Intel Core i3 14100 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€120
  • PassMark-benchmarkresultaat: 15131
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.7 GHz

Intel Core i3 14100 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.1

Technische score

10.0%

9.0

Gebruikersscore

Goed
6.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.3

Prestaties

18.0%

6.9

Cache en architectuur

10.0%

8.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Goed
9.0

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

7.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(89)
amazon
4.8
(87)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    7.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.7

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 3.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.8

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.7

    L3-cache

  • intel-core-i3-14100
  • intel-core-i3-14100
  • intel-core-i3-14100
intel-core-i3-14100
intel-core-i3-14100
intel-core-i3-14100

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i3-14100 is een quad-core processor uit de 14e generatie (Raptor Lake Refresh) met 8 threads, een basiskloksnelheid van 3,5 GHz en een indrukwekkende maximale turbofrequentie van 4,7 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 12 MB Intel Smart Cache, ondersteuning voor zowel DDR4 (3200 MT/s) als DDR5 (4800 MT/s) geheugen tot 192 GB, en PCIe 5.0-compatibiliteit op de LGA1700-socket. De belangrijkste voordelen zijn de sterke single-core prestaties voor alledaagse taken, de meegeleverde Intel UHD Graphics 730 en de goede energie-efficiëntie met een basisverbruik van 60W. Nadelen zijn dat de processor slechts een kleine verbetering is ten opzichte van de i3-13100, de geïntegreerde graphics ongeschikt zijn voor zware gaming, en hij beschikt over een vergrendelde multiplier waardoor overklokken niet mogelijk is.

Technische specificaties van processor Intel Core i3 14100

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.3

Prestaties

18.0%

6.9

Cache en architectuur

10.0%

8.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

6.1
Intel Core i3 14100 heeft een technische score van 6,11 punten, hoger dan die van 66% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

7.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(89)
amazon
4.8
(87)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.0
Intel Core i3 14100 heeft een gebruikersscore van 8,97 punten, hoger dan die van 87,8% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
7.5
Intel Core i3 14100 heeft een populariteitsscore van 7,5 punten, hoger dan die van 86,5% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.4

Totaalscore

40.0%

9.9

Prijs

7.4
Intel Core i3 14100 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,4 punten, hoger dan die van 82,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i3 14100 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i3 14100 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670
Intel Core i3 14100 ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 85,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i3 14100 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i3 14100 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i3 14100 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i3 14100 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,7 GHz
Intel Core i3 14100 haalt een boostklok van 4,7 GHz, die hoger is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 3,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,5 GHz
Intel Core i3 14100 heeft een basisklok van 4x3.5 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i3 14100 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i3 14100 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

12 MB
Intel Core i3 14100 heeft een L3-cache van 12 MB, die groter is dan die van 54,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

5 MB
Intel Core i3 14100 heeft een L2-cache van 5 MB, die groter is dan die van 64,5% van de processoren en gelijk is aan die van 2,4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

320 KB
Intel Core i3 14100 heeft een L1-cache van 320 KB, die kleiner is dan die van 55,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i3 14100 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i3 14100 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i3 14100 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

4.800 MHz
Intel Core i3 14100 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 93,8% van de processoren en gelijk is aan 0,4% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
Intel Core i3 14100 ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i3 14100 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 730
Intel Core i3 14100 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 730, die geavanceerder is dan die in 53,4% van de processoren en gelijk is aan die in 2,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i3 14100 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i3 14100 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i3 14100 ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

60 W
Intel Core i3 14100 heeft een TDP van 60 W, wat hoger is dan die van 69,2% van de processoren en gelijk is aan die van 0,5% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

60 W
Intel Core i3 14100 heeft een basisvermogen van 60 W, wat hoger is dan dat van 69,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

110 W
Intel Core i3 14100 heeft een boostvermogen van 110 W, wat hoger is dan dat van 72% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i3 14100 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i3 14100 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i3 14100 vs de gemiddelde processor

  • 51,5% betere single-core-prestaties
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.762 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.762 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.762 vs 2.483
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i3 14100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i3 14100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 61,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.370 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.370 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.370 vs 1.471
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 39,5% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (675 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (675 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.675 vs 484
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 14100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 14100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i3 14100 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Core i3 14100 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.192 GB vs 64 GB
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i3 14100 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raptor Lake Refresh vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 14100 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raptor Lake Refresh vs Kaby Lake).Raptor Lake Refresh vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 14100 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • 4 nieuwer releasejaar
    Intel Core i3 14100 heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2024 vs 2020).
  • 51,5% betere single-core-prestaties
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.762 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 61,1% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.370 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 39,5% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (675 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 9,3% hogere boostklok
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 58,5% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (7.598 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 43,7% meer PassMark-score
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (15.131 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i3 14100 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raptor Lake Refresh vs Kaby Lake).
  • 75% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i3 14100 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% meer L3-cache
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i3 14100 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i3 14100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • 3x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i3 14100 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i3 14100 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i3 14100 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i3 14100 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i3 14100 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 14100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 14100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 14100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i3 14100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 71,9% hoger boostvermogen
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (110 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 14100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 33,3% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 33,3% hogere TDP
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 14100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i3 14100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 14100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 14100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 71,9% hoger boostvermogen
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (110 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (110 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.110 W vs 64 W
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 14100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 14100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i3 14100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 14100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 33,3% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.60 W vs 45 W
  • 33,3% hogere TDP
    Intel Core i3 14100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i3 14100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.60 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core i3 14100 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i3 14100?

  • Uitstekende single-core prestaties voor dagelijkse taken en kantoorwerk
  • Zeer goede prijs-kwaliteitverhouding voor budget-builds
  • Energiezuinig met een laag stroomverbruik (gemiddeld rond de 40W tijdens gebruik)
  • Ondersteunt moderne technologieën zoals PCIe 5.0 en zowel DDR4 als DDR5 geheugen
  • Inclusief een standaard koeler (Laminar RM1) die volstaat voor basisgebruik
  • Geschikt voor lichte gaming en stabiele framerates in minder veeleisende titels

What customers dislike about Intel Core i3 14100?

  • Geïntegreerde grafische chip (UHD 730) is te zwak voor moderne, zware games
  • De meegeleverde koeler kan luidruchtig worden onder zware belasting
  • Geen overklokmogelijkheden (multiplier is vergrendeld)
  • Slechts 4 kernen, wat een beperking kan zijn voor zware multitasking of professionele videobewerking vergeleken met i5-modellen
  • Beperkte prestatiewinst ten opzichte van de goedkopere i3-12100 of i5-12400F

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
01/03/2024

The Intel Core i3-14100 is a budget-focused 14th Gen desktop processor featuring four performance cores with a 3.5 GHz base and 4.7 GHz boost clock. Key pros include excellent single-threaded performance for daily tasks and 1080p gaming, combined with support for both DDR4/DDR5 memory and PCIe 5.0 on the LGA 1700 platform. However, the "refresh" chip offers only marginal performance...Lees meer

P
phoronix.com
22/02/2024

Phoronix benchmarks show the Intel Core i3-14100 (4-core) and i5-14500 (14-core) offering strong single-threaded performance and competitive multi-threaded results, particularly in Linux-based workstation tasks. While the i5-14500 excels in productivity, the series faces stiff competition from AMD's Ryzen 8000G series in graphics-intensive workloads, where Intel’s UHD Graphics 730...Lees meer

T
techpowerup.com
01/08/2024

The Intel Core i3-14100 is a $140, four-core, eight-thread "Raptor Lake Refresh" processor that provides strong single-threaded performance and excellent energy efficiency (under 40W during gaming), according to TechPowerUp. Key advantages include the capable Laminar RM1 stock cooler and retained PCIe 5.0 support, making it an efficient choice for daily tasks and basic gaming, note...Lees meer

T
techpowerup.com
01/08/2024

The Intel Core i3-14100 is a budget-focused, quad-core "refresh" of the i3-13100, featuring four P-cores running up to 4.5 GHz without Efficiency cores, offering solid entry-level gaming performance. Key advantages include exceptional power efficiency, easy cooling with the included stock cooler, and support for both DDR4/DDR5 on the LGA1700 platform. However, the processor suffers...Lees meer

T
techpowerup.com
01/08/2024

According to the TechPowerUp review, the Intel Core i3-14100 is a refined, energy-efficient entry-level processor priced at $140, offering impressive single-threaded performance and full PCIe 5.0 I/O support. The quad-core chip delivers a responsive experience for daily productivity, maintains stable gaming frame rates when paired with a dedicated GPU, and operates efficiently with...Lees meer

T
techpowerup.com
01/08/2024

The Intel Core i3-14100 is an efficient, budget-friendly 14th Gen "Raptor Lake Refresh" processor utilizing "H0" silicon to provide a 10% performance boost over the i3-12100 with 4.7 GHz speeds. Pros include excellent energy efficiency (40 W), minimal heat output, and a capable stock cooler, making it strong for productivity, though it lacks overclocking and AVX-512 support....Lees meer

E
eteknix.com
19/04/2024

The Intel Core i3-14100F serves as a minor refresh, offering marginal speed increases over previous generations with 4 cores and 8 threads at up to 4.7 GHz. While suitable for entry-level 1080p gaming, performance gains are minimal, yielding only a 4 FPS average improvement over the 13th-gen predecessor in tests. The processor supports DDR4/DDR5 and PCIe 5.0 on the LGA 1700...Lees meer

H
hwcooling.net
19/02/2024

The Intel Core i3-14100F serves as a refreshed, high-frequency entry-level processor, pushing the 10nm Raptor Lake architecture to a 4.7 GHz boost clock across four performance cores. While efficient for basic tasks and entry-level gaming, it delivers only marginal performance gains (2%–10%) over its predecessors, making it an iterative rather than revolutionary update. Despite...Lees meer

C
cpubenchmark.net
01/01/2024

De Intel Core i3-14100 is een instapmodel desktop-processor van de 14e generatie ("Raptor Lake Refresh") met 4 Performance-cores, 8 threads en een basiskloksnelheid van 3,5 GHz. Met een PassMark-score van ongeveer 15.138 presteert hij 22% beter dan de i3-12100. Belangrijke pluspunten zijn de sterke single-threaded prestaties (score van 3.760), volledige I/O-mogelijkheden met PCIe...Lees meer

H
hardwaredealz.com
30/03/2026

De Intel Core i3-14100 is een 'Raptor Lake Refresh'-processor met 4 cores en 8 threads, een basisklok van 3,5 GHz en een boostklok van 4,7 GHz. Hij biedt sterke single-core prestaties die geschikt zijn voor 1080p gaming met een afzonderlijke GPU en ondersteunt zowel PCIe 5.0 als DDR4/DDR5-geheugen. De prestatiewinst ten opzichte van de 13e generatie voorgangers is echter minimaal...Lees meer

H
heise.de
30/01/2024

De review van Heise.de over de 65W Intel Core i-14000-serie typeert de 'Raptor Lake Refresh' als een upgrade met slechts marginale prestatiewinsten (ongeveer 3%) ten opzichte van de 13e generatie, waarbij de pijlen met de non-K-modellen gericht worden op budgetbewuste gebruikers. Hoewel de Core i7-14700 opvalt als een significante verbetering dankzij vier extra efficiency-cores die...Lees meer

C
charlestech.fr
24/05/2024

De Intel Core i3-14100F is een instapmodel processor van de 14e generatie („Raptor Lake Refresh”) met 4 cores en 8 threads, een basisfrequentie van 3,5 GHz en een boost tot 4,7 GHz. Hij wordt geprezen als een „overtuigende” budgetoptie, maar mist een geïntegreerde grafische kaart (vandaar het „F”-achtervoegsel). Dankzij de ondersteuning voor zowel DDR4- als DDR5-geheugen is hij...Lees meer

T
tweakers.net
20/09/2024

De Tweakers.net Best Buy Guide raadt een energiezuinige home server build aan op basis van de Intel N100-processor en het ASRock N100M-moederbord, ideaal voor 24/7 taken zoals domotica en bestandsopslag. Belangrijke pluspunten zijn het lage stroomverbruik en het gebruik van een standaard Micro-ATX-formaat voor betere uitbreidingsmogelijkheden vergeleken met mini-pc's, hoewel de...Lees meer

T
tweakers.net
23/07/2026

De ASUS NUC 15 Pro en Pro+ introduceren de Intel Core Ultra Series 2 (Lunar Lake) processors en bieden de keuze tussen het klassieke 4x4-inch ontwerp en een premium, iets grotere aluminium behuizing. Deze units leggen de nadruk op uitzonderlijke efficiëntie, verbeterde AI-prestaties via nieuwe NPU's en superieure geïntegreerde graphics, terwijl ze beschikken over moderne...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i3 14100 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk