AMD Ryzen 5 8500G Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€120
  • PassMark-benchmarkresultaat: 21443
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.0 GHz

AMD Ryzen 5 8500G recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

7.3

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

7.0

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.0

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.5

Prestaties

18.0%

7.7

Cache en architectuur

10.0%

7.6

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

7.9

Geïntegreerde graphics

Zeer Goed
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(1015)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 6.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 5.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • amd-ryzen-5-8500g
amd-ryzen-5-8500g

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 8500G is een betaalbare 6-core processor met 12 threads voor de AM5-socket, gebouwd op een hybride architectuur van 2 Zen 4-cores en 4 efficiënte Zen 4c-cores met een boostklok tot 5,0 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de geïntegreerde Radeon 740M graphics (RDNA 3), 16 MB L3-cache en ondersteuning voor DDR5-geheugen bij een TDP van 65W. De grootste voordelen zijn de uitstekende energie-efficiëntie (verbruik vaak onder 50W), de moderne architectuur op een toekomstbestendig platform en de krachtige ingebouwde graphics voor lichte gaming zonder losse videokaart. Nadelen zijn de beperkte bandbreedte met slechts 4 PCIe 4.0-lanes voor een GPU, een gehalveerde L3-cache vergeleken met standaard Ryzen 7000-modellen en het ontbreken van de Ryzen AI-engine.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 8500G

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.5

Prestaties

18.0%

7.7

Cache en architectuur

10.0%

7.6

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.9

Platform

1.0%

7.9

Geïntegreerde graphics

7.0
AMD Ryzen 5 8500G heeft een technische score van 7,01 punten, hoger dan die van 84,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(1015)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
AMD Ryzen 5 8500G heeft een gebruikersscore van 9,44 punten, hoger dan die van 92,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 5 8500G heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.3

Totaalscore

40.0%

9.9

Prijs

8.0
AMD Ryzen 5 8500G heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8 punten, hoger dan die van 94,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 8500G behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 5 8500G gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 8500G gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
AMD Ryzen 5 8500G heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
AMD Ryzen 5 8500G biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 8500G biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,0 GHz
AMD Ryzen 5 8500G haalt een boostklok van 5,0 GHz, die hoger is dan die van 80,3% van de processoren en gelijk is aan die van 5,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,5 GHz
AMD Ryzen 5 8500G heeft een basisklok van 6x3.5 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 5 8500G wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
AMD Ryzen 5 8500G heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

6 MB
AMD Ryzen 5 8500G heeft een L2-cache van 6 MB, die groter is dan die van 67% van de processoren en gelijk is aan die van 4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 5 8500G heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt geheugensnelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5200 MHz
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.200 MHz, wat hoger is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 5,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

5.200 MHz
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 5.200 MHz, wat hoger is dan bij 94,5% van de processoren en gelijk is aan 1,5% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

256 GB
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt tot 256 GB geheugen, wat meer is dan bij 89,4% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 5 8500G heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon 740M
AMD Ryzen 5 8500G gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon 740M, die geavanceerder is dan die in 93,1% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

4
AMD Ryzen 5 8500G heeft 4 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 2,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

800 MHz
AMD Ryzen 5 8500G heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 800 MHz, die hoger is dan die van 90,8% van de processoren en gelijk is aan die van 7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

VP9 (HW decode)
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 76,2% van de processoren en gelijk is aan 3,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 8500G heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 8500G heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 3 W
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 8500G vs de gemiddelde processor

  • 56,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.877 vs 2.483
  • 60% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.354 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.354 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.354 vs 1.471
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Phoenix 2 vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Phoenix 2 vs Kaby Lake).Phoenix 2 vs Kaby Lake
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,0 GHz vs 4,3 GHz
  • 4x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.256 GB vs 64 GB
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.4 nm vs 12 nm
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 8500G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 8500G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
    Zen 4 + Zen 4c-cores
    Wat Is het?: Toont of de processor prestatiekernen en efficiëntiekernen combineert in plaats van slechts één kerntype te gebruiken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer gemengde workloads een hoge burst-snelheid nodig hebben zonder zoveel kracht te verspillen aan lichtere achtergrondtaken.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • Ondersteunt HMP
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 5 8500G bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 56,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.877 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 60% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.354 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 16,3% hogere boostklok
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2.04x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (21.443 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Phoenix 2 vs Kaby Lake).
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 55,8% meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,7 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 4.22x meer transistors
    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (20,9 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 2.4x meer L2-cache
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 23% kleinere die-grootte
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (137 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 4x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (256 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (4 vs 3,0).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 81,7% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (83,2 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 77,3% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.200 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 5 8500G gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon 740M vs Intel UHD Graphics 630).
  • 2.29x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (800 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 5 8500G heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 8500G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 2 minder PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (14 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    10 bruikbare rijstroken
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 83,3% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (4 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 2 minder PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (14 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    10 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (14 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.14 vs 16
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 8500G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 83,3% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (4 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 5 8500G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (4 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.4 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 8500G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 8500G en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 5 8500G?

  • Uitstekende energie-efficiëntie met een verbruik van slechts circa 45W onder volle belasting.
  • Biedt een zeer voordelige instapmogelijkheid voor het moderne AM5-platform.
  • De geïntegreerde Radeon 740M graphics zijn krachtig genoeg voor lichte gaming en dagelijkse taken.
  • Zeer geschikt voor compacte systemen (SFF), kantoorgebruik of als energiezuinige thuisserver.
  • Wordt geleverd inclusief een Wraith Stealth koeler, wat extra kosten bespaart.

What customers dislike about AMD Ryzen 5 8500G?

  • Beperkt aantal PCIe-lanes (slechts 4 voor de GPU), wat de prestaties van een krachtige losse videokaart kan hinderen.
  • De hybride architectuur met Zen 4c-kernen resulteert in lagere kloksnelheden bij zware multi-threaded taken.
  • Beschikt over minder L3-cache (16MB) vergeleken met standaard Ryzen 7000-modellen, wat invloed heeft op gameprestaties.
  • De geïntegreerde GPU is aanzienlijk zwakker dan die van de duurdere Ryzen 5 8600G.
  • Niet de beste keuze voor wie op korte termijn van plan is een high-end dedicated videokaart toe te voegen.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Q1 2024

The AMD Ryzen 5 8500G is a 6-core (2x Zen 4, 4x Zen 4c) AM5 desktop APU offering 12 threads with a 3.5 GHz base and 5.0 GHz boost clock, delivering a 21,454 PassMark CPU Mark score. It excels in energy efficiency, operating under 40W, while providing capable 1080p gaming performance on low settings via integrated Radeon 740M graphics. However, it is limited by reduced PCIe...Lees meer

X
xda-developers.com
25/02/2024

The AMD Ryzen 5 8600G serves as a superior budget gaming APU, featuring a capable Radeon 760M iGPU that runs modern titles at 1080p, along with 8 PCIe 4.0 lanes for future upgrades. While it offers high performance, its cons include a $229 price point and a stock cooler that is only sufficient for average loads. Conversely, the budget-friendly $179 Ryzen 5 8500G offers excellent...Lees meer

T
techpowerup.com
24/07/2024

The AMD Ryzen 5 8500G offers an affordable entry into the AM5 platform, utilizing a hybrid "Phoenix 2" design with two Zen 4 and four Zen 4c cores that delivers exceptional energy efficiency, consuming under 40W in tasks. Key pros include its budget-friendly price point, inclusion of a Wraith Stealth cooler, and solid productivity performance on par with the i5-12400F. However, the...Lees meer

T
techpowerup.com
24/07/2024

The AMD Ryzen 5 8500G is an entry-level Socket AM5 processor featuring a hybrid architecture with two Zen 4 and four Zen 4c cores, offering respectable application performance while delivering top-tier energy efficiency, often operating under 40W. Key pros include its status as the most affordable AM5 chip, included Wraith Stealth cooler, and fast boot times. However, the integrated...Lees meer

T
techpowerup.com
24/07/2024

The TechPowerUp review identifies the AMD Ryzen 5 8500G as a 6-core/12-thread "Phoenix 2" hybrid desktop processor, utilizing both Zen 4 and Zen 4c cores on a monolithic design aimed at budget AM5 builders. It is praised for remarkable energy efficiency under 40W, fast boot times, and adequate bundled cooling, delivering solid productivity performance. However, significant...Lees meer

H
hardwareluxx.de
07/02/2024

De review van Hardwareluxx omschrijft de AMD Ryzen 5 8600G als een 'Phoenix' APU die Radeon 760M-graphics van laptopklasse naar het AM5-desktopplatform brengt. Met 6 Zen 4-cores en 12 threads biedt hij een aanzienlijke sprong in iGPU-prestaties, hoewel hij wordt overschaduwd door de hogere core- en compute unit-aantallen van de 8700G. Belangrijke pluspunten zijn de uitzonderlijke...Lees meer

H
heise.de
11/07/2024

De AMD Ryzen 5 8500G is een budgetvriendelijke 6-core processor voor het AM5-platform, die gebruikmaakt van een 'Phoenix 2' hybride-die met twee Zen 4-cores en vier compacte Zen 4c-cores.

H
hardwaredealz.com
01/03/2024

De AMD Ryzen 5 8500G is een budgetvriendelijke 6-core APU voor het AM5-platform, voorzien van een hybride ontwerp met twee Zen 4- en vier Zen 4c-cores. Hij is ontworpen voor productiviteit en licht gamen. Benchmarks tonen een uitzonderlijke energie-efficiëntie aan met een verbruik van slechts 33 watt bij volledige belasting, terwijl de geïntegreerde Radeon 740M-graphics titels zoals...Lees meer

H
hardwareand.co
04/02/2024

De AMD Ryzen 5 8500G biedt een betaalbare instap in het AM5-platform en maakt gebruik van de 'Phoenix 2'-architectuur met 2 Zen 4-cores en 4 Zen 4c-cores, wat zorgt voor uitstekende energie-efficiëntie in compacte builds. Hoewel de Radeon 740M-graphics licht gamen op 1080p mogelijk maken en de prestaties in applicaties vergelijkbaar zijn met die van de 5600G, blijft hij achter bij...Lees meer

H
hardwareand.co
29/01/2024

De AMD Ryzen 7 8700G en Ryzen 5 8600G, gebaseerd op de Zen 4-architectuur met RDNA 3-graphics, dichten het gat tussen geïntegreerde en discrete graphics aanzienlijk en bieden enorme prestatieverbeteringen ten opzichte van eerdere APU's. Met de eerste geïntegreerde Neural Processing Unit (NPU) op de desktop voor AI-taken, blinken deze processors uit in energiezuinige systemen. De...Lees meer

C
ct.nl
01/10/2024

De AMD Ryzen 5 8500G biedt een betaalbare, energiezuinige instap in het AM5-platform en maakt gebruik van een uniek 'Phoenix 2' hybride ontwerp met 2 Zen 4- en 4 Zen 4c-cores. De processor blinkt uit in een laag stroomverbruik en wordt geleverd inclusief koeler, waardoor hij uiterst geschikt is voor budgetsystemen, kantoor-pc's of kleine vormfactor builds. De belangrijkste nadelen...Lees meer

T
tweakers.net
12/02/2024

De AMD Ryzen 5 8500G, getest door Tweakers, is de eerste desktop-CPU die Zen 4- en 'compacte' Zen 4c-cores op één chip combineert, waarbij de Phoenix 2-die wordt ingezet als instapmodel voor het AM5-platform. Een groot pluspunt is de uitstekende energie-efficiëntie; met een verbruik van slechts 33 watt onder belasting is de processor zeer geschikt voor compacte, zuinige systemen. De...Lees meer

T
techtesters.eu
20/09/2019

De review van Techtesters bestempelt de AMD Ryzen 5 3000-serie, specifiek de 3600, als de nieuwe standaardkeuze voor gaming en contentcreatie. Met 6 cores en 12 threads maakt hij dure 4-core CPU's voor de meeste gebruikers overbodig.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 8500G met andere processoren

VS
VS

Vergelijk