AMD Ryzen 7 5700 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€120
  • PassMark-benchmarkresultaat: 24243
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.6 GHz

AMD Ryzen 7 5700 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.5

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.2

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Goed
6.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

6.1

Cache en architectuur

10.0%

6.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1039)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    5.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • amd-ryzen-7-5700
amd-ryzen-7-5700

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 7 5700 is een efficiënte 8-core processor met 16 threads, gebaseerd op de Zen 3-architectuur voor het AM4-platform. De chip heeft een basiskloksnelheid van 3,7 GHz en een maximale boost-frequentie van 4,6 GHz, ondersteund door een TDP van 65 W. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor multitasking en de meegeleverde Wraith Spire-koeler. Een nadeel is echter dat het feitelijk een versie van de 5700G is zonder geïntegreerde graphics, wat resulteert in een gehalveerd L3-cachegeheugen van 16 MB en het ontbreken van PCIe 4.0-ondersteuning, waardoor de prestaties in games lager liggen dan bij de 5700X.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 7 5700

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.8

Prestaties

18.0%

6.1

Cache en architectuur

10.0%

6.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

6.2
AMD Ryzen 7 5700 heeft een technische score van 6,17 punten, hoger dan die van 67,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(1039)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 7 5700 heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 7 5700 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.5

Totaalscore

40.0%

9.9

Prijs

7.5
AMD Ryzen 7 5700 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,5 punten, hoger dan die van 85,4% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 7 5700 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 7 5700 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 73,8% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 7 5700 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
AMD Ryzen 7 5700 heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
AMD Ryzen 7 5700 biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 7 5700 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,6 GHz
AMD Ryzen 7 5700 haalt een boostklok van 4,6 GHz, die hoger is dan die van 62,4% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,7 GHz
AMD Ryzen 7 5700 heeft een basisklok van 8x3.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

7 nm
AMD Ryzen 7 5700 gebruikt een productieproces van 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 71,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 7 nm
AMD Ryzen 7 5700 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 56,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
AMD Ryzen 7 5700 heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD Ryzen 7 5700 heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
AMD Ryzen 7 5700 heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 7 5700 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 5700 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 7 5700 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 7 5700 heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 45-65 W
Alles weergeven

AMD Ryzen 7 5700 vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    20 bruikbare rijstroken
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • 2.3x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.243 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.243 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.24.243 vs 10.532,5
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 5700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 5700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 32,6% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.293 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.293 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.293 vs 2.483
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • 83,9% meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.815 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.815 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.8.815 vs 4.793
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 7 5700 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 2.3x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (24.243 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 32,6% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.293 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 8 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 83,9% meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.815 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 35,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.995 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 7% hogere boostklok
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 7 5700 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Cezanne vs Kaby Lake).
  • 2x meer L3-cache
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 7 5700 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 7 nm vs Intel 14 nm).
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 60% meer L2-cache
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.16x meer transistors
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (10,7 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 33,3% meer L1-cache
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 7 5700 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 7 5700 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5700 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 7 5700 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 7 5700 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 7 5700 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 7 5700 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 7 5700 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 7 5700?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budgetgerichte builds
  • Beschikt over 8 kernen en 16 threads, wat gunstig is voor multitasking en lichte videobewerking
  • Wordt geleverd inclusief een Wraith Spire koeler, wat extra kosten bespaart
  • Efficiënt stroomverbruik met een TDP van 65W, waardoor hij makkelijk te koelen is
  • Goede prestaties in productiviteitssoftware vergeleken met oudere Ryzen-generaties

What customers dislike about AMD Ryzen 7 5700?

  • Verwarrende naamgeving: het is technisch een 5700G zonder videochip, niet een tragere 5700X
  • Slechts 16 MB L3-cache (de helft van de 5700X), wat de prestaties in gaming merkbaar negatief beïnvloedt
  • Geen ondersteuning voor PCIe 4.0; beperkt tot de tragere PCIe 3.0 standaard
  • Presteert in veel games slechter dan de goedkopere Ryzen 5 5600 vanwege de kleinere cache
  • Gebaseerd op het verouderde AM4-platform, wat toekomstige upgrade-mogelijkheden beperkt

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
02/02/2026

The AMD Ryzen 7 5700 is an 8-core, 16-thread processor based on the "Zen 3" architecture, acting as a "Cezanne" APU with disabled integrated graphics. It features a 3.7 GHz base clock, 4.6 GHz boost, and 65W TDP. Pros include strong multi-threaded performance and an included cooler, while cons include a limited 16MB L3 cache and PCIe 3.0 support. This chip is intended for...Lees meer

T
techspot.com
17/02/2024

The AMD Ryzen 7 5700 is a rebadged 5700G APU with disabled graphics and PCIe 3.0, lacking the PCIe 4.0 support and 32MB L3 cache found in the superior Ryzen 7 5700X. Due to a halved 16MB L3 cache, the 8-core CPU struggles in gaming, often underperforming the cheaper 6-core Ryzen 5 5600 while maintaining a 65W TDP. While it offers decent multi-threaded productivity with an included...Lees meer

H
heise.de
10/09/2024

De Heise-review bestempelt de AMD Ryzen 7 5700X3D en 5700 als budgetvriendelijke 8-core opties voor AM4, waarbij de 5700X3D fungeert als een chip die specifiek op gaming is gericht.

N
notebookcheck.biz
09/02/2024

Volgens een review van Notebookcheck presteert de AMD Ryzen 7 5700 in games vaak minder goed dan de oudere Ryzen 5 5600. Dit komt door de aanzienlijk kleinere L3-cache van 16 MB, ondanks de configuratie met 8 cores en 16 threads. Omdat deze CPU is gebaseerd op het monolithische 'Cezanne'-ontwerp in plaats van de 'Vermeer'-architectuur van de 5600, is het in feite een 5700G zonder...Lees meer

B
bpm-power.com
26/08/2021

De AMD Ryzen 7 5700G is een 8-core, 16-thread Zen 3 APU met geïntegreerde Radeon Vega 8-graphics, ontworpen voor sterke productiviteit en licht gamen zonder een aparte videokaart. Met een TDP van 65W biedt hij uitstekende efficiëntie en prestaties, vaak gecombineerd met de Wraith Stealth-koeler. Belangrijke voordelen zijn de mogelijkheid om esports-titels op 1080p te draaien,...Lees meer

T
tomshw.it
03/08/2021

De AMD Ryzen 7 5700G, beoordeeld door TomsHardware.it, is een Zen 3 APU met 8 cores en 16 threads, voorzien van Radeon Vega 8 graphics. Hij is ontworpen om krachtige prestaties en gaming te leveren zonder een toegewezen videokaart. Dankzij het monolithische ontwerp biedt hij een hoge efficiëntie en lagere latentie, hoewel hij beschikt over een verminderde L3-cache van 16 MB in...Lees meer

H
hardware
05/08/2021

De Intel Core Ultra 200S Plus-serie, met de 270K Plus en 250K Plus, dient als een mid-cycle 'Arrow Lake' vernieuwing voor de LGA1851-socket. De serie introduceert hogere core-aantallen, ondersteuning voor sneller DDR5-7200 geheugen en een Binary Optimization Tool voor verbeterde efficiëntie. De Core Ultra 5 250K Plus wordt gepresenteerd als een prijsbewuste optie van $200 die...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 7 5700 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk