TDP van 65W)
  • Blijft koel tijdens gebruik; een standaard koeler is vaak voldoende
  • Goede single-core prestaties, wat gunstig is voor gaming op geoptimaliseerde systemen
  • Ondersteuning voor moderne technologieën zoals PCIe 5.0 en DDR5-geheugen

What customers dislike about Intel Core Ultra 5 225?

  • Geen ondersteuning voor Hyper-Threading, wat resulteert in slechts 10 threads
  • De geïntegreerde grafische kaart (iGPU) is zwak met slechts 2 Xe-cores
  • Beperkte prestatiewinst (slechts 7-9%) ten opzichte van de oudere i5-12400F in games
  • Blijft in zware multi-core taken en productiviteit vaak achter bij concurrenten zoals de Ryzen 5 7500F
  • Vereist een nieuw LGA1851-moederbord, wat de totale upgradekosten verhoogt

Expertbeoordelingen

I
igorslab.de
29/11/2024

The Igor’s Lab review of the Intel Core Ultra 5 225F (6 E cores) presents it as a competitive 65W, 10-core entry-level Arrow Lake processor that rivals the 14-core Ultra 5 235 in performance due to strong Lion Cove P-cores. Key advantages include exceptional power efficiency, easy cooling, PCIe Gen 5 support, and a 10–13% gaming performance increase over the i5-14400F. However,...Lees meer

K
kitguru.net
12/06/2025

Leo Waldock’s review for KitGuru argues that the Intel Core Ultra 5 245K is "pointless" due to poor pricing, as price cuts make the Core Ultra 7 265K a better value. While offering improved efficiency, better idle temperatures, and stronger integrated Arc graphics, the Ultra 5 series fails to outperform the older i5-14600K in value. The review highlights severe drawbacks, including...Lees meer

P
pcunboxing.com
26/01/2025

The PCUnboxing review compares the Intel Core Ultra 5 245K, 235, and 225, highlighting that the 245K leads in performance (6 E, 5.2 GHz) while lower-tier models offer better value, with the 245K outpacing the 225 by roughly 63% in multi-core tasks. While the 245K offers the best raw speed, the 225 is deemed sufficient for gaming with an RTX 4060 Ti, offering only a 2.5% performance...Lees meer

T
techspot.com
26/12/2025

The TechSpot review of the Intel Core Ultra 5 225F concludes it is a lackluster, budget-oriented Arrow Lake processor that fails to deliver a significant performance uplift over previous generations. Featuring 10 cores (6P + 4E) and 10 threads, the chip shows only marginal gaming improvements of 7-9% over the 12th-gen Core i5-12400F, struggling to compete with both older Intel parts...Lees meer

I
igorslab.de
29/11/2024

De Intel Core Ultra 5 225F (Arrow Lake) is een budgetvriendelijke 10-core processor met een verbruik van 65W die in veel scenario's de prestaties van oudere 14-core modellen evenaart, wat hem zeer geschikt maakt voor efficiënte, luchtgekoelde systemen. Pluspunten zijn de hoge energie-efficiëntie, het moderne 3nm-procedé, de ingebouwde NPU voor AI-taken en ondersteuning voor PCIe 5.0...Lees meer

H
hardwareand.co
27/04/2025

De Intel Core Ultra 5 235 en 225F, beoordeeld door Hardware & Co, worden aangemerkt als efficiënte mid-range Arrow Lake-processors die een sterke balans in prestaties bieden, waarbij de 14-core 235 de leiding neemt in multi-threaded taken. Hoewel ze worden geprezen om hun lage stroomverbruik, ingebouwde NPU en PCIe 5.0-ondersteuning, ondervinden ze concurrentie op het gebied van...Lees meer

G
ginjfo.com
12/05/2025

De Intel Core Ultra 5 225F en 235, gebaseerd op de Arrow Lake-architectuur, maken in vergelijking met de Core i5-14400F de overstap naar een hogere efficiëntie van fysieke kernen in plaats van hyperthreading, waarbij een 3nm-proces wordt gebruikt voor verbeterde single-thread prestaties en moderne platformondersteuning. Hoewel de 10-core 225F en de 14-core 235 aanzienlijke winst...Lees meer

H
hwupgrade.it
20/05/2025

De Intel Core Ultra 5 235 (14-core) en de 225F (10-core) introduceren de Arrow Lake-architectuur in het middensegment, waarbij gebruik wordt gemaakt van de LGA1851-socket, verbeterde energie-efficiëntie en geïntegreerde NPU's voor AI-taken. Hoewel beide modellen geen hyperthreading ondersteunen, biedt de 235 volgens tests superieure multi-threaded prestaties, terwijl de 225F dient...Lees meer

T
tweakers.net
09/05/2025

De Intel Core Ultra 5 225F en 235, gebaseerd op de nieuwe Arrow Lake-architectuur zonder Hyper-Threading, worden gekenmerkt als zeer efficiënt maar opvallend ondergemeten voor hun klasse. De 14-core (6 E) Core Ultra 5 235 en de 10-core (6 E) 225F (zonder geïntegreerde graphics) geven bij een basis-TDP van 65W de voorkeur aan thermische efficiëntie boven hoge kloksnelheden....Lees meer

N
notebookcheck.nl
08/05/2025

De review van Notebookcheck analyseert de Intel Core Ultra 5 235 (14 cores) en 225F (10 cores, zonder iGPU), die zich positioneren als concurrerende, hoogwaardige non-K Arrow Lake-S desktopopties. Ze bieden superieure IPC-winst en sterke gamingprestaties, maar de waarde wordt beperkt door hoge LGA 1851-platformkosten en sterke AM5-concurrentie. Meer details zijn te vinden op...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core Ultra 5 225 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk