Intel Core i7 6800K Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€130
  • PassMark-benchmarkresultaat: 10714
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.8 GHz

Intel Core i7 6800K recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.8

Technische score

10.0%

7.6

Gebruikersscore

Goed
4.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

4.7

Cache en architectuur

10.0%

7.1

Geheugen en PCIe

7.0%

3.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.4

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(7)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 3.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.4

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.1

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 3.2
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    3.1

    L3-cache

  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
  • intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k
intel-core-i7-6800k

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-6800K is een krachtige Broadwell-E desktopprocessor met 6 cores en 12 threads, een basiskloksnelheid van 3,4 GHz en een maximale turbo van 3,8 GHz. Gebouwd op een 14nm-procedé beschikt deze chip over 15 MB Smart Cache, ondersteuning voor quad-channel DDR4-geheugen tot 128 GB en 28 PCIe 3.0-lanes op de LGA 2011-3 socket. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende prestaties bij zware multithreaded taken zoals videobewerking en 3D-rendering, evenals de ontgrendelde multiplier die overklokken mogelijk maakt. Enkele nadelen zijn het hoge stroomverbruik (TDP van 140W), de noodzaak voor een krachtige koeloplossing bij overklokken en de lagere single-core prestaties in vergelijking met sommige mainstream i7-modellen uit dezelfde periode.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 6800K

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

4.7

Cache en architectuur

10.0%

7.1

Geheugen en PCIe

7.0%

3.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.4

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

4.8
Intel Core i7 6800K heeft een technische score van 4,83 punten, lager dan die van 57,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.1

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(7)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.6
Intel Core i7 6800K heeft een gebruikersscore van 7,64 punten, lager dan die van 88,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.1
Intel Core i7 6800K heeft een populariteitsscore van 2,1 punten, hoger dan die van 77,1% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Totaalscore

40.0%

9.8

Prijs

6.5
Intel Core i7 6800K heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,5 punten, hoger dan die van 53,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i7 6800K behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA2011-3
Intel Core i7 6800K gebruikt de LGA2011-3 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 59% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X99
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 6800K gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
Intel Core i7 6800K heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
Intel Core i7 6800K biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 6800K biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,8 GHz
Intel Core i7 6800K haalt een boostklok van 3,8 GHz, die lager is dan die van 68,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,4 GHz
Intel Core i7 6800K heeft een basisklok van 6x3.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i7 6800K gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i7 6800K wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

15 MB
Intel Core i7 6800K heeft een L3-cache van 15 MB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,5% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1,5 MB
Intel Core i7 6800K heeft een L2-cache van 1,5 MB, die kleiner is dan die van 62,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
Intel Core i7 6800K heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i7 6800K ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
Intel Core i7 6800K ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
Intel Core i7 6800K ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i7 6800K ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
Intel Core i7 6800K heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

140 W
Intel Core i7 6800K heeft een TDP van 140 W, wat hoger is dan die van 94,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

140 W
Intel Core i7 6800K heeft een basisvermogen van 140 W, wat hoger is dan dat van 94,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,8% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

140 W
Intel Core i7 6800K heeft een boostvermogen van 140 W, wat hoger is dan dat van 82,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

?
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i7 6800K ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 6800K vs de gemiddelde processor

  • 12 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 6800K heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    Intel Core i7 6800K heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.28 vs 16
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 6800K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 6800K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 6800K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 6800K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 45,9% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2,5 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
    Wat Is het?: De maximale theoretische geheugenbandbreedte die de processor kan ondersteunen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geheugenintensieve werklasten voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >75 GB/s

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.76,8 GB/s vs 45,8 GB/s
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 6800K heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Core i7 6800K heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 4 meer CPU-threads
    Intel Core i7 6800K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i7 6800K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.12 vs 8
  • 2 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (98 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Core i7 6800K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (98 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.98 °C vs 100 °C
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 6800K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer CPU-threads
    Intel Core i7 6800K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 45,9% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 87,5% meer L3-cache
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (15 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 12 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 6800K heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 6800K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 6800K heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 2 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (98 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 6800K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, F16C, FMA3, AES, BMI1 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 4 ouder releasejaar
    Intel Core i7 6800K heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2016 vs 2020).
    May 2.016
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i7 6800K bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 11,6% lagere boostklok
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16,8% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.224 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 9,3% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.253 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 38,2% grotere die-grootte
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (246 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 40% minder L2-cache
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 6800K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Broadwell vs Kaby Lake).
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 2 minder geheugenkanalen
    Intel Core i7 6800K heeft minder geheugenkanalen dan de gemiddelde processor (4 vs 2). De gemiddelde processor ondersteunt 2 geheugenkanalen.
  • Geen geïntegreerde graphics
    Intel Core i7 6800K heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 3.11x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2.19x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 3.11x hogere TDP
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (140 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 6800K ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 3.11x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.140 W vs 45 W
  • 11,6% lagere boostklok
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 6800K heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,8 GHz vs 4,3 GHz
  • 2.19x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (140 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.140 W vs 64 W
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 6800K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, F16C, FMA3, AES, BMI1 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 6800K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, F16C, FMA3, AES, BMI1 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX2, F16C, FMA3, AES, BMI1 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 16,8% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.224 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 6800K heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.224 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.224 vs 1.471
  • 38,2% grotere die-grootte
    Intel Core i7 6800K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (246 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i7 6800K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (246 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².246 mm² vs 178 mm²
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 6800K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i7 6800K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 6800K en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i7 6800K?

  • Uitstekende prestaties voor productiviteitstaken zoals videobewerking en rendering dankzij de 6 cores en 12 threads.
  • Goede prijs-prestatieverhouding binnen het Broadwell-E segment ten tijde van de lancering.
  • Ondersteuning voor quad-channel DDR4-geheugen tot 128 GB, wat gunstig is voor zware multitasking.
  • Vrij instelbare multiplier maakt overklokken relatief eenvoudig.
  • Blijft in veel moderne games nog verrassend goed presteren, mits niet gecombineerd met de allernieuwste high-end GPU's.

What customers dislike about Intel Core i7 6800K?

  • Hoge warmteontwikkeling en stroomverbruik (TDP van 140W), waardoor krachtige (water)koeling noodzakelijk is.
  • Beperkte overklokmogelijkheden vergeleken met de voorganger (i7-5820K), vereist vaak hogere voltages voor stabiele snelheden.
  • Slechts 28 PCIe-lanes, wat minder is dan de 40 lanes op duurdere modellen in dezelfde serie.
  • Geen geïntegreerde grafische kaart, dus een losse videokaart is altijd vereist.
  • Vormt een bottleneck voor moderne CPU-intensieve games en e-sportstitels door de verouderde architectuur.
  • Wordt officieel niet ondersteund door Windows 11 zonder aanpassingen.

Expertbeoordelingen

T
tomshardware.com
30/05/2016

The Tom's Hardware review of Intel’s Broadwell-E HEDT lineup (i7-6950X, 6900K, 6850K, 6800K) highlights the transition to a 14nm process, with the 10-core i7-6950X delivering exceptional multi-threaded performance alongside new Turbo Boost Max 3.0 technology. While performance is strong, the flagship's $1,723 price point and the platform's overall high cost (X99 motherboard) limit...Lees meer

P
pcgamer.com
23/08/2016

The Intel Core i7-6800K represents a balanced entry point for the Broadwell-E high-end desktop platform, featuring six cores and 12 threads that excel in multi-threaded tasks, including roughly 20% higher performance in content creation over the i7-6700K when overclocked. While offering a solid 28 PCIe lanes for multi-GPU configurations, the processor's lower clock speeds make it...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
01/06/2016

The Intel Core i7-6800K is a 6-core, 12-thread Broadwell-E processor for the LGA 2011-3 socket, featuring a 3.4 GHz base clock, 3.8 GHz turbo, and 15 MB L3 cache. It serves as an entry-level "Extreme" chip for workstation tasks, supporting quad-channel DDR4 memory. Pros include roughly 20% higher multi-core performance than the i7-6700K and improved memory bandwidth, along with an...Lees meer

P
pcgamesn.com
28/07/2016

The Intel Core i7-6800K, reviewed by PCGamesN, serves as an accessible entry into the Broadwell-E platform, featuring six cores, 12 threads, and a 14nm architecture, aimed at bridging the gap between mainstream and enthusiast desktops. Key performance benefits include strong 3D rendering and video editing capabilities, alongside 28 PCIe lanes that support advanced, multi-GPU...Lees meer

C
chip.de
07/09/2016

De CHIP-review bestempelt de Intel Core i7-6800K als een prijsbewuste Broadwell-E-processor met zes kernen voor de LGA 2011-3 socket, die hoogwaardige prestaties levert voor workstation-gebruikers tegen een scherpe prijs. Belangrijke voordelen zijn de uitzonderlijke multi-threaded prestaties in benchmarks, waarbij hij duurdere modellen overtreft in taken zoals encryptie en...Lees meer

C
computerbase.de
31/05/2016

De ComputerBase-review van Intels Broadwell-E-processoren bestempelt de Core i7-6950X als de eerste 10-core consumenten-CPU, die ongeëvenaarde multi-threaded prestaties biedt voor het X99-platform, terwijl de i7-6800K dient als een toegankelijk 6-core instapmodel. Belangrijke voordelen zijn onder meer de Turbo Boost Max Technology 3.0 voor betere single-core snelheden en de native...Lees meer

T
tomshardware.fr
31/05/2016

Intels Broadwell-E-reeks (i7-6950X, 6900K, 6850K, 6800K) introduceert 14nm-processors voor de LGA 2011-v3 socket, met als paradepaardje de 10-core i7-6950X met Turbo Boost Max 3.0, gericht op high-performance computing.", "De serie biedt uitzonderlijke multi-threaded prestaties, verbeterde DDR4-ondersteuning en AVX-ratio-offsets, waardoor deze ideaal is voor rendering en...Lees meer

T
tomshw.it
31/05/2016

De Intel Core i7-6800K is een Broadwell-E-processor met zes cores en 12 threads die een gebalanceerde high-end ervaring biedt op het X99-platform. De belangrijkste pluspunten zijn de sterke multi-threaded prestaties, compatibiliteit met bestaande LGA 2011-3 moederborden en een ontgrendelde vermenigvuldiger, hoewel hij beperkt is tot 28 PCIe-lanes. Hoewel de processor efficiënt is op...Lees meer

T
tomshw.it
31/05/2016

Met de introductie van het 10-core vlaggenschip, de Core i7-6950X, markeert de Intel Broadwell-E-lijn een mijlpaal voor consumentenprocessors met 20 threads en 25 MB L3-cache. Deze line-up is ontworpen voor het LGA 2011-v3-platform en maakt gebruik van een verfijnd 14nm-proces, wat resulteert in uitzonderlijke prestaties bij zware multithreaded toepassingen zoals 3D-rendering en...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 6800K met andere processoren

VS
VS

Vergelijk